Fortuna vs LV BET – Starcie bukmacherów

W dzisiejszym zestawieniu skupimy się na porównaniu ofert dwóch czołowych bukmacherów, których, co dziwne, znacznie więcej różni, niż łączy. Z jednej strony mamy Fortunę, która na rynku zakładów wzajemnych działa już od lat 90 ubiegłego wieku, z drugiej zaś LV BET, który na arenie bukmacherskiej zagościł dopiero w 2016 roku. Co więcej, Fortuna może się pochwalić naprawdę dobrze rozwiniętą siecią punktów naziemnych, w przypadku gdy LV BET posiada zaledwie kilka takich oddziałów. Jednak tym, co łączy naszych rywali jest naprawdę dobrze rozwinięta oferta online. Jeśli chcesz wiedzieć, który z bukmacherów, w naszej ocenie jest lepszy, koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem.

Bonus powitalny – punkt dla Fortuny

Oferta od Fortuny – bonus od depozytu 100% do 2000 zł, 20 zł na zakład bez depozytu, 215 zł na zakład bez ryzyka (w standardowej ofercie 2000 zł, 20 zł i 200 zł).

Oferta od LV BET – bonus od depozyty 100% do 2000 zł, 50% do 1000 zł, zakład bez ryzyka do 333 zł, 20 zł na zakład bez depozytu oraz darmowy zakład 50 zł za karnety.

Jak zawsze zaczniemy od bonusów powitalnych, które stanowią największą zachętę do założenia konta u operatora. Musimy przy tym zaznaczyć, że w przypadku obu operatorów prezentuje się ona naprawdę dobrze, znajdując się wręcz w czołówce spośród dostępnych ofert. Jednak przyjrzyjmy się dokładniej ofertom naszych dwóch rywali.

Fortuna w swojej ofercie daje nowym graczom możliwość skorzystania z trzech różnych form bonusów – środków przyznawanych od pierwszej wpłaty, darmowego zakładu bez ryzyka oraz bonusu bez depozytu. Łącznie nowi gracze mogą liczyć nawet na dodatkowe 2000 zł i 20 zł w formie punktów FKP przyznanych do wykorzystania na bonus bez depozytu. Warto przy tym przyznać, że jest to standardowa oferta. Korzystając z naszego kodu promocyjnego nowi gracze mogą zyskać dodatkowe 215 zł na zakład bez ryzyka.

Dla uzyskania bonusu Fortuna wymaga wyłącznie dokonania jednego obrotu, a w przypadku środków przyznawanych od pierwszego depozytu gracz musi obrócić środkami czterokrotnie, z minimalnym kursem na poziomie 1,60.

Inaczej kształtuje się oferta od LV BET, który oferuje swoim klientom możliwość zgarnięcia bonusu powitalnego o wartości do 300 zł. Jednak w odróżnieniu do większości ofert, nie jest to typowy bonus od wpłaconego depozytu. Zamiast środków w ramach bonusu, gracz otrzymuje specjalny mnożnik x100 oraz bonus 1% wpłaconego depozytu. Tym samym przy dokonaniu wpłaty w wysokości 100 zł możemy liczyć na dodatkowy bonus w wysokości 1 zł. Jednak aby z niego skorzystać należy aktywować mnożnik i wytypować kupon z min. trzema zdarzeniami, dla których łączny kurs wyniesie min. 2,00. Gracze mogą więc liczyć na 2000 zł. Dodatkowe środki w wysokości 1000 zł można zgarnąć od wpłaty drugiego depozytu, dla którego mnożnik wynosi x50. Co więcej, gracze, którzy założą konto za pośrednictwem naszego linka mogą liczyć na dodatkowy darmowy zakład o wartości 20 zł. Warto tutaj zaznaczyć, że każdy gracz, który posiada karnet na mecze wybranych drużyn może liczyć na dodatkowy bonus w wysokości 50 zł.

Nie ukrywamy, że na rynku trudno jest znaleźć oferty lepsze niż te, które prezentują nasi operatorzy. W naszej ocenie lepiej wypada jednak oferta Fortuny. Głównie na naszą ocenę wpłynął fakt, że operator ten stosuje proste zasady ich przyznawania. Jednak nie ukrywamy, że również jej młodszy rywal może się pochwalić naprawdę dobrą ofertą.

Kursy bukmacherskie – ponownie Fortuna

W kolejnym kroku porównaliśmy kursy bukmacherskie, które odgrywają kluczową rolę przy wyborze bukmachera. Najważniejszym wskaźnikiem w naszym teście będą marże, jakie bukmacherzy pobierają za obsługę zawieranych zakładów. Aby przedstawić możliwie najbardziej wiarygodne dane postanowiliśmy przyjrzeć się aż pięciu najpopularniejszych ligach piłkarskich, a także na zakładach tenisa i w ramach e-sportu.

