Surebet i Valuebet – Najczęstsze błędy bukmacherów

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi. To stare powiedzenie sprawdza się jednakowo w odniesieniu do graczy. Którzy próbują typować prawidłowe wyniki, jak również bukmacherów, którzy chcąc nie chcąc, nie unikną błędów. Tak, bukmacher również może się mylić. To daje przewagę sprytnym graczom, którzy wiedzą, jak znaleźć i wykorzystać takie błędy. W każdym serwisie bukmacherskim pracuje sztab ludzi obserwujących poczynania graczy. Popełnione przez bukmachera błędy są zatem często naprawione w ułamku sekundy. Po stronie gracza istotny jest zatem także refleks. Sprawdźmy, jakie są najczęstsze błędy popełniane przez bukmacherów.

ValueBet, Surebet i algorytmy wyliczania kursów

W ofercie bukmacherów każdego dnia możemy znaleźć kilka tysięcy dostępnych wydarzeń sportowych z rozmaitych dyscyplin. Nie brakuje całkowicie egzotycznych rozgrywek, o których gracze nigdy wcześniej nie słyszeli. Łatwo sobie wyobrazić, że ręczne ustalanie kursów dla każdego z wydarzeń jest zwyczajnie niemożliwe. Zajęłoby tu zbyt wiele czasu. Dlatego też bukmacherzy korzystają z automatycznego algorytmu, który analizuje suche dane liczbowe w postaci zaawansowanych statystyk. Na ich postawie określa szanse obu zespołów lub zawodników i dobiera proporcjonalne kursy bukmacherskie. Oczywiście w serwisie pracują analitycy, którzy mogą korygować kursy do najważniejszych i najpopularniejszych zdarzeń sportowych.

Nawet najlepszy algorytm nie uwzględni jednak pewnych niuansów, o których może wiedzieć gracz. Zła atmosfera w szatni, zamieszanie ze zmianą trenera. Gorsze okresy gry w meczu, wewnętrzne konflikty, kontuzje… To tylko część aspektów. Które nie są uwzględniane przez algorytmy bukmacherskie. A w związku z tym, nie wpływają na realne obniżenie lub podwyższenie kursu. Tu pojawia się szansa dla wiernych kibiców znających od podszewki swój zespół.
valuebet

ValueBet i Surebet

To pojęcie kluczowe, które pojawia się w każdym poradniku zyskownego obstawiania zakładów bukmacherskich. Cała strategia opiera się na wyszukiwaniu nieadekwatnych kursów. Gracz szuka oczywiście kursów zawyżonych, które są niewspółmierne do prawdopodobieństwa, że dany scenariusz naprawdę się wydarzy. Jak sprawdzić, czy mamy do czynienia z valuebet i surebet? Najtrudniejsze jest obiektywne oszacowanie szans naszego zespołu. Procentowy wynik zamieniamy na ułamek liczbowy i mnożymy przez kurs. Jeśli uzyskany wynik jest powyżej 1, wybrany przez nas zakład to valuebet i surebet. Wykorzystajmy poniższy przykład na meczu piłki nożnej:

Wolverhampton podejmuje u siebie Arsenal Londyn. Kurs na zwycięstwo gospodarzy wynosi 2,80. Jednocześnie, mamy świadomość, że Wolves dobrze radzą sobie w tym sezonie. Od pewnego czasu nie przegrali ani jednego spotkania na własnym stadionie. Arsenal z kolei przeżywa nieco gorszy okres i może być zmęczony grą w europejskich pucharach. Zakładamy, że zwycięstwo Wolves w tym meczu wynosi nawet 40%. Pamiętajmy, że realnym scenariuszem jest także remis!

2,80 * 0,40 = 1,12

Powyższe obliczenia wskazują, że obstawienie wygranej Wolves jest valuebet i surebet. Czyli opłacalnym zakładem z nieco zawyżonym kursem. Warto postawić taki zakład. Powyższy przykład bazuje na prawdziwym meczu z sezonu 2018/2019 w Premier League. Gospodarze wygrali 3-1. Valuebet i surebet to pojęcie, które musisz poznać. Jeśli chcesz należeć do grona profesjonalnych graczy. I obstawiać zakłady surebet i valuebet z mniejszym ryzykiem strat.

W jaki sposób algorytm broni się przed ValueBet i Surebet?

Automatyczny algorytm bukmacherski na bieżąco obserwuje reakcje graczy na zaproponowane kursy. Jak doskonale wiemy, kursy przedmeczowe są bardzo zmienne. Jeśli dużo osób obstawia dany scenariusz po wysokim kursie. Algorytm automatycznie dokonuje redukcji i obniża kurs przy jednoczesnym powiększeniu kursu na przeciwstawny scenariusz. W ten sposób kursy stają się nieco bardziej wywłaszczone i zmniejszają prawdopodobieństwo znalezienia valuebet i surebet. W związku z tym opłacalnych zakładów należy szukać z dużym wyprzedzeniem.
surebet

surebet i valuebet, czyli arbitraż w obstawianiu

Nieadekwatne kursy mogą skutkować również surebet i valuebet oferującym graczom pewny zysk bez względu na wynik. Ten błąd może być wykorzystany jedynie przy obstawianiu zakładów w kilku serwisach bukmacherskich. Na skutek złego oszacowania kursów przez algorytm. Możliwe jest obstawienie obu scenariuszu zakończenia wydarzenia sportowego ze stuprocentową pewnością odniesienia zysku. Surebet i valuebet oferują zwykle dyscypliny sportowe takie jak tenis.

