Obrót bonusu STS, Fortuna, Forbet, Totolotek

Zapytajbukmachera.pl » Obrót bonusu STS, Fortuna, Forbet, Totolotek

Bukmacherski warunek obrotu – jak obrócić bonusem?

Warunek obrotu na zakładach bukmacherskich to swoiste zabezpieczenie środków bonusowych przyznanych graczowi. Środki otrzymane w prezencie nie mogą zostać tak po prostu wypłacone z konta. Tyczy się to przede wszystkim bonusów powitalnych. Na początku gracz musi określoną ilość razy obstawić otrzymane środki na obstawianie zakładów. Dopiero po obronieniu bonusu możemy go wypłacić na nasze konto bankowe. W związku z tym warunek obrotu to niezwykle istotna kwestia. Która decyduje o tym, czy dana promocja bukmacherska jest dla nas atrakcyjna.

Czy wszystkie bonusy bukmacherskie podlegają obrotowi?

Wszystko zależy oczywiście od bukmachera i jego indywidualnych zasad. Jeśli nie wiesz którego bukmachera wybrać, może pomóc Ci ranking bukmacherów, który znajdziesz na naszym serwisie. Regulamin zwykle obejmuje warunkiem obrotu wszystkie bonusy powitalne. Jedynym wyjątkiem mogą być zakłady bez ryzyka. (choć zazwyczaj i tu spotkamy się z koniecznością obrotu wygranymi środkami). Nieco inaczej prezentują się promocje bukmacherskie dla stałych klientów w programie lojalnościowym. Są one przyznawane jako nagroda za aktywność w serwisie. W takiej sytuacji bonus może być odebrany za zebrane punkty i zwykle nie podlega warunkowi obrotu. Wymagania związane z obróceniem bonusu nie dotyczą także środków przyznanych za polecenie serwisu naszym znajomym (Np. Zaproś Kumpla), którzy zarejestrowali się z naszego polecenia i tym samym zapewnili nam dodatkowe środki. Na ten moment nie wiemy jedynie jaki obrót szykuje betclic kod promocyjny. Jesteśmy w ścisłym kontakcie z bukmacherem i czekamy na jego komentarz do tej sprawy.

Obrót bonusu STS — Czym jest warunek obrotu?

W jakim celu bukmacherzy wprowadzają warunek obrotu? To oczywiste. Weźmy pierwszą z rzędu promocję: sts kod promocyjny na kwotę 100% do 1000 PLN. Wpłacasz na swoje konto 1000 PLN i drugie tyle otrzymujesz w prezencie. Gdyby nie wymagany Obrót bonusu STS, większość użytkowników z całą pewnością od razu wypłaciłoby otrzymane pieniądze. Serwisy bukmacherskie zapewne zbankrutowałyby w ciągu kilku dni. Dlatego właśnie promocja jest obciążona warunkiem obrotu. Pieniądze wypłacisz z konta dopiero po wykonaniu określonego w regulaminie zadania.

Czy to jedyny powód, dla którego zakłady wzajemne stosują wymóg obrotu? Niestety nie. Fakty są takie, że zdecydowana większość użytkowników dowolnego serwisu bukmacherskiego to gracze rekreacyjni lub niedoświadczeni. W perspektywie długoterminowej zwykle notują na swoim koncie straty. Warunek obrotu sprawia. Że taki gracz prędzej straci bonus i kwotę pierwszej wpłaty. Niż spełni postawiony wymóg i obroni bonus. Bardzo restrykcyjne warunki obrotu stanowią zagrożenie także dla doświadczonych typerów znających się na opłacalnym obstawianiu zakładów.

Atrakcyjność bonusu a warunek obrotu

Gdy znasz już podstawowe założenia warunku obrotu. Z całą pewnością dostrzegasz jego niebagatelne znaczenie w bukmacherskiej promocji. Czy otrzymany bonus faktycznie okaże się dla nas opłacalny? A może prędzej narazi nas na straty? Przed wybraniem jakiegokolwiek bonusu bukmacherskiego zawsze musisz bardzo dogłębnie wczytać się w regulamin. Przestudiować warunki obrotu. Rozłóż go na czynniki pierwsze i oszacuj. Ile pieniędzy musisz przeznaczyć na zakłady, by bonus podlegał wypłacie. Należy także uwzględnić aspekty poboczne, które mogą utrudniać nam wykonanie zadania. Oczywiście zawsze możemy wykorzystać strony takie jak ta oraz fora typerskie. Które opiszą nam wszystkie bonusy bukmacherskie wraz z warunkiem obrotu.
Obrót bonusu STS

Wymóg obrotu – na co należy zwrócić uwagę?

