Typowanie wyścigów konnych

Mimo że niezmiennie od lat wyścigi konne kojarzą nam się głównie z prestiżem, to warto wiedzieć, że świat ten już dawno przestał być domeną bogaczy i celebrytów. Obecnie na tory wybierają się całe rodziny, przez co wyścigi zyskują piknikowego charakteru. Te zmiany sprawiły, że coraz więcej osób decyduje się podziwiać dżokejów i ich wspaniałe konie. Co ciekawe, również bukmacherzy wprowadzili do swojej oferty zakłady na wyścigi konne.

Oferta Fortuny

Ten bukmacher postawił na mocno rozbudowaną ofertę wyścigów konnych. Wybierając właśnie Fortunę możesz typować wyścigi Turffontein, Royal Ascot Racecourse w Wielkiej Brytanii, Clonmel w Irlandii i wiele innych. Jeśli chodzi o rynki to najprościej postawić na zwycięzcę, jednak można się zdecydować również na zakłady 1-2, 1-3 czy 1-4. Przy wyborze właściwego bukmachera warto mieć na uwadze, że Fortuna słynie w wysokich kursów, w tym na wyścigi konne. Jeśli więc zamierzasz stawiać na faworyta właśnie u tego buka zarejestruj się i odbierz atrakcyjny bonus i zakład bez ryzyka.

Wyścigi konne i nie tylko z STS

Ten gigant nie mógł by stworzyć kompleksowej oferty bez wyścigów konnych i co ciekawe, wyścigów psów. Wybierając tego buka możemy typować najpopularniejsze zawody konne, wybierając ciekawe rynki. Oprócz tradycyjnego typu na zwycięzcę możemy typować w zakładach H2H – koń kontra koń. Jeśli więc odnajdujesz się w ocenianiu, który koń z danej pary będzie szybszy warto wziąć pod uwagę właśnie STS. Jeśli jeszcze nie masz tutaj konta, będziesz mógł skorzystać z atrakcyjnego bonusu na start.

Wybierz Traf Online

Każdy pasjonata wyścigów konnych powinien wziąć pod uwagę ofertę dostępną w należącej do Totalizatora Sportowego platformie – trafonline.pl. ten serwis skupia w sobie takie wydarzenia jak wyścigi WTWK Partynice, TWK Służewiec, a także tory francuskie.

Jak grać online na platformie? Przede wszystkim musisz zarejestrować się na trafonline.pl, przejść pozytywnie proces weryfikacji tożsamości, a następnie wpłacić depozyt. Po przejściu wszystkich tych kroków otrzymasz dostęp do programu gonitw wraz z ich wynikami, a także dostęp do transmisji. Co więcej, choć obecnie możesz typować tylko w zakładach jednogonitwowych, to niebawem będziesz mógł wybrać również te wielogonitwowe.

Sporty wirtualne – wyścigi konne

Większość legalnych polskich bukmacherów posiada w swojej ofercie zakłady na wyścigi konne w formie wirtualnej. W takim wariancie rywalizują ze sobą nie dżokeje i konie, a specjalnie opracowany algorytm. Osoba typująca ma za zadanie przeprowadzić szczegółową analizę statystyki, na podstawie której dokona następnie najbardziej prawdopodobnego typu na określoną gonitwę.

Nie da się ukryć, że typowanie w ramach sportów wirtualnych wymaga od nas naprawdę intensywnego myślenia oraz umiejętności analizowania różnych danych. Jednak choć jest to zadanie trudne, to z pewnością stanowi również zaletę takiego grania. Z pewnością taka propozycja będzie doskonała dla osób, które lubią spędzać godziny na stronach internetowych bukmachera. Rozgrywki są niemal błyskawiczne, dlatego każdego dnia gracze mogą wytypować nawet kilkaset zdarzeń.

Wyścigi konne w Polsce – zakłady

Choć głównymi prekursorami wyścigów konnych są Anglicy, to również w Polsce mają one swoją imponującą historię. Po raz pierwszy wyścigi odbyły się w 1777 roku, kiedy to w wyniku zakładu Kazimierza Rzewuskiego z hrabią brytyjskim Charlesem Whitworthem polska klacz pokonała konia z Anglii. Choć wówczas nikt się jeszcze nie spodziewał, to zdarzenie to dało początek polskim wyścigom konnym. Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się zawody na warszawskim torze Służewiec, który świętuje 80 lat istnienia.

Choć nie da się ukryć, że zarówno w Polsce, jak i w Anglii kibice najchętniej decydują się na typowanie w ramach rozgrywek piłki nożnej, to nie da się ukryć, że również wyścigi konne zaczynają cieszyć się coraz większym zainteresowaniem. Jednak nie ma co ukrywać, że w przypadku tej dyscypliny nie wystarczy wyłącznie poznać najnowszych statystyk by prawidłowo wytypować. Wyścigi konne jako jedne z najbardziej dochodowych zwykle cieszą się naprawdę wysokimi kursami, jednak są przy tym również bardzo ryzykowne. Zanim więc zdecydujesz się postawić zakład, pamiętaj o najważniejszych zasadach:

Analiza informacji

Ten punkt nikogo nie powinien dziwić, bo znajduje się w każdym typie zakładów. Jednak w przypadku wyścigów konnych warto zwrócić szczególną uwagę na historię i doświadczenie dżokeja. Warto poznać formę, w jakiej znajduje się koń, jak sobie radził podczas poprzednich wyścigów, a także ile waży – w tym w szczególności czy wystąpiły u niego w ostatnim czasie drastyczne zmiany masy.