Dla ułatwienia poniższy przykład nie uwzględnia 12-procentowego podatku od stawki na zakładach bukmacherskich. Musimy jednak pamiętać, że obecnie obstawianie surebet i valuebet jest dużo trudniejsze. Wymagałoby wyższych stawek niż na poniższym przykładzie.

Bukmacher A proponuje kursy: 1,15 na Pliskovą oraz 5,40 na Świątek

Bukmacher B proponuje kursy: 1,30 na Pliskovą oraz 4,00 na Świątek

Obstawiamy u bukmachera B, obstawiamy kurs 1 za 100 PLN. Na wygraną Pliskovej z potencjalną wygraną 130 PLN. U bukmachera A obstawiamy kurs 2 za 25 PLN na wygraną Świątek. Z potencjalną wygraną 135 PLN. W sumie poświęciliśmy na zakłady surebet i valuebet 125 PLN. Niezależnie od rezultatu mamy zapewniony zysk na poziomie 5 lub 10 PLN. Uwzględniając 12-procentowy podatek od stawki. Aktualnie dużo trudniej jest znaleźć na tyle nieadekwatne kursy, by postawić klasyczny surebet i valuebet. Obstawianie bez podatku jest możliwe tylko na nielegalnych grach hazardowych w zagranicznych serwisach.

Pewniaków nie obstawimy także w wydarzeniach trójdrogowych z możliwym remisem. Systemy bukmacherskie oparte na pewniakach bazują na zasadzie małego, aczkolwiek pewnego zysku. W sieci dostępne są narzędzia pozwalające wyszukiwać pewniaki. Kalkulator surebet i valuebet nie zawsze bazuje jednak na prawdziwych kursach. Co więcej, może zawierać kursy z zagranicznych bukmacherów. Musimy pamiętać, że udział w nielegalnych grach jest surowo karany finansowo. A zatem nie warto ryzykować takich praktyk w celu postawienia surebet i valuebet.

Jak bukmacherzy bronią się przed surebet i valuebet?

W opinii bukmacherów, granie surebet i valuebet jest nieetyczne i narusza niektóre zapisy regulaminu. Naturalna ochroną jest algorytm. Który z czasem zmodyfikuje kursy na tyle, by surebet i valuebet nie wchodził w grę. Ponadto, gracze często dzielą się swoimi propozycjami surebet i valuebet na forach internetowych. Pracownicy serwisu bukmacherskiego starają się regularnie odwiedzać miejsca oferujące typy bukmacherskie. I wyłapywać tematy surebet i valuebet. Następnie, błyskawicznie reagują, zmieniając kurs. W związku z tym surebet i valuebet są zwykle dostępne jedynie przez kilka minut. Należy także pamiętać, że bukmacherzy postrzegają obstawianie takich zakładów za nieuczciwe. Jeśli przyłapią na tym gracza, mogą zablokować jego konto lub ustawić rygorystyczne limity stawek. Różne serwisy mogą mieć ze sobą wzajemny kontakt w celu wykluczania surebet i valuebet.

Palp, czyli poważny błąd bukmachera

Bardzo rzadko zdarzają się błędy, które pozwalają obstawić zdecydowanego faworyta po bardzo wysokim kursie. Na skutek pomyłki kursy mogły zostać zamienione. Sytuacje te zdarzają się niezwykle rzadko. Ponadto, część bukmacherów unieważnia kupony graczy, którzy zdążyli postawić taki zakład. Jest to zgodne z regulaminem, ponieważ serwisy zastrzegają sobie możliwość takiego działania. Natrafienie na palp to ogromna rzadkość. Warto jednak wspomnieć, że coś takiego jak palp w ogóle istnieje. W sieci możemy natrafić na takie typy. Pamiętajmy, że zakład takiego typera koniec końcu może zostać unieważniony lub rozliczony po kursie 1.

Warunek obrotu i liczne haczyki w promocjach

W życiu nie ma nic za darmo. To powiedzenie odzwierciedlają bukmacherskie promocje. Otrzymany bonus powitalny dla nowych graczy. Także bonus bez depozytu zawsze posiada zabezpieczenie w postaci warunku obrotu. Rozumiemy to doskonale. W końcu, gdyby nie to wielu nieuczciwych graczy wykorzystywałoby promocję jedynie po to. By wypłacić otrzymane środki. Rzecz w tym, że bukmacherzy coraz częściej stosują nie do końca sprawiedliwe zapisy. Które sprawiają, że pozornie atrakcyjna promocja jest potężną pułapką dla wpłaconego przez nas kapitału. Poniżej umieszczamy najczęściej spotykane zapisy, które znacznie utrudniają dogodne wykorzystanie bonusu.
surebet valuebet

