Revolut u bukmacherów

W dzisiejszych czasach Internet jest dostępny niemal dla każdego, nie tylko w urządzeniach stacjonarnych, ale także mobilnych, które towarzyszą nam każdego dnia. Stale pojawiające się technologie sprawiają, że smartfony zastępują nam niemal wszystko. Przy ich użyciu można dokonać płatności, korzystając wyłącznie z dostępu do kodów BLIK.

Jednak zmiany pojawiły się również w przypadku przelewów pieniężnych, krajowych i zagranicznych. Tradycyjne sesje ELIXSIR ustępują miejsca portfelom elektronicznym takim jak PayPal, Skrill i Neteller, które zapewniają dostęp do środków w każdej chwili. Jednak takie e-wallety również mają swoje wady. Jedną z nich jest fakt, że muszą być połączone z naszym kontem bakowym, co niejednokrotnie może wiązać się z wydłużeniem oczekiwania na dostępność środków. Co więcej, w przypadku tych rozwiązań musimy się liczyć z prowizjami, które w niektórych przypadkach są bardzo wysokie.

Stały rozwój cyfrowych technologii sprawił, że pojawiły się nowe rozwiązania do transferowania środków. Jednym z ciekawszych jest Revolut – system, składający się z wygodnej karty pre-paid oraz aplikacji mobilnej, która zapewnia stały dostęp do licznych opcji, dotychczas niedostępnych dla zwykłych użytkowników. Wzrost popularności tej usługi sprawił, że również legalni polscy bukmacherzy postanowili wprowadzić ją u siebie. Możemy przypuszczać, że takie rozwiązanie będzie stanowiło dla graczy swego rodzaju rewolucję. Jednak zanim zdecydujesz się na założenie konta warto żebyś bliżej poznał zasady działania aplikacji.

Jak działa Revolut u bukmacherów?

Nie da się ukryć, że Finetech Revolut to jedna z ciekawszych opcji finansowych, które są dostępne również dla zwykłych konsumentów. Każdy klient zyskuje dostęp do szeregu możliwości, które sprawią, że jego życie stanie się prostsze, szczególnie w odniesieniu do transakcji z zagranicznymi podmiotami lub w przypadku osób podróżujących po świecie. Jednak Revolut to nie tylko transakcje zagraniczne. Ta aplikacja ma duży potencjał w odniesieniu do realizacji płatności przez Internet. Możemy przypuszczać, że to tylko kwestia czasu, kiedy operatorzy zakładów wzajemnych na stałe wprowadzą do swoich salonów płatności za pośrednictwem tej aplikacji.

U zagranicznych operatorów Revolut gości już od jakiegoś czasu (możemy go spotkać w Unibet i Betsson), jednak Polacy są ostrożni w przypadku nowych rozwiązań. Ubiegły rok okazał się dobrym okresem dla tych graczy, którzy korzystają również z możliwości Revoluta. Nasi bukmacherzy stopniowo przekonują się do jego możliwości i dają klientom możliwość dokonywania wpłaty depozytu właśnie za pośrednictwem tej aplikacji. Choć spora część bukmacherów udostępnia wpłaty za pośrednictwem Revoluta, to trochę gorzej wygląda kwestia wypłaty środków na prywatne konto bankowe. Jednak zakładamy, że to tylko kwestia czasu jak i w tym obszarze zajdą stosowne zmiany. Szczególnie, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że już teraz Revolut jest prawie bankiem.

Na potrzeby artykułu sprawdziliśmy, którzy bukmacherzy obsługują płatności Revolut.

Bukmacher Wpłata Wypłata
eWinner TAK TAK
Superbet TAK TAK
STS TAK NIE
Totolotek TAK NIE
forBET TAK NIE
Betclic TAK NIE
NobleBET TAK NIE
LV BET TAK NIE
TOTALbet TAK NIE
Fortuna NIE NIE
PZBuk NIE NIE

Stan na dzień 08.06.2021

Rejestracja konta Revolut

Revolut zapewnia swoim klientom naprawdę wiele możliwości, a przy tym sam proces zakładania konta jest niezwykle prosty. Aby się zarejestrować wystarczy wejść na stronę http://www.revolut.com, a następnie wprowadzić numer telefonu, na który otrzymamy SMS z linkiem do aplikacji. Następnie wystarczy zainstalować aplikację na urządzeniu mobilnym, z którego najczęściej korzystamy.

