Systemy bukmacherskie

Każdy gracz obstawiający u bukmacherów pragnie wygrywać. Rzeczywistość jest jednak brutalna i najczęściej kończy się regularnymi i niekontrolowanymi stratami. Mało kto zbiera dane odnośnie wszystkich wydanych i wygranych środków. Często to strach przed wiedzą odnośnie kwoty ogromnej kwoty, jaka została wydana na przestrzeni lat.

Dlatego wielu graczy nie godzi się na przypadkowe obstawianie i wykorzystuje znane strategie grania, określane jako systemy bukmacherskie. Trzymają się ściśle określonych planów, sposobów dopierania typów, kursów i przede wszystkim odpowiednich stawek. Pragną przejść na wyższy level – z okazjonalnych graczy dla rozrywki, do osób uzyskujących stały dochód z grania w zakładach bukmacherskich. Czy jest to możliwe? Tak, o ile ktoś jest gotów zaakceptować sytuację zysków na poziomie 5-15%. W systemach bukmacherskich nie ma przypadków wygrywania 1500 PLN w zamian za postawione 5 czy 10 złotych. Tam liczy się chłodna głowa, wiedza, wyrachowanie i cierpliwość.

System bukmacherski – system stawkowania

System bukmacherski (z ang. staking system = system stawkowania) to inaczej z góry ustalone zasady doboru stawek na zakłady bukmacherskie. Systemy bukmacherskie dotyczą odpowiedniego operowania stawkami w zależności od kursów czy rodzajów stawianych zakładów i mają definiować wyłącznie obstawiane kwoty, a nie tyowane dyscypliny sportowe czy rodzaje zakładów (wynik spotkania, under/over czy handicap).

1.Po co stosuje się systemy bukmacherskie

Systemy bukmacherskie stosuje się do zwiększenia szans graczy w starciu z zakładami bukmacherskimi na wygraną. Jest to dobra opcja aby wykorzystać LVBET kod promocyjny. Chodzi o systematyczne wygrywanie określonego procentu z kapitału dostępnymi metodami w dłuższym okresie czasu, bazując na rachunku prawdopodobieństwa czy odpowiednim dobieraniu kursów i stawek.

2. Wady i zalety systemów bukmacherskich (systemówstawkowania)

 • Korzystając z systemów bukmacherskich, znacząco ograniczamy ryzyko utraty całego kapitału, a także szybkiego i niekontrolowanego tracenia środków przeznaczonych na grę.
 • Minimalizujemy wahania naszego kapitału, dzięki z góry ustalonym poziomom stawek.
 • Dobieramy typy bukmacherskie tak, by maksymalizować ich wartości względem szacowanego prawdopodobieństwa.
 • Wysoki poziom stopy zwrotu (wysoki Yield).
 • Brak natychmiastowych, wysokich i spektakularnych wygranych.
 • Ostateczny zysk często jest osiągany w długofalowej perspektywie.
 • Mogą występować małe zyski przy niektórych systemach.
 • Konieczne może być umiejętne oszacowanie prawdopodobieństwa wyniku zdarzenia.

3.Co to jest Yield?

Yield to stosunek całkowitego zysku do zainwestowanej łącznej kwoty na zakładach bukmacherskich. Oczekiwanym wynikiem będzie yield na poziomie 10%-15%. Taki poziom to informacja, że średnio każdy zakład daje nam zysk w przedziale 10-15% postawionej stawki. Im więcej pieniędzy, tym większy Yeld. Dlatego też STS kod promocyjny może okazać się bardzo przydatny.

Wyliczenia średniego poziomu yield względem zainwestowanej kwoty może odbyć się na podstawie np. ostatnich 50 czy 100 postawionych zakładów. Wystarczy zsumować stawki 50 zagranych kuponów, zsumować wszystkie wygrane z tych 50 kuponów i zestawić jedno względem drugiego. Jeżeli wygrane są wyższe niż suma postawionych stawek, to mamy dodatni yield (jesteśmy na plusie).

