Nowy Bukmacher 2022

Rynek zakładów bukmacherskich stale się powiększa, ponieważ z roku na rok dołączają do niego nowe podmioty. Aby zapewnić Wam najświeższe informacje na bieżąco śledzimy sytuacje. Poniżej dowiesz się, którzy operatorzy w bieżącym roku otrzymali licencję i czy warto zapoznać się z ich ofertą.

Nowy Bukmacher 2021

Nie da się ukryć, że rok 2020 nie należał do najlepszych dla operatorów zakładów wzajemnych. Pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele wydarzeń sportowych zostało odwołanych lub przesuniętych na inny termin. Jednak mimo wszystko bukmacherzy nie zrazili się i w 2021 roku do ich grona dołączyły dwa nowe podmioty – Betcris i Fuksiarz. Obaj operatorzy zdaje się doskonale przemyśleli ten krok, ponieważ już na starcie mogli się pochwalić ofertą, która z powodzeniem może konkurować z tymi, dostępnymi od najlepszych zakładów.

Sporty wirtualne i esport strategią Betcris

Strona internetowa z zakładami od betcris.pl została uruchomiona w sierpniu 2021. Jej niebieskie barwy sprawiają, że witryna jest czytelna i nie przytłacza. Jednak skupmy się na ofercie zakładowej. Bukmacher te zadbał o to, by gracze mogli cieszyć się dużym wyborem i tak każdy może wybierać spośród 40 sportów w formule przedmeczowej. Oferta na zakłady na żywo również wypada ciekawie, każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Jednak szczególne wyróżnienie należy się za obszerną ofertę zakładów w kategorii sportów wirtualnych. Gracze mogą wybierać wśród pięciu sportów i trzech różnych opcji w kategorii piłki nożnej – rzutach karnych, lidze piłki nożnej oraz footballu pro. Liczba rynków jest mocno rozbudowana i dla meczów piłki nożnej wynosi ponad 30 różnych zakładów.

Jednak mówiąc o ofercie nie możemy pominąć rozbudowanej oferty esportów. Betcris daje graczom dostęp do aż 10 gier, które można typować zarówno w formule live, jak i prematch.

Niestety Betcris zgarnął od nas też sporego minusa za bonus powitalny, który zdecydowanie nie zachęca do założenia konta. Operator postawił na freebet w wysokości 100zł, który jest uzależniony od naszego pierwszego zakładu. Wybierając tego operatora nie możemy liczyć na zakład bez ryzyka, bonus bez depozytu czy bonus od wpłat. Również ubogie są metody wpłaty, które ograniczają graczy wyłącznie do płatności za pośrednictwem platformy przelewy24 i BLIKa.

Kolejnym istotnym minusem tego bukmachera jest brak aplikacji mobilnej i nieciekawe kursy. Z kolei brak dostępu do transmisji na żywo i ograniczenia dotyczące programu lojalnościowego również wymagają od operatora przemyślenia.

W naszej opinii oferta od Betcris wymaga sporego dopracowania aby mieć szansę konkurować z gigantami dostępnymi na rynku. Szczególnie ważne jest szybkie wprowadzenie aplikacji mobilnej oraz poszerzenie dostępności metod wpłaty środków. Jak wszystkie te elementy zostaną poprawione, wówczas oferta bukmachera może się okazać naprawdę ciekawa.

Ciekawy cashback od Fuksiarza

Oferta bukmachera Fuksiarz pojawiła się na przełomie lutego i marca. Jednak choć sam zakład jest nowy, to nie można pominąć faktu, że w zarządzie spółki zasiadują osoby, które od wielu lat prężnie działają w branży bukmacherskiej. Na czele zarządu zasiada Marcin Szpalerski, którego mogliśmy poznać za sprawą Betlic i Betsson.

