Koulibaly-Juve i Dybala-Napoli, czyli zaskakujące zwroty De Laurentiisa jr

DIMARO FOLGARIDA (Trento) – „Koulibaly? Przyjedzie w najbliższych dniach, był zajęty reprezentacją. Oferowaliśmy mu sześć milionów za pięć lat, lepiej niż to nie mogę powiedzieć zwłaszcza w klimacie post-pandemicznym. Nie jestem w stanie wejść w głowę każdemu zawodnikowi. Koulibaly to prawdziwy mężczyzna, przez lata pokazał, że jest porządnym człowiekiem. Dla nas potwierdzenie go jako zawodnika i menedżera to najważniejsza rzecz na świecie. Chcieliśmy to zrobić również z Albiolem, ale niestety podjął decyzję rodzinną i wrócił do Hiszpanii’. Edoardo De Laurentiis, syn właściciela Napoli Aurelio, pomiędzy autografami, selfies i pytaniami o rynek oddał się w ręce fanów obecnych na orszaku Dimaro. Szczególnie jeden z fanów zapytał go wprost o zakup Dybali, na co ten chytrze odpowiedział: „Kto wie, drogi Pana są nieskończone„.

Napoli, sprawa Koulibaly’ego: odmowa odnowienia, De Laurentiis wściekły

De Laurentiis jr: „Mertens? Myślę, że przyjmie ofertę”

O Driesie Mertensie : „Oferta ważna suma, dwa i pół miliona euro netto. Dla mnie on się przyjmie, myślę, że się przyjmie. Neapol to miasto, które dało mu wiele i może dać wiele. Trzeba być pozytywnym w życiu, niech pozytywność przyciąga pozytywność„.

Napoli, calcio-tennis e caffè in ritiro. Ma c'è il rebus Koulibaly

Zobacz galerię

Napoli, piłka nożna-tenis i kawa w ustroniu. Ale jest jeszcze rebus Koulibaly

De Laurentiis jr: „Chcemy pozostać blisko fanów”

O relacjach z fanami: „Nad komunikacją możemy pracować, nigdy nie kończysz nauki. W życiu nigdy się nie kończy. Będziemy starali się robić postępy, aby być bardziej komunikatywnymi i konkurencyjnymi, również dzięki konstruktywnej krytyce. Otwarty trening może być nowością na przyszłość, chcemy być blisko kibiców, którzy są dla mnie najważniejsi. Już wielu przyjechało w tych dniach, dziś i jutro przyjadą kolejni zawodnicy: Rrahmani, Łobotka, Zieliński, Di Lorenzo„.

De Laurentiis jr: „Szkółki już nie istnieją”

Na temat młodzieży: „Szkółki już nie istnieją, gdzie podziali się Baggio i Del Piero. Kto inwestuje? Do tej pory wszystkie przyjmują obcokrajowców. System piłkarski powinien stworzyć awangardową strukturę, aby wydobyć na światło dzienne nowe talenty. Miejsce należy się Włochom, także w perspektywie narodowej. Tata zawsze był wizjonerem, po latach ludzie uświadamiają sobie pewne rzeczy, jak długa ławka, i mówią „eee, ale De Laurentiis to powiedział”. Ile jednak lat? Fakty mówią„.

Giuntoli su Koulibaly:

Zobacz film

Giuntoli o Koulibaly’m: „Prezydent złożył ofertę, której nie można się wyrzec”