Warunek obrotu bonusem i wpłatą

Naszym zdaniem, jest to jedna z bardziej nieuczciwych praktyk stosowanych przez niektórych bukmacherów. Zwykle, warunek obrotu dotyczy wyłącznie środków otrzymanych w bonusie. Otrzymane pieniądze musimy określoną ilość razy obstawić, aby później bonus mógł zostać wypłacony. Tymczasem, część bukmacherów obciąża także sam depozyt. Jak to działa w praktyce? Oto przykładowa promocja:

Bonus powitalny 100% do 500 PLN. Omawiany przykład nie bazuje na żadnej, konkretnej ofercie bukmacherskiej. Wpłacając 500 PLN, drugie tyle otrzymujemy w prezencie. Klasyczny warunek trzykrotnego obrotu wymagałby obstawianie zakładów za 1500 PLN. Warunek obrotu obciążający zarówno bonus, jak i naszą wpłatę sprawie. Że musimy przeznaczyć na zakłady surebet i valuebet aż 3000 PLN. Dla początkujących graczy jest to wyjątkowo trudne zadanie. Które zwykle kończy się utraceniem środków bonusowych oraz wpłaconych pieniędzy. Warto zdać sobie sprawę, że darmowe bonusy są spotykane naprawdę rzadko. Każda promocja wymaga od typerów sprostania pewnym zadaniom. Czy to w obrębie warunku obrotu, czy wybrania konkretnego zdarzenia do obstawienia. Nawet najlepsze promocje sprawią, że będziemy musieli się wykazać.

Ograniczenia czasowe obrotu

Powyższy haczyk często jest połączony z ograniczeniem czasowym. Zwykle, bukmacherzy dają nam na wykonanie obrotu 30 dni. To rozsądna granica, która pozwala obrócić stosunkowo spore kwoty. Gdy ograniczenie wyniesie 14, a nawet 7 dni? Wtedy, przy wysokim progu obrotu mamy naprawdę mało czasu. I musimy decydować się na ryzykowną grę za duże stawki. To kolejna nieuczciwa praktyka, która pozornie dobrą ofertą bonusu odbiera graczom depozyt.

Inne zapisy narażające graczy na straty

Każdy bukmacher określa, jakie kupony będą uwzględniane przez warunek obrotu. Jeśli mamy po prostu obstawiać kupony z kursem 2,00 – nie ma problemu. To uczciwa propozycja, która zapobiega obracaniu bonusem na „pewnikach”. Coraz większa liczba bukmacherów popełnia tu duży grzech. I ustawia zbyt rygorystyczne wymogi kuponów zaliczanych do obrotu. Bardzo często wymagane są kupony wielokrotne z przynajmniej trzema zdarzeniami na kuponie. Trafienie takiego kuponu AKO jest dużo trudniejsze i znacznie ogranicza nasze szanse obrócenia bonusem.

Kolejnym grzechem są dopiski drobnym druczkiem. Obecnie, gracze powinni z dużą ostrożnością traktować reklamy informujące o bonusie. Zawsze warto przejść do szczegółów oferty i zapoznać się ze wszystkimi zapiskami, jakie tam znajdziemy. Popularną praktyką jest np. przyznawanie bonusu dopiero po wykonaniu warunku obrotu depozytem po kursie 1. Nie jest specjalnie nieuczciwa zagrywka, ale może wprowadzać w błąd graczy. Którzy od razu liczą na doliczenie środków. Decydując się na promocje bukmacherskie musimy bardzo dogłębnie wczytywać się w regulamin.

Blokowanie i limitowanie konta bez przyczyny

Furtkę do nie do końca uczciwych zagrywek bukmacherzy uchylają sobie jeszcze przy formułowaniu regulaminu. Zwykle znajdziemy zapiski. Bukmacher zastrzega sobie prawo do nałożenia limitu na konto gracza bez podania przyczyny. Albo: Bukmacher zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu promocji w dowolnym momencie oraz unieważnienia dowolnego zakładu. W takich zapisach nie ma nic złego. Ponieważ bukmacher również musi się zabezpieczyć na wypadek nieuczciwych praktyk ze strony graczy. Problem zaczyna się w sytuacji. Gdy bukmacher dzięki zapisom po prostu blokuje konta graczy bez konkretnych przyczyn. Albo limituje bardzo zyskownych graczy.

W przypadku polskich bukmacherów takie sytuacje na szczęście nie zdarzają się zbyt często. Serwisy podlegają licznym restrykcjom i spełniają szereg odgórnych wymogów. W przypadku polskich bukmacherów zwykle trzeba sobie zasłużyć na blokadę lub limit konta. W przeszłości u zagranicznych bukmacherów zdarzało się jednak wiele sytuacji. W których serwis blokował przez przyczyny gracza, który wygrał bardzo wysokie sumy na zakładach.
błędy bukmacherów

Zbyt wysoka marża bukmacherska

Dlaczego u różnych bukmacherów zaobserwujemy realne różnice w kursach bukmacherskich? Ma to związek z marżą bukmachera. W praktyce jest to po prostu nieco obniżony kurs. Szczególnie boleśnie przekonamy się o tym w przypadku zakładów akumulowanych. Całkowity kurs jest istotnie niższy i nieadekwatny do trudności w trafieniu wszystkich wyników. Marża jest najlepiej widoczna w klasycznych wydarzeniach losowych z równymi szansami. Np. Który zespół jako pierwszy wywalczy rzut z autu. Gdzie 1 kurs może różnić się nawet o 10-15% wartości.