W naszym teście ponownie wygrała fortuna, która w przypadku zdecydowanej większości wydarzeń pobiera niższe marże. Średnia prowizja w Fortunie wynosi 5,08%, podczas gdy w LV BET możemy się spodziewać marży na poziomie 5,36%. Najbardziej zauważalne różnice pojawiły się w przypadku naszej Ekstraklasy, gdzie marże wynosiły w Fortunie – 3,155%, a w LV BET 5,76%. W przypadku Ligi Mistrzów wynik był zbliżony i wynosił kolejno 5,13% w Fortunie i 5,07% w LV BET.

Oferta zakładów – tym razem remis

Przechodząc do analizy oferty zakładów napotkaliśmy naprawdę spory problem z wyłonieniem tego najlepszego. Obie oferty są dopracowane w najmniejszym nawet calu. Jednak przyjrzyjmy się im bliżej.

W ofercie LV BET da się zayważyć oryginale podejście do prowadzenia działalności związanej z zakładami wzajemnymi. Nie inaczej sprawa wygląda w przypadku jego oferty. Chcemy już na starcie podkreślić, że ta jest naprawdę bardzo szeroka, a to co szczególnie rzuca się w oczy to rozwinięcie oferty o rozgrywki popularnych gier komputerowych, takich jak CS: GO, Hearthstonw czy League of Legends. Jest to o tyle ciekawe rozwiązanie, jednak musimy przyznać, że zestawienie go z naprawdę długa listą pozostałych dyscyplin może prowadzić do lekkiego chaosu podczas wyszukiwania interesujących rozgrywek.

Fortuna zdecydowała się na pozostanie wiernym tradycjom i tam nie znajdziemy nic szczególnie zaskakującego. Jednak nie znaczy to, że oferta jest nudna. Wręcz przeciwnie, Fortuna postawiła na sporty klasyczne, wprowadzając naprawdę wiele różnorodnych dyscyplin, w tym również te niszowe.

Więc który z bukmacherów wypadł lepiej? Z jednej strony LV BET bije na głowę, jeśli chodzi o szeroki wachlarz rozgrywek e-sportowych. W tej kategorii znajduje się on zdecydowanie w ścisłej czołówce. Jednak w odniesieniu do bardziej klasycznych rozgrywek, które również posiadają wierne grono odbiorców, zdecydowanie lepiej wypada Fortuna. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się, że w tej kategorii kolejny raz damy po punkcie każdemu z buków.

fortuna aplikacja

Aplikacja mobilna – tym razem Fortuna

Rozwój technologii mobilnych sprawił, że obecnie solidna aplikacja to podstawa, umożliwiająca stały rozwój usług. Nasi operatorzy doskonale zdają sobie z tego sprawę i posiadają w swojej ofercie aplikacje mobilne. Jednak jak to wygląda z bliska?

Za pojawienie się aplikacji mobilnej w ofercie LV BET odpowiada sam były sekretarz PZPN Pan Zdzisław Kręcina. Jednak od swojej pierwotnej wersji aplikacja sporo się zmieniła. Gracze, którzy już jakiś czas korzystają z usług LV BET z pewnością zauważyli, że aplikacja przeszła lifting, który w naszej ocenie wyszedł na plus. Obecnie gracze wybierający aplikację mobilną mają dostęp do zakładów przedmeczowych i w formule na żywo. Dodatkowo mogą korzystać z opcji match trackera i byłyskawicznych transakcji finansowych (wpłaty i wypłaty). Dodatkowo mogą typować również sporty wirtualne. Jedyne, czego w naszej opinii brakuje aplikacji mobilnej od LV BET to dostępu do transmisji na żywo oraz rozbudowanych statystyk. Niemniej sama aplikacja, dostępna na Androida i iOS prezentuje się naprawdę dobrze.

Wszystko to, czego nie znaleźliśmy w aplikacji od LV BET pojawiło się w tej ofertowanej przez Fortunę. Nie da się ukryć, że jej program jest naprawdę solidny i znajduje się na prowadzeniu w odniesieniu do pozostałych operatorów. Fortuna w swojej aplikacji mobilnej zapewnia dostęp do naprawdę dobrze rozbudowanych statystyk i transmisji na żywo z wybranych rozgrywek. Co więcej, gracze mogą liczyć na system powiadomień PUSH oraz szybkie płatności. Widać, że Fortuna solidnie przystąpiła do swojego zadania i można śmiało określić ją mianem trendsettera, a co ważne, operator ten nie spoczywa na laurach i stale dba o to, by rozwijać swoją aplikację.

