Obstawianie meczy cs go – Czy na zakładach da się zarabiać?

Zdecydowana większość graczy rozpoczyna swoją przygodę z obstawianiem zakładów wierząc w możliwość zarabiania dużych pieniędzy. Czy na zakładach bukmacherskich można zarobić? Jak najbardziej tak. Musimy jednak pamiętać, że jest to zadanie bardzo trudne i wymagające. Wystarczy spojrzeć na statystyki. Tylko niewielki odsetek graczy jest w stanie w długiej perspektywie czasu notować zyski na bukmacherce. Wielu graczy popełnia proste błędy, które w ostatecznym rozrachunku prowadzą do utraty kapitału. Poniżej prezentujemy krótki poradnik, który przybliży Cię do zarabiania pieniędzy na zakładach bukmacherskich.

Obstawianie meczy cs go

Zakłady na Esport coraz popularniejsze

Esport zachwyca tempem rozwoju. Najlepsze drużyny oraz zawodnicy wśród popularnych dyscyplin takich jak: Counter Strike Global Offensive, League of Legends, DOTA czy FIFA przyciągają wielomilionową publikę śledzącą zmagania na streamach online. Prestiżowe turnieje rozgrywana na całym świecie w pulą nagród w wysokości kilku milionów złotych. Także w świecie zakładów bukmacherskich rynki esportowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem graczy.

Coraz więcej osób pragnie się dowiedzieć, jak obstawiać mecze CS GO. Oferta legalnych bukmacherów w Polsce w zakresie esportu jest stale poszerzana. W opinii sympatyków tej formy obstawiania zakładów, esport bywa co prawda zaskakujący, ale często oferuje wysokie kursy bukmacherskie oraz pozwala znajdować ValueBety. Algorytm bukmacherów nie radzi sobie bowiem z realnym szacowaniem kursów na wydarzenie esportowe. Dlatego też, obstawianie meczy Counter Strike Global Offensive może być wyjątkowo dochodowe.

Musimy jednak pamiętać, że każdy zakład związany jest z ryzykiem. Nie ma absolutnych pewniaków dających graczom pewny zysk. Jeśli chcesz, CS GO obstawianie było dla Ciebie najbardziej dochodowe, kieruj się tymi samymi zasadami co w przypadku zakładów sportowych. Poniżej znajdziesz przydatne rady związane z obstawianiem meczów CS i nie tylko. Mamy nadzieję, że poniższy poradnik pozwoli każdemu użytkownikowi poprawić wyniki uzyskiwane na zakładach.

Obstawianie meczy cs go

Gdzie obstawiać zakłady na Esport?

Zakłady esportowe na mecze CS GO możemy legalnie obstawiać praktycznie u wszystkich legalnych bukmacherów w Polsce. Bardzo dobrą ofertę na podobne wydarzenia znajdziemy w Fortunie, LVbet oraz STS. Dodatkowo bukmacher w swojej ofercie posiada LVBET kod promocyjny na e-sport! Ostatni wymieniony bukmacher współpracuje nawet z Polską Ligą Esportową i dysponuje ciekawą ofertą na ESL Mistrzostwa Polski. Większość bukmacherów internetowych pozwoli nam obstawić każdy ważniejszy turniej oraz ciekawe wydarzenia w esporcie. Polska również jest ważnym punktem na europejskiej mapie esportu. W naszym kraju rozgrywa się wiele ważnych turniejów.

Mnóstwo ciekawych imprez esportowych zaczyna się na początku lutego, marca, maja oraz września. W tych miesiącach warto być szczególnie czujnym. Pamiętajmy, że wcześniej przeanalizowane wydarzenie daje większe szanse na znalezienie ValueBeta. Elektroniczny Sport na stałe zagościł w ofercie polskich bukmacherów. Pamiętajmy, że zakłady na esport nie mają nic wspólnego z sekcją sportów wirtualnych.

Obstawianie meczy cs go

Przede wszystkim cierpliwość

Zacznijmy od tego, że cierpliwość jest cnotą każdego gracza liczącego na regularne zyski. Obstawianie zakładów bez ładu i składu prędzej czy później prowadzi do straty wszystkich pieniędzy. Żelazną reguła skutecznego obstawiania brzmi: Jakość, a nie ilość. Znacznie lepszym pomysłem jest obstawienie jednego dokładnie przeanalizowanego zakładu, niż tworzenie kilku kuponów idąc po łepkach bez dokładniejszego sprawdzenia typów. Graczy, który liczy na zyski musi być zatem cierpliwy. Należy bardzo rozsądnie i starannie dobierać obstawiane zakłady, znać systemy prawidłowego stawkowania, a także dysponować sporą wiedzą. Oto dziesięć najważniejszych naszym zdaniem zasad, które przybliżą Cię do sukcesu na bukmacherce.

