Freebet bez depozytu

Na polskim rynku zakładów bukmacherskich działa 15 legalnie działających podmiotów, z czego aż 14 ma odpowiednie zezwolenia na przyjmowanie zakładów za pomocą sieci Internet. Tak duża konkurencja skłania poszczególne podmioty do wielu działań marketingowych, aktywności na wielu kanałach pozyskiwania klientów, budowania pozytywnego wizerunku marki czy oferowania atrakcyjnych i przyciągających nowych graczy bonusów powitalnych oraz promocji.

Bukmacherzy na polskim rynku mogący zaoferować freebet bonus bez depozytu

Zakłady bukmacherskie istnieją w naszym kraju już od dobrych kilkudziesięciu lat, a ich pierwszy rozkwit na wolnym rynku nastąpił w latach 90 (chociaż obstawiać można było także w poprzednim ustroju).Rynek bardzo mocno uregulowała dopiero dość niedawno wprowadzona nowelizacji ustawy o grach hazardowych. Wspomniana ustawa doprecyzowała zasady działalność podmiotów na rynku bukmacherskim, za pośrednictwem sieci Internet. Jasno ustalono, które podmioty mogą prowadzić zakłady wzajemne przez Internet (wymóg zdobycia licencji) i scharakteryzowano co do nich wymogi formalne. Jednocześnie ustawa zakazuje mieszkańcom naszego kraju do korzystania z zagranicznych firm, które oferują usługi zakładów wzajemnych Internetowo.

Ta kluczowa w ostatnich latach nowelizacja ustawy z 2017 roku dokładnie wskazuje, że aby móc oferować mieszkańcom naszego kraju możliwość obstawiania w zakładach bukmacherskich za pomocą sieci Internet, trzeba spełnić 3 ważne wymogi:

 1. Podmioty przyjmujące zakłady zobowiązane są do zdobycia wymaganej licencji, która jest wydawana przez Ministerstwo Finansów.
 2. Drugim ważnym wymogiem dla podmiotów bukmacherskich, jest konieczność działalności gospodarczej w odpowiedniej formie prawnej – dopuszczone są tutaj spółka akcyjna (S.A.) lub spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Sp. z o.o.).
 3. Ostatnim kluczowym elementem i zarazem obowiązkiem, który spadł na zakłady bukmacherskie, jest konieczność weryfikacji wieku oraz tożsamości wszystkich uczestników zakładów, grających za pośrednictwem sieci Internet.

bukmacherzy lista

Kompletny spis legalnych bukmacherów w Polsce na kwiecień 2019

Aktualnie 14 podmiotów uzyskało pozwolenie od Ministerstwa Finansów dotyczące organizowania w pełni legalnych zakładów bukmacherskich za pośrednictwem sieci Internet. Wśród firm z licencjami znalazły się takie spółki jak:

 • FORTUNA
 • Star-Typ Sport Sp. z o.o. (STS)
 • Totolotek S.A.
 • Milenium
 • LV BET spółka z o.o.
 • Totalbet
 • forBET
 • E-TOTO
 • Betclic Polska jako Pejot 1 Sp. z o.o.
 • BetFan sp. z o.o. Sp. z o.o.
 • Ewinner Sp. z o.o.
 • Typiko Sp. z o.o.
 • Traf-Zakłady Wzajemne Sp. z o.o.
 • Cherry Online Polska Sp. z o.o.
 • Superbet

Część wymienionych podmiotów oferuje zakłady bukmacherskie już od wielu lat, inne zaczęły przyjmować zakłady wzajemne rok czy 2 lata temu, a niektóre firmy pomimo uzyskanej licencji, dopiero rozpoczną swoją działalność w tej branży w naszym kraju. Warto również podkreślić, że licencja Ministerstwa Finansów dotyczy oferowanych zakładów wzajemnych za pośrednictwem sieci Internet. Superbet Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. takiej licencji nie posiada, ale nie wyklucza jej to z działalności prowadzonej wyłącznie w punktach stacjonarnych.

Wśród wymienionych podmiotów warto podkreślić, że bukmacher Star-Typ Sport (STS) to oficjalny sponsor piłkarskiej Reprezentacji Polski. Możliwość sponsoringu i partnerstwa klubów sportowych, również umożliwiły zapisy wspomnianej nowelizacji ustawy o grach hazardowych, dlatego wszystkie czołowe firmy bukmacherskie już od dawna widoczne są na stadionach, halach czy koszulkach klubów piłkarskich, żużlowych, siatkarskich czy nawet w zespołach uczestniczących w rozgrywkach e-sportu.

