NASCAR Quaker State 400: Elliott z Georgii wygrywa w Atlancie

Pochodzący z Georgii Chase Elliott utrzymał się w niedzielę, aby wygrać Quaker State 400 na Atlanta Motor Speedway w Hampton, Georgia.

Elliott dołącza do swojego ojca, Billa Elliotta, jako dopiero drugi duet ojciec-syn, który wygrał w Atlancie, po Dale’u Earnhardcie i Dale’u Earnhardcie Jr.

Chase Elliott wyszedł zwycięsko zaledwie 54 mile od swojego rodzinnego miasta Dawsonville, Georgia. Tym samym stał się drugim kierowcą urodzonym w Georgii, po swoim ojcu, który wygrał w Atlancie.

Kurt Busch rozpoczął dzień jako obrońca tytułu, wygrywając zeszłoroczny NASCAR Cup Series 260-okrążeniowy wyścig, który powrócił w 2021 roku po 10-letniej przerwie.

Oto najważniejsze momenty.

Off i wyścigi

Gdy zdobywca pole position Elliott objął wczesne prowadzenie, Denny Hamlin i Ross Chastain zaczęli się szarpać w środku stawki.

Przepychanki

Alex Bowman lekko popchnął Elliota pod koniec pierwszego etapu, ale nie przeszkodziło to Elliotowi w utrzymaniu prowadzenia.

Ryan Blaney wyprzedził Elliota, by objąć prowadzenie, ale dzięki dużemu naciskowi Bowmana, Elliot odzyskał pierwsze miejsce niedługo potem.

Przejęcie etapu

Elliott wygrywa Etap 1!

Rozpoczął się Etap 2!

Tyler Reddick wysunął się na prowadzenie na początku Etapu 2, wykorzystując sytuację, w której kilku kierowców zjechało do pit-stopu podczas przerwy w etapie.

W okolicy jest kilka opadów, ale nie zanosi się na opóźnienie pogody.

Wielka kraksa!

Martin Truex Jr., Kyle Larson, Austin Dillon i kilku innych uczestniczyło w dość dużej kraksie, z której Dillon został wykluczony z wyścigu.

Problemy techniczne

Noah Gragson odpada z powodu problemów mechanicznych ze swoim samochodem, podczas gdy Chris Buescher i B.J. McLeod zostali wykluczeni z powodu kraksy.

Po wykluczeniu Dillona, obwiniał on Rossa Chastaina za zrujnowanie wyścigu dla sporej części stawki.

Jesteśmy na półmetku!

Na 130 okrążeniu na pierwszym miejscu usadowił się William Byron, na drugim Tyler Reddick, a na trzecim Kurt Busch.

Mieliśmy blowout!

Na 125 okrążeniu Michael McDowell przebił oponę, zostawiając go trzy okrążenia za grupą.

Etap 2 zakończony

Dzięki ostatniej sekundzie Elliot wygrał swój drugi etap z rzędu.

Another crash!

Na początku 3 etapu doszło do kolejnej kraksy. Wydawało się, że doszło do niej, gdy Garrett Smithley zwolnił, powodując, że Ty Dillon uderzył w niego tyłem, co zapoczątkowało wypadek. W rezultacie William Byron i Tyler Reddick skończyli na ten dzień.

Robi się ciekawie!

Corey LaJoie i Elliot sprawili, że na odcinku zrobiło się ciekawie, walcząc o prowadzenie.

Kolejne problemy techniczne

Tym razem Christopher Bell stracił koło podczas wyjazdu z pit row z powodu nowej modernizacji procesu wymiany opon na 20 okrążeń przed końcem.

Chastain wciąż sieje spustoszenie

Chastain był dziś przyczyną jednej kraksy, a długa historia między nim a Hamlinem trwała nadal, ponieważ przypiął się do lewego tyłu samochodu Hamlina, co spowodowało wrak.

Zwycięstwo jak brzoskwinia!

Po kilku fajerwerkach na końcu, kiedy LaJoie rozbił się po próbie agresywnego ruchu, Elliott wygrał pod ostrzeżeniem.


NASCAR Cup Series

Dowiedz się więcej z NASCAR Cup Series Śledź swoich ulubieńców, aby otrzymywać informacje o grach, wiadomościach i nie tylko.