Żużel w Zakładach Online

Jak wskazują statystyki przeprowadzone przez eWinner, żużel stanowi drugi po piłce nożnej najczęściej typowany sport w okresie kwiecień-październik. Dane te wskazują, jak dużą popularnością cieszy się ta dyscyplina. Właśnie dlatego bukmacherzy stale rozwijają swoją ofertę na żużel. Poniżej przedstawimy Wam gdzie najlepiej typować żużel, jak kształtuje się oferta, a także po krótce opowiemy o najważniejszych ligach i rozgrywkach.

Gdzie obstawiać żużel?

Każdy legalny polski bukmacher posiada w swojej ofercie zakłady na żużel, jednak ich oferty różnią się od siebie niemal na każdej płaszczyźnie. Aby ułatwić Wam wybór przeanalizowaliśmy ich oferty, aby w zestawieniu zawrzeć tylko tych, którzy mogą się pochwalić najszerszą ofertą rynków, liczbą zakładów specjalnych, atrakcyjnymi promocjami oraz najlepszymi zakładami na żywo.

eWinner

Jako tytularny sponsor 1 ligi żużlowej eWinner znalazł się na samym szczycie naszego zestawienia. Operator ten obecnie pełni również funkcję sponsora tytularnego Apatora Toruń, który w bieżącym sezonie występował w najwyższej klasie rozgrywkowej. Nie da się ukryć, że eWinner mocno angażuje się w świat żużla, dlatego również dla swoich graczy proponuje mocno rozbudowaną ofertę w tej dyscyplinie.

Gracze decydujący się na typowanie żużla z eWinner mogą liczyć na dostęp do niemal kompleksowej oferty. Znajdziecie tam zarówno zakłady długoterminowe, na podstawowe rybki oraz zakłady specjalne na żywo oraz H2H. na szczególną uwagę zasługuje oferta zakładów długoterminowych, wśród których można znaleźć zakłady na:

 • zwycięzcę eWinner 1 Ligi Żużlowej,
 • zwycięzcę PGE Ekstraligi,
 • zwycięzcę Grand Prix,
 • H2H – która drużyna zdobędzie wyższą pozycję w danej lidze,
 • H2H – który zawodnik zdobędzie wyższą średnią biegopunktową na zakończenie sezonu (eWinner 1 LŻ).

Dostępność wszystkich tych zakładów sprawia, że eWinner wyróżnia się na tle konkurencji, zostawiając ją daleko w tyle. Wysokie zaangażowanie bukmachera w żużel sprawia, że rynki są dla użytkowników szybciej dostępne i co najważniejsze, odpowiednio dopasowane do meczów. Również pod względem kursów eWinner wyprzedza swoją konkurencję.

Oprócz tradycyjnych polskich lig i Speedway Grand Prix gracze wybierający eWinner mogą dodatkowo typować:

 • 2 ligę,
 • SEC,
 • Speedway of Nations,
 • Ligę szwedzką,
 • Ligę angielską,
 • GP Callange,
 • Oraz wybrane mecze indywidualne.

Nie da się ukryć, że rozgrywek jest naprawdę sporo. Jednak warto podkreślić, że eWinner dla swoich graczy jeszcze coś ekstra – promocję „Postaw na żużel”, która pojawiać się będzie prawdopodobnie co tydzień i za każdym razem przyniesie atrakcyjne dodatki dla miłośników żużla.

LV BET

Również oferta LV BET wydaje się interesująca. Ten operator stale zwiększa swoje zaangażowanie w żużel, co najbardziej dało się zauważyć w bieżącym sezonie. Duży wpływ miało tutaj nawiązanie współpracy z Fogo Unią Leszno – Drużynowym Mistrzem Polski.

Współpraca niemal natychmiast przełożyła się na ofertę LV BET, który jeszcze przed rozpoczęciem sezonu wprowadził do swojej oferty 21 zakładów specjalnych, które poświęcone były właśnie Fogo Unii Leszno.

Jednak oferta żużlowa LV BET nie ogranicza się wyłącznie do tej jednej drużyny. Gracze mogą wybierać wśród wielu ciekawych propozycji na zakłady długoterminowe na PGE Ekstraligę, a także skorzystać z takich ryków jak:

 • Zwycięzca PGE Ekstraligi,
 • TOP 3 PGE Ekstraligi,
 • Drużynowe H2H w PGE Ekstralidze na zakończenie sezonu,
 • Zawodnik z najwyższą średnią biegopunktową na zakończenie sezonu,
 • Zwycięzca Grand Prix,
 • TOP 3 Grand Prix.