1.     Obstawiaj dobrze znane Ci dyscypliny sportowe

Zapomnij o obstawianiu egzotycznych drużyn, których nazw nawet nie kojarzysz. Twoja zyskowna gra będzie oparta na dokładnej analizie meczowej. Aby wykonanie tej analizy było zadaniem prostszym, najpierw wybierz dyscyplinę, w której czujesz się naprawdę mocny. Śledzisz aktualności, sprawdzasz wyniki i statystyki, oglądasz mecze. Jeśli jest to piłka nożna, hokej na lodzie lub koszykówka, dokonaj zwężenia i wybierz najbardziej interesującą Cię ligę. Musisz stać się specjalistą w danej dziedzinie aby mieć realne szanse na wygranie z bukmacherem. Jeśli wybierzesz sporty indywidualne, np. tenis, skup się na gronie kilkunastu zawodników, których grę będziesz stale monitorował i obstawiał. Wiedza na temat danej dyscypliny znacznie ułatwia generowanie zysków na kuponach. Dużą ofertą na zakłady esportowe może pochwalić się STS. Wykorzystaj także STS kod promocyjny, który działa również w ofercie esportowej!

2.     Analiza przedmeczowa to klucz do sukcesu

Analiza bukmacherska ma potężną moc i jest absolutną podstawą do zyskownej gry w szerszej perspektywie czasu. Dokonując analizy przedmeczowej musisz uwzględnić szereg czynników: Realną siłę drużyny lub zawodnika, aktualną formę, przydatne statystyki, wyniki bezpośrednich spotkań czyli H2H, doniesienia medialne np. o kontuzjach i urazach, warunki atmosferyczne lub specyfikę miejsca, w którym odbędzie się mecz. Analizując wszystkie te czynniki możesz bowiem obiektywnie określić prawdopodobieństwo, że Twój typ okaże się prawidłowy. To klucz, który otwiera drogę do stosowania wielu przydatnych systemów bukmacherskich i technik obstawiania. Pierwszym krokiem każdego typera powinno być dogłębne zapoznanie z się poradnikiem na temat analiz.

3.     Wybieraj wyłącznie wartościowe zakłady

Na naszej stronie znajdziesz obszerny poradnik na temat tego, czym jest ValueBet. Koniecznie się z nim zapoznaj jeśli liczysz na zyskowną grę. ValueBety to wartościowe i najbardziej opłacalne zakłady, w których kurs na dane zdarzenie jest nieco zawyżony w stosunku do prawdopodobieństwa, że taki scenariusz może się wydarzyć. Szanse obliczamy oczywiście na podstawie wcześniejszej analizy przedmeczowej. Następnie, określony przez nas wynik procentowy zamieniamy na ułamek liczbowy, np. 90% na 0.90, 75% na 0.75, 50% na 0,50 itp. Następnie sprawdzamy czy dany zakład jest dla nas wartościowy. W tym celu wykorzystujemy wzór:

Kurs * Prawdopodobieństwo > 1

Jeśli uzyskany wynik jest wyższy od 1, mamy do czynienia z Valuebetem czyli opłacalnym zakładem z dostatecznie wysokim kursem. Jeśli wynik oscyluje bardzo blisko granicy 1 (0,95 – 1,05) to oznacza, że algorytm bukmacherski dosyć dobrze oszacował prawdopodobieństwo i kurs jest w miarę rzetelny. Wyniki znacznie niższe od 1 świadczą o tym, że zakład jest wyjątkowo nieopłacalny i bardzo ryzykowny biorąc pod uwagę ewentualny zysk. Oto kilka przykładów:

1,50 * 0,60 = 0,9 -> Dosyć niski kurs bukmacherski przy zaledwie 60-procentowej szansie na to, że zdarzenie zakończy się po naszej myśli. Nie jest to dobry zakład.

1,90 * 0,60 =1,14 -> Prawdopodobieństwo wciąż wynosi 60%, ale przy kursie 1,90 opłaca nam się podjąć ryzyko i zagrać takowy kupon.

2,50 * 0,45 = 1,12 -> Większość profesjonalnych typerów zaleca, by obstawiać zakłady z kursem powyżej 2, a najlepiej, w okolicy 2,50. Taki zakład jest wartościowy w sytuacji, gdy sprawdzenie się typu wiążę się z szansą 40-45%. Wtedy mamy ValueBet.

