LOL obstawianie – jak obstawiać aby wygrywać?

League of Legends należy do najpopularniejszych gier komputerowych z gatunku MOBA (Multiplayer Online Battle Arena). Pomimo upływu lat, miliony graczy na całym świecie wciąż grają w popularnego LoL-a. Szczególnie interesujące są rozgrywki profesjonalnych drużyn. Legalni bukmacherzy dają możliwość obstawiania zakładów bukmacherskich na mecze LoL. Jakie rozgrywki możemy typować? Na co zwrócić uwagę przy obstawianiu zakładów na LoL? Jak zwiększyć swoją szansę na wygraną?

lol obstawianie

Gra League of Legends – podstawowe informacje

League of Legends to gra sieciowa, która miała swoją premierę 27 października 2009 roku. Inspiracją do stworzenia tej gry była modyfikacja Defense of the Ancients do gry Warcraft III. Za stworzenie i dalszy rozwój gry LoL odpowiada studio Riot Games. League of Legends w błyskawicznym tempie zbudowała dużą popularność i przyciągnęła miliony graczy z całego świata. Niebawem, LoL stał się również prężnie rozwijającą dyscypliną na scenie esportu. Rywalizują tu najlepsze drużyny, a turnieje LoL-a generują ogromne pule nagród. Bez wątpienia jest to jedna z tych gier komputerowych, które odniosły spektakularny sukces i na stałe zapisały się w historii gamingu.

Najważniejsze zasady rozgrywki w League of Legends

Obstawianie meczy LoL na pewno nie należy do prostych zadań. Warto poznać podstawowe zasady tej gry, aby lepiej zrozumieć specyfikę zakładów bukmacherskich. League of Legends to gra z gatunku Multiplayer Online Battle Arena. W tej grze, dwie pięcioosobowe drużyny walczą o kontrolę na mapie, a celem gry jest zniszczenie wrogiej bazy, zwanej Nexusem. Gracze sterują bohaterami, którzy posiadają swoją klasę oraz unikalne umiejętności. Aby wygrywać mecze LoL, niezbędne jest dobre zgranie oraz ścisła komunikacja z pozostałymi członkami zespołu.

Drużyny rywalizują o stopniowe przejmowanie kontroli na mapie. Mamy trzy aleje: dolną, środkową oraz górną, na której znajdują się wrogie wieże. Bronią ich moby drużyny przeciwnej. Mamy także linię wsparcia oraz dżunglę – neutralny teren, na który można pozyskiwać środki potrzebne do rozwoju drużyny. Tutaj również można obudzić smoka, który daje ogromną przewagę i praktycznie przesądza o wygraniu mapy. Mecze LoL toczą się zwykle do dwóch wygranych map. Zasady gry League of Legends są zatem niezwykle proste, ale uzyskanie zaawansowanego poziomu gry wymaga poświęcenia sporo czasu. Profesjonaliści zwykle szlifują swoje zdolności tylko w obrębie jednej klasy postaci.

lol obstawianie sts

Zakłady bukmacherskie na League of Legends

Oferta bukmacherów na e sport stale się rozwija i już teraz jest dużo lepsza niż kilka lat temu. Obecnie, zakłady na League of Legends to absolutna podstawa wa ofercie esportowej. Gracze mogą obstawiać najważniejsze mecze LoL rozgrywane na całym świecie. W serwisach renomowanych bukmacherów spotkamy się ze szczegółową ofertą na liczne wydarzenia międzynarodowe oraz krajowe. W dniu dzisiejszym, LoL zalicza się do trzech najczęściej obstawianych dyscyplin esportowych, obok Counter Strike oraz DOTA 2. Poniżej omówimy poszczególne rodzaje zakładów na Lola, a także spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, jak obstawiać, aby wygrywać.

