Obstawianie meczy csgo – Jak obstawiać aby wygrywać?

Counter Strike: Global Offensive to jedna z najważniejszych i najpopularniejszych dyscyplin esportu. Najważniejsze rozgrywki przyciągają wielkie zainteresowanie fanów sportów elektronicznych. Coraz popularniejsze staje się również obstawianie meczy CSGO. W legalnych serwisach bukmacherskich często istnieje nawet możliwość oglądania transmisji i typowania wyników na żywo. W tym miejscu dowiesz się, jak prezentują się zakłady bukmacherskie na CS:GO, a także, na jakie kwestie należy zwrócić uwagę, aby obstawianie meczy CSGO przynosiło satysfakcjonujące wyniki.

Counter Strike: Global Offensive – podstawowe informacje o grze

Gra Counter Strike Global Offensive zadebiutowała na rynku gier komputerowych w sierpniu 2012 roku. To klasyczny FPS przeznaczony do rozgrywki wieloosobowej. Na mapach walczą ze sobą dwie drużyny: terroryści oraz antyterroryści W skład każdej drużyny wchodzi pięciu zawodników. W świecie esportu, rywalizacja rozgrywka się w trybie turniejowym. Jedną mapę rozgrywa się do zdobyciu 16 punktów. Jeśli po 30 rundach będzie remis 15-15, zazwyczaj odbywa się dogrywka, która wyłoni zwycięzcę. Mecze w pierwszych fazach turniejów zwykle kończą się do jednej wygranej mapy. W fazie pucharowej gra się do dwóch lub trzech wygranych.

Zwykle, drużyny mają na mapie konkretne zadania do wykonania. Jednak w profesjonalnych sportach wirtualnych strategia często opiera się na wyeliminowaniu wszystkich przeciwników, co automatycznie kończy rundę i zapisuje mały punkt. Wówczas następuje tzw. respawn czyli odrodzenie zawodników i rozpoczyna się kolejna runda. Po 15 odsłonach następuje zmiana stron. Gracze mają do wyboru rozbudowany arsenał. W profesjonalnej drużynie często spotkamy się z układem trzech szturmowców, jednego zawodnika wsparcia oraz jednego snajpera. Wiele zależy od tego, czy drużyna na aktualnej mapie musi atakować, czy też się bronić. Kluczowymi czynnikami w świecie Counter Strike Global Offensive jest refleks, perfekcyjna znajomość mapy, strategia, a także nienaganna kooperacja.

Zakłady bukmacherskie na CS: GO

W ostatnich latach, rola esportu w świecie zakładów bukmacherskich stale rośnie. U legalnych bukmacherów możemy obstawiać mecze m.in. Counter Strike Global Offensive, League of Legends, DOTA 2, Starcraft i wiele innych dyscyplin. Obstawianie esportu jest coraz popularniejsze właśnie ze względu na coraz szerszą ofertę. Dużą rolę w promowaniu zakładów bukmacherskich na e sport odegrali bukmacherzy STS oraz LV BET. Dzisiaj, oferta zakładów na esport jest czymś całkowicie normalnym, a bukmacherzy prześcigają się w udogodnieniach oraz innowacyjnych funkcjach. W tym miejscu dowiesz się, jakie elementy meczu można obstawiać, na jakie czynniki należy zwrócić uwagę, a także, jak obstawiać, aby zwiększyć swoją szansę na wygraną.

Zakłady na CS GO – jakie elementy meczu można obstawiać?

Zacznijmy od wprowadzenia i omówienia najważniejszych rodzajów zakładów bukmacherskich na Counter Strike Global Offensive. Wybór rynków zależy w głównej mierze od rangi wydarzenia. Najważniejsze są turnieje rangi Major, w których uczestniczą najlepsze drużyny z całego świata. Oto najważniejsze rodzaje zakładów bukmacherskich na CS GO:

 • Zwycięzca meczu – obstawianie meczy CSGO najczęściej skupia się na wskazaniu drużyny, która wygra całe spotkanie. Zwróć uwagę, do ilu punktów rywalizować będą zespoły.
 • Handicap – w tych zakładach możesz dodać lub odjąć punkty jednej z drużyn, a następnie postawić zakład na zwycięzcę meczu. W ten sposób możemy zwiększyć kursy. Przykładowo, jeśli stawiasz na wygraną zespołu A z handicapem +,1,5 na drużynę B, oznacza to, że drużyna A musi wygrać różnicą 2 punktów, aby zakład został rozstrzygnięty na plus.
 • Suma map – tutaj obstawiasz, ile map będzie potrzebnych do wskazania zwycięzcy. Zakład dostępny m.in. w STS w meczach granych do min. 2 zwycięstw.
 • Zwycięzca mapy – w tym miejscu możesz obstawiać, który zespół wygra poszczególne mapy w trakcie rozgrywki. Możesz także obstawić, że dany zespół wygra przynajmniej jedną mapę.
 • Handicap rundowy – zakład, z którym spotkamy się w STS i LV BET. Wybierasz dowolny handicap, a następnie stawiasz na zwycięzcę rundy. Przypomnijmy, że gra toczy się do 16 punktów, a jeśli 30 rund przyniesie remis 15-15, wówczas mamy dogrywkę.
 • Suma rund – jedna runda to tzw. mały punkt, czyli wygrana poszczególnej potyczki z 30 rund. Tutaj gracze mogą obstawić, jak wiele rund będą miały poszczególne mapy (zakłady powyżej/poniżej).
 • Statystyki indywidualne – jest to grupa zakładów, w których stawiamy na statystyki poszczególnych zawodników: kto zdobędzie najwięcej zabójstw? Ile zabójstw osiągnie konkretny zawodnik?
 • Zakłady globalne – w trakcie turnieju możesz obstawić także globalny zakład na to, kto Twoim zdaniem wygra cały turniej lub jakie drużyny wyjdą z poszczególnych grup.

Oferta na CS GO jest naprawdę imponująca, a co najważniejsze, jest stale wzbogacana. U renomowanych bukmacherów, takich jak STS, LV BET czy Fortuna, można nawet obstawiać tak specjalistyczne zakłady, jak typ na to, czy danej drużynie uda się podłożyć bombę, a także, kto wygra rundy pistoletowe. Dzięki temu, obstawianie meczy CSGO daje szerokie pole do popisu i pozwala się wykazać osobom dobrze zaznajomionym z tą dyscypliną.

Obstawianie meczy CSGO na żywo

U wielu legalnych bukmacherów, popularne dyscypliny esportowe, takie jak Counter Strike, League of Legends czy DOTA 2, można obstawiać również w sekcji na żywo. Dzięki temu, gracze mogą obstawiać wyniki w czasie rzeczywistym. Biorąc pod uwagę duży dostęp do bezpłatnych transmisji, jest to świetny sposób, aby zapewnić sobie większe emocje podczas oglądania, a także, aby wykorzystać wiedzę o przebiegu spotkania. Legalni bukmacherzy z dużą pieczołowitością podchodzą do budowania oferty zakładów bukmacherskich na żywo. Co więcej, niektórzy z nich, np. STS, pozwalają nam oglądać transmisję bezpośrednio w serwisie. Dzięki temu, zakłady na żywo są jeszcze przyjemniejsze.

Gdzie można obstawiać zakłady na mecze CS:GO?

Zakłady bukmacherskie na CS GO można obstawiać u legalnych bukmacherów, którzy posiadają zezwolenie ministra na przyjmowanie zakładów online. Aktualnie, licencję Ministerstwa na prowadzenie zakładów bukmacherskich w Polsce posiadają następujące serwisy: Fortuna, STS, LV BET, Totolotek, Etoto, Betclic, forBET, eWinner, Totalbet, Superbet, PZBUK, Noblebet, Betfan oraz BetX. Lista legalnych bukmacherów stale się poszerza, podobnie zresztą jak oferta zakładów na CS GO.