Jak się nie trudno domyślić, aktualizacja regulacji prawnych powstała z myślą o eliminacji szarej strefy zakładów wzajemnych, czyli de facto zagranicznych bukmacherów niepłacących podatków w Polsce. W tym momencie wszyscy grający płacą podatek przy obstawianiu kuponu (niezależnie czy robią to stacjonarnie, czy Internetowo). Stawka podatku od gier jest na poziomie 12%, a gdy jednorazowa wygrana jest powyżej 2280 PLN – gracze dodatkowo zapłacą 10% podatku ekstra. Jak widać, krajowy budżet świetnie na tym wychodzi, zaś klienci na konkurencyjnym rynku mogą przebierać w ofertach i wyszukiwać najlepszych promocji, takich jak np. freebety. Pamiętaj aby zobaczyć także aktualny ranking bukmacherów dostępny na naszej platformie.

Innym istotnym elementem nowelizacji ustawy jest zakaz gry osób zamieszkałych na terenie Polski, na grę u zagranicznych bukmacherów, którzy nie uzyskali stosownej licencji na działalność w naszym kraju. Złamanie tego zakazu może wiązać się z wysoką karą pieniężną. Obecnie wszyscy „nielegalni” bukmacherzy, a właściwie adresy ich serwisów znajdują się na oficjalnej liście zwanej popularnie „Rejestrem Stron Zakazanych”.

Marketing bukmacherów i szereg promocji

Działalność na rynku bukmacherskim jest obecnie obarczona oferowaniem zakładów w warunkach dużej konkurencji. Powoduje to bardzo duże nakłady na marketing, działania za pomocą mediów społecznościowych czy regularne oferowanie różnorodnych bonusów i akcji promocyjnych, zarówno dla nowych graczy, jak i stałych klientów.

Bukmacherzy starają się przyciągać nowych klientów, oferując bonusy lepsze niż konkurencja. Najpopularniejsze z nich to: bonus na start, freebet – darmowy zakład (bardzo często nie jest wymagany depozyt) czy bonus zwiększający wygraną. Różnią się oferowane kwoty i warunki poszczególnych promocji, dlatego zawsze warto dokładnie zapoznać się z regulaminem u poszczególnego bukmachera.

Co to jest freebet?

Freebet to inaczej darmowy zakład, który oferowany jest przez zakład  bez ryzyka najczęściej dla nowych klientów na start przygody z konkretną firmą. Inną okazją to otrzymania freebetu może być wpłata określonej kwoty środków na konto u bukmachera.

Freebet to praktycznie drugi z najpopularniejszych bonusów oferowanych przez zakłady wzajemne, tuż za bonusem na start (lub nazywanym często bonusem powitalnym). Zazwyczaj darmowy zakład otrzymamy wyłącznie po pełnej rejestracji u bukmachera i potwierdzeniu naszej tożsamości. Nie musimy nawet robić pierwszego depozytu. Rejestrujemy się, obstawiamy i  jak wygramy to możemy środki wypłacić lub grać dalej. Ale uwaga! Każdy bukmacher może mieć dodatkowe wymagania co do obrotu tymi środkami przed ich ostateczną wypłatą – zawsze trzeba dokładnie sprawdzić konkretną promocję.

Inna forma bonusu „freebet” opiera się na otrzymaniu zwrotu w formie gotówki na konto gracza lub punktów za które można grać u danego bukmachera, za pierwszy zagrany kupon. W tym przypadku, gracz po pełnej rejestracji konta i weryfikacji swojej tożsamości oraz wieku, musi wpłacić depozyt. Za wpłacone środki obstawia promocyjny kupon i w razie porażki, nastąpi wspomniany zwrot. Co ważne, zwrot nastąpi do kwoty określonej w danej promocji.

 

Freebet w FORTUNA – darmowy zakład

fortuna zakłady bukmacherskie

FORTUNA oferują już za samą rejestrację w ich serwisie, bonus bez depozytu w postaci 20 zł na grę dla nowego klienta. Bonus jest przekazany w postaci 2800 punktów FKP (Fortuna Klub Plus), za które można zawrzeć swój pierwszy zakład bez ryzyka u tego bukmachera. Punkty zostaną przekazane na konto po pełnej rejestracji w serwisie i weryfikacji wieku i tożsamości grającego. Fortuna na początek oferuje także zakład bez ryzyka oraz bonus od depozytu. Bonus można wykorzystać na dowolne zakłady z wyłączeniem gier wirtualnych.

