William Hill legalny w Polsce?

Zapytajbukmachera.pl » William Hill legalny w Polsce?

Zakłady Bukmacherskie William Hill to jeden z podmiotów, który poczuł zmianę przepisów odnośnie zakładów wzajemnych w Polsce. Ustawa hazardowa z 2017 roku istotnie pozmieniała polski rynek zakładów bukmacherskich. W zamian za promocję i pierwszeństwo legalnych i zarejestrowanych na terenie naszego kraju firm, skutki odpływu klientów musiało odczuć wielu znanych i lubianych zagranicznych bukmacherów, np. William Hill. Gracze niestety nie mogą z nich legalnie korzystać, przebywając na terenie Polski.

Czy zagraniczni bukmacherzy całkowicie zrezygnowali z klientów z Polski? Nie. Przecież cały czas mnóstwo rodaków przebywa w Niemczech czy na Wyspach Brytyjskich, gdzie gra u zagranicznych firm jest całkowicie legalna. Z tego tytułu wciąż strony czołowych buków dostępne są w języku polskim, obsługiwana jest również polska waluta. Czy warto z nich korzystać, przebywając zagranicą? Na pewno. To wciąż liderzy w swojej branży, prezentujący często znacznie bogatszą ofertę niż ich Polscy konkurenci i dzięki rejestracjom w rajach podatkowych, nie płacimy tam podatku od gier, który u nas wynosi aż 12%.

william hill

1.Zakłady bukmacherskie William Hill

Zakłady bukmacherskie William Hill są jednymi z najstarszych w Wielkiej Brytanii. Założona w 1934 roku pod nazwą William Hill firma, to jedna z najbardziej zaufanych i popularnych marek na brytyjskim rynku bukmacherskim, przyciągająca miliony klientów z różnych zakątków z całego świata. Początkowo przedsiębiorstwo funkcjonowało, oferując usługi pocztowe i telefoniczne. Dopiero z czasem rozpoczęło przyjmowanie zakładów na wydarzenia sportowe takie jak wyścigi konne. Od 1966 nastąpiło rozwinięcie działalności w formie sieci punktów bukmacherskich, początkowo umieszczanych w dużych miastach. Stopniowo jednak poszerzając swój obszar działania, William Hill doszedł na przestrzeni lat do pozycji największej firmy bukmacherskiej w Zjednoczonym Królestwie.

Od 1998 roku William Hill wprowadził prawdziwą innowację i umożliwił obstawianie zakładów bukmacherskich online. Był to milowy krok w kierunku dalszego rozwoju firmy.

Firma oferuje możliwość typowania wydarzeń sportowych wśród kilkudziesięciu dyscyplin, szeroko rozumianej branży rozrywkowej, wydarzeń politycznych, wydarzeń z życia rodziny królewskiej, e-sportów, gier na żywo czy innych usług hazardowych online.

William Hill jako założyciel, od zawsze kierował się takimi zasadami jak zaufanie, uczciwość i dbałość o klienta. Przetrwały one próbę czasu i wciąż są podstawą świadczenia usług ponad 85-letniej marki, działającej głównie na terenie Wielkiej Brytanii (stanowiącej około 90% przychodów firmy). William Hill jest także obecny w Australii czy także od 2012 roku w Stanach Zjednoczonych (stany Nevada i Delaware). Rozwój na światowe rynki to kolejny naturalny krok dla tego bukmacherskiego giganta.

W Europie możliwość obstawiania zakładów przez serwis William Hill dostępna jest prawie w każdym Państwie. Marka szczególnie dużym uznaniem cieszy się we Włoszech i Hiszpanii.

Firma William Hill zatrudnia przeszło 16 000 pracowników, prowadząc działalność zakładów wzajemnych w wymienionych krajach. Marka nieustannie wprowadza wiele innowacji, aby zaoferować klientom najbardziej atrakcyjne sposoby obstawiania zakładów na wiele sposobów: w punktach stacjonarnych zakładów, za pośrednictwem serwisu online, poprzez aplikację mobilną czy literaturę fachową. Zaawansowane narzędzia i systemy pozwalają graczom na bezpieczny obrót środkami finansowymi, wspaniałe doświadczenia podczas gry, a także różnorodną i bogatą ofertę dostosowaną do zainteresowań klientów.

Ogrom inwestycji w nowoczesne systemy i technologie, pracowników, produkty czy marketing, spowodowany jest wysoką innowacyjnością branży bukmacherskiej i bardzo dużą konkurencją widoczną z każdej strony, aktywnej często poprzez bardzo agresywny marketing. William Hill stara się zapewnić graczom wspaniałe doświadczenia, dlatego nakierowany jest na wysoką jakość usług, nienaganne działanie systemów umożliwiających obsługę i natychmiastowy suport dla graczy z całego świata.