12,00 * 0,10 = 1,20 -> Na koniec gra na wysokie ValueBety. Kurs zdarzenia wynosi powyżej 10, ale my znaleźliśmy mocne przesłanki, które pozwalają wierzyć, że taki scenariusz się sprawdzi. Szacujemy, że istnieje przynajmniej 10% szans. Dlaczego takie typowanie może być bardzo opłacalne? Bo wystarczy jeden wygrany zakład by z nawiązką odzyskać straty kilku przegranych typów.

Skuteczność wcale nie jest najważniejszą zaletą profesjonalnego gracza. Grając „pewniaki” po niskich kursach możesz zbudować wysoką skuteczność powyżej 80%. Ale co z tego, skoro jeden przegrany zakład wiąże się z utratą równowartości kilku wygranych? Tu pojawia się pojęcie Yield. Jest to stosunek wygranych środków do wydanych pieniędzy. Jeśli więcej zarabiasz niż wydajesz, Twój Yield jest dodatki i wskazuje na zysk w dłuższej perspektywie czasu. A zatem, gracz, który obstawia wyłącznie bardzo wysokie kursy, może zbudować zysk nawet przy skuteczności 10%.

4.     Efektywnie zarządzaj kapitałem na zakłady bukmacherskie

Przeznacz na zakłady bukmacherskie kwotę, którą możesz ewentualnie stracić. Nigdy nie ryzykuj zadłużenia i problemów finansowych. Jeśli dysponujesz małą kwotą, na początku postaraj się zebrać nieco większy kapitał. Daje on znacznie większe możliwości i pozwala na zyskowną grę. Właściwe stawkowanie zakłada, że na jeden zakład nie powinniśmy przeznaczać więcej niż 1-5% naszego kapitału. Bardzo przydatne okazuje się także kryterium Kelly’ego, na podstawie którego możemy obliczyć stawkę adekwatną do prawdopodobieństwa wygrania zakładu. Właściwe stawkowanie to podstawa każdego systemu bukmacherskiego.

5.     Sceptycznie traktuj cudze typy bukmacherskie

Nie masz pomysłu na zakład? Na wielu stronach znajdziesz typy bukmacherskie innych graczy. Oczywiście możesz z nich skorzystać, ale nigdy nie bierz ich za pewnik. Nawet jeśli pochodzą od bardzo zyskownego typera. Cudze typy traktuj raczej jako inspirację w znalezieniu ciekawej okazji. Zawsze należy jednak sprawdzić taki typ dokładną analizą. A płatne typy? Naszym zdaniem nie warto się tym interesować. Po pierwsze nie brakuje oszustów, a po drugie, rzetelne strony każą sobie dużo płacić za takie typy. To sprawia, że efektywność obstawiania znacznie spada. Co więcej, nawet najlepsze płatne typy nie dają Ci 100% pewności.

6.     Poznaj systemy bukmacherskie

W świecie bukmacherki możemy wymienić kilkadziesiąt różnorodnych systemów opartych zwykle na teoriach matematycznych. Najpopularniejsze są proste ciągi liczbowe bazujące na progresji. Ta metoda jest jednak bardzo ryzykowna i stała się mniej efektywna odkąd legalni bukmacherzy w Polsce muszą pobierać 12-procentowy podatek od stawki. Wyróżniamy grę na surebety, właściwe stawkowanie (kryterium Kelly), a także metody przypisane wyłącznie do konkretnej dyscypliny sportowej. Poszerzaj swoją wiedzę i poznawaj nowe strategie obstawiania. W lidze typerów na wirtualne pieniądze możesz sprawdzić czy dany system Ci odpowiada i daje wymierny efekt.

7.     Nie daj się ponieść emocjom

Emocje zawsze idą w parze z zakładami bukmacherskimi. Rekreacyjni gracze obstawiają zakłady głównie po to by bardziej emocjonować się oglądanym meczem. Ty, jako profesjonalny gracz nastawiony na zysk, również możesz sobie pozwolić na takie emocje. Jednak tylko wtedy gdy oglądasz mecz i już postawiłeś zakład. Analizę bukmacherską zawsze wykonuj na chłodno. Osiągnięte prawdopodobieństwo zawsze możesz automatycznie obniżyć o 5% by wykluczyć błąd wynikający z Twoich oczekiwań względem danego spotkania. A po przegranym kuponie? Nigdy nie daj się ponieść emocjom i nie obstawiaj niesprawdzonych typów by szybko odrobić straty. Być może uda Ci się to raz czy drugi, ale w perspektywie długoterminowej takie obstawianie prowadzi do utraty kapitału.