Sprawdź Regulamin bonusów powitalnych w Zakładach Bukmacherskich Fortuna.

 

Freebet w Totolotek S.A. – zakład bez ryzyka

freebet totolotek

Zakłady Totolotek w swojej promocji dla nowych graczy mają nie tylko bardzo wysoki bonus od pierwszego depozytu, ale również freebet o wartości aż 20 PLN. Najpierw należy dokonać pełnej rejestracji w serwisie Internetowym zakładów i zweryfikować swoje konto. Do otrzymania darmowego zakład bez ryzyka nie jest wymagana wpłata depozytu.

Totolotek ma jednak wymagania co do samych zakładów w przypadku promocyjnego kuponu freebet. Na kuponie bonusowym musi znaleźć przynajmniej jedno spotkanie z minimalnym kursem na poziomie 2,0. Dodatkowo aby móc wypłacić bonus, należy w przeciągu 30 dni dokonać jego trzykrotnego obrotu od momentu przyznania kwoty bonusu.

Możliwe jest skorzystanie z kodu promocyjnego, zwiększającego freebet do 25 złotych lub nawet 30 złotych.

Sprawdź Regulamin bonusu freebet w zakładach Totolotek.

Freebet w forBET zakłady bukmacherskie

freebet forbet

forBET nie posiadają w swojej standardowej ofercie promocji dla nowych graczy typowego freebetu. Darmowy bonus bez depozytu o wartości 10 PLN możliwy jest po uzyskaniu kodu promocyjnego. Do ewentualnej wypłaty bonusu będzie wymagany czterokrotny obrót kwotą bonusu przy kursie minimalnym na poziomie 2,0.

forBet zamiast freebetu oferuje bardzo atrakcyjny bonus na start, w ramach którego można zgarnąć do 1200 PLN łącznie. Promocja dotyczy aż pierwszych trzech depozytów nowych graczy tego bukmachera.

Szczegóły promocji na start zamiast tradycyjnego freebetu dostępne na stronie organizatora.

Freebet w LV BET

LV BET to kolejny duży gracz na rynku, który oferuje lvbet kod promocyjny typu freebet, ale tylko dla posiadaczy specjalnego kodu promocyjnego. Pozwala on na otrzymanie darmowego zakład bez ryzyka o wartości 20 PLN. Oprócz rejestracji należy wysłać mail na adres promocje@lvbet.pl, w tytule wpisując „Bonus bez depozytu”. Freebet będzie posiadał mnożnik x20 i będzie dostępny dla kuponu z co najmniej 3 zdarzeniami o łącznym kursie minimum 2,5 oraz kursem pojedynczego zdarzenia nie mniejszym niż 1,25. Ewentualną wygraną należy dwukrotnie obrócić po kursie łącznym 2,0, aby móc wypłacić środki.

Freebet w Star-Typ Sport Sp. z o.o. (STS)

freebet sts

Star-Typ Sport to jedne z najstarszych zakładów bukmacherskich działających na terenie kraju. Tak doświadczony bukmacher nie mógł pominąć w swojej ofercie powitalnej dla nowych graczy opcji sts kod promocyjny w postaci darmowego zakład bez ryzyka. Nowi klienci mogą otrzymać już po „szybkiej” rejestracji (nie tak jak w przypadku większości konkurencyjnych firm – pełnej rejestracji). Bonus Freebet 25 PLN dotyczy wyłącznie zakładów za pośrednictwem sieci Internet.

By móc cieszyć się darmowymi środkami na grę w postaci freebetu o wartości 25 PLN, należy podczas rejestracji wpisać w polu kod promocyjny hasło „pewne25” (wielkość liter przy wpisywaniu hasła pewne 25 nie ma znaczenia – podaje bukmacher na swojej stronie internetowej). Freebet bez depozytu o wartości 25 złotych w firmie STS ma jednak pewne warunki obrotu. Bonusem należy trzykrotnie obrócić, przy minimalnym łącznym kursie kuponu nie mniejszym niż 1,91.

 

Freebet w ETOTO

Zakłady bukmacherskie ETOTO to stosunkowo młody gracz na polskim rynku. Nie zmienia to faktu bardzo kompletnej oferty, dostępnych wszystkich klasycznych rodzajów promocji czy choćby dedykowanej aplikacji mobilnej (co w dzisiejszych czasach jest absolutnym „must have”). Aby otrzymać bonus bez depozytu o wartości 20 złotych, należy dokonać pełnej rejestracji w serwisie internetowym bukmachera (na stronie www.etoto.pl). Co ważne, bonus freebet może zostać wykorzystany wyłącznie na urządzeniu mobilnym (istnieje konieczność zainstalowania aplikacji na smartfonie – dostępna jest wersja na system Android i iOS). Dodatkowo bonus ma wymóg w postaci kuponu pojedynczego z kursem minimalnym 2,2 lub kuponu z kilkoma zdarzeniami o łącznym kursie minimalnym 2,2 i kursem pojedynczego zdarzenia na poziomie 1,3 i więcej.