Oferta Fuksiarza została zdecydowanie dobrze przemyślana. Gracze mogą znaleźć ciekawe propozycje w zakładach przedmeczowych oraz tych na żywo, a dodatkowo mają dostęp do licznych sportów wirtualnych, esportów i gier karcianych. W przypadku Fuksiarza możemy wybierać spośród ok. 20 dyscyplin sportowych, wśród których zdecydowanie największą popularnością cieszą się mecze piłki nożnej, w tym te rozgrywane w ramach Ligi Mistrzów (tutaj Fuksiarz zdecydował się zaproponować nawet 190 rynków zdarzeń). W formule na żywo gracze zwykle mogą przebierać wśród 10 dyscyplin.

Oferta dla sportów wirtualnych wydaje się w tym zestawieniu niedopracowana, ponieważ gracze otrzymują zaledwie 3 dyscypliny, w tym piłkę nożną, tenisa oraz koszykówkę. W przypadku piłki nożnej gracze mogą liczyć na ok. 35 rynków, w pozostałych odrobinę mniej. Jeśli chodzi o esporty, Fuksiarz umożliwia typowanie w formule prematch oraz live, jednak liczba rynków nie zachwyca.

Zdecydowanym plusem oferty Fuksiarza jest dostęp do zakładów na gry karciane – pokera i blackjacka, a co warto wspomnieć, nie każdy bukmacher posiada takie gry w ofercie.

Nowi gracze decydujący się na założenie konta w Fuksiarzu mogą liczyć na wysokie bonusy startowe, w tym cashback w wysokości 50% do 500 zł. Co więcej, otrzymanie bonusu nie jest obarczone wysokimi wymaganiami. Wystarczy, że gracz wytypuje min. 2 zdarzenia ze stawką min. 20 zł. Ponadto, dla zgarnięcia bonusu nie trzeba obracać środkami.

Ofertę Fuksiarza można z powodzeniem określić jako całkiem dobrą, jednak na tą chwilę nie możemy powiedzieć, żeby szczególnie wyróżniała się na tle konkurencji, w tym z takimi gigantami jak STS czy Fortuna. Z pewnością przydałoby się wprowadzenie wyższych bonusów powitalnych, a także udostępnienie aplikacji mobilnej, która z pewnością przyciągnie nowych graczy.

Zakłady bukmacherskie od Betters

Wraz z końcówką czerwca 2021r. nowy bukmacher udostępnił swoją stronę z zakładami: betters.pl. Ambasadorem tej marki jest nie kto inny jak Bożydar Iwanow, który jest znanym dziennikarzem sportowym. Z kolei prezesem spółki Silesia Entertainment sp. z o.o. jest Konrad Łabudek, wcześniej związany z Fortuną. Tak duże doświadczenie założycieli pozwala przypuszczać, że bukmacher osiągnie bardzo wysokie pozycje na rynku.

Nie da się ukryć, że już teraz oferta Betters prezentuje się całkiem ciekawie. Obecnie gracze mogą wybierać spośród ok. 20 dyscyplin sportowych. Podążając za trendem, miłośnicy piłki nożnej mogą liczyć na niemal 600 rynków zdarzeń w formule prematch, z kolei w przypadku zakładów na żywo mamy dostęp do stu rynków. W przypadku zakładów na żywo gracze mają dostęp do ok. 10 dyscyplin. Miłośnicy sportów wirtualnych mają dostęp do 5 dyscyplin. W ofercie Betters znajdziemy również oferty na esporty oraz zakłady specjalne.

Przedstawiając ofertę Betters nie można zapomnieć o propozycji, jaką jest „kontroferta”. Jest to propozycja, w której bukmacher umożliwia graczowi zaproponowanie własnego kursu dla konkretnego zdarzenia. Bukmacher po przeprowadzeniu analizy kuponu może zaakceptować Twoją propozycję, odrzucić ją albo zaproponować własną – kontrofertę.

Nowi gracze zakładający konto w Betters mogą liczyć na bonus powitalny, który nie należy do najciekawszych. Nowi gracze mogą liczyć na dwa freebety – pierwszy darmowy zakład w wysokości 20 zł jest przyznawany za wpłacenie pierwszego depozytu. Następny wynosi 50 zł jednak jest przyznawany co 50 graczowi, który założy konto i dokona wpłaty.