8.     Załóż konto u kilku bukmacherów

Rejestracja w kilku serwisach bukmacherskich jest w pełni legalna i dozwolona. Dlaczego każdy profesjonalny gracz posiada konto w kilku serwisach? Przede wszystkim daje to możliwość wybierania najwyższych kursów na interesujące Cię zakłady sportowe. Różnice w kursach bywają czasami bardzo wysokie, a to sprawia, że najlepszy serwis z dobrą ofertą znacznie zwiększy Twój zysk. Konta u różnych bukmacherów pozwalają także wykorzystać bonusy oraz promocje bukmacherskie. Zanim dokonasz rejestracji, przeczytaj nasze recenzje oraz sprawdź, jaki bonus powitalny może Ci zaproponować konkretny, legalny bukmacher w Polsce. Jeśli interesują Cię szczegółowe informacje, zawsze możesz nawiązać kontakt z wybranym serwisem bukmacherskim.

9.     Dokładnie analizuj postępy swojej gry

Tu przydaje się arkusz kalkulacyjny. Zapisuj obstawiane przez Ciebie zakłady i na bieżąco obliczaj swoją skuteczność oraz Yield. Wnikliwie sprawdzaj przede wszystkim przegrane kupony i spróbuj znaleźć i wyeliminować swoje błędy. Oczywiście każdemu graczowi przydarzają się przegrane kupony i nie ma na to sprawdzonego sposobu. Chodzi jednak o to, aby zminimalizować przegrane zakłady, w których popełniliśmy jakiś błąd w analizie. Dlatego tak ważne jest sprawdzanie postępów swojej gry. Jedna ze strategii zakłada, że każdy gracz powinien na początku tygodnia określić, ile dokładnie chce wygrać w kolejne 7 dni (oczywiście należy ustalić realne granice). Następnie należy zaplanować obstawianie kuponów nastawione na uzyskanie takiego wyniku.

10.Bądź na bieżąco z ofertą promocyjną

Dobry bonus bukmacherski może znacząco poprawić Twój stan konta i zwiększyć wygrane. Pomoże Ci w tym bez wątpienia ranking bukmacherów. Jednak zawsze dokładnie czytaj regulamin każdej promocji. Ciebie interesuje przede wszystkim warunek obrotu czyli wymóg kilkukrotnego postawienia bonusu by później móc go wypłacić. Jeśli wymóg obrotu wywiera na Tobie presję obstawiania zakładów, których zwykle nie grasz (Np. kupony wielokrotne), nie decyduj się na taką promocję. Wybieraj wyłącznie te oferty, które w żaden sposób nie ingerują w Twój sposób gry i pozwalają faktycznie zwiększyć zyski.

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy uproszczoną listę legalnych bukmacherów działających w Polsce na podstawie licencji Ministerstwa Finansów. Sprawdź, jakie bonusy powitalne oferują poszczególni bukmacherzy. Przed założeniem konta zawsze zapoznaj się z regulaminem. Kliknij również w zakładkę kody promocyjne. Na naszej stronie możesz bowiem znaleźć specjalne kody, które pozwolą Ci odebrać większy bonus na start.

Obstawianie meczy cs go
Ile można wygrać na zakładach bukmacherskich?

Wszystko zależy od umiejętności gracza oraz od jego kapitału. Są gracze preferujący niskie stawki, którzy każdego miesiąca potrafią sobie dorobić kilkaset złotych na zakładach bukmacherskich. Wyróżnimy także graczy, którzy każdego miesiąca wygrywają nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych grając na bardzo wysokie stawki! Tutaj należy jednak pamiętać, że spora część takich użytkowników na co dzień pracuje na bardzo dochodowym stanowisku. To pozwala im zdobyć większy kapitał na grę, a także liczyć się z ewentualnymi stratami. W gronie użytkowników serwisów bukmacherskich wyróżnimy także bardzo mały odsetek osób żyjących wyłącznie z obstawiania zakładów. To bardzo trudne i ryzykowne zajęcie, które sprawdzi się wyłącznie w przypadku najlepszych typerów.