W następnym kroku należy ponownie podać numer telefonu i zatwierdzić dane wybierając „Kontynuuj”. W następnym oknie należy podać czterocyfrowy kod PIN. W kolejnym kroku wprowadzić należy 6-cyfrowy kod autoryzacyjny, który został wysłany smsem na podany numer. Należy przy tym pamiętać, aby nikomu nie podawać kodów autoryzacyjnych.

Po przejściu tego etapu konieczne będzie podanie podstawowych danych osobowych (imię, nazwisko i data urodzenia). W kolejnym oknie należy podać dokładny adres zamieszkania i zatwierdzić go klikając we wskazany banner. W kolejnych podstronach formularza rejestracyjnego konieczne będzie podanie adresu e-mail oraz powodu, dla którego zdecydowaliśmy się korzystać z tego serwisu. Na tym etapie pojawi się również możliwość włączenia powiadomień z aplikacji.

W kolejnym kroku należy zasilić konto minimalną kwotą 20 zł (oczywiście może być więcej). Jednak nie trzeba się obawiać tego etapu, ponieważ środki są do naszej dyspozycji. Przed otrzymaniem dostępuj do pełnej funkcjonalności aplikacji konieczne jest przejście procesu weryfikacji, który wymaga przesłania skanu dokumentu tożsamości w formie elektronicznej oraz przesłanie selfie.

Po zakończonym procesie weryfikacji możemy zamówić fizyczną i wirtualną kartę płatniczą. Ta pierwsza to standardowa plastikowa karta, którą można dokonywać płatności w sklepie. Jednak jej uzyskanie wiąże się z dodatkowym kosztem w wysokości 9,90 zł. Karta elektroniczna jest całkowicie bezpłatna i można z niej korzystać po zalogowaniu do panelu aplikacji.

Co to jest Revolut?

Fintech Revolut zapewnia swoim klientom dostęp do wielowalutowej karty pre-paid oraz aplikacji, która gwarantuje dotychczas niedostępne możliwości dla swoich użytkowników. Do najważniejszych opcji Revolut zaliczyć można szybkie i tanie przelewy zagraniczne, z automatycznym przeliczaniem walut (mamy do dyspozycji ponad 140 różnych walut, w tym PLN) po kursie międzybankowym. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu 24 subkont w różnych walutach.

Karta Revolut może być z powodzeniem wykorzystywana do dokonuwania płatności w 31 krajach, w tym we Włoszech, w Wielkiej Brytanii, na Węgrzech, w Szwecji, Słowenii, Słowacji, Rumunii, Portugalii, Norwegii, Niemczech, na Malcie, w Luksemburgu, na Litwie, w Liechtensteinie, Łotwie, Islandii, Irlandii, Holandii, Hiszpanii, Grecji, Finlandii, Estonii, Danii, Czechach, na Cyprze, w Chorwacji, Belgii oraz Austrii. Dodatkowo, poza płatnościami, przelewami i wymianą walut Revolut zapewnia również płatności między użytkownikami, ubezpieczenia (w tym podróżne i telefonu), a także obsługę kryptowalut. A to wszystko jest do naszej dyspozycji na wyciągnięcie telefonu!

Jako ciekawostkę należy wskazać to, że ważnym miejscem świadczenia usług przez Revolut jest Polska. Brytyjski startup właśnie w naszym kraju po raz pierwszy uruchomił lokalne karty i numery kont. Co więcej, z ponad 600 osób pracujących w firmie, aż 400 stacjonuje w Krakowie.