LV BET już teraz zapowiada, że planuje poszerzyć swoją ofertę również o ligi zagraniczne i 2 ligę polską, a także pozostałe najważniejsze rozgrywki. Nie da się więc ukryć, że LV BET powoli zaczyna doganiać swojego rywala.

Jednak jak przystało na sponsora Fogo Unii Leszno, LV BET docenia lojalnych kibiców swojej drużyny. Tym samym, każdy gracz, który posiadał karnet na biegi leszczyńskich „Byków” w sezonie 2021 mógł liczyć na dodatkowy bonus w wysokości 50 zł. Jedyne co należało zrobić, aby go zgarnąć, to przesłać zrzut ekranu z systemu biletowego, na którym widniało imię i nazwisko oraz numer karnetu zainteresowanego, na adres: promocje@lvbet.pl, w tytule wpisując „Karnet Unia Leszno”. Promocja trwa do końca sezonu więc macie jeszcze kilka dni na zdobycie dodatkowych środków.

forBET

Jeszcze w sezonie 2019 forBET pełił funkcję sponsora tytularnego Włókiarza Częstochowy i choć współpraca ta już się zakończyła, to bukmacher nie zrezygnował z żużla na dobre. Wręcz przeciwnie. Obecnie możemy zauważyć, że forBET coraz mocniej rozbudowuje swoją ofertę, wprowadzając najważniejsze wydarzenia, w tym mecze PGE Ekstraligi, czy turnieje Speedway of Nations i Speedway Grand Prix. Również same rynki pojawiają się szybko i oferują znacznie więcej od podstawowych wariantów.

W ofercie zakładów od forBET można znaleźć nie tylko najpopularniejsze rozgrywki, ale także te mniej popularne wydarzenia, w tym ligi zagraniczne czy turnieje indywidualne. A jeśli zdecydujesz się na rejestrację konta z wykorzystaniem naszego kodu promocyjnego, wówczas będziesz mógł liczyć na powiększenie pakietu powitalnego, co z pewnością przyda się w trakcie typowania.

STS

Jak przystało na prawdziwego giganta STS może się pochwalić naprawdę imponującą ofertą zakładów na żużel. Bukmacher ten dba o to, by jego oferta była rozwinięta na najwyższym poziomie, a przy tym stale dąży do tego by odpowiadać na potrzeby graczy. Nic więc dziwnego, że z roku na rok zauważyć można coraz ciekawsze propozycji w kategorii czarnego sportu.

W ofercie STS znajdziemy wszystkie najważniejsze rynki, w tym podstawowe i specjalistyczne (jak m.in. H2H). Także same kursy pojawiają się stosunkowo szybko. Tym co wyróżnia ofertę STS na tle konkurencji jest rozbudowana oferta zakładów na żywo. Taka forma zakładów daje graczom znacznie lepsze możliwości typowania, a samo zawierania zakładów przebiega bardzo sprawnie.

Operator daje graczom dostęp do wszystkich najważniejszych rynków, tych podstawowych, a także bardziej specjalistycznych – jak m.in. H2H. Same kursy, jak w przypadku pozostałych zakładów STS są imponujące i ukazują się ze stosownym wyprzedzeniem.

W kwestii samego żużlu STS może się pochwalić przede wszystkim bogatą ofertą zakładów na żywo, podczas którego operator daje naprawdę interesujące możliwości zakładów. Z wyścigu na wyścig gracze mogą typować zwycięzcę indywidualnego i drużynowego. Samo zawieranie zakładów przebiega sprawnie i jest dostępne również z poziomu aplikacji mobilnej.

STS na bieżąco śledzi wydarzenia żużlowe co pozwala mu odpowiednio reagować. To sprawia, że oferta STS jest stale aktualna, a pojawiające się zakłady przedmeczowe są dostępne na kilka tygodni przed startem każdego sezonu.

