Dlaczego Blackhawks 'musieli dokonać dużej zmiany’, aby rozpocząć pełnowymiarową przebudowę

Why Hawks 'had to make a big shift’ to jumpstart rebuild originally appeared on NBC Sports Chicago

MONTREAL – Blackhawks wysłali w czwartek fale uderzeniowe w całej NHL po tym, jak przenieśli byłego nr 3 Kirby’ego Dacha i snajpera All-Star Alexa DeBrincata w oddzielnych transakcjach i zdobyli trzy pierwszorundowe picki w 2022 NHL Draft po tym, jak rozpoczęli dzień z zerowym dorobkiem.

Wiadomość była głośna i jasna w Chicago: The rebuild is officially on, and this is about as full-scale as it gets.

„It was a pretty monumental day and huge land shift for the Blackhawks organization,” GM Kyle Davidson said after the draft. „Ale to prawie nieoficjalny początek tego, gdzie zmierzamy i naszego wznoszenia się tam.”

Blackhawks szukali skokowego rozpoczęcia procesu poprzez gromadzenie przyszłych aktywów i byli wyraźnie zmotywowani, aby dostać się do pierwszej rundy po przehandlowaniu własnego pick’a do Columbus w zeszłym offseason jako część pakietu Setha Jonesa. Oczywiście, brak pierwszej rundy nie jest idealnym sposobem na rozpoczęcie przebudowy.

Pierwszym i największym dominem, które spadło był Alex DeBrincat, który został wysłany do Ottawy w zamian za pick nr 7, wczesną drugą rundę i trzeci rundę w 2024 roku. Prawdopodobnie nie był to zwrot, na który początkowo liczyli, ale zawsze było to wyzwanie dla Blackhawks, aby uzyskać 100 centów za dolara, jeśli zespół nabywający DeBrincata nie miał natychmiastowego przedłużenia umowy. Ottawa podejmuje trochę ryzyka handlując dla DeBrincata bez pewności, że będzie on z organizacją przez długi czas.

„To po prostu nie zmaterializowało się” Davidson powiedział o potencjalnym przedłużeniu DeBrincata z zainteresowanym zespołem. „To interesujące. Ciężko jest wyczuć, gdzie zespoły będą miały duże zainteresowanie. Nie chodzi o to, że nie było zainteresowania Alexem, ale jest to trochę trudniejsze do zrobienia, biorąc pod uwagę niepewność w przyszłości. Nawet wielcy gracze muszą zmieścić się pod czapką i górnymi limitami, więc to sprawiło, że niektórym drużynom było trochę ciężko. A większość ligi ma problemy z czapką.

„Jest bardzo wybrana liczba drużyn, które 1) chcą dodać zawodnika i 2) jeśli chcą dodać zawodnika, chcą dać ci kilka wartościowych aktywów w górę deski draftu. Jestem pewien, że moglibyśmy zrobić coś, co pozwoliłoby nam na zdobycie picków w pierwszej rundzie, ale to nas nie interesowało. Naszym zdaniem potrzeba by było prawdopodobnie więcej niż dwóch pierwszorundowych picków, aby wyrównać wartość siódemki. To bardziej wartość draftu, którą obliczyliśmy, niż cokolwiek innego, celując w te drużyny, które zrobiliśmy, a następnie starając się coś osiągnąć.”

Podczas gdy 24-letni DeBrincat jest typem gracza-bloku, był jedynym bez pełnej ochrony przed handlem w rosterze Chicago, który miał znaczącą wartość i mógł przynieść większy zwrot. Należy mu się również spora podwyżka, a nie ma sensu zaczynać rozbiórki od rozdawania długoterminowych kontraktów z dużym cap hits.

Tak, DeBrincat prawdopodobnie będzie jednym z najlepszych strzelców bramek w NHL przez następną dekadę. Nie da się temu zaprzeczyć. Ale trudno było dostrzec ścieżkę dla Blackhawks, by wrócić do contention wcześniej niż później bez gromadzenia kapitału na draft, gdy spojrzysz na obecny stan rurociągu.

