LIMITY BUKMACHERSKIE

Limity w zakładach bukmacherskich to pojęcie złożone i niejednoznaczne. W zależności od kontekstu może dotyczyć limitów stawek lub wygranych. Co więcej pod tym terminem może się kryć również ograniczenie poziomu maksymalnej wpłaty czy wypłaty środków, konta tymczasowe oraz założenia ustawowe związane z odpowiedzialną grą. Dodatkowo w zakładach bukmacherskich możemy się spotkać z limitami technicznymi na stronie, które obejmują np. limit czasu zalogowania. Poniższy artykuł przygotowaliśmy by dokładniej wyjaśnić Wam trudy tego zagadnienia.

Jak wyglądają limity u bukmacherów?

Limity bukmacherskie mogą być nakładane na gracza lub wydarzenie i polegają na określeniu wysokości maksymalnej wygranej, której zadaniem jest ochrona interesów bukmachera. Gracze nie pozostawiają suchej nitki na tym rozwiązaniu, jednak nie da się ukryć, że jest stosowane u większości bukmacherów.

 • limit na gracza – zwykle dotyczy najlepszych graczy,
 • limit na zdarzenie – zwykle dotyczą wybranego zdarzenia, ligi lub rynku.

Warto przy tym pamiętać, że nie zawsze to skuteczność gracza decyduje o nałożeniu na niego limitu. Niekiedy ten może być nałożony w za grę na arbitraż, kiedy to gracz typuje różne wyniki w tym samym wydarzeniu, u różnych bukmacherów, a następnie czerpie zyski z uzyskanych różnic kursowych. Również nie jest wskazane stałe typowanie najmniej dochodowych rynków i dyscyplin, w tym w szczególności tych pobocznych. Granie w taki sposób z pewnością szybko wzbudzi zainteresowanie pracujących u bukmachera analityków i finalnie zakończyć się nałożeniem na gracza limitów.

Podobnie skończyć mogą również ci gracze, którzy największe zyski zgarniają poprzez czekanie na błędy bukmachera oraz ci, którzy głównie skupiają się na polowaniu na promocje i bonusy. Z pewnością wielu może uznać, że takie działanie nosi znamiona dyskryminacji, jednak nie ma co ukrywać, że wśród tych najlepszych gra toczy się o naprawdę duże pieniądze, a bukmacher musi dbać o swoje konto.

Nie daj się ograniczyć

Choć wskazane limity mogą się wydawać groźne, to warto pamiętać, że można ich w prosty sposób uniknąć poprzez nie zwracanie na siebie większej uwagi. Grając w bezpieczny sposób z pewnością będziesz mógł dalej zgarniać pieniądze, bez obawy, że Twoje szanse na zarobek zostaną zablokowane. Zastanawiasz się, jak nie wzbudzać zainteresowania swoją osobą? Przede wszystkim staraj się unikać powielania nietolerowanych taktyk, w tym arbitraży czy typowania prop betów. Co więcej powinieneś unikać również typowania wyłącznie singli za wysoki stawki czy czekania na wpadki na kursach, które pojawiają się niekiedy nawet u najlepszych bukmacherów. Jeśli będziesz pamiętał o tym by zachować umiar w tego typu działaniach z pewnością uda Ci się uniknąć blokady.

Limity na stawki

Jak po krótce wskazaliśmy powyżej, bukmacher może nałożyć również limity na stawki, co ma za zadanie zabezpieczyć jego płynność finansową. Tego typu limity uzależnione są głównie od samego bukmachera i u każdego mogą rządzić się swoimi prawami. Na plus należy tutaj podkreślić, że w większości przypadków limity na stawki nie dotyczą wszystkich wydarzeń, a jedynie poszczególnych rozgrywek czy rynków.

Legalni polscy bukmacherzy prowadzą własną politykę w kwestii limitów na stawki. Obecnie bukmacherami stosującymi najbardziej indywidualne podejście są STS< TOTALbet, Fortuna, LVBET oraz Noblebet. Wszyscy ci bukmacherzy ustalają osobne stawki na wybrane wydarzenia, uwzględniając przy tym możliwości wybranego gracza. forBET i BetX w swoich wyliczeniach uwzględniają kursy i górne limity wygranych. Z kolei PZBIUK< ETOTO, eWinner i Totolotek określają limity na rodzaje zakładów. Superbet zdecydował się na najprostsze rozwiązanie i ustalił limity maksymalnej stawki w wysokości 150 000 zł.

Gdzie szukać najlepszych limitów?

 • STS,
 • TOTALbet,
 • Fortuna.

Limity dla kont tymczasowych

Większość legalnych bukmacherów online godzi się na to, by nowi klienci wpłacali depozyty i obstawiali jeszcze przed dopełnieniem wszelkich formalności związanych z dostarczeniem dokumentów. Dzieje się tak dzięki wykorzystaniu „konta tymczasowego”. Co to oznacza w praktyce? Gracz może typować wybraną część zakładów, jednak dostęp do pełnej oferty i wybranych funkcjonalności systemu, a także możliwość wypłaty środków zyska dopiero w momencie gdy zweryfikuje się przy użyciu dokumentów tożsamości, a także prześle numer rachunku.