Jeśli chodzi o dostęp do poszczególnych rozgrywek, to STS nie pozostaje w tyle. Gracze mogą przebierać spośród najpopularniejszych wydarzeń, takich jak Grand Prix, PDE Ekstraliga, SEC oraz polskich lig. Dodatkowo mogą typować mecze:

 • Speedway of Nations,
 • GP Challange,
 • 2 ligi,
 • Pojedyncze turnieje indywidualne.

Obecnie nie wiadomo, czy STS zdecyduje się na wprowadzenie lig zagranicznych. Jednak w naszej ocenie, wkrótce może się to zmienić.

Noblebet

W bieżącym sezonie Noblebet również zdecydował się mocno skupić na żużlu, co dało się zaobserwować szczególnie na początku sezonu. Gracze decydujący się na ofertę tego bukmachera mogli liczyć na ciekawe zakłady przedmeczowe, które zdecydowanie wyróżniały ofertę Noblebet na tle konkurencji. Dodatkowo gracze mogli typować zakłady w poniższych kategoriach:

 • Narodowość zwycięzcy Grand Prix,
 • Zwycięzca Grand Prix,
 • TOP 3 Grand Prix,
 • Klub zwycięzcy Grand Prix,
 • Zwycięzca PGE Ekstraligi.

Dodatkowo Noblebet zapewniło swoim graczom dostęp do najważniejszych turniejów żużlowych, w tym: PGE Ekstraligi, eWinner 1 Ligi Żużlowej, Speedway Grand Prix, 2 ligi polskiej, ligi szwedzkiej, a także wybranych spotkań z ligi angielskiej. Dodatkowo dla największych fanów znajdą się również turnieje SEC oraz wybrane turnieje indywidualne.

Kursy bukmacherskie po 9 rundzie Grand Prix

W tegorocznym cyklu Grand Prix mogliśmy poczuć się jak za najlepszych lat tej dyscypliny. Walka pomiędzy Bartoszem Zmarzlikiem, a Artiomą Łagutą o złoty medal pozwalała przyniosła naprawdę wielkie emocje, a sami zawodnicy przez cały czas szli łeb w łeb dzieląc się zwycięstwami w 8 z 9 turniejów. Przed dwiema ostatnimi rundami podczas rozgrywek w Toruniu Rosjanin okazał się lepszy o punkt. Poniżej przedstawiamy, jak kształtują się kursy dla tych rozgrywek.

Nie da się ukryć, że takiej rywalizacji o Mistrzostwo Świata nie mogliśmy oglądać od czasu, starcia między Tonym Rickardssonem i Jasonem Crumpem, którzy byli niewątpliwie wybitnymi żużlowcami. Obecnie w ocenie bukmacherów na pozycję faworyta wysuwa się Bartosz Zmarzlik, jednak nie da się ukryć, że ostatnie wydarzenia przechylają lekko szalę na stronę Artioma Łaguta.

Kursy bukmacherskie dla PGE Ekstraligi 2021 przed finałem

W Drużynowych Mistrzostwach Polski o złoty medal walczą Sparta Wrocław z Motorem Lublin. W ocenie bukmacherów finał będzie przebiegał następująco:

Sparta i Motor niewątpliwie stanowią najlepsze drużyny całego sezonu zasadniczego. Potwierdza to również fakt, że obie drużyny wygrały dwa spotkania w swoich półfinałach. Nie da się ukryć, że w samym finale to to Wrocławianie biją swoich rywali na łopatki. Jednak Motor może się pochwalić przewagą na pozycji u24 i w formacjach juniorskich. Lublinianie wygrali również ze Spartą w rundzie zasadniczej, jednak i to nie przeszkodziło wrocławianom zgarnąć pucharu.

 

Zakłady live

Nie da się ukryć, że największe emocje wiążą się z typowaniem żużla w zakładach na żywo. Właśnie dlatego taka forma jest najchętniej wybierana. Bukmacherzy szybko wyłapali te trendy i stale poszerzają swoją ofertę live. To bardzo ważne, ponieważ każdy wyścig żużlowy przedstawia inną historię. Wyniki rozgrywek zależą od pola startowego czy charakterystyki zawodników biorących udział w danym wyścigu. Dodatkowo dochodzą różne kwestie psychologiczne, które wpływają na zawodników wraz ze zbliżającym się finałem. Gracze wyróżniający się umiejętnością analitycznego obserwowania wydarzeń torowych wybierając zakłady na żywo są w stanie zgarnąć naprawdę wysokie wygrane. Ponadto, nie możemy zapominać o niesamowitych emocjach, jakie towarzyszą graczom podczas typowania pojedynczych gonitw.