W praktyce warunek obrotu to bardzo złożona kwestia. Na którą składa się kilka bardzo ważnych aspektów decydujących o stopniu trudności. Przede wszystkim należy uświadomić sobie, że nie wszystkie bonusy bukmacherskie są dobre. Jeśli warunek obrotu jest zbyt rygorystyczny. Należy zrezygnować z takiej promocji ze względu na zbyt duże ryzyko strat. No, chyba że zależy nam na rekreacyjnym obstawianiu zakładów i zyski to nas kwestia drugorzędna. Jakie aspekty decydują o stopniu trudności warunku obrotu?

 • Liczba obrotów – to znaczy, ile razy musisz obrócić kwotę bonusu. W ten sposób uzyskujesz wielokrotność kwoty, za jaką musisz obstawić zakłady bukmacherskie, by obronić bonus. Czasami, liczba obrotów uwzględnia zarówno bonus, jak i kwotę depozytu. Wtedy warunek obrotu jest dwa razy trudniejszy do zrealizowania.
 • Kwota do obrócenia – gdy znamy wymaganą liczbę obrotów. Możemy wyciągnąć iloczyn, który poinformuje nas o tym. Ile pieniędzy musimy obstawić. Np. trzykrotny warunek obrotu z kwotą bonusu 1000 PLN oznacza. Że na zakłady musimy przeznaczyć 3000 PLN.
 • Kupony zaliczane do obrotu – kolejną niezwykle istotną kwestią są kupony, które będą zaliczone do obrotu bonusem. Zwykle decydują tu dwa parametry. Kurs minimalny kuponu, a także liczba zdarzeń na jednym kuponie. Może się bowiem zdarzyć, że do obracania bonusem będą zaliczane wyłącznie kupony wielokrotne.
 • Czas na obrót bonusu STS – zwykle, na wykonanie zadania mamy określoną ilość czasu, np. 30 dni. Jeśli nie uda nam się zmieścić w terminie, bonus zostanie nam odebrany.

Praktyczne przykłady obracania bonusem

Poniżej zaprezentujemy kilka praktycznych przykładów oraz objaśnimy, czy dany warunek obrotu jest trudny do spełnienia. Dzięki temu, w przyszłości będziesz w stanie znacznie łatwiej ocenić. Czy bonus bukmacherski jest opłacalną propozycją dla Ciebie. Pamiętaj, że poniższe przykłady są uproszczone i nie biorą pod uwagę np. kwestii podatku od stawki!

Przykład 1: Bonus 100% do 1200 PLN. Z trzykrotnym warunkiem obrotu bonusem na kuponach z kursem 2,00. Termin: 60 dni. Wpłacasz 1000 PLN i otrzymujesz 1000 PLN bonusu.

Ocena trudności: W tym przypadku musimy postawić na zakłady 3000 PLN, aby wypłacić bonus. Musimy obstawiać zakłady pojedyncze lub wielokrotne z kursem 2,00. Dwa miesiące to dużo czasu, by uporać się z powyższym zadaniem. Jest to łatwy warunek obrotu do spełnienia.

Przykład 2: Bonus 100% do 1000 PLN z trzykrotnym warunkiem obrotu bonusem. Oraz kwotą depozytu z kursem 2,00. Termin: 60 dni. Wpłacasz 1000 PLN i otrzymujesz 1000 PLN bonusu.

Ocena trudności: Sytuacja stosunkowo podobna do powyższej. Tyle tylko, że warunek obrotu dotyczy bonusu i kwoty depozytu. A zatem kwotą bazową jest 2000 PLN. Na zakłady bukmacherskie musimy przeznaczyć 6000 PLN, by obronić bonus. Czeka nas nieco więcej obstawiania, jednak wymagania co do kuponów nie są zbyt rygorystyczne. Jest to średnio-zaawansowany warunek obrotu.

