Boks Zakłady bukmacherskie Kursy

Boks, nazywany również pięściarstwem, należy do grona najbardziej cenionych dyscyplin sportowych na całym świecie. Za prawdziwe gwiazdy uchodzą w tej dyscyplinie Muhammad Ali, Mike Tyson, Manny Pacquiao czy Floyd Mayweathet. Swoimi osiągnięciami na zawsze zapisali się w historii, stając się legendami sportu oraz ikonami kultury popularnej.

Niemal od początku historii zakładów wzajemnych, boks był z nimi ściśle powiązany, a i do tej pory niewiele się w tej kwestii zmieniło. Jeśli więc i Ty należysz do grona prawdziwych miłośników tego sportu powinieneś sprawdzić możliwości, jakie daje obstawianie zakładów. Przygotowaliśmy artykuł, który wskaże Ci, na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę, aby odnieść jak największy sukces.

Boks zakłady bukmacherskie

Choć ogółem w boksie chodzi o to, kto wygra, a kto przegra, nie znaczy to, że musimy się ograniczać tylko do takich zakładów. Poznajmy najpopularniejsze rynki.

1X2 – zakład na wynik walki

Klasyk wśród klasyków – zakład o to, kto wygra pojedynek, jednak jest to zakład trzydrogowy, czyli może wystąpić również wynik remisowy, który zwykle otrzymuje bardzo wysokie kursy. Warto przy tym pamiętać, że dzieje się tak, bo remisy w boksie nie zdarzają się zbyt często. To jednak nie znaczy, że nie ma ich w ogóle, pojedynek zakończony remisem mogliśmy oglądać podczas słynnej walki wagi ciężkiej, w której o pas walczyli Deontay Wilderm i Tyson Furym.

Under/Over – Ile rund będzie trwała walka

Drugi najpopularniejszy rynek bokserski. Podczas tego zakładu naszym zadaniem jest wytypowanie ile rund będzie trwała walka. W pojedynkach na najwyższym poziomie zazwyczaj kontraktowane są wyniki na poziomie 10 lub 12 rund, z kolei w walkach zawodników z niższych pozycji rankingu mogą być one zakończone na krótszym dystansie. Zadaniem gracza jest określenie, czy wybrany pojedynek będzie trwał krócej czy dłużej, niż wskazana przez bukmachera liczba rund.

Sposób zakończenia walki czy to dobre zakłady bukmacherskie

To zmodyfikowana forma zakładu 1X2. Trzeba przy tym przyznać, że jest trudniejsza, ponieważ oprócz konieczności wytypowania, jaki będzie rezultat walki, musimy jeszcze potrafić wskazać, czy dany pojedynek zakończy się przed upływem czasu, w wyniku KO/TKO, zostanie rozstrzygnięty na punkty czy skończy się dyskwalifikacją któregoś z zawodników. Warto przy tym zaznaczyć, że w tego typu zakładach kursy są zwykle bardzo wysokie, szczególnie gdy w wybranym pojedynku nie ma faworyta.

Kiedy zakończy się walka

Ten rynek również skierowany jest do bardziej zaawansowanych graczy i prawdziwych ekspertów w dziedzinie pięściarstwa. Zadaniem gracza jest określenie, w którym momencie bitwa zostanie zakończona. Mamy do wyboru dwie formy tego zakładu. W pierwszej gracz ma wytypować, w której rundzie padnie zwycięstwo – tutaj zwykle spotkać można naprawdę wysokie kursy. W drugim typie tych zakładów możemy określić, w jakim przedziale zakończy się walka (np. 1-3, 4-6, 7-9,10-12). Z reguły takie zakłady bukmacherskie są łatwiejsze do trafienia, a co za tym idzie, kursy są wyraźnie niższe.

Czy walka zakończy się przed czasem/na punkty?

Ostatni z godnych uwagi rynków bukmacherskich w kategorii boks zakłady bukmacherskie. W tym rynku zadaniem gracza jest określenie, czy pojedynek zakończy się przed czasem, czy do jego rozstrzygnięcia konieczne będzie uwzględnienie decyzji sędziów. Z reguły rynek ten nie jest wysoko wyceniany, ale i nie jest szczególnie trudny. W zależności od wybranego buka zakład ten może być różnie opisywany, jednak zwykle jest to zakład dwudrogowy.

legalni bukmacherzy w polsce

Boks zakłady – Którego bukmachera wybrać do obstawiania boksu?