Postaw na kilka zakładów

Jeżeli nie należysz do znawców jeździectwa powinieneś się skupić na podstawowych rynkach. W pierwszej kolejności skup się na naszych krajowych wyścigach, w ten sposób łatwiej zdobędziesz ważne informacje.

Prowadź własne statystyki

Co prawda, na stronie kilku firm bukmacherskich, szczególnie tych zagranicznych, będziesz mógł znaleźć dogłębne statystyki z wyścigów, jednak warto pamiętać również o tym, by prowadzić własne. Każdy bieg wiąże się z własną historią, a każdy dżokej ma swoje charakterystyczne zachowania (jedni budują przewagę na początku wyścigu, inni dbają o właściwe rozporządzanie siłą konia). Właśnie Twoje obserwacje w połączeniu z przemyśleniami będą mogły dać Ci wyższą skuteczność podczas typowania.

Sprawdzaj tory i prognozę pogody

Wyścigi konne są zawodami prowadzonymi na otwartym powietrzu, więc na ich wynik mocny wpływ ma panująca pogoda. Nawet niewielki deszcz może wpłynąć na plany dżokeja. Równie ważne są tory, na których prowadzone będą zawody – wyróżniamy szybsze i wolniejsze, a każdy dżokej ma inne preferencje.

Uważaj na skoki adrenaliny

Pamiętaj, że podczas typowania wyścigów konnych można łatwo dać się ponieść emocjom. Nawet wtedy, gdy dany zakład wydaje się oczywisty, a kurs zawyżony musisz pamiętać, że w jeździectwie adrenalina nie jest dobrym doradcą. Powinieneś wrócić wtedy do analizy. Wyłącznie prawidłowy reserch i chłodna głowa pozwolą Ci dobrze typować. Pamiętaj przy tym, że nie powinieneś dawać się ponieść zarówno sukcesom, jak i porażkom, ponieważ w tych działaniach liczy się przede wszystkim odpowiedni system.

Podstawowe pojęcia – wyścigi konne

Przed rozpoczęciem przygody z typowaniem wyścigów konnych powinieneś zapoznać się z podstawowymi pojęciami w tej tematyce. Przede wszystkim powinieneś znać trzy główne rodzaje gonitw: flat racing, podczas których konie rywalizują na płaskim torze, jump racing/hardling, podczas których konie ścigają się na torze z przeszkodami i boxed racing czyli rywalizacja sprinterska. Dodatkowo często spotykanymi pojęciami są derby czyli wyścigi dla koni 3-letnich, distaff – wyścigi klaczy oraz maiden czyli rywalizacja, w której biorą udział konie, które jeszcze nie wygrały.

Wyścigi konne – typy zakładów

Większość bukmacherów posiada mocno rozbudowaną ofertę na wyścigi. Gracze mogą się zdecydować na typowanie jednej gonitwy lub wybrać zakłady kombinacyjne – wielogonitwowe. Najpierw skupimy się na tych pierwszych.

Zakłady zwyczajne

Jest to najlepsza propozycja dla nowicjuszy, którzy zdecydowali się na typowanie wyścigów. Gracz ma za zadanie wytypować jednego konia, który jego zdaniem wygra określoną gonitwę.

Porządek

W tym zakładzie typer wskazuje dwa konie, które jako pierwsze miną linię mety. Co ważne, nie ma tutaj znaczenia, w jakiej kolejności to uczynią. Ten rynek najlepiej wybrać wówczas, gdy w danym biegu mamy dwóch faworytów.

Dwójka, trójka, czwórka

W tym typie zakładów mamy za zadanie wskazać dwa, trzy lub cztery konie, które będą najszybsze na torze. Jednak tutaj już należy pamiętać o odpowiedniej kolejności.

Zakłady wielogonitwowe

Miłośnicy wyścigów konnych mogą również wybierać oferty na kombinacje zakładów wielogonitwowych. W tym typie zakładów możemy obstawiać duble, triple, kwinty i septymy. Zakłady te polegają na wskazaniu, które konie zajmą pierwsze miejsce w dwóch czy nawet siedmiu gonitwach. W takich zakładach możemy typować różne konie, co dodatkowo zwiększa szansę na wygraną.

System Ściana i box

Jest to propozycja dla wszystkich tych graczy, którzy lubią kombinować. W systemie ściana box możemy typować miejsca wszystkich koni, które biorą udział w gonitwie. Możemy na przykład wskazać dwóch faworytów na pierwszych miejscach listy, a następnie dodać tzw. ścianę, czyli wszystkie możliwe w danym wyścigu kombinacje.

Co więcej, gracz może zdecydować się również na system box, w którym możemy zestawić na kuponie wszystkie możliwe kombinacje ze wskazanym koniem.