Przykład 3: Bonus 100% do 1000 PLN z trzykrotnym warunkiem obrotu bonusem. Do obrotu zaliczają się wyłącznie kupony wielokrotne z trzema zdarzeniami. Kurs całkowity musi wynosić przynajmniej 2,20. Kurs pojedynczego zdarzenia to min. 1,20. Termin: 60 dni. Wpłacasz 1000 PLN i otrzymujesz 1000 PLN bonusu.

Ocena trudności: Przechodzimy do nieco trudniejszych wyzwań. Musimy postawić 3000 PLN na zakłady bukmacherskie na kuponach wielokrotnych. Innymi słowy, musimy stawiać akumulatory z kursem całkowitym 2,20. Ponadto, kurs pojedynczego zdarzenia, które dodajemy do takiego kuponu, musi wynosić 1,20. Tylko taki kupon będzie zaliczany do obrotu. Plusem jest to, że mamy trochę czasu na wykonanie zadania. Jest to zaawansowany warunek obrotu.

Przykład 4: Bonus 100% do 1000 PLN z pięciokrotnym warunkiem obrotu bonusem i depozytem. Do obrotu zaliczają się kupony wielokrotne z trzema zdarzeniami. Kurs całkowity musi wynosić przynajmniej 2,30. Kurs pojedynczego zdarzenia to min. 1,20. Termin: 30 dni. Wpłacasz 1000 PLN i otrzymujesz 1000 PLN bonusu.

Ocena trudności: Na koniec warunek obrotu, którego należy unikać. Pięciokrotność bonusu i depozytu to kwota 10000 PLN do obstawienia. Co więcej, na dosyć wymagających kuponach wielokrotnych. Jakby tego było mało, mamy tylko 30 dni, by sprostać zadaniu. Jest to trudny warunek obrotu, w którym ryzykujemy poważnymi stratami. Podobne bonusy świadczą o tym. Że bukmacher myśli wyłącznie o tym, jak „oskubać” swojego klienta z pieniędzy. Takim promocjom od razu dziękujemy.

Przykład 5: Bonus bez ryzyka do 100 PLN. Z trzykrotnym warunkiem obrotu wygranymi środkami lub zwrotem stawki. Liczą się do obrotu zakłady pojedyncze i wielokrotne z kursem najmniej 1,90. Wymaganą kwotę musisz obrócić 3 razy.

Ocena trudności: Na koniec nieco inny bonus u bukmachera online. Czyli zakład bez ryzyka, w którym możemy przeznaczyć określoną kwotę na dowolny zakład. Jeśli przegramy, na konto wróci stawka zakładu. Warunek obrotu dotyczy wygranych lub zwrotu. A zatem, jeśli wygrasz 10 PLN, kwota do obrotu wyniesie 30 PLN. Jeśli wygrasz 100 PLN – 300 PLN. Jeśli natomiast przegrasz, kwota 100 PLN za postawiony zakład wróci na Twoje konto. Zakład bez ryzyka jest zwykle uzależniony od kwoty pierwszego depozytu. Powyższy warunek obrotu jest łatwy do wykonania.

Brać czy nie brać – oto jest pytanie!

Nie każdy bonus bukmacherski jest opłacalny dla użytkownika. Kwota bonusu to nie wszystko. Część promocji skonstruowano w taki sposób, aby większość graczy przegrała swoje środki i przyznany bonus. Sam powiedz, czy chcesz obstawiać u takiego bukmachera? To zrozumiałe, że bukmacher również chce zarabiać i chronić się przed stratami. Jeśli jednak możemy stwierdzić, że bonus jest ewidentną pułapką narażającą nas na straty. Odpuśćmy sobie zarówno bonus, jak i dany serwis bukmacherski. Gra u takiego bukmachera raczej nie będzie opłacalna w perspektywie długoterminowej. Sprawdź na naszej stronie recenzje wszystkich bonusów i promocji bukmacherskich. Oraz odbierz bonus najlepszy dla Twoich potrzeb. Nie chcesz przecież wybrać zbyt trudnego bonusu i nie mieć możliwości wykonania obrotu.
obrót bonusu STS

Jak obracać bonusem bukmacherskim?