Już wielokrotnie podkreślaliśmy, jak ważny jest wybór dobrego bukmachera, dla osiągnięcia sukcesu w obstawianiu wydarzeń sportowych. A jaki będzie najlepszy w przypadku boksu? Poniżej przedstawiamy naszych faworytów:

STS – zakłady bukmacherskie na boks

Nikogo nie powinno dziwić, że to właśnie ten bukmacher znalazł się na szczycie naszej listy. Poza atrakcyjną ofertą na start STS gwarantuje również ciekawe promocje, w tym również na walki bokserskie. Co więcej, jego oferta wyróżnia się dużą liczbą rynków, co pozwala na typowanie różnorodnych zakładów. Ponadto, u tego buka będziemy mogli obejrzeć liczne walk bokserskich na żywo, dzięki specjalnej opcji streamingu live.

forBET- zakłady bukmacherskie na boks

Podobnie jak jego rywale, również ten bukmacher gwarantuje atrakcyjny bonus na start. Co więcej, swoim graczom udostępnia ciekawą aplikację i wysokie zakłady na boks.

Betclic – zakłady bukmacherskie na boks

Przewagą tego bukmachera jest bardzo korzystna oferta kursowa na wiele różnych dyscyplin sportowych, w tym także zakłady na boks. Co więcej, będziemy tu mogli oglądać liczne transmisje w ramach Betclic TV, a także ciekawą ofertę powitalną – cashback.

Porady ekspertów – jak obstawiać boks?

Wiele jest strategii na skuteczne obstawianie boksu. Choć może się on wydawać łatwiejszy do przewidzenia niż uwielbiana przez wielu piłka nożna – w końcu mamy tutaj za zadanie obstawić wynik pojedynku jeden na jednego, a nie 11/11 – to mimo wszystko musimy posiadać odpowiednią wiedzę, aby móc realnie zarabiać na boksie. Co więcej, musimy się trzymać określonych reguł. Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych wskazówek od czołowych graczy, którzy szczególnie upodobali sobie boks.

  • Postaw na dobrego bukmachera

Jest to zdecydowanie najważniejszy punkt podczas obstawiania zakładów bukmacherskich i odnosi się on nie tylko do boksu. Należy przy tym pamiętać, że obstawiając w Polsce jesteśmy zobligowani do tego, by korzystać z oferty wyłącznie tych bukmacherów, którzy posiadają czynną licencję Ministerstwa Finansów RP. Decydując się na obstawianie u innych bukmacherów narażasz się na wysokie kary finansowe, które zostały szczegółowo opisane w kodeksie karnym skarbowym. Jednak to nie jedyny powód, dla którego powinieneś stawiać wyłącznie na sprawdzonych bukmacherów. Stawiając na legalnego buka zyskasz dodatkowo liczne bonusy, w tym powitalne i akceptację kodów promocyjnych. Dodatkowo będziesz miał pewność, że środki, które zdeponowałeś będą bezpieczne.

  • Analizuj statystyki

Przy obstawianiu zakładów statystyki to klucz do sukcesu. Dlatego zanim podejmiesz decyzję o tym, by obstawiać boks zakłady bukmacherskie pojedynek, sprawdź jak najwięcej różnych statystyk dotyczących typowanego przez ciebie pojedynku. Zwróć uwagę nie tylko na bilans walk bokserskich poszczególnych zawodników, ale dodatkowo sprawdź liczbę pojedynków, które wygrywali przed czasem. To otworzy Ci drogę do tego, by obstawiać zakłady na boks zakłady bukmacherskie również inne rynki, w tym zakłady bukmacherskie na rundy czy sposób rozstrzygnięcia walki. Warto wziąć pod uwagę również miejsce poszczególnych zawodników na listach światowych rankingów. Pamiętaj, że każda wiedza, którą zdobędziesz pomoże Ci wytypować właściwy wynik. Jednym z ciekawszych źródeł danych jest portal Boxrec.

  • Znaj formę zawodników

Podczas analizy obydwu uczestników warto skupić się szczególnie na kilku ostatnich pojedynkach. Warto przy tym sprawdzać nie tylko wyniki pojedynków, w jakich brali udział, ale dodatkowo sposób zakańczania walki, a także to, z jakiej klasy rywalami zwykle się pojedynkują. Często może się okazać, że jeden z zawodników posiada gorszy bilans od drugiego, jednak wynika on czasami z życiowej dyspozycji po jak np. ostatniej wygranej z klasowym zawodnikiem. Z drugiej jednak strony, nie da się ukryć, że rekordy bez żadnej skazy mogą wydać się atrakcyjne, jednak wybrany zawodnik wcześniej nie został poddany weryfikacji przez konkretnego fightera, stąd jego zestawienie akurat z doświadczonym zawodnikiem może być obciążone dużym ryzykiem.