Przykład 1: jeżeli zainwestowaliśmy 2 200 PLN na kuponach, a nasze wygrane wyniosły 2 750, to nasz yield wyniósł 25%. Obliczenia: 2750/2200 = 1,25

Przykład 2: zainwestowaliśmy 2200 na kuponach, a nasze wygrane wyniosły tylko 1900. Obliczenia: 1900/2200 = 0,86 – 1 = -0,14. W tym przypadku nasz yield to 14%, ale straty.

4.Dobre zasady gry przy wykorzystaniu systemów bukmacherskich

 • Graj cierpliwie i wytrwale,
 • trzymaj się z góry ustalonej strategii,
 • nie reaguj emocjonalnie na niepowodzenia,
 • nie staraj się nagle odegrać wszystkich strat (duże ryzyko szybkiego pogłębienia straty),
 • nie graj, będąc pod wpływem alkoholu,
 • kieruj się statystykami, historią, chłodną analizą i dostępnymi informacjami – emocje odstaw na bok,
 • naucz się odnajdywać valuebety,
 • unikać grania na „swój” zespół,
 • dobierz odpowiedni system do swoich możliwości finansowych i umiejętności,
 • graj odpowiedzialnie i wyłącznie za własne pieniądze (kredyty nie wchodzą w grę!).

Rodzaje systemów bukmacherskich

System płaskiej stawki

Jednym z najprostszych systemów bukmacherskich jest system płaskiej stawki. Polega on na obstawianiu kolejnych zakładów za taką samą, określoną wcześniej stawkę – 5, 10, 20, 50 czy 100 PLN. Stawkę dobieramy sami tak, by zachować podobny poziom ryzyka, jednak nie może ona przekraczać pewnego poziomu (o czym dalej). System ten świetnie sprawdzi się dla początkujących graczy, rozpoczynających przygodę z systemami bukmacherskimi. System płaskiej stawki wykorzystasz lepiej mając także Betclic kod promocyjny.

W systemie płaskiej stawki gracz powinien dokonywać typowania za nie więcej niż 5 % kapitału przeznaczonego na grę.Procent powinien być uzależniony od wysokości kapitału. Im większy budżet, tym mniejszy procent, nawet dochodzący do 0,1 – 0,5% przy bardzo wysokim kapitale.

Dla ułatwienia możliwy jest podział stawki ze względu na kursy wydarzeń. Przykładowo:

 • Kursy w przedziale 1,5 – 2,2 gramy za kwotę 100 PLN;
 • Kursy w przedziale 2,2 – 3,0 gramy za kwotę 50 PLN;
 • Kursy powyżej 3,0 gramy za kwotę 20 PLN.

W tym systemie liczy się konsekwencja, a w zamian za to w dłuższej perspektywie otrzymamy odpowiedź, czy dobieramy odpowiednie typy (trafiamy i wygrywamy) czy jednak wybieramy zakłady generujące straty (często pudłujemy). System płaskiej stawki może być stosowany niezależnie od dyscypliny sportowej. Najlepiej wybrać tą, na której znamy się najlepiej.

Zalety i wady systemu płaskiej stawki:

 • niewielkie ryzyko bankructwa,
 • prostota systemu,
 • możliwy do stosowania na wszystkich dyscyplinach sportowych,
 • daje odpowiedź czy dobrze dopieramy nasze typy,
 • niski poziom wygranych,
 • możliwy długi termin oczekiwania na zwrot zainwestowanych środków.

Stawkowanie procentowe

Stawkowanie procentowe to wyższy poziom systemu płaskiej stawki. Ustalając stawki przy tym systemie, bierzemy pod uwagę wysokość naszego kapitału przeznaczonego na zakłady bukmacherskie. Przy stawkowaniu procentowym nasze stawki rosną wraz z kolejnymi wygranymi i powiększającym się kapitałem oraz spadają, gdy przegrywamy i nasz kapitał się kurczy. Poziom procentowy stawki ustalamy sami, jednak powinien on krążyć w przedziale 2-5% w zależności od stopnia agresywności gry. Chociaż może być ona mniejsza, gdy nasz kapitał początkowy będzie bardzo wysoki (np. rzędu 10 000 PLN).