Coraz większa konkurencja na rynku bukmacherskim w Polsce sprawia, że miłośnicy typowania meczy CSGO mają szerokie pole do popisu i mogą przebierać w wysokich kursach. Dużym udogodnieniem jest również oferta promocyjna. Jeśli nie masz jeszcze konta u bukmachera z zakładami na e sport, wybierz serwis, który oferuje atrakcyjny bonus powitalny. W ten sposób możesz sobie zapewnić dodatkowe środki na swobodne obstawianie zakładów bukmacherskich. Dobry bonus może znacznie pomóc w satysfakcjonującym obstawianiu swoich typów u bukmacherów online.

Jak obstawiać zakłady na Counter Strike?

Nowoczesne strony do obstawiania są proste w obsłudze, dzięki czemu, gracze nie mają trudności w obstawianiu swoich kuponów. Wystarczy zarejestrować i zweryfikować konto u legalnego bukmachera w Polsce, a następnie dokonać pierwszej wpłaty. Teraz wybierz interesujące Cię zdarzenia. Kliknij w kurs przypisany do zdarzenia, które typujesz. Zakład zostanie dodany do kuponu, który najczęściej znajdziesz po prawej stronie. Teraz wystarczy wybrać stawkę zakładu i potwierdzić wniesienie kuponu. Iloczyn stawki i kursu to ewentualna wygrana. Pamiętajmy, że legalni bukmacherzy posiadający zezwolenie Ministra Finansów pobierają 12-procentowy podatek od stawki każdego zakładu.

Do swojego kuponu możesz dodać kilka meczów. Wówczas, kursy poszczególnych zdarzeń mnożą się ze sobą, tworząc kurs całkowity. Są to tzw. zakłady akumulowane cieszące się ogromną popularnością wśród graczy. Wszystko za sprawą dużo wyższych wygranych. Oczywiście trafienie takiego zakładu jest dużo trudniejsze, ponieważ gracz musi prawidłowo wytypować wszystkie zdarzenia wybrane na kuponie. Tylko wtedy zakład AKO zostanie rozliczony jako pomyślny. Jeśli kilka zdarzeń na kuponie poszło po Twojej myśli, sprawdź Cashout. Jest to funkcja, która pozwala rozstrzygnąć kupon przed czasem, zabierając mniejszą, ale za to pewną wygraną.

Typy bukmacherskie na Counter Strike

Nie masz jeszcze gruntownej wiedzy na temat Counter Strike Global Offensive, ale chcesz spróbować swoich sił w obstawianiu tej dyscypliny? Dużym ułatwieniem mogą być typy bukmacherskie stworzone przez innych graczy. Można je znaleźć na tematycznych forach poświęconych zakładom bukmacherskim na dyscypliny e sportowe. Biorąc pod uwagę, że obstawianie meczów CS GO jest coraz popularniejsze, z takimi typami spotkamy się coraz częściej także na ligach typerskich.

Czy warto korzystać z typów innych graczy? Zdecydowanie tak, ponieważ wielu z nich osiąga naprawdę imponującą skuteczność. Ich analizy wykazują dużą znajomość tematu, specyfikę drużyn oraz styl grania poszczególnych zawodników. Warto jednak obserwować popularnych typerów, przekonać się do ich wyników i dopiero potem sporządzić własny kupon na podstawie ich typów. Unikajmy natomiast płatnych typów, ponieważ znalezienie typera, który faktycznie zagwarantuje nam zwrot takiej inwestycji jest niezwykle trudne. Z typami bukmacherskimi coraz częściej spotkamy się również na popularnych portalach społecznościowych.

Na co zwrócić uwagę przy typowaniu meczów CS: GO?

Chcesz poprawić swoje wyniki przy obstawianiu zakładów na CSGO? Nie istnieje oczywiście złota recepta, która nagle sprawi, że zaczniesz trafiać wszystkie kupony. Nawet najlepsi typerzy często się mylą. Jednakże, możemy udzielić kilku wskazówek, które mogą okazać się dużym ułatwieniem. A zatem, jak obstawiać mecze CS, aby poprawić swoje statystyki?