  • Uwzględnij warunki fizyczne i siłę

Nie ma co ukrywać, że warunki fizyczne są najważniejszym elementem, który trzeba brać pod uwagę przy typowaniu w boksie. W końcu przewaga wzrostu i zasięgu ramion daje bokserowi spory handicap podczas walki z zawodnikiem o mniejszych gabarytach. Ten większy zyskuje dodatkową przewagę w kwestii możliwości kontrolowania przebiegu walki. Jeśli dodamy do tego fakt, że dany pięściarz nie ustępuje rywalowi pod względem umiejętności walki, wówczas możemy być pewni, że to właśnie on zakończy pojedynek z sukcesem. Dobrym przykładem zawodnika, który łączy oba te elementy jest Tyson Fury, który poza typową fizjonomią giganta może się pochwalić również doskonałą techniką, co od razu stawia go na bardzo wysokiej pozycji. Jednak pojawiają się również wyjątki w tej dziedzinie. Dobrym potwierdzeniem takiego wyjątku może być Mike Tyson podczas swoich najlepszych lat, jednak pamiętajmy, że wyjątek jedynie potwierdza regułę. Warto więc pamiętać o złotej zasadzie w boksie: „dobry duży bokser zawsze pokona dobrego małego boksera”.

  • Śledź również wydarzenia przed walką

Zwykle spotkania pięściarzy na ringu poprzedzone są miesiącami przygotować, które w zależności od zawodnika, przeprowadzane są na różne sposoby. Obecnie za pośrednictwem mediów społecznościowych, możemy na bieżąco śledzić przebieg obozów treningowych większości topowych zawodników. Podczas takich przygotowań często wylewają oni z siebie siódme poty podczas treningu lub stawiać na obżeranie się fast foodami i wydawaniem zebranych pieniędzy. Idealnym przykładem zmarnowanego okresu przygotowawczego jest Andy Ruiz Jr, który przed pojedynkiem rewanżowym z Anthonym Joshuą kompletnie sobie odpuścił ten ważny punkt. Amerykanin o meksykańskich korzeniach na ring wkroczył z ogromną, nawet jak na niego, nadwagą, prezentując się z najgorszej strony. Dał tym samym przykład wszystkim juniorom, jak ważne jest odpowiednie przygotowanie. Słaba kondycja Ruiza Jr. Sprawiła, że ten stracił wszystkie pasy dywizji ciężkiej, o które walczył przez kilka miesięcy. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby doskonale orientować się w tym, czy dany zawodnik rzeczywiście przykłada się do treningów, czy znalazł się na etapie „sodówki” i korzystania z przywilejów, jakie zapewniła mu wysoka pozycja.

Najważniejsze federacje w boksie

Dzisiejszy boks może się pochwalić licznymi federacjami, które zrzeszają w swoich kręgach zawodników z całego świata. Jednak to właśnie cztery z nich są określane mianem najbardziej prestiżowych i przez to traktowane są poważniej. Do najważniejszych federacji, bez dwóch zdań należą WBC, WBA, WBO oraz IBF. Poniżej przedstawimy najważniejsze informacje na temat każdej z nich:

WBC – World Boxing Council

Ta organizacja przez wielu uznawana jest za najbardziej prestiżową w świecie boks zakłady bukmacherskie zawodowego. Została założona w 1963 roku, a jej inicjatorem był Adolfo Lopez Mateos – ówczesny Prezydent Meksyku. Dzisiaj federacja ta zrzesza 161 krajów członkowskich, a stanowisko prezesa zajmuje Mauricio Sulaiman. Siedziba organizacji mieści się w Mexico City.

WBA – World Boxing Association

Federacja ta powstała w 1921 roku w USA i tym samym jest najstarszą, spośród wszystkich czterech czołowych federacji bokserskich. Z początku nosiła nazwę National Boxing Association (NBA). Siedziba federacji znajduje się w stanie Panama w Panama City, a stanowisko prezesa zajmuje Gilberto Mendoza Jr.