Akcje zakładów William Hill, notowane są na giełdzie London Stock Exchange od 17 czerwca 2012 roku.

Zakłady Bukmacherskie William Hill aktywnie udzielają się również w sponsoringu wielu wydarzeń sportowych w Szkocji czy partnerstwie, ze znamy klubami piłkarskimi Premier League, takimi jak Chelsea Londyn oraz Tottenham Londyn. Od zawsze William Hill aktywnie wspiera wyścigi konne, sygnując swoją marką wiele znanych cyklów gonitw.

poker w polsce

2. Czy zakłady William Hill są legalne w Polsce?

Czy bukmacherski gigant William Hill jest dostępny w Polsce. Niestety, ale nie. Zakłady bukmacherskie William Hill nie posiadają swojej spółki na terenie kraju ani stosownej licencji od Ministerstwa Finansów, co w świetle nowelizacji przepisów ustawy hazardowej obowiązującej od 2017 roku, uniemożliwia prowadzenie legalnych zakładów na terenie Polski.

Pomimo możliwości wejścia na stronę tych zakładów bukmacherskich, gracze z Polski mają ustawowy zakaz korzystani z zagranicznych firm bukmacherskich pod groźbą wysokich kar finansowych. Niestety nie zaleca się korzystania z dobrodziejstw firmy William Hill, przebywając na terenie Polski, a tym bardziej dokonywania transakcji finansowych na konto gracza tego bukmachera. Podczas rejestracji i wskazania na formularzu naszego kraju, spotkamy się z komunikatem: „Aktualnie nie możemy rejestrować rezydentów tego państwa”.

W celu gry w zakładach bukmacherskich zalecamy skorzystanie z oferty jednego z dostępnych legalnych bukmacherów w Polsce. Pełną listę legalnych zakładów wzajemnych w Polsce znajdziecie w naszym serwisie zapytajbukmachera.pl.

Niestety na chwilę obecną nie ma żadnych informacji potwierdzających chęć marki William Hill na spełnienie wymagań prawnych, w celu uruchomienia legalnej działalności w Polsce. Wpływ na to mogą mieć duża lokalna konkurencja, obciążenia podatkowe i wspomniane przepisy ustawy hazardowej.

william hill

3. Serwis bukmacherski William Hill

Serwis bukmacherski marki William Hill jest dostępny dla graczy pochodzących z Polski (np. mieszkających w Wielkiej Brytanii, Włoszech czy w stanie Nevada w USA). Strona internetowa dostępna jest w języku polskim, co znacząco ułatwia korzystanie.

Serwis William Hill udostępnia szeroki wachlarz sposobów wpłaty środków finansowych na konto gracza. Depozytów można dokonywać a pomocą kart debetowych i kredytowych, e-portfeli, bankowości internetowej, voucherów i kart pre-paid czy transferów gotówkowych. Pełna lista dostępnych opcji wygląda następująco:

 

 • Karta Visa,
 • Karta Mastercard,
 • Skrill,
 • PayPal,
 • Neteller,
 • WebMoney,
 • Yandex Money,
 • Visa Qiwi Wallet,
 • Moneta Ru,
 • Comgate,
 • Banklink,
 • eKonto,
 • eps,
 • Euteller,
 • Fast Bank Transfer,
 • iDeal,
 • Instadebit,
 • Poli,
 • Safetypay,
 • Sofort,
 • Sporopay,
 • Trustly,
 • William Hill Cashdirect,
 • Paysafecard,
 • toditoCach,
 • AstroPay,
 • Bank Transfer,
 • Bank Cheque.

 

 

Ogromny wybór wpłat to bardzo duża zaleta tego bukmachera, stawiająca go w świetle zaufanej i bezpiecznej przystani dla naszych środków finansowych. Trzeba jednak pamiętać, że wybrane formy płatności mogą mieć minimalne kwoty dla depozytów.

Przed dokonaniem wpłaty warto dokładnie zapoznać się z informacjami o warunkach przy poszczególnych systemach. Minimalne wpłaty u tego bukmachera ustalono na poziomie 5, 10 lub 25 funtów w zależności od wybranego sposobu. Szczegóły dostępne na stronie organizatora – link.