Większość bukmacherów ustala limit wpłaty depozytu dla kont tymczasowych na poziomie 5 000 zł (STS, Fortuna, TOTALbet, Totoltek, Superbet, eWinnet, BetX). Z kolei LVBET oraz Noblenet umożliwiają grę na koncie tymczasowym kwotą 200 zł. warto tutaj zaznaczyć, że nie każdy bukmacher udostępnia możliwość grania na kontach tymczasowych. Takiej oferty nie znajdziemy w PZBUK, ETOTTO czy forBET.

Gdzie po najlepsze limity na kontach tymczasowych?

 • Noblebet,
 • LVBET.

Limity dla wygranej

Każdy gracz marzy o chwili, w której osiągnie górną granicę u bukmachera. Jednak, choć oczywiście każdemu życzymy takiego osiągnięcia, to nie ma co ukrywać, że udaje się ono wyłącznie garstce graczy. Jeśli jednak należysz do tych graczy, którzy mierzą wysoko, powinieneś wiedzieć, jakie są maksymalne limity dla wygranej.

 • PBZUK – nie posiada górnej granicy,
 • Superbet – 650 000 zł
 • Fortuna – 601 000 zł,
 • Totolotek, eWinner, ETOTO – 500 000 zł,
 • STS – 450 000 zł,
 • Noblebet, LVBET – 300 000 zł,
 • TOTALbet – 303 000 zł,
 • forBET – 200 000 zł.

Limity dla wypłaty środków

Jeśli należysz do tych graczy, którzy lubią kumulować środki na koncie bukmachera, po to by jednorazowo wypłacać okrągłe kwoty musisz pamiętać, że również i tutaj możesz się spotkać z określonymi limitami wypłat. Te są jednak stosunkowo wysokie. Najmniej wypłacimy podczas jednej transakcji w LVBET, bo „jedyne” 25 000 zł. Na kolejnym miejscy znajdują się BetX, forBET i e Winner z limitem dla pojedynczej transakcji na poziomie 50 000 zł. Kolejne progi mogą być trudne do osiągnięcia, jednak oczywiście liczymy na to, że każdemu się to uda.

PZBUK określił górny limit pojedynczej transakcji na poziomie 100 000 zł, a Noblebet zdecydował się udostępnić jednorazowe wypłaty nawet tak wysokich kwot jak 300 000 zł. Część bukmacherów całkowicie zrezygnowała z nakładania na graczy limitu dziennej wypłaty. Do tego niewątpliwie pod tym względem najzacniejszego grona należą STS, Fortuna, Totolotek, TOTALbet, Superbet i Etoto.

Limity na odpowiedzialną grę

Nie da się ukryć, że większość graczy niemal całkowicie ignoruje ten limit, jednak warto pamiętać, że w przypadku nałogowych graczy może on być bardzo pomocny, szczególnie gdy budżet hazardzisty zaczyna coraz mocniej się kruszyć. Limity na odpowiedzialną grę są samodzielnie określane przez użytkowników, a ich zadaniem jest ochrona przed popadnięciem w uzależnienie od hazardu. Zgodnie z zapisami Art. 15i, ust. 1 pkt 4 i 5 Ustawy Hazardowej z 2018 roku dotyczący założeń regulaminu odpowiedzialnej gry nakłada na „podmiot prowadzący działalność w zakresie gier hazardowych urządzanych przez sieć Internet” obowiązek posiadania regulaminu odpowiedzialnej gry.

W tym regulaminie muszą się znaleźć „mechanizmy umożliwiające uczestnikom gry kontrolę swojej aktywności na stronie internetowej wykorzystywanej w grze hazardowej”, a także „mechanizmu uniemożliwiające uczestnikom gry, grę po wyczerpaniu środków na koncie gracza”. Każdy bukmacher posiadający licencję udzieloną przez Ministerstwo Finansów ma ustawowy obowiązek udostępniania graczom opcji ustalania limitów. Warto przy tym pamiętać, że limit taki każdy gracz może określić samodzielnie, a w większości przypadków bukmacher daje limit na poziomie 10 000 000 zł.

Czy limity u bukmacherów są konieczne?

Choć nie da się ukryć, że słowo „limit” ma dla większości z nas negatywny wydźwięk, to niekiedy jego wprowadzenie jest niezbędne. Oczywiście nie mówimy tutaj o limitach na wygrane w określonych zdarzeniach, czy te które dotyczą wybranych graczy, które mogą negatywnie wpływać na przebieg gry. Wszystkie pozostałe są dla większości graczy raczej nieszkodliwe, a niekiedy nawet pożyteczne. Nie da się ukryć, że dla każdego miłośnika typowania spełnieniem marzeń byłoby wpłacanie, wypłacanie i oczywiście wygrywanie nieograniczonych kwot, szczególnie wtedy, gdy nie musieliby być poddawani procesom weryfikacji, jednak warto tutaj zaznaczyć, że takie limity mają również inny cel.

Jednym z nich jest zapobieganie nielegalnym procederom, jak m.in. pranie brudnych pieniędzy. Również wydaje się być w pełni uzasadnione wprowadzanie limitów na grę, ponieważ nie da się ukryć, że może ona okazać się pomocna w profilaktyce uzależnienia od hazardu. Tym samym, nie ma co ukrywać, że limity u bukmacherów nie powinny być rozpatrywane jednowymiarowo, bo choć brzmią groźnie, to nie zawsze prowadzą do ograniczenia naszych możliwości.