Rodzaje zakładów na Lola

O ile jeszcze kilka lat temu istniała możliwość obstawiania wyłączenia zakładów na zwycięzcę meczu, o tyle dzisiaj, renomowane zakłady bukmacherskie oferują nam znacznie szerszy wybór zakładów na LoLa. Zanim zaczniemy obstawiać wydarzenia w tej dyscyplinie, warto omówić podstawowe rodzaje zakładów, z jakimi spotkamy się w świecie obstawiania League of Legends:

  • Zwycięzca meczu – podstawowy zakład, w którym wybieramy drużynę, która naszym zdaniem wygra mecz. Warto zwrócić uwagę, do ilu wygranych map toczyć się będzie pojedynek.
  • Handicap – w tej grupie zakładów możemy dodać lub odjąć wirtualne punkty jednej z drużyn, a następnie postawić nasz typ. Przykładowo, jeśli kurs na naszą drużynę jest bardzo niski, zawsze możemy postawić zakład z handicapem na korzyść drużyny przeciwnej, co zaoferuje wyższy kurs.
  • Suma map – taki zakład znajdziemy chociażby w serwisie bukmacherskim STS. W ten sposób można typować, ile map wygra jedna z drużyn.
  • Dokładny wynik – jak wskazuje nazwa tego zakładu, typujemy tutaj dokładny wynik spotkania, dzięki czemu, można liczyć na nieco większe kursy.
  • Kto wygra mapę? – w ramach tych zakładów możemy wskazać na zwycięzcę rozgrywki na poszczególnej mapie.
  • Zwycięzca turnieju – zakłady na Lola obejmują również bardziej globalne typy, np. na to, która z drużyn okaże się najlepsza w całym turnieju.

Tak bogatą ofertę zaoferują nam jedynie sprawdzone serwisy bukmacherskie przy okazji ważnych i popularnych wydarzeń. W przypadku mniej istotnych turniejów, zwykle będziemy mogli obstawiać jedynie zwycięzcę meczu. Niemniej jednak, zakłady na e sport stale się rozwijają, dzięki czemu, klienci legalnych bukmacherów mogą liczyć na bogatszy wybór wydarzeń w Lola.

Zakłady na żywo na mecze LoL

Legalne serwisy bukmacherskie oferują nam również Lol obstawianie zakładów na żywo, w czasie rzeczywistym. Biorąc pod uwagę, że transmisje wielu spotkań są dostępne całkowicie za darmo w mediach społecznościowych, czasami także bukmacherzy mogą transmitować rozgrywki bezpośrednio w swoim serwisie. Jest to możliwe m.in. za sprawą funkcji STS TV. Dzięki temu, możemy jednocześnie oglądać oraz obstawiać interesujące nas mecze w LoLa.

Specyfika zakładów live na esport jest podobna, jak w przypadku wyżej omówionych rodzajów. Można wskazać zwycięzcę meczu, aktualnej i następnej mapy, a czasami także typy na indywidualne statystyki poszczególnych zawodników. W trakcie oglądania meczy League of Legends możemy wykorzystać wiedzę na temat przebiegu spotkania i wykorzystać ją do postawienia atrakcyjnego kuponu. W trakcie zakładów bukmacherskich na żywo, kursy zmieniają się bardzo dynamicznie, a co za tym idzie, czasami musimy reagować naprawdę szybko. Przyjmowanie takiego zakładu wymaga kilkusekundowej weryfikacji, chyba, że zdecydujemy się zaakceptować każdą zmianę kursu.

Jak postawić zakład na League of Legends?

Obstawianie meczy LoL jest bardzo proste i nie powinno sprawić trudności graczom, którzy nigdy wcześniej nie typowali wyników wydarzeń sportowych. Wystarczy wybrać swój typ z przypisanym kursem, co automatycznie przypisze zakład do kuponu. Teraz wystarczy wybrać stawkę zakładu i potwierdzić wysłanie kuponu. Ewentualna wygrana to iloczyn stawki i kursu zakładu. Pamiętajmy, że w serwisach legalnych bukmacherów w Polsce pobierany jest 12-procentowy podatek od każdej stawki.