Dla zachowania pełnej gamy informacji należy również wspomnieć o maksymalnych kwotach jednorazowego depozytu. W zależności od systemu najczęściej wynoszą one 10 tysięcy funtów, choć w niektórych przypadkach górny limit może być na poziomie 25 czy nawet 99 tysięcy funtów.

william hill

4. Punkty stacjonarne William Hill

William Hill może pochwalić się ogromną bazą punktów stacjonarnych. W samej Wielkiej Brytanii to około 2300 tzw. „shopów”, czyli sklepów bukmacherskich William Hill. Bukmacher w swoich punktach naziemnych od wielu lat stara się zachować odpowiednią, przyjazną dla graczy atmosferę. Bukmacher swoim klientom oferuję nie tylko możliwość obstawienia kuponu, napicia się bezpłatnej kawy czy herbaty, ale także dostęp do bieżących informacji sportowych w William Hill TV czy za pomocą audycji radiowych na żywo, aktualnej ofercie bukmachera i promocjach. Zaś na ekranach oglądać można transmisje na żywo np. z wyścigów konnych.

Lokalizator punktów na stronie internetowej bukmachera pozwoli na szybkie odnalezienie najbliższego sklepu stacjonarnego William Hill, gdzie spędzony czas upływa pod znakiem sportowych emocji i w przyjaznej atmosferze. Nie bez powodu zakłady bukmacherskie William Hill są uznawane za jedne z najlepszych, jeżeli chodzi o ich punkty stacjonarne.

Niestety William Hill nie jest obecny w naszym kraju i nie znajdziemy żadnego punktu stacjonarnego tego bukmachera.

5. Oferta zakładów William Hill

Korzystając z usług bukmacherskich w firmie William Hill mamy do dyspozycji kilkadziesiąt dyscyplin sportowych, e-sporty, sporty wirtualne czy wydarzenia polityczno-rozrywkowe. Wśród najpopularniejszych dyscyplin takich jak piłka nożna, hokej czy tenis, do zagrania będę setki meczów zarówno w najpopularniejszych ligach czy turniejach, jak i w bardziej niszowych i lokalnych rozgrywkach np. rosyjska 3 liga w piłkę nożną.

Bogata oferta to nie tylko duża liczba wydarzeń do typowania zwycięzcy spotkania, ale także bogactwo tzw. podgier, w których znajdziemy zakłady na liczby bramek/setów/punktów, wszelkiego rodzaju handicapy, zdarzenia cząstkowe (połowa, kwarta, tercja, set), wynik dotyczący poszczególnych zawodników (czy strzeli bramkę, które zajmie miejsce w wyścigu, ile punktów zdobędzie). Oferta William Hill obejmuje nawet kilkaset dodatkowych zakładów na najpopularniejsze spotkania (np. finał Ligi Mistrzów czy finał turnieju z Wielkiego Szlema).

W szerokim wachlarzy dostępnych dyscyplin sportowych znajdują się takie pozycje jak:

 

 • piłka nożna,
 • hokej na lodzie,
 • tenis,
 • koszykówka,
 • piłka ręczna,
 • baseball,
 • bowls,
 • boks,
 • sporty wyścigowe,
 • dart,
 • e-sporty,
 • futbol amerykański,
 • golf,
 • kolarstwo,
 • krykiet,
 • bilard,
 • snooker,
 • rugby,
 • sporty zimowe,
 • sztuki walki/MMA,
 • wyścigi chartów,
 • wyścigi konne,
 • wydarzenia polityczne,
 • wydarzenia rozrywkowe,
 • sporty wirtualne.

 

 

Zakłady w William Hill cechują się wysokimi, atrakcyjnymi dla graczy kursami. Są one jedną z przyczyn wielomilionowej grupy stałych graczy u tego brytyjskiego bukmachera.

W ofercie bukmachera znajdziemy także dostęp do gier hazardowych online (slotów), Kasyna online, Bingo, gier karcianych takich jak Blackjack, Pokera online czy ruletki online. Zakłady sportowe są tylko częścią potężnej machiny oferującej wielowątkową rozrywkę, zwłaszcza drogą internetową.

william hill

6. William Hill oferta dodatkowa

Na stronie bukmachera William Hill znajdziemy wiele dodatkowych ofert i usług niż wyłącznie standardowe zakłady bukmacherskie. Klasycznym rozwiązaniem w branży jest możliwość obstawiania spotkań, nawet w trakcie ich trwania. Zakłady na żywo to obecnie bukmacherski standard, o który każdy poważny gracz dba i stale rozwija. Bogata oferta Zakładów Live na wiele zdarzeń i dyscyplin, przyciąga graczy i pozwala na aktywną grę w dowolnym momencie. Dziesiątki możliwych zdarzeń z kursami aktualizowanym w ciągu kilku sekund oraz natychmiastowe wygrane to coś, co profesjonalni gracze sobie cenią.

Kolejnym udogodnieniem stosowanym przez William Hill, są streamingi na żywo online z wybranych spotkań czy wydarzeń sportowych. Dostępne są zarówno na stronie organizatora, jak i w punktach stacjonarnych. William Hill TV czy William Hill Radioto tysiące godzin transmisji rocznie z takich dyscyplin jak piłka nożna, wyścigi, tenis czy koszykówka.