Przykład 1.

Zakładając spokojny poziom gry i ustalenie stawki na poziomie 2% naszego kapitału, przy początkowej kwocie 1000 PLN zaczynamy od stawki w wysokości 20 PLN. Jeżeli wygramy pierwszym kuponem 60 PLN, nasz kapitał zwiększy się do poziomu 1040 PLN (1000-20+60), a następny kupon zagramy za 20,8 PLN (1040 * 0,02).

Przykład 2.

Zakładając spokojny poziom gry i ustalenie stawki na poziomie 2% naszego kapitału, przy początkowej kwocie 1000 PLN zaczynamy od stawki w wysokości 20 PLN. Jeżeli przegramy pierwszy kupon, nasz kapitał zmniejszy się do poziomu 980 PLN (1000-20), a następny kupon zagramy za 19,6 PLN (980 * 0,02).

Jak widać, początkowe wahania stawki będą wynosiły zaledwie kilkadziesiąt groszy. Największe różnice gracz odczuje w przypadku serii wygranych lub przegranych kuponów, znacząco wpływającej na poziom środków przeznaczonych na grę.

Możliwa modyfikacja nr 1: ustalenie poziomu procentowego można również uzależnić od kursów stawianych kuponów. Na niższe kursy (pewniejsze spotkania) ustawić poziom stawki 5% kapitału, zaś na bardziej ryzykowne zdarzenia (np. kursy 3,0 i wyższe) pozostać na poziomie 1-2% z całości kapitału.

Możliwa modyfikacja nr2: stawkowanie procentowe można stosować nie tylko na pojedynczy kupon każdego dnia, ale również na całą serię kuponów postawionych jednego dnia, np. trzech. W zależności od wyników (wygranych i przegranych kuponów), na kolejny dzień wyliczymy nową stawkę w zależności od posiadanego kapitału (i tego czy się skurczył czy powiększył poprzedniego dnia).

Zalety i wady systemu stawkowania procentowego:
 • niewielkie ryzyko bankructwa,
 • stała kontrola poziomu kapitału,
 • prostota systemu,
 • system możliwy do zastosowania na wszystkich dyscyplinach sportowych,
 • dobry system dla początkowych graczy,
 • zwiększające się wygrane wraz z rosnącym kapitałem,
 • każdorazowo należy obliczyć wartość stawki względem posiadanego kapitału,
 • minimalnie wyższe prawdopodobieństwo utraty kapitału niż przy płaskiej stawce.
System 1-3-2-6

System 1-3-2-6 jest często nazywany progresją rosnącą. Stawkowanie tą metodą zakłada, że gracz odniesie zwycięstwo cztery razy pod rząd. System ten idealnie nadaje się dla osób pragnących osiągnąć szybki zysk.

Przykład 1.

Gramy zakłady po stałym kursie 2.0, a dla ułatwienia obliczeń pomijamy podatek od gier. Nasz kapitał początkowy to 20 PLN, a 1 jednostka to 10 PLN.

Zakład 1: stawiamy 10 PLN na kurs 2,0 (stawka to 1 jednostka). Wygrana da nam 20 PLN i zwiększy kapitał do 30 PLN, zaś przegrana skurczy kapitał po poziomu 10 PLN.

Zakład 2: stawiamy całość dostępnych środków, czyli 30 PLN (3 jednostki) na kurs 2,0 (20 kapitał początkowy + 10 z wygranej). Wygrana da nam 60 PLN (całość kapitału), zaś przegrana to koniec kapitału.

Zakład 3: stawiamy zakład za 20 PLN (2 jednostki) po kursie 2,0. Wygrana 40 PLN zwiększy kapitał do poziomu 80 PLN (kapitał 60  – stawka 20 + wygrana 40). Przegrana skurczy kapitał do poziomu 40 PLN.