Blackhawks, obiektywnie rzecz biorąc, mają jeden z najpłytszych systemów farm w lidze, co jest dość niewybaczalne dla zespołu, który nie zrobił playoffów w normalnym sezonie od 2017 roku i Davidson oczywiście to dostrzega. Poza napastnikiem Lukasem Reichelem i może bramkarzem Drew Commesso, nie ma wielu kawałków typu fundamentalnego, a nie ma też wystarczająco obiecujących perspektyw, które mogłyby wyrosnąć na uzasadnione role obsady drugoplanowej.

Rozważ to: Chicago wybrało Jonathana Toewsa jako trzecią drużynę w 2006 roku i Patricka Kane’a jako pierwszą w 2007 roku, ale ówczesna grupa zarządzająca zaczęła tworzyć podstawy dużo wcześniej. Spójrzcie na lata, w których zostały wybrane inne ikony franczyzy i kluczowi zawodnicy, a następnie zastanówcie się, ile czasu zajęło im osiągnięcie pełnego potencjału w NHL:

  • 2002: Duncan Keith (druga runda, nr 54 ogółem)

  • 2003: Brent Seabrook (pierwsza runda, nr 14 ogółem); Corey Crawford (druga runda, nr. 52 ogółem); Dustin Byfuglien (ósma runda, nr 245 ogółem)

  • 2004: Dave Bolland (druga runda, nr 32 ogółem); Bryan Bickell (druga runda, nr 41 ogółem); Troy Brouwer (siódma runda, nr 214 ogółem)

  • 2005: Niklas Hjalmarsson (czwarta runda, nr 108 ogółem)

Podsumowując, Blackhawks zdobyli swój pierwszy Puchar Stanleya dopiero w 2010 roku, czyli osiem lat po tym, jak Keith został wybrany, siedem lat po tym, jak Byfuglien, Crawford i Seabrook zostali wybrani, sześć lat po tym, jak Bickell, Bolland i Brouwer zostali wybrani, a pięć lat po tym, jak Hjalmarsson został wybrany. Potrzeba było czasu, aby ci gracze rozkwitli, co tylko potwierdza potrzebę Chicago, aby zacząć zbierać wybory w drafcie i rozpocząć proces rozwoju tak szybko, jak to możliwe.

Tak więc, podczas gdy Blackhawks mogą być bardzo dobrze w kontakcie o Top 3 pick w przyszłym roku i wybrać potencjalnie zmieniającego się gracza w Connor Bedard, Adam Fantilli lub Matvei Michkov – wszyscy trzej z łatwością poszliby nr 1 w tegorocznym drafcie. w tym roku, według źródła, potrzeba będzie czegoś więcej, by znów stworzyć wieloletnią drużynę walczącą o Puchar Stanleya, z DeBrincatem lub bez niego.

Blackhawks kontynuowali zbieranie przyszłych aktywów kilka godzin później, sprzedając Dacha do Montrealu za wybór nr 13 oraz pozyskując bramkarza Petra Mrazka i wybór nr 25 z Toronto w zamian za wybór nr 38. Trzy pierwszorundowe wybory zostały wykorzystane na obrońcę Kevina Korchinskiego, centra Franka Nazara i wszechstronnego obrońcę Sama Rinzela. Tematem przewodnim była szybkość.

Blackhawks mają również dziewięć wyborów w drugim dniu, w tym sześć w drugiej i trzeciej rundzie łącznie. To dobry początek, bo chcą uzupełnić swój system, ale teraz zaczyna się trudna część.

„Dzisiaj był dzień, którego nie jestem pewien, czy ktokolwiek widział, że nadchodzi, koniecznie” – powiedział Davidson. „Może i tak. Ale mimo wszystko ciężko jest to zaakceptować, co dostaję. Ale jest to niezbędny krok, który musieliśmy podjąć, aby uzyskać to na torze do miejsca, w którym chcemy być, a nie próbować i po prostu zrobić małe poprawki po drodze. Musieliśmy dokonać dużej zmiany. Musieliśmy coś zmienić.”

Kliknij tutaj, aby subskrybować Blackhawks Talk Podcast za darmo.

Pobierz

Pobierz MyTeams już dziś!