WBO – World Boxing Organization

Założona w 1988 roku federacja jest najmłodszą spośród największych organizacji bokserskich. Została założona z inicjatywy byłych członków WBA, którym nie odpowiadały wprowadzane przez organizację przepisy. Prezesem organizacji jest Francisco Varcarcel, a jej siedziba znajduje się w stolicy Portoryk – San Juan.

IBF – International Boxing Federation

Podobnie jak WBO, również IBF powstało z inicjatywy byłych członków World Boxing Association, którzy nie byli zadowoleni z tego, że Amerykanin Robert W. Lee Sr. nie został mianowany szefem organizacji i przez to wraz z grupą innych działaczy zdecydował się na opuszczenie jej szeregów. Obecnie stanowisko prezesa zajmuje Daryl J. Peoples, a siedziba główna federacji znajduje się w stanie New Jersey w Springfield.

Kategorie wagowe i mistrzowie topowych organizacji w boksie

W boksie zawodowym możemy wyróżnić siedemnaście głównych kategorii wagowych. Jeśli przy tym weźmiemy pod uwagę fakt, że obecnie mamy aż cztery topowe federacje zrzeszające krajowe związki bokserskie, to ilość prawdziwych mistrzów może rzeczywiście zawrócić w głowie. Poniżej przedstawiamy aktualną listę mistrzów świata we wszystkich organizacjach IBF, WBO, WBA, WBC

Kategoria wagowa Mistrz IBF Mistrz WBO Mistrz WBA Mistrz WBC
Ciężka (ponad 90,719 kg) Anthony Joshua Anthony Joshua Anthony Joshua Tyson Fury
Junior ciężka (do 90,719 kg) Mairis Briedis Lawrence Okolie Arsen Goulamirian Ilunga Makabu
Półciężka (do 79,379 kg) Artur Beterbiew wakat Dmitrij Biwoł Artur Beterbiew
Superśrednia (76,204 kg) Caleb Plant Billy Joe Saunders Saul Alvarez Saul Alvarez
Średnia (do 72,575 kg) Gienadij Gołowkin Demetrius Andrade Chris Eubank Jr
(interim)
Jermall Charlo
Juniorśrednia (do 69,853 kg) Jermell Charlo Brian Carlos Castano Jermell Charlo Jermell Charlo
Półśrednia (do 66,678 kg) Errol Spence Jr Terence Crawford wakat Errol Spence Jr
Lekkopółśrednia (do 63,503 kg) Josh Taylor Jose Carlos Ramirez Josh Taylor Jose Carlos Ramirez
Lekka (do 61,235 kg) Teofimo Lopez Teofimo Lopez Teofimo Lopez Devin Haney
Superpiórkowa (58,967 kg) wakat Jamel Herring Gervonta Davis Oscar Valdez
Piórkowa (do 57,153 kg) wakat Emanuel Navarrete Leo Santa Cruz Gary Allen Russell Jr
Superkogucia (55,338 kg) Murodjon Achmadaliew Stephen Fulton Murodjon Achmadaliew Luis Nery
Kogucia (do 53,524 kg) Naoya Inoue John Riel Casimero Naoya Inoue Nordine Oubaali
Supermusza (52,163 kg) Jerwin Ancajas Kazuto Ioka Roman Gonzalez Juan Francisco Estrada
Musza (do 50,820 kg) Moruti Mthalane Junto Nakatani Artem Dalakian Julio Cesar Martinez
Junior musza (do 48,998 kg) Felix Alvarado Elwin Soto Hiroto Kyoguchi Kensiro Teraji
Słomkowa (do 47,627 kg) Rene Mark Cuarto Wilfredo Mendez Thammanoon Niyomtrong Panya Pradabsri

Ranking aktualny na kwiecień 2021 r.

Zakłady bukmacherskie boks, czy warto obstawiać?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, boks jest bez wątpienia ciekawą opcją dla graczy, którzy cenią sobie sporty indywidualne. Co istotne, gracze z dużym doświadczeniem są w stanie zarobić na tej konkretnej dyscyplinę sportowej naprawdę duże pieniądze, szczególnie jeśli wyróżnia ich sprawne oko do szczegółów, a przy tym potrafią analizować dane statystyczne. Z pewnością na korzyść gracza będzie wpływało również zamiłowanie do boksu. Więc możemy bez żadnych wyrzutów polecić zakłady bukmacherskie na boks każdemu miłośnikowi pięściarstwa, który ma w sobie żyłkę do hazardu.