Czy istnieją konkretne rady, które ułatwią Ci obracanie bonusem? Jak najbardziej. Możemy wyróżnić przynajmniej kilka punktów rozsądnego typowania zakładów nastawionego na obrót bonusu STS. Jeśli chcesz skuteczniej obronić otrzymany bonus i zwiększyć zyskowność swoich kuponów, kieruj się poniższymi wskazówkami. Dzięki nim łatwiej sprostasz wyzwaniu. Oto nasz krótki poradnik obracania bonusem.

 • Odpowiedzialny dobór stawki – powszechnym błędem wielu graczy jest obstawianie kuponów za duże stawki. Rzeczywiście, jest to sposób, który pozwala szybciej obrócić bonus. Jednak przy niższej skuteczności trafień szybciej pozbędziemy się całego kapitału. Rozsądne obstawianie zakładów opiera się na znanej zasadzie stosowanej przez zaawansowanych graczy. Na jeden zakład nie należy przeznaczać więcej niż 1-5% całego kapitału. Sprawdź również kryterium Kelly’ego, które pozwala obliczyć optymalną stawkę na każdy zakład.
 • Sprawdzone typy bukmacherskie – wybierając typy, zawsze należy być wyjątkowo ostrożnym. Nawet najlepszym graczom przydarza się bowiem słabszy okres. Być może na forum lub w lidze typerów znajdziesz gracza. Który od dłuższego czasu notuje bardzo dobre wyniki. Cechuje go wysoka skuteczność oraz dodatni Yield. Jeśli nie masz pewności co do swoich kuponów, typy doświadczonych graczy mogą pomóc w obracaniu bonusem.
 • Stawiaj na zyskowne kupony – koniecznie zapoznaj się z pojęciem ValueBet i staraj się obstawiać opłacalne kupony. W których warto podjąć ryzyko po wyższym kursie. Jednocześnie, próbuj obstawiać w taki sposób. Ewentualna wygrana zawsze była wyższa niż stawka wraz z 12-procentowym podatkiem od stawki. Dzięki temu nawet przy skuteczności poniżej 50% będziesz na delikatnym plusie. W ten sposób budujesz dodatni Yield, czyli sytuację. W której suma stawek na zakłady jest mniejsza niż osiągany zysk.
 • A może system bukmacherski? – profesjonalni gracze znają przynajmniej kilkanaście różnych systemów obstawiania zakładów bukmacherskich. Każdy z nich opiera się na zmaksymalizowaniu zysków i zminimalizowaniu strat. Jeśli optymalny system gry dostosowany do Twoich potrzeb połączysz z powyższymi wskazówkami. Masz szanse na naprawdę dobry wynik.
 • Monitoruj postępy – niemal każdy bukmacher daje nam możliwość sprawdzenia. Ile jeszcze pieniędzy musimy obrócić, by spełnić warunek obrotu. Strona główna naszego konta powinna dysponować właściwą zakładką. Sprawdzajmy, czy obstawiane przez nas kupony są zaliczane do warunku obrotu. Jeden z kuponów nie został zaliczony? Skorzystaj z zakładki kontakt i zapytaj pracownika serwisu, dlaczego dany kupon nie wszedł do warunku obrotu. Takie sytuacje się zdarzają, dlatego należy zachować czujność.

Częste pytania związane z warunkiem obrotu

Na forach internetowych wielu graczy bardzo negatywnie wypowiada się na temat bukmacherów. Ze względu na „oszukany” warunek obrotu. Ich zdaniem, do obrotu zaliczają się zbyt małe kwoty. I przez to nie mogą obrócić bonusu przed wypłatą. Warto zatem poznać najczęstsze pytania i odpowiedzi związane z obracaniem bonusem. Dzięki temu unikniesz przykrych niespodzianek i będziesz świadom wszystkich zagadnień związanych z obrotem.

Dlaczego do obrotu zaliczane są mniejsze kwoty?

Obstawiłeś 100 PLN na zakład spełniający warunek obrotu i zauważyłeś. Że wymagana kwota zmniejszyła się zaledwie o 88 PLN? Niestety, ma to związek z 12-procentowym podatkiem od stawki. Większość bukmacherów nie wlicza go oczywiście do obrotu bonusem. Co za tym idzie, w praktyce, na obstawianie zakładów musimy przeznaczyć 12% więcej środków.