Podsumowując, obie aplikacje mobilne prezentują się naprawdę dobrze. Każda z nich działa płynnie i spełnia swoje funkcje. Jednak nie możemy przejść obojętnie wobec naprawdę dobrze rozwiniętej apki od Fortuny i właśnie dlatego zdecydowaliśmy, że tym razem przyznamy punkt bardziej doświadczonemu bukmacherowi.

Zakłady na żywo – punkt dla Fortuny

Kolejnym punktem, który postanowiliśmy dla Was zweryfikować są zakłady na żywo, które cieszą się naprawdę dużą popularnością. Nowe technologie sprawiły, że obecnie gracze mogą śledzić i typować spotkania w trakcie ich trwania. To zdecydowany plus, który wpływa na podniesienie atrakcyjności rozgrywki.

Obaj operatorzy zadbali o to, by w ich ofercie znalazły się również rozgrywki w formule live. Dostęp do takich wydarzeń jest niemal całodobowy, przez siedem dni w tygodniu. Oczywiście najwięcej rozgrywek znajdziemy wśród najpopularniejszych dyscyplin, takich jak piłka nożna, tenis, koszykówka czy hokej na lodzie. Jednak podążając z duchem czasu obydwaj bukmacherzy umożliwiają również typowanie na żywo rozgrywek typowo niszowych jak badminton, krykiet czy snooker. Co ciekawe i warte ponownego podkreślenia i Fortuna i LV BET udostępniają możliwość typowania wydarzeń na żywo również za pośrednictwem aplikacji mobilnej, co z pewnością wpływa korzystnie na poziom rozrywki.

Jednak aby nie było zbyt kolorowo, musimy zaznaczyć, że każdy z naszych operatorów potknął się w kwestii zakładów na żywo. Fortuna wymaga od graczy zainstalowania wtyczki Flash, co w naszej ocenie jest sporą ingerencją w prywatność użytkowników. Z kolei LV BET udostępnia transmisje na żywo wyłącznie z e-sportów. Oczywiście wiemy, że transmisje nie są jeszcze powszechnym udogodnieniem w ofertach bukmacherów, niemniej uważamy, że jeśli LV BET pretenduje do miana jednego z najlepszych polskich bukmacherów, to powinien koniecznie nadrobić zaległości.

Obie oferty na żywo prezentują się naprawdę dobrze. Szeroki wybór dyscyplin i dostęp do typowania z poziomu aplikacji to odpowiedni kierunek. Jednak za sprawą możliwości śledzenia rozgrywek w formie transmisji, postanowiliśmy, że punkt zgarnie Fortuna.

Metody płatności – punkt dla LV BET

W przypadku metod płatności nie powinno nikogo dziwić, że rezultaty są podobne i co ważne bardzo dobre w przypadku obydwu operatorów. Każdy z nich posiada dobrze rozbudowaną sekcję metod wpłat.

LV BET udostępnia możliwość dokonywania płatności na wszystkie wymagane sposoby. Znajdziemy więc tutaj opcję wpłaty za pośrednictwem kart płatniczych (MasterCard i Visa), portfelami elektronicznymi Skrill i Paymenticon, a także za pośrednictwem BLIKa czy platform płatniczych tpay.com, Przelewy24 i Dotpay). Nie zabraknie również voucherów Paysafecard i Skycash. Wato podkreślić, że niemal każda z proponowanych metod wpłaty jest błyskawiczna i całkowicie bezpłatna. Gdyby pojawiły się również wpłaty kryptowalutami bylibyśmy we wpłatowym niebie, ale i tak musimy przyznać, że jest bardzo dobrze.

Fortuna również nie pozostaje w tyle. Gracze wybierający tego bukmachera mogą liczyć na wpłaty kartami płatniczymi, za pośrednictwem PayU, Skrilla czy Masterpass, a także tpay.com i BLIKa. Dodatkowo operator realizuje transakcje z 20 banków. Jedyne czego zabrakło to obsługi bonów paysafecard, co sprawiło, że tym razem daliśmy mały minus.

Tym razem to LV BET zgarnął punkt. Dostęp do różnorodnych metod wpłaty jest kluczowy, aby zapewnić graczom szeroki wybór.

Obsługa klienta – ponownie remis

Warto popatrzeć również jak wygląda kwestia obsługi klienta u naszych zawodników. W końcu, choć gra odbywa się całkowicie dobrowolnie, to potrafi sprawić kłopoty i wówczas warto mieć szansę poradzić się specjalisty.