Czy mamy możliwość realnego wytypowania jednej ze stron? Raczej nie. Możemy śmiało zakładać, że szanse trafienia wynoszą 50%. A mimo tego, nie możemy liczyć na kursy 2,00. W przypadku takich wydarzeń zawsze spotkamy się z kursami nieco niższymi, zwykle w przedziale: 1,85 – 1,95. W ten sposób obserwujemy, marzę bukmacherską. Jeśli dwa wydarzenia przeciwstawne o podobnym prawdopodobieństwie są dostępne z kursami 1,85; prowizja bukmachera wynosi 15%. W przypadku kursów 1 95 prowizja jest dużo niższa i wynosi 5%. Zbyt duża marża bukmachera to grzech, za który gracze powinni pokazywać serwisowi czerwoną kartkę.

Wpływ na wysokość kursów ma również wybrana u bukmachera liga lub dyscyplina. Niektóre serwisy posiadają swoją mocną stronę w postaci wyspecjalizowanej oferty z lepszymi kursami. W ten sposób wygrana może być znacznie większa. Na licznych stronach hazardowych można znaleźć porównywarki kursów, które szybko pozwolą nam zweryfikować dany serwis. Zobacz, gdzie możesz liczyć na większe możliwości i zrobić większy użytek ze swojego depozytu. Zawsze obstawiaj wybrane wydarzenia sportowe po jak najwyższym kursie.

Nie dziwi zatem fakt, że u jednego bukmachera natrafimy na kurs 2 0. Podczas gdy drugi zaoferuje nam nawet 2 3. Wysoka marża nie jest co prawda naruszeniem prawa. Wciąż stanowi bardzo poważne przewinienie ze strony serwisów. Oczywiście nad uczciwością zakładów bukmacherskich czuwa ustawa hazardowa, która kładzie na serwisy wiele ważnych restrykcji. Licencja ministerstwa finansów dla legalnych bukmacherów oznacza. Że dany bukmacher musi spełniać określone wymogi w zakresie odpowiedzialnej gry oraz uczciwego traktowania wszystkich klientów. Wymagana jest również adekwatna polityka prywatności w obrębie usług firm bukmacherskich.

Czy możemy wykorzystać błędy bukmachera?

Gracz zawsze będzie miał możliwość wykorzystania znalezionych błędów i niedociągnięć na swoją korzyść. Jednakże nie zawsze będzie to opłacalne w ostatecznym rozrachunku. Z całą pewnością możesz bezpiecznie korzystać z valuebet i surebet, wykorzystując nieadekwatne kursy. Już świadome wyłapywanie i gra wyłącznie na surebet i valuebet może skończyć się blokadą konta. Bukmacherzy współpracują między sobą, aby ukrócić podobne praktyki. Czy gracz zachowuje się w tym wypadku nie fair? No cóż, naszym zdaniem nie. W końcu to nie jego wina, że bukmacherzy prezentują rozbieżne kursy. A jednak surebet i valuebet jest postrzegany przez bukmacherów jako oszustwo.

Podobne jest w przypadku palpów, czyli kardynalnych błędów. Jeśli możemy postawić zakład z dwucyfrowym kursem na faworyta. Od razu mamy świadomość, że jest to błąd. W związku z tym, wielu bukmacherów nie waha się przed unieważnianiem takich kuponów. Podobnie jak w przypadku surebet i valuebet odpowiadamy tu nie za swoje przewinienia. Lecz za ewidentne błędy bukmacherów. Choć tu należy uczciwie przyznać, że niektórzy bukmacherzy nie unieważniają zakładów postawionych. Na klasycznych palpach i rozliczają kupon na korzyść gracza. Inna sprawa, że podobne błędy w serwisach bukmacherskich są obecnie równie częste co yeti w górach.

Jak uchronić się przed błędami bukmacherów?

Niektóre błędy ze strony bukmacherów narażają nas na straty. Warto zatem wcześniej upewnić się, czy wybrany serwis jest dobry i oferuje odpowiednią jakość usług. Zanim wpiszesz adres i zarejestrujesz konto, koniecznie przeczytaj komentarze innych użytkowników na temat danej firmy. Sprawdź, czy udział w zakładach u drugiego bukmachera nie okaże się dla Ciebie lepszy. Wybór legalnych bukmacherów jest coraz większy. Masz zatem możliwość uwzględniania interesujących Cię kryteriów, aby lepiej spożytkować środki na zakłady surebet i valuebet. Warto przeczytać także poradnik promocyjny. Jak sprawdzić, czy bonus powitalny i free bet bez depozytu jest dobrą ofertą? Informacje znajdziesz w opiniach innych użytkowników.