Nie da się ukryć, że Betters, mimo doświadczenia założycieli, powinien mocno popracować nad swoją ofertą, aby móc konkurować z pozostałymi bukmacherami. Co więcej, brakuje dobrej aplikacji mobilnej, a także większej liczby metod płatności. Wartym rozważenia jest również wprowadzenie zakładów na gry karciane.

Bukmacherzy działający na rynku od 2020r.

Choć rok 2020 okazał się trudny dla większości przedsiębiorców, w tym bukmacherów, to wówczas na rynku pojawili się nowi gracze, którzy obecnie znajdują się niemal w czołówce graczy. W pierwszej połowie roku na rynku pojawili się BetX i Superbet. Rumuński bukmacher już od prawie dwóch lat udostępniał swoją ofertę w punktach naziemnych, by 18 lutego wprowadzić swoją ofertę na platformy internetowe. Również BetX prezentuje się interesująco. Na szczególne uznanie zasługują wysokie kursy, a także atrakcyjne bonusy na start.

Poza BetX i Superbet, w 2020 roku na rynek wkroczyć mieli również BestBet, Mr Bet oraz Bwin. Niestety ich otwarcie jeszcze nie nastąpiło. Ten pierwszy przeniósł swój start na rok 2021. Mr Bet otrzymał licencję, jednak jeszcze nie uruchomił swojej strony internetowej. Bwin dopiero ubiega się o licencję.

Kompletna oferta od Superbet

Choć na start strony Superbet trzeba było długo czekać, to w końcu została ona uruchomiona, a wraz z nią pojawiła się naprawdę imponująca oferta zakładów. Wysokie kursy można z powodzeniem porównać z tymi dostępnymi u czołowych operatorów. Dodatkowo gracze mają dostęp do szerokiej oferty zakładów na żywo, sportów wirtualnych i licznych promocji. W naszej ocenie Superbet powinien popracować jeszcze nad poszerzeniem oferty dyscyplin, jednak nie zapomniał on o tym, by zawrzeć te najważniejsze.

Obecnie nie da się ukryć, że oferta Superbet się znacząco poprawiła. Co więcej, nowi gracze mogą liczyć na stosunkowo wysokie bonusy, w tym bonus od pierwszego depozytu 100% do 50 zł, zakład bez ryzyka do 500 zł przez pierwszy tydzień od dokonania rejestracji oraz (dla osób, które zarejestrują się za pośrednictwem naszego linka) 35 zł freebet.

Sama strona jest przejrzysta i czytelna, dzięki czemu gracze nie powinni mieć problemu ze znalezieniem interesujących ich funkcjonalności. Rozbudowany FAQ i wygodne funkcje nawigujące w naszej ocenie są zdecydowanie na plus. Warto tutaj również podkreślić, że Superbet posiada aplikację mobilną, która jest dostępna na urządzenia z systemem operacyjnym android i iOS.

W naszej ocenie Superbet z powodzeniem może mierzyć się  z czołowymi bukmacherami na rynku.

BetX zakłady bukmacherskie

Wysoki bonus na start i atrakcyjne kursy od BetX

BetX swoją stronę internetową uruchomił w maju 2020r. Na początku wydawała się ona niedopracowana, a sporo elementów wręcz wołało o rozbudowanie. Jednak bukmacher stale dążył do udoskonalenia swojej oferty i obecnie idzie mu to naprawdę dobrze.

Największe wyróżnienie należy się za imponujący bonus powitalny w wysokości do 7777 zł w formie bonusu od pierwszej wpłaty oraz freebetu w wysokości 50 zł. Co prawda warunki dla osiągniecia bonusu są dość wymagające, ale czego się spodziewać przy takiej kwocie.

Kolejnym elementem, który wyróżnia BetX na tle pozostałych nowych bukmacherów jest wysokość kursów. Zestawiliśmy je z tymi oferowanymi przez czołowych graczy i okazało się, że są one równe lub nawet wyższe niż te proponowane przez czołowych operatorów.