Podczas typowania na żywo jedną z ważniejszych kwestii odgrywają możliwości techniczne bukmacherów. Przerwy pomiędzy kolejnymi wyścigami są krótkie, przez co bukmacherzy muszą szybko wystawiać nowe kursy, by zapewnić graczom możliwość typowania kolejnych wyników.

W naszej ocenie zakłady na żywo najlepiej wypadają w ofercie STS i forBET, które wykazują się szybką reakcją, a przy tym mogą się pochwalić naprawdę wygodnymi aplikacjami. Wielu kibiców decyduje się na typowanie bezpośrednio z trybun stadionu, tym samym nie mają dostępu do tradycyjnej stronu bukmachera.

Gracze decydujący się na typowanie zakładów na żywo mogą wybierać m.in. poniższe rynki:

 • Zwycięstwo danej drużyny,
 • Under/over punktowy dla danej drużyny,
 • Handicapy,
 • H2H,
 • Zakłady kto pierwszy – zadaniem gracza jest wytypowanie, która drużyna pierwsze zdobędzie określoną liczbę punktów,
 • Zakłady na wynik wyścigu – zadaniem gracza jest wytypowanie zwycięscy pojedynczego wyścigu. W zależności od formuły wyścigu może to być zwycięzca indywidualny lub drużyna. W przypadku meczów ligowych bukmacherzy umożliwiają również typowanie wyniku biegu.

Typu zakładów w żużlu

Żużel jest dyscypliną, w której kibice mogą oglądać rozgrywki indywidualne i drużynowe. Każde z tych zawodów wyróżniają się określoną specyfiką, a także umożliwiają typowanie odrębnych rynków zdarzeń. W przypadku zawodów drużynowych kibice mogą typować mecze eWinner 1 LŻ, PGE Ekstraligi, 2 ligi żużlowej oraz lig zagranicznych. Z kolei w przypadku zawodów indywidualnych pozostają np. SEC i Grand Prix. Znajomość rynków to ważny element typowania, który pozwala na poprawne typowanie każdej dyscypliny sportowej. Poniżej przyjrzymy się najpopularniejszym rynkom żużlowym:

1X2

Najpowszechniejszy zakład na zwycięzcę meczu. Z reguły, w przypadku żużlu faworytami pozostają gospodarze, ponieważ mają możliwość odpowiedniego przygotowania toru. Nie bez znaczenia pozostaje również żywy doping widowni, która ochoczo zgłasza się na zawody swojej drużyny.

Handicapy

Jeśli zależy Ci na wyższych kursach, nie musisz wcale decydować się na typowanie mocno specjalistycznych rynków. Już handicapy dadzą Ci dostęp do poprawy wartości zakładu na faworyta. Jak wyglądają handicapy w przypadku żużla? Bukmacherzy pozwalają wytypować czy wybrany zespół zwycięży większą liczbą punktów niż ta wskazana przez bukmachera.

Under/over liczba punktów

Ten rynek możemy typować zarówno w wydarzeniach indywidualnych, jak i drużynowych. Jak przystało na klasyczny zakład powyżej/poniżej, zadaniem gracza jest wytypowanie, czy wybrany zawodnik/drużyna zdobędzie więcej, czy mniej punktów, niż wartość wskazana przez bukmachera. W niektórych ofertach operatorzy pozwalają określić dokładną liczbę punktów, a zakład ten jest wysoko wyceniany.

H2H

W tym zakładzie zadaniem gracza jest wytypowanie, który zawodnik z pary zdobędzie wyższą liczbę punktów. W zależności od operatora, gracze mogą typować remis lub  zwrot, w przypadku gdy obydwaj zawodnicy zakończą spotkanie z taką samą liczbą punktów. Nie da się ukryć, że jest to jedna z ciekawszych form typowania speedwaya. Operatorzy, którzy skupiają się na promowaniu żużlu dają graczom dostęp do szerokiej oferty rynków H2H, co pozwala zawierać bardziej ryzykowne zakłady.