Czy przegrany zakład jest zaliczany do obrotu?

Jak najbardziej tak. Do obrotu liczą się wszystkie postawione przez Ciebie zakłady, które spełniają wymogi opisane w regulaminie promocji. Niezależnie czy zostanie rozliczony jako wygrana, czy przegrana.

Dlaczego mój zakład nie został zaliczony?

Być może postawiłeś zakład na rynki, które są wyłączone z warunku obrotu. Np. bukmacher może zastrzec, że nie będą zaliczane mecze z bardzo egzotycznych lig. To samo może się tyczyć niektórych rodzajów zakładów, zakładów na żywo czy sporty wirtualne. W regulaminie promocji powinieneś znaleźć informacje o rynkach wyłączonych z warunku obrotu. Jeśli brakuje takiego zapisku, skontaktuj się z działem obsługi klienta i wyjaśnij sprawę u źródła.

Spełniłem warunek obrotu, ale wciąż nie mogę wypłacić pieniędzy, dlaczego?

Czasami bonus jest uwalniany z konta bonusowego dopiero po kilku godzinach. Nawet na następny dzień po wykonaniu zadania. Sprawdź również, jaka jest minimalna kwota i maksymalna kwota do wypłaty oraz czy spełniasz ten warunek. Jeśli w przeciągu najbliższych godzin bonus nadal nie będzie dostępny do wypłaty. Skontaktuj się z bukmacherem i wyjaśnij sprawę. Pamiętaj, że płatności mogą zlecić wyłącznie zweryfikowani użytkownicy, którzy zakończyli pełną rejestrację w serwisie.

Co z anulowanymi zakładami?

Zakłady anulowane lub unieważnione nie będą oczywiście wchodzić do warunku obrotu. Podobnie jest np. z zakładem DNB, czyli Draw No Bet (zwrot stawki w przypadku remisu). Większość bukmacherów wyłączę podobne rodzaje zakładów z obracania bonusem.

bonusy bukmacherskie

Czy mogę skorzystać z innego bonusu, gdy wciąż obracam poprzedni?

To zależy od regulaminu i zasad obowiązujących w serwisie. W większości przypadków gracz może skorzystać z kilku bonusów równolegle. W takiej sytuacji warunki obrotu są zwykle kolejkowanie. Po obróceniu poprzedniego bonusu uaktywni się obrót kolejnym. Pamiętaj o limitach czasu! Jeśli nie zmieścisz się w terminie, bonus przepadnie!

Obrót bonusem u legalnych bukmacherów

Poniżej prezentujemy bonus powitalny wraz z warunkiem obrotu dostępny u legalnych bukmacherów.

STS bonus powitalny — Star Typ Sport oferuje swoim klientom freebet 25 PLN bez depozytu. Powitalny STS bonus to natomiast premia 100% do 1000 PLN. Standardowy warunek obrotu w STS to trzykrotność bonusem po kursie minimalnym 1 91. Bonus STS należy obrócić w przeciągu 30 dni. Z kodem promocyjnym przy rejestracji na sts.pl możesz otrzymać jeszcze wyższy bonus.

Totolotek bonus powitalny — Darmowy zakład 20 PLN. A także atrakcyjną premię bonusu powitalnego 100% do 1000 PLN.

Fortuna bonus powitalny — W Fortunie możesz otrzymać bonus 1000 PLN do pierwszej wpłaty. Wcześniej, do Twojej dyspozycji pozostaje bonus na start bez depozytu 20 PLN na start. Oraz zakład bez ryzyka o wartości 100 PLN. Kod rejestracyjny pozwala odebrać większy bonus powitalny na start. Musimy dokonać obrotu w ciągu 30 dni. W Fortunie musimy najpierw dokonać 3-krotnego obrotu depozytem, by odebrać bonus 1000 PLN.

Forbet bonus powitalny — Forbet proponuje nam potrójny bonus powitalny. Dla nowych graczy w wysokości 1 200 PLN.