W porównaniu z powyższymi plusami nieco gorzej kształtuje się oferta dyscyplin sportowych. Obecnie jest ich mniej niż 20, a i oferta live nie powala na kolana. Jednak BetX stara się odbić liczbą rynków zdarzeń, gwarantując przy najpopularniejszych meczach nawet 500 opcji.

W kwestii minusów, na początku obsługa klienta wypadała zdecydowanie najgorzej, jednak operator zadbał o to, by i ona stała się bardziej przystępna dla użytkowników

W ogólnej ocenie musimy przyznać, że BetX jest na dobrej drodze by osiągnąć wielki sukces. Zdecydowanym plusem jest fakt, że operator stale dąży do udoskonalenia swojej oferty, która wręcz zmienia się na naszych oczach.

Nowi operatorzy w 2019r.

Nie da się ukryć, że 2019 był dla polskiego rynku zakładów wzajemnych niezwykle urodzajny. Do czołowych operatorów dołączyli: BETFAN (25.04.2019), eWinner, Noblebet (09.2019) Betclic oraz TRAF (07.20219).

Bukmacher z potencjałem – eWinner

eWinner pojawił się ze swoją stroną internetową pod koniec września i choć pojawiło się kilka drobnych braków, to obecnie jego oferta prezentuje się naprawdę ciekawie. Nowi gracze mogą liczyć na wysokie bonusy powitalne, w tym standardowy składający się z dwóch bonusów do 650zł oraz dodatkowe 10 zł przy rejestracji z naszego linka. Jednak eWinner nie zapomina również o stałych graczach, dla których stale wprowadza nowe promocje.

Oferta zakładów jest całkiem satysfakcjonująca, gracze mogą przebierać w ponad 20 dyscyplinach, a dodatkowo mogą typować esporty, sporty wirtualne oraz wydarzenia live. Opcja sportów wirtualnych co prawda nie powala, ponieważ została wprowadzona z opóźnieniem i obecnie można typować wyłącznie koszykówkę i piłkę nożną. Niemniej jest to zabawa alternatywna, więc nie uznajemy tego jako znaczący minus.

Ciekawym rozwiązaniem od eWinner jest custom bet – zakład własny, który może być wymyślony przez każdego gracza.

Sama strona internetowa eWinner jest przejrzysta i czytelna. Co więcej, operator wprowadził klika funkcjonalności, które sprawiają, że również jej obsługa jest przyjemniejsza. Wygodna aplikacja mobilna dostępna na androida i iOS wymagałaby jednak delikatnego dopracowania.

Według nas eWinner jest wartym wyboru bukmacherem, który sprosta oczekiwaniom większości graczy. Dostęp do licznych dyscyplin sportowych i wiele rynków zdarzeń to z pewnością duży plus, który w zestawieniu z wysokim bonusem na start przyciąga sporo klientów.

Betclic podbija polski rynek

Choć na otwarcie strony Betclic Polska trzeba było trochę poczekać, to zdecydowanie było warto., Każdy nowy gracz może zgarnąć bonus do 550 zł na start, który może być dodatkowo powiększony po dokonaniu rejestracji z naszym linkiem.

Bukmacher zapewnia swoim graczom dostęp do ponad 30 dyscyplin, a także mocno rozbudował zakłady na esport. Również oferta live nie pozostaje z tyłu, a gracze mogą dodatkowo oglądać wydarzenia dzięki transmisji. Same kursy są wysokie, choć udało nam się znaleźć również wyższe.

Miłośnicy sportów wirtualnych mogą poczuć się zawiedzeni, ponieważ operator ten nie wprowadził ich do swojej oferty.

Aplikacja mobilna Betclic pozwala oglądać transmisje na żywo, a obsługa klienta staje na wysokości zadania, oferując wsparcie również w formie czata na żywo.

W naszej ocenie Betclic to naprawdę dobry bukmacher, który przygotował solidną ofertę. Liczymy jednak na to, że wraz z rozwojem swojej działalności w Polsce usunie tych kilka niedociągnięć, jak choćby brak sportów wirtualnych, i stanie w szeregu z największymi graczami.