Najczęstsze błędy bukmacherów – podsumowanie

Powyższy artykuł punktuje jednakowo błędy, które mogą być wykorzystane przez gracza. Jak również świadome działania bukmachera mające na celu zmaksymalizowanie zysków. Uważamy jednak, że gracze powinni wymagać od bukmacherów sprawiedliwego traktowania. Rozumiemy uczciwe warunki obrotu oraz niewielkie marże. W końcu serwis musi na siebie zarobić. Jednak gdy wszystkie aspekty w regulaminie są wyraźnie naginane na korzyść bukmachera. Warto od razu poszukać innej marki, która zaoferuje nam bardziej uczciwe warunki. Poniżej prezentujemy wszystkie błędy, które są popełniane przez bukmachera (zarówno świadomie, jak i nieświadomie):

  • Nieadekwatne kursy bukmacherskie ustalane przez automatyczny algorytm
  • Wysokie marże wpływające na obniżenie kursów bukmacherskich
  • Zbyt rygorystyczne warunki obrotu bonusem
  • Pozornie atrakcyjne promocje, które finalnie obracają się przeciwko graczom
  • Limitowanie lub blokowanie kont bez podawania konkretnych przyczyn
  • Limitowanie graczy, którzy w uczciwy sposób zbudowali wysoki zysk
  • >Palp, czyli kardynalne błędy w ręcznym szacowaniu kursów
  • Naginanie wszystkich zapisów regulaminu na swoją korzyść
  • Skupienie wyłącznie na zyskach bez uwzględnienia zadowolenia klientów

Niektóre błędy, takie jak nieadekwatne szacowanie kursów. Może być przez nas wykorzystane do stworzenia bardziej opłacalnych kuponów. Inne z kolei, jak np. nieuczciwe warunki obrotu, narażają nas na straty. Oczywiście każdy bukmacher popełnia mniejsze lub większe błędy i grzechy.

Kursy bukmacherskie – jak są ustalane?

Na wstępie musimy powiedzieć kilka słów o kursach bukmacherskich. Większość graczy wie, że niższy kurs zwykle wskazuje faworyta, a drugi słabszego. Gracze doskonale zdają sobie sprawę. Że ich wygrana na poszczególnym kuponie to iloczyn kursu i stawki na zakład. A czy wiesz, w jaki sposób kursy są wyliczane? Co wpływa na ich wysokość? Czy niższy kurs zawsze oznacza faworyta?

W ofercie przedmeczowej każdego bukmachera codzienne może znajdować się nawet kilkadziesiąt tysięcy zakładów. W tym egzotyczne i mało znane ligi i dyscypliny. Co za tym idzie, nie ma możliwości, aby zatrudnić dostatecznie dużo ludzi. Którzy będą samodzielnie sprawdzać i ustalać kursy. To fizycznie niemożliwe. Serwis bukmacherski rzeczywiście zatrudnia analityków. Jednak ich praca polega na szacowaniu kursów popularnych spotkań przyciągających uwagę. Także ręczne poprawienie błędów popełnionych przez algorytm.

Algorytm. To właśnie on odpowiada za kurs bukmacherski na interesujące Cię wydarzenie. Oblicza niezliczoną ilość statystyk z dłuższego okresu oraz ustala procentowe prawdopodobieństwo wystąpienia danego scenariusza. Następnie ustala kurs zgodny z polityką bukmachera. Jest on delikatnie obniżony przez prowizję. Przyjmuje się, że kurs w okolicach 1 85 – 2 00 oznacza 50% szans na wystąpienie zdarzenia. Kurs 1 50 to około 70% szans. Algorytmy mają jednak istotną wadę. Nie biorą pod uwagę pewnych niuansów, które może uwzględnić człowiek. Ostatnie informacje o kontuzjach, ogłoszony skład meczowy, atmosfera w szatni, warunki atmosferyczne itp. Tu rodzi się szansa dla graczy. Niedokładny algorytm może stworzyć ValueBeta.

value bet

Czym jest Value Bet?

Słowo „value” w języki angielskim oznacza wartość. Pojęcie Value Beta możemy zatem tłumaczyć jako wartościowy czy opłacalny zakład. Jest to sytuacja, w której kurs bukmacherski jest niewspółmiernie wysoki do prawdopodobieństwa wystąpienia danego scenariusza. Jak powstają ValueBety? Przede wszystkim, algorytm nie uwzględnia wielu informacji, które są dostępne dla gracza przed meczem. W przypadku popularnych wydarzeń sportowych, analitycy bukmachera mogą oczywiście ręcznie zmienić kurs. Ponadto, algorytm reaguje na zachowanie graczy. Jeśli wiele osób obstawia dany typ, jego kurs automatycznie maleje przy jednoczesnym wzrośnie opcji przeciwnej.

Ponadto, nie wszystkie statystyki są uwzględniane przez algorytm lub są mylnie interpretowane. Załóżmy, że w meczu Lechia Gdańsk – Legia Warszawa minimalnym faworytem jest klub ze stolicy. Mamy zakład: „Kto pierwszy strzeli bramkę w tym meczu”. Kursy są porównywalne lub nieznacznie faworyzują Legię. W sezonie 2018/2019 wystarczy sięgnąć do statystyk. By zobaczyć, że Lechia należy do grona drużyn, które najszybciej strzelają bramkę w meczu. W związku z tym możemy się spodziewać, że Lechia strzeli bramkę jako pierwsza. Nieco zawyżony kurs w połączeniu z wysokim prawdopodobieństwem sprawia, że objawia nam się Value Bet.

