Chase Elliott zwycięża w swoim rodzinnym kraju na Atlanta Motor Speedway

By Bob Pockrass
FOX Sports NASCAR Writer

HAMPTON, Ga. – W niedzielę, Chase Elliott stał się drugim kierowcą ze stanu Georgia, który świętował zwycięstwo w Pucharze na Atlanta Motor Speedway.

Drugi? Kierowca Hall of Fame Bill Elliott, ojciec Chase’a.

Chase Elliott zasłużył na to w 260-cio okrążeniowym wyścigu, ponieważ stracił prowadzenie na 19 okrążeń przed końcem i był trzeci podczas restartu na trzy okrążenia przed końcem. Na niecałe dwa okrążenia przed końcem wysunął się na prowadzenie, a na ostatnim okrążeniu zablokował Corey’a Lajoie, co spowodowało, że LaJoie wpadł w ścianę, a w konsekwencji obrócił się.

Ostrzeżenie zostało rzucone, gdy Elliott prowadził na ostatnim okrążeniu, ogłaszając go zwycięzcą.

„Jestem dumny, że jestem stąd, dumny, że wciąż tu mieszkam i jestem wdzięczny, że fani z tego stanu zawsze utrzymywali mnie jako część rodziny”, powiedział Elliott, który mieszka w swoim rodzinnym Dawsonville.(Na koniec dnia jestem tylko fanem Atlanty i Georgii.”

Chase Elliott wygrywa w Atlancie

Chase Elliott wins at Atlanta

Chase Elliott wygrał dziki finisz na Atlanta Motor Speedway, ponieważ poważna kraksa zakończyła wyścig pod ostrzeżeniem.

Szukasz więcej treści o NASCAR? Zapisz się na FOX Sports NASCAR Newsletter z Bobem Pockrassem!

Oto trzy wnioski ze szczęśliwego dnia dla fanów wyścigów w Georgii:

Elliott pokazuje hart ducha w zwycięstwie

Elliott miał najlepszy samochód – prowadził przez 96 okrążeń – ale to jak zamknął transakcję na swoim 16-tym zwycięstwie w karierze pokazało jak bardzo rozwinął się jako kierowca.

26-latek, który zdobył tytuł pucharowy w 2020 roku, myślał, że oddał zwycięstwo w zeszłym tygodniu na Road America, gdzie Tyler Reddick wyprzedził go późno, by objąć prowadzenie na torze. Następnie Elliott prawie zobaczył, jak wyścig wymyka się w Atlancie, gdzie miał prawdopodobnie bardziej dominujący samochód niż tydzień wcześniej.

„Kiedy straciliśmy prowadzenie, byłem trochę zaniepokojony, że spadłem zbyt daleko z tyłu na te kilka okrążeń, które pozostały”, powiedział Elliott.

Atlanta, która została zrekonfigurowana poza sezonem z bardziej stromym brzegiem, więc samochody ścigają się w grupach i draftingu, jak to robią w Daytona i Talladega, testuje zdolności umysłowe każdego kierowcy z intensywnym stylem wyścigów.

„Czułem, że mieliśmy lepszy samochód,” powiedział Elliott. „Kiedy to masz, z pewnością chcesz to jak najlepiej wykorzystać. W zeszłym tygodniu nie zrobiłem tego zbyt dobrze.”

LaJoie’s Cinderella story comes up short

LaJoie, który jest 31. w klasyfikacji generalnej z drugorocznym zespołem Spire Motorsports, prowadził w ostatnim restarcie na trzy okrążenia przed końcem na torze, na którym w marcu zanotował swój najlepszy wynik w karierze (piąty).

Ścigając się z Elliottem przez ponad 10 lat i obserwując jak Elliott odnosi znaczące sukcesy, podczas gdy on walczył z niedofinansowanymi zespołami, LaJoie ma zdrowy szacunek dla Elliotta i vice versa.

„Zrobiłem swój ruch i nie wyszło”, powiedział w niedzielę. „On zrobił dobry blok. … Chodziłem do szkoły. To był pierwszy raz, kiedy prowadziłem restart na jednym z tych torów wyścigowych w stylu superspeedway.”

Elliott spodziewał się, że LaJoie wykona odważny ruch, a LaJoie spodziewał się bloku.

„Musiałem być agresywny wobec Coreya na końcu”, powiedział Elliott. „Powiedział mi, że zrobiłby to samo. My wszyscy byśmy to zrobili. To jest właśnie pole, w którym się znajdujesz, kiedy ścigasz się na żużlu.”

Chastain na celowniku

Ross Chastain obrócił Denny’ego Hamlina na 14 okrążeń przed końcem, kiedy walczyli o pozycję, aby potencjalnie zrobić start do liderów.

Chastain i Hamlin mieli zatarg w zeszłym miesiącu na Gateway, a Hamlin był po nim oczywiście skwaszony.

„Każdy ma inny poziom tolerancji, a ja jak wiecie osiągnąłem swój szczyt” – powiedział po wszystkim Hamlin.

Chastain, który ukończył wyścig na drugim miejscu, wziął winę na siebie.

„Wpadłem na niego” – powiedział. „Wpadłem w poślizg i uderzyłem w jego lewy tylny panel.”

Truex, Chastain powodują poważny wypadek w Atlancie

Truex, Chastain trigger major crash at Atlanta

Martin Truex Jr. i Ross Chastain wywołali poważną kraksę podczas Stage 2 w niedzielę na Atlanta Motor Speedway.

Bob Pockrass spędził dekady na relacjonowaniu sportów motorowych, w tym ostatnich 30 Daytona 500s. Dołączył do FOX Sports w 2019 roku po stints w ESPN, Sporting News, magazynie NASCAR Scene i The (Daytona Beach) News-Journal. Śledź go na Twitterze i Instagramie @bobpockrass. Szukasz więcej treści o NASCAR? Zapisz się na FOX Sports NASCAR Newsletter z Bobem Pockrassem!


NASCAR Cup Series

Dowiedz się więcej z NASCAR Cup Series Śledź swoich ulubieńców, aby otrzymywać informacje o meczach, wiadomościach i nie tylko.


in this topic

 Hendrick Motorsports Hendrick Motorsports

 Spire Motorsports Spire Motorsports