Zakłady terminowe

W przypadku Ekstraligi, jak również w szeregu innych rozgrywek, gracze mogą zawierać zakłady terminowe, wśród których niewątpliwie najpopularniejszy jest zakład na zespół, który w naszej ocenie zgarnie tytuł Mistrza Polski. Jednak część bukmacherów decyduje się na poszerzenie swojej oferty dając możliwość typowania zakładu na miejsca drużyn na koniec sezonu, w formacie np. 1-2 lub 1-3.

W zakładach terminowych gracze mogą typować również mistrza Grand Prix, indywidualnego Mistrza Europu oraz zwycięzców w niższych ligach polskich.

Zakłady w rozgrywkach indywidualnych

Większość oferty na zakłady indywidualne nie różni się znacząco od standardowej oferty, jednak dochodzą tutaj dodatkowe rynki, które cieszą się wysokim zainteresowaniem graczy. Poniżej przedstawimy najpopularniejsze z nich:

 • Pozycja zawodnika na zakończenie turnieju – zadaniem gracza jest wytypowanie, czy wybrany zawodnik stanie na podium, wygra turniej czy zakwalifikuje się do półfinału/barażu.
 • Under/over punktowy dla zawodnika w turnieju – zadaniem gracza jest wytypowanie ile punktów zdobędzie na swoim koncie zawodnik w wybranym turnieju.
 • Zakłady specjalne – np. ilu Polaków dostanie się do finału/półfinału.

Najpopularniejsze rynki żużlowe

Nie da się ukryć, że typowanie żużla jest złożone i chcąc osiągnąć sukces powinniśmy zwrócić uwagę na szereg czynników. Osoby, które starcia żużlowców oglądają z doskoku powinny się skupić na rynkach 1X2 oraz handicapach. Nie wymagają one posiadania specjalistycznej wiedzy, przez co będą mniej ryzykowne.

W naszej ocenie za najciekawsze, a przy tym najbardziej dochodowe rynki można uznać zakłady w formule H2H. tak jak już wcześniej wskazaliśmy, w tym zakładzie gracz ma za zadanie określić, czy wskazany zawodnik z pary ustalonej przez bukmachera, osiągnie lepszy wynik. Gracze mają naprawdę wiele możliwości i mogą samo decydować, jak wysokie ryzyko chcą podjąć. Gracze decydujący się na typowanie w formule H2H muszą wykazywać się obszerną wiedzą o zawodnikach, która nie może się ograniczać do zaledwie kilku występów. Im więcej wiedzy gracz posiada, tym lepszą wykaże się skutecznością. Oprócz powszechnie dostępnych informacji na temat tego, jak dany zawodnik radzi sobie na określonym torze w poprzednich latach i czy preferuje tory przyczepne czy twarde, powinien również wiedzieć, czy dzień wcześniej zawodnik nie brał udziału w innym turnieju bądź czy niw planuje kolejnego udziału następnego dnia. Cała ta wiedza pozwoli znacznie skuteczniej wytypować odpowiedni wynik.

Kolejnym interesującym rynkiem mogą się okazać zakłady w formule under/over punktów zawodnika. W takich zakładach gracz powinien skupić się na analizie wyników jednego żużlowca i to dla niego wytypować odpowiedni wynik. Bukmacherzy również w tego typu zakładach gwarantują szeroki wybór, dając możliwość przebierania w ofertach i podejmowania decyzji o tym, jak wysokie ryzyko chcemy podjąć. W zakładach powyżej/poniżej kursy bywają bardzo wysokie , jednak aby zwiększyć swoje szanse na wygraną należy wykazać się odpowiednimi umiejętnościami analitycznymi i dużą wiedzą w dziedzinie żużlu.

Jak prawidłowo typować żużel – porady graczy

Jak już wcześniej wspominaliśmy, żużel jest dyscypliną złożoną, w której należy uwzględnić wiele aspektów, które przełożą się na ostateczny wynik. Skorzystanie z poniższych rad pozwoli Ci zwiększyć swoje szanse na wygraną.