Obsługiwane waluty w subkontach Revolut

Jako główną zaletę serwisu należy wskazać możliwość posiadania aż 24 subkont, obsługujących różne waluty. Ich pełną listę znajdziesz poniżej:

 • PLN – polskie złote
 • EUR – euro
 • GBP – funty brytyjskie
 • CHF – franki szwajcarskie
 • USD – dolary amerykańskie
 • AUD – dolary australijskie
 • CAD – dolary kanadyjskie
 • HKD – dolary hongkońskie
 • SGD – dolary singapurskie
 • NZD – dolary nowozelandzkie
 • CZK – korony czeskie
 • DKK – korony duńskie
 • NOK – korony norweskie
 • SEK – korony szwedzkie
 • HUF – forinty węgierskie
 • TRY – liry tureckie
 • RON – leje rumuńskie
 • MAD – dirhamy marokańskie
 • AED – dirhamy ZEA
 • ILS – szekle izraelskie
 • ZAR – randy RPA
 • QAR – riale katarskie
 • THB – baty tajlandzkie

Użytkownicy Revolut mają dostęp do zgromadzonych na subkontach środków i mogą nimi dowolnie operować, wymieniając je na różne waluty. Jest to bardzo wygodne, szczególnie dla osób podróżujących lub tych, które prowadzą liczne transakcje zagraniczne. Co więcej, ma to wysoki potencjał w przypadku zakładów bukmacherskich. Osoby mieszkające za granicą i chcące dokonać wpłaty na konto polskiego bukmachera, wykorzystując dobry międzynarodowy kurs wymiany walut mogą na tym bardzo skorzystać.

Z jakimi kosztami trzeba się liczyć?

Zdecydowaną zaletą katy płatniczej od Revolut jest to, że w wersji podstawowej jest ona całkowicie bezpłatna. Klient nie musi płacić za założenie konta, obsługę subkont walutowych czy korzystanie z karty. Jednak trzeba się liczyć z tym, że jak w przypadku większości darmowych usług, musimy liczyć się z pewnymi limitami, które w przypadku Revolut kształtują się następująco:

 • Przelewy walutowe i wymiana walut – jedna z głównych funkcjonalności karty, daje możliwość dokonywania darmowych transakcji do kwoty 20 000 zł lub 6 000 euro/5 000 funtów miesięcznie. Przekroczenie tej kwoty będzie skutkowało naliczeniem dodatkowych opłat od kolejnych transakcji w wysokości 0,5% jej wartości. Wskazane limity nie dotyczą osób posiadających konto Premium.
 • Wypłaty z bankomatów – tutaj limity są znacznie niższe i wynoszą 800 zł, 200 euro, 200 USD. Przekroczenie wskazanych limitów wiąże się z naliczeniem prowizji w wysokości 2% wartości kolejnych wypłat.
 • Zasilenie konta – klienci polscy mają możliwość dokonania zasilenia konta na kwotę 400 000 zł w skali rocznej. Jest to w naszej ocenie wysoka kwota, która z powodzeniem powinna zadowolić większość użytkowników, a dla tych niezadowolonych mamy dobrą wiadomość – ten limit można zwiększyć.

Stan swoich limitów można na bieżąco śledzić wybierając zakładkę „Profil” w aplikacji mobilnej.

Historia Revolut

Revolut Ltd zostało założone 2 czerwca 2015 roku w Londynie. Głównymi pomysłodawcami i założycielami było dwóch Rosjan – Wład Jacenko i Nikołaj Staronski. W założeniu ich startup miał zagwarantować dostęp do nowej, wyższej jakości obsługi pieniężnej, w tym przede wszystkim przelewów na terenie Unii Europejskiej oraz poza nią. Plan ten został w pełni zrealizowany w grudniu 2018 r. kiedy to Bank Litwy udzielił ich firmie licencji na prowadzenie działalności bankowej na terenie UE. W tym czasie Revolut oficjalnie stał się bankiem, który objęty jest gwarancjami środków, a także ma możliwość udzielania pożyczek konsumenckich i dla klientów biznesowych. Ten przełomowy krok sprawił, że liczba nowych klientów zaczęła rosnąć lawinowo, by pod koniec 2019 roku przekroczyć wartość 7 milionów użytkowników.