Fortuna ponownie stanęła na wysokości zadania, gwarantując swoim graczom dostęp do obsługi klienta na naprawdę wysokim poziomie. Choć konsultanci nie pracują przez całą dobę to oceniamy ich naprawdę wysoko. Operator umożliwia kontakt na pośrednictwem czatu na żywo (tutaj w godzinach 9:00 – 24:00) oraz za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego. Konsultanci wykazują się naprawdę fachową wiedzą i szybkim czasem reakcji. Na wyróżnienie tutaj zasługuje również sekcja FAQ, w której znajdziemy najważniejsze informacje oraz ciekawe tutoriale, które omawiają najważniejsze kwestie związane z tworzeniem i wysyłaniem zakładów.

LV BET zasługuje na gorącą pochwałę za umożliwienie całodobowego kontaktu z obsługą klienta. Mimo wszystko dalej jest to nowość na naszym rynku, która z pewnością spodoba się graczom preferującym typowanie w środku nocy. Kontakt z obsługą jest dostępny za pośrednictwem czatu na żywo, drogą mailową oraz za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, a także poprzez kontakt telefoniczny. Czas oczekiwania na połączenie oraz sama praca obsługi klienta jest na naprawdę wysokim poziomie. Trochę słabiej wypada sekcja FAQ, jednak liczymy na to, że LV BET w kolejnym kroku zajmie się jej doskonaleniem.

W przypadku obu bukmacherów nasz problem testowy został szybko rozwiązany, co bardzo miło nas zaskoczyło. Tym samym ponownie przyznaliśmy po punkcie każdemu z operatorów.

Nasze wrażenia

Nie da się ukryć, że w dzisiejszym teście trudno było znaleźć wspólny mianownik. Z pewnością na ofertę Fortuny zdecydują się doświadczeni gracze, którzy decydują się na zmianę punktów naziemnych na te internetowe. Z kolei usługi LV BET chętniej wybiorą młodzi gracze, których zachęci dostęp do oferty na e-sporty. Jednak oczywiście nie chcemy nikogo szufladkować i zachęcamy do zapoznania się z ofertą każdego z operatorów.

W naszej ocenie obydwie marki należy tutaj docenić za szeroki wybór dyscyplin i dostęp do licznych metod płatności. Również na plus działa obsługa klienta, która u każdego z buków trzyma naprawdę wysoki poziom. Strony internetowe i aplikacje mobilne również są dopracowane w najmniejszym nawet aspekcie. Jednak jeśli mielibyśmy zwrócić na coś uwagę, to byłyby to oferty na żywo, które generują uciążliwe niedogodności w ofercie każdego z bukmacherów.

Wracając do plusów, nie da się przejść obojętnie nad ofertą bonusów powitalnych u naszych operatorów. Ta trzyma naprawdę wysoki poziom, a przy tym, wykorzystując nasz kod promocyjny może się okazać jeszcze ciekawsza.

Z czynników, które nie są brane pod uwagę w naszym zestawieniu, chcielibyśmy pochwalić operatorów na działalność na rzecz polskiego sportu. Fortuna mocno angażuje się w działalność sponsoringową wspierając m.in. Legię Warszawa oraz 1 ligę piłki nożnej. LV BET z kolei wspiera Unię Leszno, Wisłę Kraków oraz Stal Mielec.

Całościowo, nieznacznie lepsze wrażenie zrobiła na nas Fortuna. Trudno było nam się doszukać jakichś typowych wad, które obniżałyby jakość gry. LV BET z kolei powinien popracować nad dopracowaniem oferty kursów, poprawić nieznacznie funkcjonalność swojej apki, a także zadbać o ofertę zakładów na żywo. Jednak mimo tych wad jesteśmy naprawdę pod wrażeniem, że tak dobrze radził sobie w pojedynku z tak dobrym graczem jak Fortuna.

Fortuna vs LV BET – wynik

W kolejnym naszym teście znów gratulacje należą się Fortunie, która pokonała kolejnego rywala. Jest to o tylko imponujący wynik, ponieważ LV BET można z powodzeniem określić mianem najszybciej rozwijających się bukmacherów na polskim rynku. Jednak tempo rozwoju to nie wszystko i LV BET powinien dalej uczyć się od najlepszych, aby osiągnąć prawdziwie wysoką pozycję na rynku.

Jeśli zależy Ci na tym aby być na bieżąco z najświeższymi nowinkami w dziedzinie zakładów bukmacherskich, zachęcamy do zapoznania się z naszymi pozostałymi artykułami.

Który bukmacher jest lepszy? Fortuna vs LV BET

W poniższym zestawieniu możecie zobaczyć, jak kształtuje się przydział punktów w naszym teście:

Bukmacher Fortuna LV BET
Bonus startowy 1 0
Kursy bukmacherskie 1 0
Oferta zakładów 1 1
Aplikacja mobilna 1 0
Zakłady na żywo 1 0
Metody płatności 0 1
Obsługa klienta 1 1
Program lojalnościowy 1 0
Łącznie 7 3
Rejestracja ZAREJESTRUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