 • Dobierz odpowiedni rynek – aby zwiększyć swoje szanse na skuteczne typowanie powinieneś pamiętać o tym, by nie ograniczać się jedynie do obstawiania wyników meczu lub zwycięzcy danego turnieju. Nie da się ukryć, że są to jedne z trudniejszych wyników do wytypowania, przez co spadają Twoje szanse na zarobienie. Jeszcze raz zapoznaj się z przedstawionymi przez nas rynkami i dobierz ten, który najbardziej odpowiada Twoim preferencjom. Pamiętaj przy tym, że zakłady specjalistyczne zwykle mają znacznie wyższe kursy, dzięki czemu gwarantują jeszcze wyższe wygrane.
 • Sprawdź kondycję wybranej drużyny – nie da się ukryć, że żużel należy do dyscyplin o wysokim poziomie kontuzji, które powstają w wyniku niebezpiecznych upadków i mogą się ciągnąć latami. Właśnie dlatego przed przystąpieniem do typowania sprawdź, czy zawodnik lub drużyna, na którą planujesz postawić, w niedalekim czasie nie borykała się z ciężką kontuzją.
 • Sprawdź tor – każdy zawodnik i miłośnik żużla powie Ci, że nie ma dwóch takich samych torów, a każda nawierzchnia różni się od pozostałych. Właśnie dlatego powinieneś zwrócić szczególną uwagę na obiekt, na którym będą odbywały się zawody. Sprawdź, czy typowany przez Ciebie zawodnik/drużyna czuje się na tym torze dobrze, czy jednak zazwyczaj kończy mecz ze słabym wynikiem. Pamiętaj również, że sporo zawodników czuje się najlepiej na własnym torze, właśnie dlatego warto już na starcie zapoznać się ze statystykami swoich faworytów.
 • Uwzględnij pola startowe – ma to szczególne znaczenie podczas typowania zakładów w formule na żywo. Dobre pola startowe często gwarantują zawodnikom swego rodzaju handicap, co sprawia, że znacznie łatwiej jest im wygrać wyścig.
 • Zwróć uwagę na rangę zawodów – nie da się ukryć, że żużlowcy podchodzą poważnie do wszystkich spotkań (a w każdym razie tak wynika z ich deklaracji). Jednak z pewnością, jak każdy sportowiec, również oni wykazują większe zaangażowanie w przypadku rozgrywek o wyższej randze. Szczególnie widoczne jest to w sytuacji, gdy zawodnik ma mocno napięty grafik, co uniemożliwia mu pełne zaangażowanie się w zawody.
 • Analizuj warunki pogodowe – nawet największy pewniak zawodów może się okazać wielkim rozczarowaniem, gdy pogoda okaże się niesprzyjająca. Nie mówimy tutaj oczywiście o nawałnicach, podczas których zawody automatycznie są odwoływanie, ale wystarczy nawet niewielka mżawka, by pokrzyżować plany najlepszych graczy. Już niewielki deszcz sprawia, że nawierzchnia zmienia się nie do poznania, co sprawia, że nawet gospodarze mogą mieć trudności z dopasowaniem się do panujących na torze warunków. Właśnie dlatego pamiętaj, by przed przystąpieniem do typowania zapoznać się z prognozą pogody. Pozwoli Ci to uniknąć nieprzyjemnego rozczarowania.
 • Uwzględnij czynnik ludzki – nawet najlepszy zawodnik, gdy dopadnie go przemęczenie, może położyć najważniejsze zawody. Przed przystąpieniem do typowania sprawdź, czy dany zawodnik nie ma zbyt mocno obłożonego kalendarza spotkań. Uczestnictwo w licznych ligach i turniejach może przyczynić się do spadku energii co finalnie przełoży się na spadek formy. Przemęczony żużlowiec może częściej zaliczać upadku, a niekiedy doznać kontuzji, która już na zawsze odciśnie na nim swoje piętno.
 • Pamiętaj o statystykach – jak w większości dyscyplin, również w żużlu statystyki są niezwykle ważne. Pozwolą Ci one zapoznać się z profilem zawodników. Odpowiednio analizowane pozwolą Ci poznać preferencje zawodnika i jego średnie wyniki, a to odpowiednio wykorzystane może przynieść Ci sukces podczas typowania.
 • Wybierz odpowiedniego bukmachera – jeśli decydujesz się na typowanie żużlu, powinieneś poszukać takiego operatora, który zagwarantuje Ci dostęp do najbardziej rozbudowanej oferty. W ten sposób nie będziesz musiał się ograniczać do rynków, które niekoniecznie spełnią Twoje oczekiwania. W naszej ocenie ciekawą propozycją może się okazać STS, który zapewnia wysokie kursy i bogatą ofertę zakładów, zarówno w formule przedmeczowej, jak i na żywo.