Z pozostałych udogodnień dla graczy znajdziemy Kalendarz Meczów szczegółowo opisujący nadchodzące spotkania sportowe z podziałem na dzień i godzinę, a także Kalendarz Live dotyczący godzin rozpoczęcia spotkań możliwych do obstawiania w trybie na żywo.

william hill

7. Promocje dla graczy od William Hill

William Hill jako doświadczony gracz na rynku ma pokaźne grono swoich klientów, a dzięki atrakcyjnym kursom nie musi zabiegać o kolejnych graczy agresywną polityką bonusową. Dlatego wśród oferty promocyjnej nie znajdziemy bonusów powitalnych dających podwojenie czy potrojenie naszego pierwszego depozytu, pokroju 1500 PLN na start od LV BET czy do łącznych 1200 PLN od forBET za trzy pierwsze wpłaty na konto gracza. William Hill stosuje znacznie skromniejsze promocje i najczęściej ograniczone czasowo.

Wśród oferty promocji na start od William Hill najczęściej możemy otrzymać darmowy zakład o wartości do kilkudziesięciu funtów z wymaganiem minimalnej kwoty za cały zakład (np. 10 funtów) i minimalnego łącznego kursu całego kuponu na poziomie 1,5. Darmowy zakład najczęściej ma swoją datę do wykorzystania (np. siedem dni od jego otrzymania).

Aby być na bieżąco, jeżeli chodzi o ofertę bonusów powitalnych od William Hill, zachęcamy do regularnego zaglądania na stronę zapytajbukmachera.pl. Warto również szukać kodów promocyjnych do zakładów William Hill, dzięki którym będziemy mogli skorzystać ze specjalnych ofert na bonusy, niedostępnych na stronie organizatora.

William Hill bardzo dużo oferują promocji i bonusów swoim stałym graczom. Regularnie mogą oni liczyć na Freebety (darmowe kupony), podwyższone kursy czy dodatkowy % zwiększający kurs całkowity kuponu.

8. Mobilna strona i aplikacja mobilna William Hill

Współcześnie, z wszelkiego rodzaju serwisów coraz częściej korzystamy za pomocą urządzeń mobilnych – tablety i przede wszystkim smartfona. W związku z tym każdy szanujący się bukmacher, a takim jest właśnie William Hill, posiada swoją stronę internetową dostosowaną do „małych ekranów”. Korzystanie za pomocą smartfona w serwisu William Hill umożliwia dostęp do wszystkich opcji tak jak przy przeglądaniu strona na komputerze stacjonarnym czy laptopie.

Dla jeszcze większej wygody graczy obstawiających zakłady bukmacherskie w firmie William Hill przez smartfona, przygotowano specjalną dedykowana aplikację. Dostępna jest w sklepie Google Play na urządzenia z systemem Android oraz w sklepie AppStore na systemy iOS. Linki do pobrania dostępne są na stronie www.williamhill.com/pl/mobile.

Aplikacja umożliwia korzystanie z pełnej oferty zakładów bukmacherskich, gier na żywo, wpłat i wypłat środków, gier wirtualnych, kasyna William Hill, kasyna na żywo czy grę w Bingo (niektóre opcje są dostępne tylko dla aplikacji na systemy iOS od Apple). Szczegóły znajdziemy na stronie organizatora www.williamhill.com/pl/mobile.

Korzystanie z usług zakładów wzajemnych William Hill dzięki aplikacji mobilnej jest możliwe z każdego miejsca, w którym mamy połączenie z Internetem. Grać możemy, jadąc metrem czy autobusem, przebywając na plaży, w pubie czy na zakupach w galerii handlowej. To bardzo wygodna opcja dla wszystkich miłośników obstawiania w zakładach bukmacherskich William Hill.

9. William Hill opinia

Zakłady bukmacherskie William Hill cieszą się niesłabnącą popularnością wśród graczy, którzy bardzo pozytywnie oceniają tego bukmachera. Pochwały lecą na bogatą ofertę na piłkę nożną czy hokej na lodzie, atrakcyjność kursów, świetnie działające kasyno online czy sporo promocji dla stałych graczy. Na plus trzeba wyróżnić coś jeszcze. Oprócz świetnego serwisu do gry online William Hill może pochwalić się wyjątkowo dużą liczbą punktów stacjonarnych, a każdy z nich oferuje szereg udogodnień i zapewnia graczom niesamowitą atmosferę. William Hill to bukmacher godny polecenia, ale tylko dla graczy przebywających poza granicami naszego kraju.

Inne artykuły