Zakład 4: stawiamy zakład za 60 PLN (6 jednostek) po kursie 2,0 – albo skończymy grę z dużym zyskiem, albo wyjdziemy na 0. Jeżeli wygramy 120 PLN, to nasz kapitał zwiększy się do poziomu 140 PLN (120 + 20). Przegrana skurczy kapitał do poziomu 20 PLN (poziom początkowy).

Stawką za 1 jednostkę oraz kapitał na grę możemy ustalić na dowolnym poziomie.

Zalety i wady systemu 1-3-2-6:
 • możliwa duża wygrana, przy niewielkim kapitale,
 • zabezpieczenie ewentualnych strat,
 • stosunkowo prosty system,
 • ryzyko utraty całego kapitału,
 • dobór odpowiedniej stawki i kursu (najlepiej powyżej 2,0),
 • trudność w ukończeniu całego systemu (konieczność bezbłędnego typowania).
Progresja Martingale’a

Progresja jest wzrostem współczynnika przy równoczesnym powtarzaniu konkretnej czynności. Przy grze w zakładach bukmacherskich współczynnik to stawka, za jaką gramy. Powtarzaną czynnością będzie regularne obstawianie konkretnego zdarzenia z oferty. Kluczowe jest wybór stawki na każdy kolejny kupon oraz odpowiednio wysoki kurs na dane zdarzenie (koniecznie powyżej 2,0).

Metoda progresji Martingale’a polega na konsekwentnym stawianiu kuponu typu single na wybrane zdarzenie. Świetnym przykładem będzie remis w spotkaniu piłkarskim czy hokejowym. Klasyczna gra na progresję polega właśnie na typowaniu remisu jednego zespołu. Nie wiemy, za którym razem poprawnie wytypujemy remis danego zespołu, dlatego każdy kolejny kupon, będzie zagrany za wyższą stawkę. W przypadku trafienia pokryje ona wcześniej zainwestowane środki i dodatkowo przyniesie zysk.

W przypadku progresji Martingale’a każdy kolejny kupon stawiamy za dwukrotnie wyższą stawkę niż poprzedni.

Przykład 1. Stawiamy na remis drużyny Crystal Palace (liga angielska). Dla ułatwienia obliczeńustalamy stały kurs na poziomie – 3,0oraz pomijamy podatek od gier.

 • Pierwszy kupon stawiamy za 2 PLN. Przy trafieniu wygrywamy 6 PLN, ale „na czysto” zostaje tylko 4 PLN

(6 PLN wygrana – 2 PLN stawka). W przypadku porażki jesteśmy stratni 2 PLN.

 • Kolejny kupon stawiamy za 4 PLN. Przy trafieniu wygrywamy 12 PLN, ale na czysto zostaje nam 6 PLN

(12–4–2). W przypadku porażki jesteśmy stratni 6 PLN.

 • Trzeci kupon gramy za 8 PLN. Przy trafieniu wygrywamy 24 PLN, ale na czysto zostaje nam 10 PLN

(24–8–4–2). W przypadku porażki jesteśmy stratni 14 PLN.

 • Czwarty kupon zagramy za 16 PLN. Przy trafieniu wygrywamy 48 PLN, ale na czysto zostanie 18 PLN

(48–16–8-4-2). W przypadku porażki jesteśmy stratni 30 PLN.

Im późniejszy kupon trafimy, tym większa będzie nasza wygrana. Co się jednak stanie, gdy remis nie padnie w spotkaniu np. przez 8 spotkań? Zagraliśmy kupony za 2 + 4 + 8 + 16 + 32 + 64 + 128 + 256 = 510 PLN. Nasza inwestycja wyniosła już przeszło pół tysiąca, a wciąż nie wiemy, czy i kiedy padnie remis (rachunek prawdopodobieństwa podpowiada, że w końcu ten wynik przyjdzie, ale teoretycznie istnieje szansa, że nigdy go nie ujrzymy – teoretycznie).

Dalsze obstawianie wiąże się z posiadaniem kapitału liczonego już w tysiącach. W tej sytuacji można dalej obstawiać progresją za dość duże pieniądze lub ustalić sobie poziom akceptowanej straty (np. po nietrafionych 7 kuponach) i przerwać pogłębianie strat, poprzez ustalenie stopu w grze tą metodą.