Dodatkowo firma ETOTO oferuje bonus freebet o wartości 20 PLN także do drugiego depozytu dla nowych graczy. Wymogi co do tej promocji są takie same jak w przypadku pierwszego darmowego zakład bez ryzyka.

Regulamin Oferty powitalnej dostępny na stronie organizatora po wybraniu konkretnej promocji.

Freebet w Totalbet

freebet bez depozytu

Zakłady bukmacherskie Totalbet to jedne z najmłodszych w całym zestawieniu. Jednak działające bardzo sprawnie na rynku zakładów wzajemnych. Pochwalić warto szeroką ofertę promocji i bonusów, także tych na powitanie nowych graczy. Wśród nich znajdziemy freebet o wartości 15 PLN, który otrzymamy zaraz po pełnej rejestracji konta u tego bukmachera. Bonusowe środki możemy postawić na zakład SOLO lub AKO z minimalnym kursem 2,0. W przypadku porażki i zwrotu środków nie ma obowiązku ich dalszego obrotu. Środki można wypłacić lub przeznaczyć na dalszą grę.

Uwaga! Bonus bez depozytu – freebet u tego bukmachera dostępny jest tylko dla graczy posiadających specjalny kod promocyjny. Kody posiadają określony termin wazności.

Regulamin promocji Freebet w Totalbet dostępny jest na stronie organizatora.

Freebet w Milenium

Zakłady Bukmacherskie Milenium również oferują darmowy zakład bez ryzyka dla nowych klientów. Co ciekawe, freebet o wartości 10 złotych jest dostępny dla nowych graczy, którzy założą konto u tego bukmachera (co automatycznie wiąże się z zapisanie do programu Liga Mistrzów Milenium) i mogą otrzymać go zarówno poprzez serwis internetowy, jak i w punkcie stacjonarnym. Aby otrzymać ten bonus bez depozytu freebet, należy podczas rejestracji na formularzu zaznaczyć pole „Chcę otrzymać DARMOWY ZAKŁAD”, a w przypadku punktu stacjonarnego wystarczy powiedzieć o chęci udziału w promocji pracownikowi punktu (w praktyce pracownik punktu sam przypomni o promocji nowemu graczowi).

Niestety freebet u tego bukmachera dostępny jest po dokonaniu pierwszej wpłaty. Za postawiony kupon, w przypadku porażki zostanie zwrócona kwota maksymalnie 10 PLN (nawet, jeżeli zakład został postawiony za wyższą stawkę). Zwrot nastąpi w formie punktów na koncie, które można wykorzystać do dokonania kolejnych zakładów. Zwrotu w ramach promocji freebet nie można wypłacić w gotówce.

Regulamin Darmowego zakładu dostępny jest na stronie organizatora.

Podsumowując, promocje typu freebet są bardzo często spotykane wśród działających na polskim rynku zakładów wzajemnych. Szczególnie nowości takie jak betclic kod promocyjny są chętnie sprawdzane wśród graczy. Dodatkowo przyciągają one nowych klientów podobnie jak inne promocje bukmacherów, np. bonus powitalny pozwalający podwoić czy potroić pierwszą wpłatę (a czasem nawet drugą i trzecią). Wysokie bonus bez depozytu, szeroka oferta, dostęp przez aplikację mobilną czy pozytywne budowanie marki (zwłaszcza w mediach społecznościowych) to aktualne standardy w tej branży. Jeżeli podmiot nie zadba o wszystkie wymienione aspekty, nie ma szans na duży kawałek tortu.

Wspomniana nowelizacja ustawy o grach hazardowych bardzo dobrze wpłynęła na cały rynek i płacone podatki. Przepisy skutecznie ograniczyły także ewentualną grę nieletnich. Zmiana przepisów początkowo „przegoniła” zagranicznych bukmacherów, ale kwestią czasu jest ich ponowne pojawienie się w polskiej przestrzeni, tym razem już z licencją Ministerstwa Finansów (pierwsze już zostały wydane). Zobaczymy, co ciekawego zaoferują, by zbudować swój portfel klientów na coraz ciaśniejszym rynku.