 • Znajomość dyscypliny – podstawowym krokiem jest lepsze zrozumienie zasad, jakimi rządzi się Counter Strike Global Offensive. Sprawdź najlepsze drużyny, a także obejrzyj klika meczów, aby lepiej zrozumieć, na czym tak naprawdę polega rozgrywka profesjonalnych esportowców.
 • Analiza przedmeczowa – przed postawieniem kuponu warto dokonać analizy przedmeczowej, która pozwoli lepiej oszacować szanse obu zespołów. Jaki jest ich bilans w ostatnim czasie? Jak prezentuje się H2H obu drużyn?
 • Czytaj newsy i typy innych graczy – czasami, typy bukmacherskie udzielają nam wielu cennych wskazówek. Rozgrywki e sportowe są rozgrywane dzień po dniu. Czasami, zwycięzca turnieju musi w jeden dzień przebyć wielogodzinną podróż, aby dostać się do następnego miasta. Wówczas, zmęczenie może mieć duży wpływ na wynik. To częsty powód, dla którego mniej znana drużyna może pokonać silnego faworyta na początku turnieju.
 • Unikaj bardzo niskich kursów – większość typerów stara się tworzyć niewielkie zakłady AKO, tak aby kurs całkowity wynosił przynajmniej 2,50 – 3,00. Obstawianie zakładów poniżej 2,00 jest mało opłacalne, ponieważ nawet przy wysokiej skuteczności, jedno nietrafione zdarzenie może zniwelować zyski, a nawet spowodować straty.
 • Oferta promocyjna – legalni bukmacherzy konkurują między sobą o nowych graczy, dzięki czemu, możemy liczyć na ciekawe promocje na zakłady esportowe. Dobry bonus w postaci darmowego zakładu lub zakładu bez ryzyka może znacznie zwiększyć opłacalność zakładu.

W praktyce, warto obstawiać mecze CSGO, ale nie zamykać się również na tradycyjne wydarzenia sportowe, jak również inne dyscypliny e sport, takie jak: League od Legends, DOTA 2, Fortnite, Overwatch czy Starcraft. Czasami, warto wybrać najpewniejsze z meczy CS danego dnia i umieścić je na kuponie AKO wraz z innymi dyscyplinami.

Jakie wydarzenia można obstawiać u legalnych bukmacherów?

Oferta bukmacherów na esport stale się poszerza, dzięki czemu, nie brakuje meczy CS zarówno z najważniejszych, międzynarodowych turniejów, jak również z lokalnym rozgrywek a naszym kraju. Coraz szerszy wybór rynków daje większą swobodę typowania i pozwala obstawiać mecze CS z zachowaniem większej ciągłości. Do tego, pozytywnym zjawiskiem jest fakt, że rynek legalnych bukmacherów w Polsce stale się powiększa, co wprowadza innowacje oraz kolejne udogodnienia. Wiemy, że kolejni bukmacherzy obiegają się o zezwolenie Ministra, dzięki czemu, w niedalekiej przyszłości mogą pojawić się kolejne, interesujące strony do obstawiania Counter Strike’a.

Polscy fani z dużą niecierpliwością wyczekują dorocznego turnieju Intel Master Extreme. Jest to turniej z cyklu Major rozgrywany w katowickim Spodku. To wydarzenie, podczas którego można zobaczyć w Polsce najlepszych zawodników od Counter Strike’a. To wydarzenie sprawia również, że większa liczba graczy interesuje się tematem i zastanawia się, jak obstawiać mecze CS.

Czy obstawianie meczy CS GO jest trudne?

Wielu graczy mających duże doświadczenie w obstawianiu CS GO twierdzi, że jest to dyscyplina wyjątkowo przyjazna typerom. Na najsilniejszych zespołach zwykle można polegać, natomiast naprawdę duże niespodzianki zdarzają się stosunkowo rzadko. Trudniejsze jest jednak obstawianie meczy najlepszych drużyn. Bardzo często wymieniają się one miejscem na tronie najważniejszych turniejów. Na pewno nie jest to zatem dyscyplina, w której możemy oczekiwać codziennych „pewniaków”, które nie rozbiją naszego kuponu.