Jeśli liczysz na lepsze płatności z konta pod koniec każdego miesiąca, koniecznie stosuj tę strategię. Dzięki niej wygrane mogą być dużo wyższe przy mniejszym ryzyko strat. Dlaczego jedynie najlepsi typerzy notują zysk na buk macherce? Ponieważ znają pojęcie wartościowych zakładów, szukają optymalnych meczów. Są gotowi do wykorzystania każdej okazji do obstawiania zyskownych zdarzeń.

Jak sprawdzić, czy zakład jest wartościowy?

Gracze mogą wykorzystać banalną metodę, która pozwala sprawdzić, czy dany zakład jest wartościowy. Kluczową rolę odgrywa tu umiejętność analizy przedmeczowej. Musisz bardzo dokładnie przeanalizować spotkanie i oszacować procentowe szanse na to. Czy interesujący Cię zakład zakończy się po Twojej myśli. Możesz wykorzystać liczne bazy statystyczne, które czasami samodzielnie obliczają prawdopodobieństwo danego zakładu. Gdy już ustaliłeś procentowe szanse, zamień wynik na ułamek liczbowy. Np. 0,5 oznacza, że prawdopodobieństwo wynosi 50%. Teraz wystarczy dokonać prostych obliczeń korzystając ze wzoru na wartościowe zakłady.

Wzór na Value Bet:

Kurs zdarzenia * prawdopodobieństwo > 1

Jeśli otrzymany wynik jest dużo niższy od 1, zakład jest dla nas wyjątkowo nieopłacalny. Jeśli oscyluje w granicach 1, świadczy to o dobrze wykonanej pracy algorytmu bukmacherskiego. Wyniki powyżej 1 oznaczają, że zakład ma wysoką wartość i warto go wziąć pod uwagę.
value

Praktyczne przykłady na zakłady Value

Gracz musi wziąć pod uwagę wiele niuansów. Awizowane składy obu drużyn, statystki H2H, sytuację obu drużyn lub zawodników, ewentualne kontuzje, ostatnie doniesienia medialne. Na ich podstawie należy oszacować prawdopodobieństwo, że mecz zakończy się po naszej myśli. Poniżej prezentujemy kilka praktycznych przykładów z omówieniem.

Przykład 1: Piłka nożna: AS Roma – Juventus Turyn. Kursy: 2,65 na Romę; 2,70 na Juventus; 3,50 na remis.

Kursy na obie strony są bardzo zbliżone. Mimo że Roma jest gospodarzem tego meczu, nie jest wyraźnym faworytem według kursów. Analizujemy sytuację: Do końca sezonu pozostały trzy kolejki. Juventus ma już zapewnione mistrzostwo. Roma toczy zaciętą walkę o miejsca gwarantujące udział w Lidze Mistrzów lub Lidze Europy. A zatem to gospodarzom znacznie bardziej zależy na zwycięstwie. Ponadto, forma obu zespołów wskazuje na silną motywację Romy i rozluźnienie Juventus. Naszym zdaniem, Roma ma co najmniej 40% szansy na zwycięstwo w tym meczu.

2,65 * 0,40 = 1,06 – obserwujemy nieznaczny value bet. Warto postawić ten zakład. Powyższy przykład bazuje na prawdziwej sytuacji. Roma wygrała ten mecz 2-0.

Przykład 2: Tenis: Novak Frtiz. Kursy: 1,10 na Djokovicia; 9,00 na Fritza

Tym razem przykład hipotetyczny, który pokazuje pewną ważną zależność w świecie tenisa. Fani tego sportu powinni zwracać uwagę na podobne niuanse. Novak Djokovic w niedzielę wygrywa ważny turniej. Już za tydzień czeka go wielkoszlemowy Roland Garros. A mimo to, decyduje się wziąć w udział w jeszcze jednym turnieju poprzedzającym zmagania w Paryżu. Analizując sytuację, możemy sprawdzić, że Nole w roku ubiegłym doszedł tu do drugiej rundy. Jeśli to powtórzy, nie straci punktów rankingowych. Serb ograł rywala w pierwszej rundzie. W drugiej czeka go pojedynek z dużo niżej notowanym Fritzem. Możemy jednak zakładać, że Nole odpuści ten mecz, by zyskać kilka dni wolnego przed Roland Garros. Naszym zdaniem, jest to prawdopodobne przynajmniej na 30%.

9,00 * 0,30 = 2,7 – bardzo wysoki bet, który nie jest pozbawiony mocnego uzasadnienia. Na pewno warto z mniejszą stawką zaatakować taki zakład. Zwróć uwagę, jak wielu dobrych tenisistów odpada na początku turnieju. Gdy niebawem czeka ich występ w ważniejszych zawodach. Warto polować na takie perełki. Stawiając zaledwie kilka złotych, można wygrać nawet ponad 100 PLN. W praktyce takie sytuacje zdarzają się dosyć często!

Przykład 3: Piłka nożna: Tottenham – Everton. Kursy: 1,90 na Tottenham; 3,80 na remis; 4,00 na Everton.