LVBet bonus powitalny — bonus bez depozytu 20 PLN + 50 PLN. Dla posiadaczy karnetów na mecze drużyn piłkarskich sponsorowanych przez bukmachera. LVBET kod promocyjny pozwala otrzymać w sumie kwotę 75 PLN. Główną atrakcją jest bonus kursowy do dwóch pierwszych wpłat o równowartości 1500 złotych. Obowiązuje dwukrotny warunek obrotu z kursami minimum 1 50 lub 2 00. Więcej szczegółów znajdziesz w regulaminie na stronie bukmachera.
jak odebrać bonus

Odbiór bonusu powitalnego — krok po kroku
 • Na początek sprawdź wysokość promocji powitalnej oraz warunki otrzymania bonusu. Przeczytaj regulamin promocji i oceń czy bukmacher oferuje nowym graczom opłacalny bonus na zakłady sportowe. Sprawdź również, czy przy rejestracji możesz wykorzystać specjalny kod bonusowy.
 • Zakończ rejestrację nowego konta i zakończ proces weryfikacji Twojego konta. Pamiętaj, że szybka rejestracja czasami nie wystarczy do odebrania środków bonusowych. Zgodnie z regulaminem, wypłaty mogą dokonać zweryfikowani użytkownicy, którzy potwierdzili swoją tożsamość odpowiednim dokumentem.
 • Dokonując pierwszej wpłaty, sprawdź, jakie kwoty pozwolą Ci maksymalnie wykorzystać promocję. Bonus 100% do 1000 PLN pozwala odebrać aż tysiąc złotych, jeśli wpłacisz równowartość tej kwoty. Od momentu dokonania wpłaty do czasu otrzymania bonusu nie powinno minąć więcej niż kilka minut.
 • Sumiennie wykonuj obrót bonusem. Pamiętaj rady zawarte w tym poradniku i nie zapomnij pilnować minimalnego kursu kuponów wliczanych do obrotu. Od czasu do czasu, w ustawieniach konta sprawdzaj, ile zostało do końca wymogu obrotu. Pamiętaj, że do Twojej dyspozycji pozostaje pomoc w formie live-chatu bukmachera. Jeśli tylko masz jakieś wątpliwości co do warunku obrotu, koniecznie skontaktuj się z pracownikiem serwisu.
Warunki obrotu-podsumowanie

Zanim dokonasz rejestracji i złożysz pierwszy depozyt. Pamiętaj o konieczności sprawdzenia warunków obrotu, którym podlegają bonusowe środki. Na naszej stronie sprawdzamy dla Ciebie najlepsze, darmowe bonusy wśród polskich bukmacherów. Sprawdź, czy oferta wybranych, polskich operatorów rzeczywiście jest opłacalna. Jeśli tak, rejestrując konto, zaznacz, że chcesz otrzymać bonus. Środki otrzymasz zwykle po dokonaniu pierwszej wpłaty. Wyjątkiem jest bonus bez depozytu przyznawany automatycznie po dokonaniu rejestracji. Pamiętaj, że niektóre bonusy mogą być dostępne tylko z poziomu aplikacji mobilnej.

Z dobrym bonusem powitalnym możesz z dnia na dzień pomnożyć swój kapitał bukmacherski. I zagrać za dużą stawkę. Następnie czeka Cię wymagany obrót, aby uwolnić wygrane do wypłaty. Należy dokładnie analizować regulaminy oraz zasady i sprawdzać, jakie zakłady liczą się do obrotu. Gdy sprostasz wyzwaniu, środki bonusowe zostaną przyznane na saldo główne i będą podlegać wypłacie. Zobacz czy rejestracja u danego bukmachera jest dobrym pomysłem. Cennym źródłem informacji są opinie samych klientów. Przeczytaj również nasze recenzje i dokonaj przemyślanego wyboru.

Oceń artykuł: 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Czym jest obrót bonusu?

Obrót bonusu to warunki jakie musimy spełnić aby zarobione pieniądze z bonusu zostały nam wypłacone.

Po co powstał obrót bonusu?

Wyobraź sobie sytuacje w której deponujesz 1000zł i dostajesz dodatkowy 1000zł. Obrót jest po to, aby nie można było wypłacać otrzymaych pieniędzy od bukmachera. Trzeba je obrócić uczciwie aby móc je wypłacić.

Czy każdy musi obrócić bonus?

Są wyjątki takie jak darmowe bonusy czy freebety.

Kto ma najłatwiejsze obroty swoich bonusów?

Tego dowiesz się z naszej publikacji do której gorąco zapraszamy 🙂