Sainz o dramatycznym pożarze silnika | „Bardzo nagle… trudno to przyjąć

Carlos Sainz walczył o drugie miejsce, zanim jego silnik dramatycznie wybuchł i zapalił się na Red Bull Ring; F1 powraca za dwa tygodnie we Francji, a wszystkie sesje będą transmitowane na żywo przez Sky Sports F1 od piątku 22 lipca

Ostatnia aktualizacja: 10/07/22 5:57pm

Carlos Sainz's Ferrari burst into flames following an engine failure which ended his race in Austria.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Ferrari Carlosa Sainza stanęło w płomieniach po awarii silnika, która zakończyła jego wyścig w Austrii.

Ferrari Carlosa Sainza stanęło w płomieniach po awarii silnika, która zakończyła jego wyścig w Austrii.

Carlos Sainz powiedział, że nie miał ostrzeżenia o problemie przed „rozdzierającym serce” pożarem silnika Ferrari podczas GP Austrii, przyznając również, że perspektywa zdobycia jednego-dwóch i dużych punktów sprawiła, że DNF „trudniej przyjąć”.

Sainz był trzeci i wyglądał na gotowego do wyprzedzenia Maxa Verstappena w niedzielnym wyścigu, zanim w złym momencie doszło do kosztownej awarii silnika przed Zakrętem 4.

Hiszpan ściągnął swój samochód na bok toru, z silnika buchnął dym, a następnie płomienie. Jego samochód zaczął toczyć się do tyłu, podczas gdy on wciąż tkwił w środku, zanim pomogli mu marshalowie.

  • Leclerc pokonuje Verstappena, by odnieść wspaniałe zwycięstwo | Ogień Sainza daje Hamiltonowi podium
  • Hamilton cieszy się z powrotu do zdrowia, gdy Merc „odbija się” od rywali
  • Harmonogram sezonu 2022 F1: France next up
  • Drivers’ standings: Verstappen na czele

Ferrari nie zdiagnozowało jeszcze przyczyny problemu, a Sainz powiedział Sky Sports F1: „Nie było żadnych informacji zwrotnych płynących z silnika, że to się stanie, bardzo nagle.

Carlos Sainz expresses his heartbreak after his car caught on fire, eliminating him from the race at the Austrian Grand Prix.

Proszę użyć przeglądarki Chrome dla bardziej dostępnego odtwarzacza wideo

Carlos Sainz wyraża ból serca

„Trochę brakuje mi słów, bo to oczywiście duża strata punktów i wyniku dla zespołu, bo myślę, że mogło być łatwo jeden-dwa.

„Jest wiele szkód, na pewno.”

Emerytura Sainza była również szkodliwa dla jego i Ferrari nadziei na mistrzostwo. Zwycięzca GP Wielkiej Brytanii stracił ważne punkty na rzecz Charlesa Leclerca i Verstappena w wyścigu o tytuł.

Ferrari boss Mattia Binotto reflects on a mixed day for his team with Charles Leclerc winning the race, whilst Carlos Sainz retired with an engine failure.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Ferrar

„Jest to trudniejsze do przyjęcia, ponieważ byliśmy bliscy urwania punktów liderom mistrzostw, zarówno Maxowi, jak i Red Bullowi, aby zrobić bardzo duży wynik dla zespołu i jeden z samochodów DNF – dodał Sainz.

„To łamie serce, ale będziemy musieli nadal naciskać, odwrócić stronę i wciąż jest długi sezon przed nami.”

Hamilton wyrywa trzecią pozycję, cieszy się z odzyskania Merc

Lewis Hamilton był zachwycony zakończeniem trudnego GP Austrii z kolejnym podium 2022, chwaląc Mercedesa za ich pracę, aby uratować jego weekend i za ich ulepszenia samochodu, aby „chip away” na rywali.

Hamilton miał rollercoaster weekend w Spielbergu, zaczynając na wysokim poziomie z silnym tempie kwalifikacyjnym, ale potem rozbił się w Q3, a tylko zyskał jedną pozycję do ósmej na Sprint.

Lewis Hamilton was proud of the team's efforts after securing a third-place finish following a difficult start to the weekend in Austria.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Lewis Hamilton był dumny z wysiłków zespołu po zapewnieniu sobie th

Ale siedmiokrotny mistrz świata cieszył się pięknym dniem wyścigowym, robiąc sobie drogę do czwartego miejsca, a następnie ubiegając się o trzecie podium z rzędu po pożarze silnika Sainza w Ferrari.

Z George’em Russellem podążającym na czwartym miejscu, Mercedes wyprzedził zarówno Red Bulla, jak i Ferrari, a Hamilton powiedział Sky Sports F1: „To świetne ożywienie dla nas jako zespołu. To naprawdę dobre punkty.”

Dodał: „Naprawdę czuję się świetnie. Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego dnia, zwłaszcza po tak trudnym początku weekendu.

F1 2022 zmierza do Francji za dwa tygodnie. Dołącz do Sky Sports F1 w weekend 22-24 lipca i zobacz wszystkie sesje na żywo.