Kolejny praktyczny przykład. Tottenham zapewnił sobie sensacyjny udział w Lidze Mistrzów po szalonym meczu. W lidze Angielskiej wciąż musi sobie zapewnić miejsce w czołowej czwórce. Dającej prawo udziału w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Z tyłu naciska Arsenal Londyn. Tottenhamowi wystarczy jednak remis. Co prawda zwycięstwo daje hipotetyczne szanse przeskoczenia w tabeli Chelsea Londyn. I zajęcia trzeciego miejsca pod koniec sezonu. Priorytetem Kogutów wydaje się jednak samo miejsce czwórce. Everton z kolei walczy o miejsce w czołowej ósemce i chce w dobrym stylu zakończyć sezon. Wydaje się, że motywacja jest jednak po stronie Tottenhamu. Szacujemy, że szanse na wygraną Tottenhamu wynoszą ok. 45%.

1,90 * 0,45 = 0,85. Algorytm dobrze wypełnił swoje zadanie. Nie mamy tu dobrego beta. Biorąc pod uwagę dosyć prawdopodobny remis, zakład nie jest opłacalny. A może warto zagrać zakład x2? Kurs wynosi 1,95. Naszym zdaniem, istnieje 55%, że mecz zakończy się remisem lub wygraną Evertonu.

1,95 * 0,55 = 1,07 – Value Bet kryje się zatem na zakładzie X2. Biorąc pod uwagę okoliczności, warto spróbować. Wynik? 2-2.

Czym jest Yield bukmacherski?

Stosowanie Value Betów może być bardziej złożoną strategią, w której budujemy dodatki Yield. Obstawiamy zakłady w taki sposób, aby ewentualna wygrana zawsze była wyższa niż stawka zakładu. Jeśli stosunek wygranych do włożonych stawek jest dodatki, uzyskujemy również dodatni Yield. Definicją tego pojęcia jest właśnie stosunek wygranych do sumy stawek. Gracze obstawiający faworytów po niskich kursach często mają wysoką skuteczność, ale ujemny ield. W perspektywie długoterminowej to oznacza. Że gracze są po prostu stratni. Ponieważ jedna przegrana wiąże się z utratą równowartości zysku z dwóch innych zakładów.

Na drugim biegunie mamy graczy, których skuteczność wynosi 20-30%. Są to użytkownicy skupieni na szukaniu bardzo wysokich Value. Takich jak ten zaprezentowany wyżej w przykładzie 2. Owszem, większość ich typów okaże się nietrafionych. Jednak jeden wygrany kupon z ogromną nawiązką zwraca im nawet do pięciu przegranych zakładów. Wbrew pozorom nie brakuje graczy, którzy stosują taką strategię bukmacherską. Szukanie wysokich wygranych zawsze wymaga dużej wiedzy i dokładnej analizy. Łatwo bowiem przeszacować własne oczekiwania względem wydarzenia z wysokim kursem.

Kalkulator kursów Value

W sieci możemy natrafić na zaawansowane kalkulatory online, które zamiast nas dokonają obliczeń. Niektóre z nich biorą pod uwagę bardzo duże bazy statystyczne. Naszym zdaniem, w kontekście Value Betów zawsze powinniśmy się jednak kierować indywidualną analizą przedmeczową. Algorytmy nie biorą bowiem pod uwagę wielu istotnych czynników. Niemniej jednak, z całą pewnością możemy wspomóc się podobnymi narzędziami. By sprawdzić, czy uzyskane tu wyniki są stosunkowo zbliżone do naszych obliczeń.

Czy opłaca się grać na Value Bety?

Oczywiście, że tak! Gra nastawiona na wartościowe zakłady znacznie zwiększa szanse na odniesienie sukcesu. Taka forma gry nie jest również zabroniona przez regulamin bukmacherski. Pamiętaj, że system ma na celu uzyskanie dodatniego Yieldu. Obstawiając zakłady po wartościowym kursie, możesz łatwiej osiągnąć to założenie. W zasadzie nie jest to trudne, ale wymaga odrobiny starania z naszej strony. Pamiętaj, że na wielu forach internetowych profesjonalni gracze oferują kontakt i pomoc nowym graczom. Którzy chcą poznać najlepsze techniki na ogranie bukmachera. Zawsze poszerzaj swoją wiedzę i wybieraj najlepsze promocje bukmacherskie, które dodatkowo zwiększą Twoje szanse na zysk.

Warto również pamiętać, że w gruncie rzeczy, Value Bet to błąd popełniany przez bukmachera. Jest on nieunikniony ze względu na konieczne korzystanie z pomocy algorytmu. Sugerując się wyłącznie statystykami, nie można realnie ocenić ryzyka danego zakładu. I tu do akcji wkracza czynnik ludzki. Jeśli chcesz obstawiać lepsze kupony, technika obliczania Value Bet jest stworzona dla Ciebie.

valuebet

Analiza bukmacherska – co należy wziąć pod uwagę?

Aby strategia oparta na ValueBety była dobra. Musimy mieć bardzo duże umiejętności w dokonywaniu analizy przedmeczowej. Nasze obiektywne i chłodne spojrzenie na całą sytuację jest tutaj kluczowe, by znaleźć realne wartościowe zakłady. Jakie czynniki powinniśmy wziąć pod uwagę, poszukując najbardziej opłacalnych okazji do obstawienia kuponu? Oto krótki poradnik, który doradza jak dokonać analizę przedmeczową i grać na ValueBety.

