Jak grać żeby wygrywać?

Z pewnością każdy, nawet początkujący gracz wie, że nie jednej skutecznej metody na to, by każdy zakład okazał się wygranym. Gdyby tak było, to każdy by z nich korzystał, a zakłady bukmacherskie padałyby jeden po drugim. Jednak istnieją pewne zasady, które pozwalają zwiększyć szansę na naszą wygraną. Oczywiście od razu zastrzegamy, że nie pozwolą one wygrać prawdziwej fortuny, ale z pewnością pozwolą poprawić budżet.

Typowanie meczy

Na co powinniśmy zwracać uwagę typując mecze u bukmachera? Na wszystko. Warto wziąć pod uwagę nie tylko kursy, ale i value betting czy dyscypliny, które typujemy. Tutaj skupimy się jednak wyłącznie na analizie drobnych elementów, które pozwolą Ci zwiększyć szansę na wygraną.

Pierwsze typowanie u bukmachera

Właśnie po raz pierwszy zdecydowałeś się typować? W takim razie powinieneś poznać podstawy, które z pewnością Ci się przydadzą.

 • Jeśli chcesz wygrać wielkie pieniądze na jednej grze, to lepiej zejdź na ziemię. Jest to w zasadzie niemożliwe. Wystrzegaj się stawiania całości swojego depozytu na jeden kupon. W świecie zakładów bukmacherskich jest pewna zasada – nie ma pewniaków. Nie raz mogliśmy się o tym przekonać, jak m.in. podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 2018 r. Jasne, są osoby, które już przy pierwszym swoim typie wygrały, jednak są to raczej wyjątki, które potwierdzają tą regułę.
 • Na początku typuj pojedyncze zakłady, będzie to dla Ciebie łatwiejsze, niż typowanie kilku zakładów na raz.
 • Nie typuj wszystkich dyscyplin. Raczej nie znasz się na wszystkim. Skup się na tym, co faktycznie Cię interesuje, a znacznie zwiększysz swoją szanse na wygraną.
 • Analizuj spotkania, które będziesz obstawiał. W ten sposób poznacz ważne wytyczne, na które powinieneś zwrócić szczególną uwagę.

Każdy nowy gracz może skorzystać z licznych promocji bukmacherskich. Znajdź te najciekawsze.

 • Nie kieruj się wyłącznie wysokością bonusu. Zwróć też uwagę na obrót wymagany oraz minima lny kurs jaki będziesz musiał postawić.
 • Każdy bonus jest inny. Zwykle możemy spotkać te od depozytu, jednak pojawiają się również takie, które nie będą wymagały od Ciebie dodatkowych wpłat. Dokładnie zapoznaj się z regulaminami bonusów.

Stale sprawdzamy dla was promocje startowe. Teraz najlepsze propozycje znajdziecie w LV BET, Fortunie i Totolotku. Sprawdź szczegóły ofert tutaj.

Jak analizować wydarzenia?

Jedną z ważniejszych zasad podczas typowania jest szczegółowa analiza. Jeżeli dotychczas myślałeś, że statystyki są bez sensu, to typując zakłady możesz się mocno przejechać.

 • W żadnej dyscyplinie sportowej nie ma pewniaków. Już o tym wiesz. Zwykle jednak wygrywają te drużyny, które są po prostu lepsze. Jeżeli wybrany zespół lub sportowiec jest w dobrej formie, możesz podjąć ryzyko i postawić na niego.
 • Nie stawiaj wysokich kwot na początku sezonu. Najpierw zobacz, w jakiej kondycji są sportowcy. Tylko w ten sposób będziesz mógł wyrobić sobie opinię na dalszą grę. Dotyczy to zarówno sportów drużynowych, jak i indywidualnych.
 • Każdy mecz jest inny. Piłkarze grają w ligach oraz reprezentacjach. Część z nich bardziej stawia na rozgrywki ligowe, przez co podczas meczów reprezentacji oszczędza się, aby nie doznać kontuzji. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku tenisa.
 • Zaufaj swojej intuicji, nie patrz na kursy – możesz spróbować je zasłonić i zastanowić się, jaką drużynę byś wytypował. Jak odkryjesz kursy, może się okazać, że zmienisz zdanie. Nie da się ukryć, że podczas typowania mocno sugerujemy się kursami.
 • Obserwuj kursy u różnych bukmacherów – jeżeli zależy Ci na tym, by zwiększyć swoje szanse na wygraną, powinieneś stale analizować kursy u różnych operatorów. W ten sposób możesz mocno podnieść swoją szansę ba wygraną, a być może uda Ci się znaleźć value betting.
 • Pamiętaj, że nie zawsze drużyny, które toczą walkę o zwycięstwo nie zawsze chcą wygrać. Czasami może być dla nich korzystniejszy remis. Uwzględnij to podczas typowania i zwiększ swoją szansę na wygraną.
 • W Internecie możesz znaleźć setki stron i blogów, w których doświadczeni gracze dzielą się swoimi spostrzeżeniami. Zwróć na nie uwagę, a z pewnością zaskoczy Cię, jak zwiększysz swoją szansę na wygraną.

Jak typować żeby wygrać?

Jeżeli dokładnie weźmiesz sobie do serca nasze wcześniejsze wytyczne, możesz być pewny, że Twoja szansa na wygraną wzrośnie (choć w dalszym ciągu nie będzie to 100% pewności). Poniżej przedstawiamy jeszcze garść porad, z których możesz skorzystać, jeśli swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi prowadzisz już od jakiegoś czasu.

 • Z pewnością już zauważyłeś, że kupony SOLO dają większą szansę na wygraną, jednak to kuponu kombi zapewnią Ci wyższe wygrane. Zdecyduj się czasem na zakłady akumulowane. Jednak pamiętaj, by na jednym kuponie nie typować zbyt wielu zakładów. Nie daj się skusić promocjom w stylu: za 10 lub 20 kursów zwiększymy twoją wygraną o 10%). Kurs na takim kuponie będzie z pewnością imponujący, jednak Twoja szansa na wygraną spadnie do bardzo niskiego poziomu.
 • Ta sama zasada działa w przypadku jednego zdarzenia na kilku kuponach. Jeżeli nie trafisz, wówczas przegrasz nie tylko w przypadku jednego, ale kilku kuponów.
 • Zdecyduj się na zakłady live. Choć są niedoceniane, to mogą dać naprawdę wiele emocji, a przy tym możesz typować w trakcie trwającego wydarzenia, co może mocno zmienić Twoją decyzję.
 • Nie daj się emocjom. Graj z zimną głową. Chaos podczas typowania jest złym doradcą i może skutkować wysokimi przegranymi.