Przykładowy rozkład stawek:

 • Poziom 1: 1 PLN
 • Poziom 2: 2 PLN
 • Poziom 3: 4 PLN
 • Poziom 4: 8 PLN
 • Poziom 5: 16 PLN
 • Poziom 6: 32 PLN
 • Poziom 7: 64 PLN
 • Poziom 8: 128 PLN
 • Poziom 9: 256 PLN
 • Poziom 10: 512 PLN
 • Poziom 11: 1024 PLN itd.

Stawki możemy dowolnie modyfikować i zaczynać z różnego poziomu. Ważne, by każda kolejna była dwukrotnie większa niż poprzednia. Stawki równie dobrze mogą być na poziomie: 10 PLN, 20 PLN, 40 PLN, 80 PLN, 160 PLN, itd.

Zalety i wady systemu progresji Martingale’a:
 • duże prawdopodobieństwo osiągnięcia zysku w krótkim czasie,
 • dużo możliwości modyfikacji stawek,
 • system zalecany do zastosowania przy remisach (najlepiej w piłce nożnej lub hokeju),
 • system polecany dla bardziej doświadczonych graczy,
 • brak konieczności dogłębnej analizy każdego spotkania,
 • wymagany bardzo duży kapitał początkowy,
 • duże ryzyko utraty kapitału,
 • możliwe limity u bukmacherów.

 

Ciąg Fibonacciego

Leonardo Fibonacci zwany też Leonardo z Pizy to włoski matematyk, który w XIII wieku stworzył ciąg liczb, który początkowo miał opisywać rozmnażanie królików. Jak się później okazało, ciąg liczb przydaje się także w innej dziedzinie. Nazwa „ciąg Fibonacciego” spopularyzowana została dopiero w XIX wieku przez Lucasa Edouarda – francuskiego matematyka, który między innymi stworzył wzór na n-ty wyraz z ciągu Fibonacciego.

Ciąg Fibonacciego to ciąg liczb począwszy od 0 lub 1, który stopniowo rośnie o kolejną liczbę, która jest sumą dwóch poprzednich. Wygląda to tak:

F1 F2 F3 F4 F5 F6 F7 F6 F9 F10 F11 F12
1 1 2 3 5 8 13 21 34 55 89 144

 

Ciąg Fibonacciego jako system zakładów bukmacherskich to w praktyce trochę bardziej rozbudowana metoda progresji Martingale’a. W tym przypadku kolejną stawką dla gracza jest suma dwóch poprzednich stawek.

Przykładowo stawiamy na remis wybranego zespołu, a dla ułatwienia obliczeń przyjmujemy stawkę 3,0 i nie występuje podatek od gier. Jak będzie wyglądał rozkład kuponów, grając systemem stawek według ciągu Fibonacciego?

 • 1 zakład zostanie postawiony za 1 PLN po kursie 3,0, co da wygraną 3 PLN. Jak przegramy, to będziemy stratni 1 PLN.
 • 2 zakład stawiamy za znów za 1 PLNpo kursie 3,0 co da wygraną 3 PLN, ale tylko 1 PLN na czysto. Jak przegramy, to będziemy stratni 2 PLN.
 • 3 zakład stawiamy za 3 PLNpo kursie 3,0 co da wygraną 9 PLN, ale tylko 4 PLN na czysto (9-3-1-1). Jak przegramy, to będziemy stratni 5 PLN.
 • 4 zakład stawiamy za 5 PLN po kursie 3,0 co da wygraną 15 PLN, ale tylko 5 PLN na czysto (15-5-3-1-1). Jak przegramy, to będziemy stratni 10 PLN.
 • 5 zakład stawiamy za 8 PLN po kursie 3,0 co da wygraną 24 PLN, ale tylko 6 PLN na czysto (24-8-5-3-1-1). Jak przegramy, to będziemy stratni 18 PLN.