W praktyce, warto na bieżąco obserwować poczynania najważniejszych drużyn i śledzić wyniki kolejnych rozgrywek. Im większa jest wiedza na temat dyscypliny, tym łatwiej stworzyć satysfakcjonujący kupon, który zagwarantuje spodziewaną wysokość wygranych. Warto także korzystać z kilku serwisów bukmacherskich, aby móc korzystać z najbardziej atrakcyjnych kursów na interesujące nas wydarzenie. To właśnie wysokość kursu jest podstawowym czynnikiem decydującym o tym, czy obstawianie wybranych meczy CS GO jest faktycznie opłacalne.

Oferta bukmacherska na e sport

Jak już mówiliśmy, stale przybywa legalnych bukmacherów w Polsce, dzięki czemu, rozrasta się również oferta zakładów bukmacherskich na e sport. Najlepsze serwisy posiadają bardzo bogaty wybór wydarzeń z różnych zakątków świata. W przypadku mniej istotnych rozgrywek, gracze mają możliwość typowania zwycięzców meczu, bez zakładów szczegółowych. Bardzo rozwinęła się również oferta promocyjna na esport. Często można spotkać się z promocjami, które zostały przygotowane specjalnie pod kątem potrzeb miłośników tej dyscypliny.

Jak już mówiliśmy, warto posiadać konto u kilku bukmacherów w Polsce. Dzięki temu, możesz dobierać najwyższe kursy do swoich kuponów, a jednocześnie, wybierać najlepsze promocje na esport, które znacznie umilą obstawianie kolejnych meczów. Wielu bukmacherów tworzy odrębne sekcje zakładów na esport, w których znajdziemy nie tylko CS: GO, ale również inne dyscypliny, takie jak: League of Legends, DOTA 2, Overwatch, Starcraft 2, FIFA, Fortnite, Raibow Six Siege i wiele innych. Zakłady na esport można oczywiście obstawiać także za pośrednictwem aplikacji mobilnych.

Czy warto obstawiać mecze CS GO?

Esport to niezwykle intrygujący świat, który stale się rozwija. Wystarczy obejrzeć kilka meczów, aby na własne oczy przekonać się, że zarabianie na graniu nie jest łatwym zadaniem. Najlepsi zawodnicy CS: GO mogą pochwalić się refleksem na równi z doświadczonym kierowcą F1. Prestiżowe turnieje może wygrać jedynie drużyna w stu procentach zgrana i nauczona współpracy w każdym elemencie gry. Wiele drużyn esportowych ma swoich trenerów, a nawet korzysta z pomocy psychologów sportu!

A zatem, branża e sportu oddaje do dyspozycji fanów bardzo dopracowane i profesjonalne rozgrywki budzące dużo emocji. Coraz poważniej myśli się o tym, aby dołączyć esport do grona dyscyplin olimpijskich. To kolejny powód, dla którego warto obstawiać rozgrywki CS GO i poznawać ten inspirujący świat od środka. U wielu bukmacherów w Polsce można nawet śledzić transmisje na żywo, co na pewno pomaga w obstawianiu zakładów live. Transmisje znajdziemy ponadto na platformie Twitch oraz w wielu popularnych portalach społecznościowych.

Jak obstawiać CS GO aby wygrywać?

Reasumując, obstawianie CS GO to bardzo ciekawa forma bukmacherki, która z roku na rok przyciąga coraz większe zainteresowanie ze strony graczy. Legalne zakłady bukmacherskie robią wszystko, aby dopracować swoją ofertę i wyjść naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających fanów. Zakłady na esport często proponują nam liczne promocje oraz bonusy, które mogą okazać się dużym udogodnieniem w tworzeniu opłacalnego kuponu z dużą wygraną.

Aby poprawić swoje wyniki na zakładach bukmacherskich w świecie esportu, warto poszerzać wiedzę o dyscyplinie oraz na bieżąco śledzić najważniejsze rozgrywki. Warto także czytać newsy oraz typy bukmacherskie ze strony innych graczy. Dużym udogodnieniem jest konto u kilku legalnych bukmacherów, co pozwoli na obstawianie meczy CSGO po lepszych kursach. Jeśli nie masz jeszcze konta u żadnego bukmachera, dużym plusem może być kod promocyjny, który zapewni atrakcyjny bonus powitalny i przyjemniejsze początki obstawiania esportu.