World Series 2022, Paltrinieri nie do zatrzymania: zdobywa kolejny złoty medal w 4×1500

PARIS (Francja)Gregorio Paltrinieri nie przestaje zadziwiać: w ciągu 24 godzin wygrał swoje 10 kilometrów i popchnął swoich kolegów z drużyny Italy2 do zwycięstwa w sztafecie mieszanej 4×1500 w ostatnim dniu drugiego etapu światowej serii w Paryżu. W sobotę osiągnął personal best na 10 km, drugi z rzędu sukces po tym w Setubal. Niedziela jako derby. Giulia Gabbrielleschi, Martina De Memme, Dario Verani i Gregorio Paltrinieri zwyciężyli w czasie 1 godziny 07’51″74 w „Canal del Ourcq” i pokonali kolegów z drużyny Włochy1 Ginevra Taddeucci, Barbara Pozzobon, Andrea Manzi i Pasquale Sanzullo, którzy są drudzy w czasie 1 godziny 08’03″37 pokonując na sprincie Australijczyków Kareena i Kyle Lee, Moesha Johnson i Nicholas Sloman, którzy kończą zawody na trzecim miejscu w czasie 1 godziny 08’04″30. Czwarta była Hiszpania1 (1 godzina 09’30″97), a piąta Francja1 (1 godzina 09’31″55).

Federica Pellegrini e Matteo Giunta, insieme per il primo allenamento da coach

Obejrzyj wideo

Federica Pellegrini i Matteo Giunta, razem na pierwszym treningu w roli trenera

Druzgocący bieg Paltrinieriego

Dla króla długich dystansów, czy to w basenie, morzu, jeziorze czy kanale, Gregorio Paltrinieri, członka Fiamme Oro i Coopernuoto i trenowanego przez federalnego trenera Fabrizio Antonelli, było to 16 dni przepłyniętych na maksa. Od 25 czerwca na Duna Arena w Budapeszcie, kiedy to zdominował mistrzostwa świata na 1500 stylem dowolnym z rekordem Europy 14’32″80, nie zatrzymał się. Nie przestał wygrywać. Nad jeziorem Lupa ponownie zdobył złoto w dziesięciotysięczniku, srebro w pięciotysięczniku i brąz ze sztafetą 4×1500 (której członkiem była również Giulia Gabbrielleschi). Teraz podwójne złoto w drugim etapie światowej serii open water w Paryżu, w spokojnych i nie nadmiernie zimnych wodach „Canal del Ourcq” w Parc de la Villette, określanym jako nowy modelowy park XXI wieku.

World Series 2022, program

Kolejny etap ma się odbyć w Lac Megantic w Kanadzie w dniach 26-28 sierpnia. Następnie w Fajardo w Puerto Rico na Morzu Karaibskim od 7 do 9 października i wreszcie w Ejlacie w Izraelu 11 i 12 listopada. W 2021 roku tor wygrał wśród mężczyzn Magyar Kristof Razovszky, a wśród kobiet Brazylijka Ana Marcela Cunha i Francuzka Oceane Cassignol. W 2020 roku mistrzostwa świata zostały odwołane po tym, jak w lutym odbył się pierwszy etap w Doha. W 2019 roku zwycięstwo wśród mężczyzn przez gwiazdę Magyar Kristofa Razovszky’ego, który w klasyfikacji generalnej finiszował przed Matteo Furlanem i Marcelem Schoutenem. Tor kobiet wygrała srebrna medalistka olimpijska Rachele Bruni, wyprzedzając Brazylijki Anę Marcelę Cunhę i Ariannę Bridi.