Grając tą metodą i wyczekując upragnionego remisu, możemy jednak początkowo sporo wydać na same zakłady. Przykładowo, gdy wspomniany wynik nie padnie przez 10 spotkań, to obstawiając tą metodą, nasz wydatek będzie na poziomie 134 zł – oczekując wciąż na wygraną. Możliwe jest startowanie od dowolnego poziomu. Nie trzeba zaczynać od stawki 1 PLN – równie dobrze może to być 5 PLN.

Rozkład stawek prezentuje się następująco:

 • Poziom 1: 1 PLN
 • Poziom 2: 1 PLN
 • Poziom 3: 2 PLN
 • Poziom 4: 3 PLN
 • Poziom 5: 5 PLN
 • Poziom 6: 8 PLN
 • Poziom 7: 13 PLN
 • Poziom 8: 21 PLN
 • Poziom 9: 32 PLN
 • Poziom 10: 55 PLN
 • Poziom 11: 89 PLN
 • Poziom 12: 144 PLN
 • Poziom 13: 233 PLN itd.
System ciągu Fibonacciego – wady i zalety
 • wymagany mniejszy kapitał niż przy klasycznej progresji,
 • początkowo stawki rosną bardzo powoli,
 • trafienie powoduje natychmiastowe odrobienie strat,
 • wciąż potrzebny jest duży kapitał,
 • stosunkowo niskie wygrane,
 • system słabo odporny na długie serie porażek (konieczna cierpliwość + duży kapitał).

 

System Kelly’ego

System Kelly’ego, a dokładniej mówiąc kryterium Kelly’ego to matematyczny wzór na optymalne zarządzanie środkami finansowymi. Autorem jest John Kelly, amerykański matematyk, który swój wzór po raz pierwszy opisał w 1956 roku. Niestety zmarł w 1965 roku i nie zdołał swojego odkrycia wykorzystać w praktyce. Zrobili to inni. Obecnie kryterium Kelly’ego wykorzystywane jest przez maklerów na giełdach papierów wartościowych czy hazardzistów grających w blackjacka lub zakładach sportowych. I właśnie ostatnia kwestia nas najbardziej interesuje.

System Kelly’ego ma za zadanie oszacować wystąpienie konkretnego wyniki i dopasowanie względem niego stawki, za jaką gracz powinien zagrać. Inaczej mówiąc, system ten wyliczy dla gracza stawkę za poszczególny zakład w zależności od stanu posiadanych środków finansowych i szacowanej w zakładzie przewagi nad bukmacherem. System sprawdza się zwłaszcza przy valuebetach (kursach zawyżonych przez bukmacherów – patrz niżej).

Wzór na system Kelly’ego wygląda tak:

Stawka = [ K × ( p × k – 1) ] / (k – 1)

K – kapitał
p – prawdopodobieństwo szans na trafność typu według gracza, ustalone w procentach
k – kurs

W systemie Kelly’ego występuje prosta zależność. Im wyższykurs zakładu tym ustalona stawka do zaryzykowania w zakładzie będzie mniejsza. Im niższy kurs danego zakładu tym ustalona stawka do zaryzykowania będzie mniejsza. Najważniejsze jest dokładne oszacowanie przez nas prawdopodobieństwa uzyskania danego rozstrzygnięcia zakładu.

Przykład 1.

Budżet na grę (kapitał): 200 PLN
Grane spotkanie w siatkówkę: ZAKSA – Jastrzębski Węgiel
Kursy: 1.60 – 2.30
Typ: 1
Prawdopodobieństwo oszacowane przez zakłady bukmacherskie: 1.60 (60%)
Prawdopodobieństwo oszacowane przez gracza: 75%, czyli 0,75
Dane podstawiamy do wzoru: Stawka = [K × (p × k − 1)]/(k − 1)

Stawka = [200 × (0,75 × 1,60 − 1)]/(1,60 − 1)
Stawka = [200 × (1,2 − 1)]/0,60
Stawka = [200 × 0,2]/0,6
Stawka = 40/0,65
Stawka = 61,54

Otrzymany wynik to 61,54. Oznacza to, że nasz kupon przy budżecie na grę 200 PLN i oszacowaniu prawdopodobieństwa wygranej gospodarzy na 75%, powinien wynieść 61,54 PLN. Postawienie 61,54 na kurs 1,6 da nam ewentualną wygraną 98,46, a zysk netto 36,92 PLN (98,46-61,54).