Najważniejsze statystyki – tutaj musisz sprawdzić garść statystyk związanych z interesującym Cię spotkaniem. Ile bramek zwykle strzelają oba zespoły? Kiedy najczęściej padają gole? Jak wiele rzutów rożnych pada w meczu z tym zespołem? W takich statystykach szukasz klarownego i wysokiego wyniku. Np. 60% wszystkich goli tego zespołu pada w pierwszej połowie. To już znaczący punkt zaczepienia, który pozwoli dokładniej sprawdzić mecz.

Kto jest realnym faworytem – tutaj musisz uwzględnić miejsca zajmowane w tabeli. Aspiracje obu zespołów, kto jest gospodarzem, sukcesy w ostatnim okresie. Oceniasz realną siłę obu stron w tym momencie. Uwzględniasz także, komu bardziej może zależeć na wygraniu najbliższego meczu.

H2H, czyli bilans spotkań bezpośrednich – tym aspektem kierujemy się tylko w sytuacji. Gdy mamy duży zbiór danych z niedawnej przeszłości. Mecz, który miał miejsce 10 lat temu między tymi zespołami nie ma żadnego znaczenia.

Warunki atmosferyczne, miejsce zmagań – takie czynniki są szalenie istotne np. w tenisie. Jeden z zawodników lepiej wykorzysta swoje mocne strony na nawierzchniach ziemnych. Podczas gdy drugi zawodnik preferuje szybkie korty trawiaste lub betonowe. Warunki atmosferyczne również mogą wpływać na wynik meczu. Podobne aspekty mogą mieć ogromne znaczenie także w żużlu, gdy gospodarz przygotowuje tor pod swoje atuty.

Znajomość dyscypliny — co oglądasz najczęściej? Tenis? Hokej na lodzie? Piłkę nożną? Futbol amerykański? Snooker? A może fascynuje Cię koszykówka? Jeśli często oglądasz spotkania z ulubionej dyscypliny, Twoja wiedza na jej temat jest znacznie większa. Dzięki temu możesz odpowiednio więcej zarabiać.

Kontuzje – morale i siłę drużyny obniżają wszelkie urazy i kontuzje kluczowych zawodników. W sportach indywidualnych również musimy sprawdzić. Czy nasz faworyt w ostatnim czasie nie skarżył się na urazy.

Typy bukmacherskie — Oczywiście istnieje prosty sposób na znalezienie Beta. Liga typerów pozwala nam podejrzeć komentarze innych graczy oraz skonstruowane przez nich rodzaje zakładów. Oczywiście musimy pamiętać o działaniu algorytmu. Duża liczba graczy sprawia, że obstawiany kurs 1 szybko maleje, podczas gdy kurs 2 rośnie. Typy bukmacherskie na Value Bet trzeba wykorzystywać w krótkiej perspektywie czasu. Na forach znajdziemy również porównywarki kursów, które umożliwiają szybkie oszacowanie realnej wartości wybranego przez nas zakładu.

Odrobina szczęścia — Ten czynnik nie jest uzależniony od Ciebie. Na pewno musimy go uwzględnić przy analizie przedmeczowej. Każda forma hazardu niesie ze sobą pewne ryzyko. Jest ono nieuniknione. Jednak zakłady poparte analizą, wiedzą oraz odpowiednim przygotowaniem typera. Częściej pozwalają wygrywać i zarabiają same na siebie. Nie ulega zatem wątpliwości, że Value Bet przybliża nas do zwycięstwa i sprawia. Że możemy uzyskać najlepszy wynik.

System bukmacherski Value Bet – podsumowanie

Rozsądne i przemyślanie stosowanie tej strategii może być niezwykle dochodowe. Profesjonalnych graczy odróżnia bogata wiedza oraz dokładne analizowanie spotkań. W ich grze nie ma losowych wydarzeń nastawionych pod wpływem emocji. Lub pod kątem sympatii do jednej ze stron. Oczywiście strategię ValueBet możemy połączyć, wybierając inne systemy bukmacherskie. Np. system Kelly, który pozwala dobrać optymalną stawkę pod kątem prawdopodobieństwa. Osoby grające w ten sposób mają znacznie większe szanse na notowanie zysków w perspektywie długotrwałej.

Oczywiście system Value Bet jest w pełni dozwolony. Polityka prywatności bukmacherów w żaden sposób nie zabrania podobnej metody gry. Wartościowe zakłady pozwalają zyskać dodatkową przewagę nad bukmacherem. Nie zapomnijmy również, jak ważne są bonusy oraz promocje na poziomie. Które poprawią naszą satysfakcję z gry. Jeśli chcesz wygrywać z bukmacherem i uczynić z siebie profesjonalnego typera. Koniecznie każdego dnia szukaj optymalne ValueBety w różnych ligach piłki nożnej czy turniejach tenisa. Szczególnie mniej popularne dyscypliny sportowe mogą nam zapewnić większą liczbę opłacalnych zakładów.

Wysokie ValueBety sprawiają, że jeden trafiony kupon może równoważyć kwoty kilku nieudanych. Z takiego sposobu prowadzącego do wygranej w perspektywie długoterminowej korzystają najbardziej doświadczeni gracze. Korzystaj z własnej wiedzy i bazuj na obstawianiu wartościowych zakładów. Efektywność takich kuponów jest kilka razy wyższa od gry rekreacyjnej.