LOL ESPORT – wszystko na temat gry esportowej

League of Legends należy do ścisłej czołówki najważniejszych i najpopularniejszych dyscyplin esportowych. Słynny LoL zadebiutował w 2009 roku, a został stworzony przez studio Riot Games. Firma wciąż wydaje aktualizacje, dodając nowe postacie, ciekawe funkcje oraz dbając o optymalny balans gry. LoL esports to prężnie rozwijająca się scena e-gamingu, w którym profesjonalni gracze walczą w drużynach o wielomilionowe pule nagród.

Najważniejsze zasady rozgrywki w League of Legends

Gra League of Legends wpisuje się w gatunek Multiplayer Online Battle Arena. Na mapie rywalizują dwa zespoły z pięcioma zawodnikami. Celem gry jest stopniowe przejmowanie kontroli nad kolejnymi obszarami mapy, a następnie zniszczenie bazy drużyny przeciwnej. Gracze mogą wybrać swojego bohatera z przypisaną klasą oraz unikalnymi umiejętnościami. Na dzień dzisiejszy, LoL proponuje ponad 140 bohaterów. Studio Riot Games na bieżąco dodaje nowe postaci.

Kluczem do sukcesu jest zrozumienie, że LoL esports bazuje na dobrej komunikacji oraz zgraniu drużyny. Zawodnicy powinni wypełniać swoje zadania, a jednocześnie, brać pod uwagę potrzeby swojego zespołu. Mamy tu klasyczne postacie ofensywne, postacie odpowiedzialne za wsparcie i leczenie, a także poszukiwaczy nagród, którzy zdobywają bonusy potrzebne do rozwoju drużyny.

Jak rozpocząć swoją przygodę z LoL esport?

Gra League of Legends jest darmowa. Wystarczy stworzyć konto w serwisie Riot Games. Zaloguj się do świeżo utworzonego konta, a następnie, pobierz grę LoL. Po zainstalowaniu będziesz mógł rozpocząć emocjonującą rozgrywkę. Lol Esports to odmiana gry z mikropłatnościami. Gracze mogą kupować dodatkowe ulepszenia, ale na pewno nie jest to gra z gatunku pay to win. Lol Esport to jedna z najważniejszych dyscyplin w nowoczesnym e-gamingu. Profesjonalni gracze LoL mogą pochwalić się niesamowitym refleksem, doskonałą znajomością gry, a także dobrą strategią. Branża esport płaci im wielomilionowe gaże za wygrywanie najbardziej prestiżowych turniejów.