Świetny start Noblebet

Nie da się ukryć, że mało który bukmacher wkracza na rynek z takim przytupem jak Noblebet. Operator powalił rywali wyjątkowo wysokim bonusem powitalnym w wysokości 2020 zł, który dodatkowo można powiększyć wykorzystując nasz kod o dodatkowe 35 zł. Jednak bonusy to nie wszystko. W ofercie Noblebet możemy znaleźć wiele dyscyplin sportowych i rozbudowaną ofertę na sporty wirtualne i elektroniczne. Co więcej, w jego ofercie nie zabrakło nawet takich pozycji jak krykiet czy szachy.

Na stronie internetowej znajdują się wszystkie najważniejsze informacje, dzięki którym gracz może się poczuć w pełni zaopiekowany.

Stałe akcje promocyjne i liczne nowinki sprawiają, że stali gracze nie czują się pominięci przez operatora. Kolejnym plusem operatora są liczne możliwości wpłaty i wypłaty środków oraz profesjonalna obsługa klienta.

Nie da się źle ocenić oferty Noblebet. Mamy przy tym nadzieję, że wraz z doświadczeniem na rynku nie zacznie osiadać na laurach.

betfan oferta

Rozrywkowy bukmacher – BETFAN

BETFAN długo się zbierał do tego, by wkroczyć na rynek ze swoją ofertą. Licencję otrzymał w kwietniu jednak strona pojawiła się dopiero pod koniec października. Jednak warto było czekać.

BETFAN jako jedyny polski bukmacher zdecydował się na wprowadzenie rozbudowanej oferty rozrywkowej, w ramach której gracze mogą typować wydarzenia z dziedziny polityki, ekonomii, oczywiście rozrywki oraz zjawisk meteorologicznych.

Jednak choć sama oferta BETFAN jest naprawdę imponująca, to operator traci na wysokości kursów. Nie da się ukryć, że pozostają one daleko w tyle. Również mało form płatności sprawia, że nie możemy uznać BETFAN za pewny sukces, choć z pewnością jest to bukmacher warty rozpatrzenia.

Zakłady konne w TRAF

Ostatnim z bukmacherów, którzy dołączyli w 2019 roku jest TRAF Zakłady wzajemne. Jednak już na starcie należy zaznaczyć, że znacząco równi się on od pozostałych operatorów. Przede wszystkim jest to spółka kapitałowa, która należy do Totalizatora Sportowego będącego spółką Skarbu Państwa. Co więcej, operator ten skupia się wyłącznie na zakładach na wyścigi konne.

Choć w TRAF nie znajdziemy żadnej innej dyscypliny sportowej, to trzeba przy tym zaznaczyć, że tylko tutaj będziemy mieli możliwość typowania zakładów na wyścigi konne, które odbywają się na naszych polskich torach. Tym samym właśnie w TRAF można obstawiać zakłady na wydarzenia, które odbywają się na Partynicach czy Służewcu. Poza wydarzeniami polskimi dużym zainteresowaniem cieszą się również wyścigi francuskie.

W ofercie TRAF próżno szukać bonusów powitalnych czy innych promocji dla graczy. Również ciężko jest porównać wysokość kursów, ponieważ tylko ten operator posiada w swojej ofercie zakłady na polskie wyścigi konne.

Sama strona internetowa jest czytelna i prosta w obsłudze, jednak jak dla nas dosyć uboga i jakby zamknięta w poprzedniej epoce. W zakładce „gonitwy” gracze mogą znaleźć rozpiskę dotyczącą nadchodzących wydarzeń, a także sprawdzić program i wyniki. Niekiedy operator udostępnia transmisje na żywo, jednak gracze nie mają możliwości ich typowania w formule live.

Miłośnicy wyścigów konnych z pewnością docenią możliwość typowania swoich ulubionych wydarzeń, jednak nam ciężko wystawić jednoznaczną ocenę dla tego bukmachera.

Pozostali bukmacherzy na rynku od 2019

W 2019 roku do naszych gigantów dołączyli jeszcze NobleBet i OKbet, które licencję MF otrzymały tego samego dnia. Jednak nas to nie dziwi, ponieważ właścicielem tych marek jest firma Polski Bukmacher, który otrzymał zezwolenie 2 stycznia 2019r jednak ze startem wstrzymywał się do 19.09.2019 (NobleBet).

