Debiutanci Detroit Pistons Jaden Ivey i Jalen Duren błyszczą w debiutach w Lidze Letniej NBA

LAS VEGAS – Mecz Detroit Pistons w Lidze Letniej NBA nie był tak ekscytujący jak niektórzy fani mogliby się spodziewać, ale był usiany ekscytującymi momentami.

Zaskakująco ciasne sędziowanie spowolniło czwartkowy mecz przeciwko Portland Trail Blazers do poziomu czołówki. Pistons jednak zwyciężyli, dzięki dobrym występom duetu debiutantów Jadena Ivey’a i Jalena Durena oraz Isaiaha Stewarta.

Pistons pokonali Blazers, 81-78, w Thomas & Mack Center. Ivey poprowadził drużynę z 20 punktami i sześcioma asystami wraz z sześcioma zbiórkami, a Stewart skończył z 13 punktami (3-for-4 na trójkach) i dziewięcioma zbiórkami. Saben Lee dodał 13 punktów (1-for-8, 10-for-13 z linii rzutów wolnych), a Braxton Key miał 11 punktów i siedem zbiórek. Duren w zaledwie 12 minut zdobył 9 punktów i zaliczył kilka bloków.

LOOKING AHEAD: Pistons set up to strike in 2023 NBA free agency with loads of cap space

SHAWN WINDSOR: Pistons’ rookies justify buzz in Summer League debut with tantalizing performances

Jaden Atletyzm Ivey’a wyróżnia się

Trochę czasu zajęło Ivey’owi pokazanie szybkości i zdolności do skakania, które pomogły mu stać się wyborem z pierwszej piątki. Ale kiedy już odnalazł swój rytm, nie zwalniał tempa.

Ivey zaliczył dunki w kolejnych posiadaniach w trzeciej kwarcie, kończąc lob od Key’a, a następnie steal-and-slam w transition. Minutę później, dzięki swojemu elitarnemu pierwszemu krokowi, rozdzielił dwóch obrońców, w pojedynkę tworząc layup.

Ivey był najlepszym graczem Detroit w czwartkową noc. Jego szybkość sprawia, że nawet z przyklejonym do ciała obrońcą jest w stanie dotrzeć do obręczy. Pokazał też resztę swojej gry, trafiając dwie z pięciu prób 3-punktowych i wykonując wszystkie sześć swoich rzutów wolnych.

Duren dokładnie tak jak go reklamowano

Duren ma 18 lat i w przyszłym sezonie będzie najmłodszym graczem NBA. W swoim pierwszym meczu ligi letniej był mężczyzną wśród chłopców.

O grze Durena można się wiele dowiedzieć patrząc tylko na niego. Przy wzroście 6 stóp i 250 funtach, będzie jednym z bardziej fizycznych graczy w lidze od pierwszego dnia. I z pewnością był większy i silniejszy niż ktokolwiek z rosteru Portland. W pierwszej kwarcie Duren zaliczył trzy potężne wsady, w tym alley-oop od Ivey’a, dzięki któremu Pistons wyszli na prowadzenie już w pierwszym posiadaniu.

Duren był również aktywny jako podający i obrońca obręczy. W pierwszej kwarcie znalazł Stewarta otwartego w rogu, który mógł trafić za 3 punkty, ale Stewart pomylił się w podaniu, pojechał w lewo i popełnił faul przy obręczy. W drugiej kwarcie zebrał też parę bloków, prawie blokując piłkę łokciem podczas pierwszego, a także zebrał steal i znalazł Key’a w transition na layup podczas tej samej kwarty.

W drugiej połowie nie grał zbyt wiele i nie wiadomo dlaczego. Ale maksymalnie wykorzystał swój czas na parkiecie.

CO OGLĄDAĆ TEGO LATA: Jak gotowi są Jaden Ivey i Jalen Duren?

Skontaktuj się z Omari Sankofa II na osankofa@freepress.com. Śledź go na Twitterze @omarisankofa. The Free Press rozpoczął nowy model subskrypcji cyfrowej. Oto jak możesz uzyskać dostęp do naszych najbardziej ekskluzywnych treści o Pistons. Czytaj więcej o Detroit Pistons i zapisz się do naszego newslettera Pistons.

Ten artykuł pierwotnie pojawił się na Detroit Free Press: Detroit Pistons’ Jaden Ivey, Jalen Duren błyszczą w debiutach w Summer League