Gracze mogą również stawiać zakłady akumulowane online. Polega to na wybraniu kilku wydarzeń na jednym kuponie. Wówczas, kursy poszczególnych zakładów mnożą się ze sobą, dając kurs całkowity. Zakłady AKO pozwalają zatem postawić np. trzech faworytów i uzyskać atrakcyjny kurs. Aby taki zakład został rozliczony jako wygrany, wszystkie zdarzenia na kuponie muszą zakończyć się po naszej myśli. Odmianą zakładów akumulowanych są również zakłady systemowe, w których możemy mieszać ze sobą poszczególne zdarzenia, tworząc kilka selekcji na jednym kuponie.

Obstawianie meczy LoL – na co zwrócić uwagę?

Jak już mówiliśmy, samo obstawianie meczy League of Legends online jest naprawdę proste i nie sprawi trudności graczom. Rodzi się jednak pytanie, jak stawiać zakłady, aby wygrywać. Kluczowym czynnikiem jest wiedza oraz dobre rozeznanie w temacie całej dyscypliny. Gracz powinien znać poszczególne drużyny, ich formę w ostatnich spotkaniach, a także bilans H2H z drużyną w meczu, który chcemy postawić. Zanim postawimy zakłady na LoLa, warto również sprawdzić, do ilu wygranych map toczyć się będzie ten pojedynek.

Zanim zaczniesz obstawiać mecze League of Legends online, dokładnie poznaj zasady tej dyscypliny oraz poczytaj o specyfice profesjonalnych rozgrywek esport. Sam format turniejów znacząco różni się od tych, jakie znamy z innych sportów. Jednocześnie, warto mieć na uwadze fakt, że zespoły w krótkim czasie podróżują po całym świecie, zaliczając kolejne turnieje. Jeśli nasza drużyna ma za sobą ciężki turniej oraz długą podróż do następnej lokalizacji, musimy wziąć pod uwagę zmęczenie, które może przełożyć się na wynik spotkania. A zatem, zakłady bukmacherskie na LoL składają się w wielu niuansów, podobnie zresztą jak zakłady online w obrębie piłki nożnej.

Gdzie możemy obstawiać zakłady na LoL?

Zakłady bukmacherskie na esport w Polsce można obstawiać u legalnych bukmacherów posiadających licencję wydawaną przez Ministerstwo Finansów. Aktualnie, taką licencje posiada kilkanaście serwisów bukmacherskich, oto one: STS, Fortuna, LV BET, Totolotek, forBET, eWinner, Betclic, Noblebet, Totalbet, Superbet, Etoto, PZBUK, Betfan oraz BetX. Grono legalnych bukmacherów a rynku stale się poszerza, co napędza większą konkurencję. To dobra wiadomość dla graczy, którzy mogą liczyć na jeszcze większy wybór meczy LoL gotowych do obstawienia.

Zakłady na esport postawimy obecnie niemal u wszystkich bukmacherów w Polsce. Warto jednak porównać wysokość kursów, sprawdzić ofertę na mniej ważne wydarzenia, a także sprawdzić takie czynniki jak bonus powitalny oraz promocje, które umilą obstawianie meczy League of Legends. Zakłady na e sport można obstawiać z komputera, a także za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Dzięki czemu, typowanie jest możliwe w dowolnym miejscu i czasie. Warto zatem dokładniej przestudiować ofertę, jaką prezentują nam bukmacherzy na esports.

Typy bukmacherskie na mecze League of Legends

Jeśli interesuje Cię obstawianie meczy League of Legends, a nie masz jeszcze rozległej wiedzy na temat tej dyscypliny, zawsze możesz wykorzystać typy udostępniane przez innych graczy. Typy na e sport można znaleźć na forach bukmacherskich, a także na live chacie niektórych bukmacherów. Oczywiście warto uwzględnić takie typy i potraktować je jako inspiracje do stworzenia własnego kuponu. Warto jednak samodzielnie obstawiać mecze i uczyć się na własnych błędach. W sieci natrafimy również na płatne typy, ale nie jest to opłacalna inwestycja, szczególnie, że zdecydowana większość osób udostepniających nam takie typy nie odznacza się wybitną skutecznością i wysokim Yieldem. A zatem, warto skupić się na rozwijaniu własnej wiedzy w obrębie dyscypliny, jaką jest Lol.