BestBet również wstrzymał się z wprowadzeniem swojej oferty na rynek. Obecnie czekamy na start strony internetowej i mamy nadzieję, że będzie naprawdę ciekawa.

Bukmacherzy działający od 2018 r.

Najwięcej nowych operatorów (aż siedmiu) pojawiło się w 2018r. Jednak większość z nich swoje strony internetowe uruchomiła dopiero w 2019r. – dlatego w naszym zestawieniu opisaliśmy ich powyżej. Start swojej działalności w 2018 r. zaplanowały takie obecne gwiazdy jak TOTALbet i PZBuk.

Mnóstwo promocji od TOTALbet

Obecnie operator ten ma już ugruntowaną pozycję na rynku i udało mu się to osiągnąć dzięki swojej strategii. Przede wszystkim duży plus należy się za liczne promocje, jak m.in. Kosmania, która jest organizowana co kilka miesięcy i pozwala zgarnąć wysokie wygrane.

Jednak również sama oferta TOTALbet jest dobrze dopracowana. Operator udostępnia prawie 30 dyscyplin sportowych, a tajże sporty wirtualne, e sporty oraz zakłady specjalne. Solidne kursy i duża liczba rynków sprawiają, że gracze chętnie pozostają na dłużej z tym operatorem.

Aplikacja mobilna od TOTALbet jest prawdziwym zwieńczeniem plusów tego operatora. Dostępna na androida i iOS jest prosta w obsłudze i intuicyjna.

Program lojalnościowy od PZBuk

PZBuk swoich graczy przyciąga ciekawym programem lojalnościowym, w którym stworzył specjalny Sklep Gracza. Każdy użytkownik zdobywa punkty za typowanie, które następnie może wymienić na atrakcyjne bonusy.

Sama oferta jest mocno rozbudowana. Znajduje się w nie ponad 20 dyscyplin, w tym zakłady na koszykówkę i hokeja, które szczególnie upodobał sobie operator. Obecnie gracze mogą liczyć na transmisję z meczów NBA, co z pewnością będzie wielkim plusem dla miłośników tego sportu. Same kursy są dość przeciętne, jednak w przypadku niektórych rynków zdarzeń okazują się najwyższe.

Strona internetowa PZBuk jest nieco przytłaczająca, jednak znajdziemy tu wszystkie najważniejsze informacje. Dzięki wygodnej nawigacji gracze bez problemu odnajdą sekcję zakładów na esporty, sporty wirtualne czy wydarzenia na żywo.

A jak było kiedyś?

Na polskim rynku zakładów wzajemnych istnieją również operatorzy, którzy od lat gwarantują rozrywkę na najwyższym poziomie. Pierwszym bukmacherem, który uzyskał licencję MF na prowadzenie zakładów wzajemnych była Fortuna (23.01.2012). Marka ta na dobre wpisała się do świadomości również tych osób, które nie typują, a wszystko za sprawą licznych punktów stacjonarnych.

Miesiąc po Fortunie swoją licencję odebrał STS, jednak w 2020 roku ten gigant zdecydował się zakończyć działalność Polsce, przenosząc swoje siły na teren innych krajów Europy.

Totolotek dołączył do grona polskich bukmacherów w 2013 roku i od tego czasu stale zyskuje oddanych graczy. Później pojawiły się jeszcze Etotot (28.11.2014), które obecnie mocno ongażuje się w promocję znanych komentatorów sportowych, jak Michał Pol, Mateusz Borek i Tomasz Hajto.

Roku 2015 nie przyniósł nowych operatorów, jednak już w maju 2016 zezwolenie zyskały forBET i LV BET. Oba zakłady prężnie działały, aby obecnie móc stawać w jednej linii z takimi potęgami jak Fortuna czy STS.

W 2017 roku do polskich operatorów dołączył Superbet, jednak wówczas wyłącznie w formule stacjonarnej.