W przypadku wygranej nasz budżet zwiększy się do poziomu 236,92. Jednak jeżeli zakład okaże się przegrany, nasz kapitał stopnieje do kwoty 138,46 PLN (200-61,54).

Kryterium Kelly’ego – wady i zalety
 • szansa osiągnięcia dużego zysku w dłuższej perspektywie,
 • ograniczenie możliwości bankructwa,
 • kontrola poziomu kapitału i dostosowania go do gry,
 • wyszukiwanie i granie na valuebety,
 • złożoność systemu,
 • konieczność oszacowania prawdopodobieństwa zdarzenia,
 • system skierowany dla doświadczonych graczy.Zobacz także: betfan kod promocyjny, betclic bonus.

ewinner opinie

Surebety i Valuebety

W surebetach chodzi o wyszukanie jednego zdarzenia sportowego u dwóch różnych firm bukmacherskich ze zróżnicowaną ofertą i kursem, jeżeli chodzi o ostateczny wynik. Mówiąc prościej, jeden bukmacher w roli faworyta stawia na pierwszy zespół (kursy 1,7/2,2), zaś inny uważa, że wygra jego rywal (kurs 2,18/1,75).Dzięki odnajdywaniu surebetów, mamy 100% pewności na wygraną i zysk, o ile wszystko dobrze policzyliśmy. Po prostu stawiamy na obydwie strony po wyższych kursach i  na pewno wygrywamy (kwestia ile jest zależna od postawionej stawki). Chcąc wygrywać więcej przyda się nam też dobry bukmacher. Aktualny ranking bukmacherów znajdziecie więc na naszej stronie.

Surebety najlepiej sprawdzają się w przypadku zdarzeń dwudrogowych, czyli takich, w których mamy tylko dwa rozwiązania. Np. wynik zwycięzcy meczu w siatkówkę czy ostateczny zwycięzca w hokeja (po ewentualnej dogrywce lub rzutach karnych). Zdarzeń dwudrogowych warto szukać wśród wielu tzw. podgier. Surebety to jedyny stuprocentowy sposób na ogranie buka. Pozostałe wiążą się pewnym poziomem ryzyka (gra systemem) czy graniem za bardzo wysokie stawki (metoda progresji).

Valuebety (inaczej wartościowe zakłady) to wydarzenia, na które kurs ustalony przez bukmachera jest zazwyczaj zawyżony. Zakład jest wart więcej, niż wycenił go bukmacher. Valuebetów warto wyszukiwać samemu, porównując kursy u różnych bukmacherów, na forach internetowych, przeglądając bardziej egzotyczne ligi i dyscypliny, ale głównie analizując spotkanie pod kątem prawdopodobieństwa wyniku na wiele możliwych sposobów (statystyki, analizy ostatnich spotkań, dostęp do informacji o zawodnikach, dane historyczne itp.). Kluczem w zabawie na valuebety jest właśnie odpowiednie szacowanie szans. Wraz z rosnącym doświadczeniem, gracz potrafi lepiej szacować kursy na poszczególne zdarzenia.

Valuebety to zabawa dla doświadczonych graczy, umiejących rzetelnie ocenić sytuację i przeanalizować szansę na poszczególne zdarzenia. Co ważne, bukmacherzy muszą kontrolować poziom kursów kilkuset czy tysięcy spotkań. My możemy skupić się na kilku/kilkunastu, co jest znaczącą przewagą gracza. Pomoże też obstawianie niszowych dyscyplin i lig, gdzie bukmacher może przykładać mniejszą wagę.

Więcej o surebetach i valuebetach przeczytacie w materiale Jak ograć bukmachera?