Podatki na zakładach bukmacherskich

Musimy również pamiętać, że w Polsce obowiązuje ustawa hazardowa, która reguluje m.in rynek zakładów bukmacherskich. Jednym z aspektów są podatki od obstawiania meczy CS oraz wszystkich innych zakładów bukmacherskich. Musimy tu wymienić dwa rodzaje podatków:

 • 12% podatek od stawki – każdy obstawiany przez nas zakład jest automatycznie uszczuplany o 12% stawki z tytułu podatku. A zatem, jeśli wpiszemy w okienku „stawka” 100 PLN, realnie, na obstawienie zakładów przeznaczymy 88 PLN.
 • 10% podatek od wygranej – artykuł ten dotyczy ewentualnych zarobków na zakładach bukmacherskich. Musimy pamiętać, że każda jednorazowa wygrana powyżej 2280 PLN wiąże się z koniecznością opłacenia podatku 10%. Dlatego, gdy tworzymy kupon, serwis automatycznie powiadomi nas w sytuacji, gdy ewentualna wygrana przekracza próg 2280 PLN.

Oczywiście w praktyce gracze nie muszą martwić się formalną stroną opłacania podatków od bukmacherki. W naszym imieniu robi to bukmacher, a zatem wszelkie kwestie związane z pitami mamy z głowy. Podatki nieco utrudniają stosowanie niektórych systemów oraz sprawiają że wygrane są nieco niższe. Pamiętajmy jednak, że udział w nielegalnych grach hazardowych grozi wysokimi grzywnami finansowymi. Nie możemy zatem obstawiać meczy u zagranicznych buków bez licencji Ministerstwa Finansów. Poniżej lista bukmacherów posiadających zezwolenie na prowadzenie zakładów wzajemnych w punktach oraz przez Internet. Udział w zakładach jest dostępny wyłącznie dla osób pełnoletnich.

 • Totolotek zezwolenie nr: AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485
 • STS zezwolenie nr: SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12
 • Fortuna zezwolenie nr: SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565
 • LV bet zezwolenie nr: PS4.6831.9.2016.EQK
 • Forbet zezwolenie nr: PS4.6831.10.2016
 • Etoto zezwolenie nr: AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17
 • Milenium zezwolenie nr: SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599
 • PZBUK Cherry Online zezwolenie nr: PS4.6831.26.2017
 • Superbet zezwolenie nr: PS4.6831.4.2017
 • Totalbet zezwolenie nr: PS4.6831.12.2017
 • Traf Zakłady Wzajemne zezwolenie nr: PS4.6831.3.2018
 • Typiko zezwolenie nr: PS4.6831.30.2017
 • Ewinner zezwolenie nr: PS4.6831.3.2018
 • Betfan zezwolenie nr: PS4.6831.3.2018
 • Betclic zezwolenie nr: PS4.6831.11.2017
 • Polski Bukmacher (OKbet i Noblebet) zezwolenie nr: PS4.6831.28.2017
Obstawianie meczy cs go
Zarabianie na zakładach bukmacherskich – podsumowanie 

Na dobrą sprawę nie ma większej różnicy czy interesuje Cię obstawianie CS GO czy piłki nożnej. Zasady zawsze są te same. Musimy pamiętać, że hazard związany jest z ryzykiem i nigdy nie da się go całkowicie wyeliminować. Możesz jednak sprawić, że obstawianie CS oraz innych dyscyplin sportowych będzie dla Ciebie bardziej dochodowym zajęciem. Na początku musisz wybrać odpowiedniego bukmachera, który oferuje najlepsze kursy oraz ciekawą ofertę powitalną. Jedną z ofert o której nie wspomnieliśmy z uwagi na fakt, iż jest to nowa oferta to betclic kod promocyjny. Na naszej stronie znajdziesz jednak recenzje wszystkich legalnych bukmacherów, również i nowego betclic.

Gdy już zarejestrujesz konto, stosuj się do prostych rad opisanych powyżej. Dzięki temu, masz dużo większe szanse czerpania regularnego zysku z typowania zakładów sportowych. Dowiesz się, jak działa zyskowne obstawianie oraz jak zrobić użytek ze wszystkich stawek przeznaczonych na zakłady. Pamiętaj, że uzyskany przez Ciebie wynik to wypadkowa wiedzy, dobrej analizy, rozsądnego stawkowania oraz elementu szczęścia.

Oceń artykuł:  [yasr_visitor_votes size=”large”]

Czym jest CS GO?

CS GO to skrót od nazwy popularnej gry Counter Strike: Global Offensive.

Czy można obstawiać mecze Counter Strike: Global Offensive?

Jasne! Każdy legalny bukmacher w Polsce posiada ofertę na większość turniejów dotyczących właśnie tej gry.

Czy obstawianie jest trudne i ryzykowne?

Zależy to od Twojego poziomu wiedzy. Jeśli jesteś obeznany w grach typu e-sport lub po prostu w świecie CS:GO poradzisz sobie w tym temacie z łatwością.