Czy LoL obstawianie jest trudne?

Obstawianie meczy LoL na pewno nie jest trudniejsze od obstawiania innych dyscyplin sportowych. Zdaniem wielu graczy, zakłady bukmacherskie na LoL dają duże pole do popisu. Wielu doświadczonych typerów wybiera „pewniaki” z tej dyscypliny, aby dorzucić je do kuponu z innymi sportami, np. piłką nożną czy tenisem. Zaletą takiej gry są oczywiście znacznie wyższe kursy. Zanim zaczniesz obstawiać mecze, zdobądź jednak wiedzę na temat tej dyscypliny, sprawdź, jak przebiegają spotkania, a także, jakie czynniki decydują o wygraniu danej mapy.

Kolejną zaletą jest fakt, że rozgrywki LoL w ofercie legalnych bukmacherów w Polsce znajdziemy praktycznie codziennie. Dzięki temu, możemy zachować ciągłość kuponów oraz stosować różne strategie typowania, np. płaską stawkę. Dobrym pomysłem mogą być również zakłady na żywo stawiane podczas oglądania meczów LoL. W ten sposób łatwiej wykorzystać wiedzę o przebiegu rozgrywki. Co więcej, zakłady na żywo często oferują nam atrakcyjniejsze kursy.

Jakie rozgrywki LoL można obstawiać?

Najistotniejsze są rozrywki Major Tournaments. To cykl turniejów, w których występują najlepsze zespoły z całego świata. W puli nagród takiego turnieju często znajduje się kilka milionów dolarów, dzięki czemu, wszystkie cenione ekipy chcą wziąć udział w rozgrywce o tak duże pieniądze. Możliwe jest także obstawianie lokalnych meczy LoL. Wielu bukmacherów w Polsce oddaje do naszej dyspozycji bogaty wybór na lokalne rozgrywki, np. mistrzostwa akademickie, które są rozgrywane do roku.

Prawdziwym świętem League of Legends są natomiast mistrzostwa świata z pulą nagród powyżej 2 milionów dolarów. Są realizowane nieprzerwanie od 2011 roku. Tylko pierwsza edycja padła łupem zespołu z poza Azji. Najbardziej utytułowane są ekipy południowokoreańskie. Rekordzistą jest zespół SK Telecom T1, który trzykrotnie zdobywał mistrzostwo świata. Mistrzostwa świata 2020 wygrał zespół DamWon Gaming. Turniej mistrzowski zwykle jest rozgrywany w okresie jesiennym.

U jakiego bukmachera warto obstawiać zakłady na LoL?

Aby typowanie meczy LOL było w pełni satysfakcjonujące, warto wybrać odpowiedniego bukmachera. Szczególnie istotną kwestią jest bonus powitalny dla nowych graczy. Można zdobyć premię do pierwszej wpłaty, a także zakład bez ryzyka, który pozwoli postawić pierwszy kupon bez ryzyka straty swoich pieniędzy. Rynek bukmacherski w Polsce stale się rozwija, dzięki czemu, obstawianie LoL również staje się coraz bardziej popularne za sprawą różnorodnych promocji bukmacherskich.

Bonus nie jest jednak kwestia najważniejszą. Sprawdź, jakie kursy na wydarzenia LoL oferują nam poszczególne serwisy bukmacherskie. To postawa satysfakcjonującego obstawiania. Warto także wybrać ofertę bukmachera z bogatym wyborem wydarzeń League of Legends. Sporym udogodnieniem może być nowoczesna aplikacja online do obstawiania interesujących rozgrywek e sport w dowolnym miejscu i czasie. Wybór odpowiedniego bukmachera na pewno uatrakcyjni typowanie i obstawianie zakładów na League of Legends.