ESPORT bets – co warto wiedzieć na ten temat?

Rosnąca popularność branży esportowej wpływa również na rynek bukmacherski. Wiele serwisów w ostatnich latach znacznie rozbudowało ofertę zakładów na wydarzenia esportowe. Poszerza się liczba dostępnych dyscyplin, turniejów, a także sposobów typowania wyników. Ogromnym udogodnieniem dla fanów esportu są również liczne promocje związane z obstawianiem esport bets. W tym miejscu przybliżymy ofertę zakładów bukmacherskich na sporty elektroniczne, a także powiemy więcej o tym, jak obstawiać esport, aby notować satysfakcjonujące wyniki.

Sporty elektroniczne – imponujący rozwój branży w ostatnich latach

Ostatnie 10 lat to błyskawiczny rozwój branży sportów elektronicznych. Początki rywalizacji online w grach komputerowych notujemy na początek XXI wieku, ale dopiero takie dyscypliny jak Counter Strike Global Offensive, League of Legends oraz DOTA 2 pozwoliły stworzyć świat, w którym najlepsi gracze mogą liczyć na sowite wynagrodzenie liczone w setkach tysięcy dolarów. Wielu znanych producentów tworzy nowe gry komputerowe pod kątem rywalizacji esportowej. Dzięki temu, liczba dyscyplin stale się poszerza i otwiera drzwi przed osobami, które pragną spróbować swoich sił w rozgrywce z najlepszymi konkurentami z całego świata.

Na ten moment, w świecie esportu dominują trzy wiodące nurty. Pierwszym z nich są oczywiście strzelanki kooperacyjne, w których dwie drużyny walczą między sobą i starają się wypełniać określone zadania. Przykładem takich gier jest Counter Strike Global Offensive czy też Rainbow Six Siege. Mamy także gry z gatunku Multiplayer Online Battle Arena, w którym dwie drużyny starają się przejąć kontrolę na mapie i zniszczyć bazę przeciwnika. Najpopularniejszymi przedstawicielami są tutaj: League of Legends oraz DOTA 2. Z kolei gra Overwatch łączy cechy MOBA oraz strzelanki. Trzecim dominującym nurtem są strategie, w których gracze rywalizują jeden na jednego, budując swoją bazę, rekrutując armię i prowadząc walkę z rywalem. Dobrym przykładem jest gra Starcraft 2.

Esport w świecie zakładów bukmacherskich

Prestiżowe rozgrywki esportowe na całym świecie przyciągają zainteresowanie tysięcy fanów z wielu krajów na całym świecie. Finały wielkich turniejów ogląda nawet ponad milion widzów. Tak duże zainteresowanie nie mogło przejść obojętnie obok branży bukmacherskiej, która pozwala typować wyniki popularnych rywalizacji. I tak, kilka lat temu pojawiły się pierwsze zakłady na CS: GO, LoL oraz DOTA 2. Sporym zainteresowaniem cieszyły się także zakłady na World of Warcraft czy FIFA. W ostatnich latach oferta została wzbogacona o kolejne dyscypliny. W dużych serwisach bukmacherskich znajdziemy obecnie odrębne sekcje poświęcone w całości sportom elektronicznym.

O ile jeszcze kilka lat temu można było obstawiać wyłącznie zakłady na zwycięzcę turnieju oraz zwycięzcę ważniejszych meczów, o tyle dzisiaj, rynki są dużo bardziej rozbudowane. Można typować dokładne wyniki, liczbę zdobytych punktów, wyniki w zakładach handicap, a także statystyki indywidualne poszczególnych graczy. To wszystko sprawia, że esport bets dają coraz szersze pole do popisu wszystkim osobom interesującym się dyscyplinom elektronicznym. Możemy śmiało zakładać, że ten stan rzeczy nie ulegnie zmianom, a zakłady na esport będą stanowiły coraz ważniejszą część oferty w serwisach bukmacherskich.

Jakie dyscypliny można obstawiać u legalnych bukmacherów?

Lista sportów elektronicznych dostępnych na zakładach bukmacherskich stale się poszerza. Stale pojawiają się równie nowe dyscypliny, które w krótki czasie zyskują ogromne zainteresowanie ze stronty fanów. I tak, z trzech najważniejszych dyscyplin oferta rozrosła się do kilkunastu. Do najchętniej obstawianych sportów elektronicznych zaliczymy następujące tytuły:

 • Counter Strike Global Offensive
 • League of Legends
 • DOTA 2
 • Starcraft 2
 • Call of Duty Warzone
 • Fortnite
 • Rocket League
 • World of Warcraft
 • FIFA
 • Rainbow Six Siege
 • Overwatch
 • Hearthstone

Ofertę zakładów bukmacherskich rozwijają nie tylko polscy bukmacherzy, ale również zagraniczne esports Betting sites. W tym miejscu warto zaznaczyć, że w Polsce możliwe jest obstawianie zakładów wyłącznie u licencjonowanych bukmacherów posiadających zgodę Ministerstwa Finansów. Poniżej znajdziesz wszystkie firmy bukmacherskie, które dysponują takim pozwoleniem i mogą nam zaoferować całkowicie legalne zakłady na esports.

Zakłady na Counter Strike Global Offensive

Counter Strike Global Offensive to bez wątpienia jedna z najchętniej obstawianych dyscyplin esportowych. W grze mierzą się dwie pięcioosobowe drużyny, które walczą na niewielkiej mapie na zasadzie: obrońcy i atakujący. Rozgrywka na jednej mapie trwa do 30 rund. Drużyna, która jako pierwsza zdobędzie 16 punktów, wygrywa. Od czasu do czasu zdarzają się jednak remisy po 15 punktów. Wówczas rozgrywana jest dogrywka, która wyłoni zwycięzcę. W niższych fazach turnieju, do wygrania meczu potrzeba zazwyczaj jednego dużego punktu, czyli wygrania na danej mapie. W prestiżowych turniejach, w fazie pucharowej gra się do dwóch, a nawet trzech wygranych map.

Dostępne w sieci esport bets pozwalają nam typować zwycięzcę meczu, liczbę punktów w poszczególnej partii na zasadzie under/over, dokładny wynik meczu, statystyki indywidualnych graczy, a także zwycięzcę po ustawieniu handicapu. Gracze mogą również wskazać drużynę, która ich zdaniem wygra cały turniej. Do najlepszych drużyn zaliczymy: Vitality, Heroic, Natus Vincere, Astralis, BIG, OG, G2, FaZe czy FURIA. Dawniej, niezwykle silną drużyną była ekipa Ninjas in Pyjamas, która obecnie posiada swoje sekcje w kilku sportach elektronicznych, ale nie osiąga już tak dużych sukcesów.

Obstawianie meczy League of Legends

Oferta zakładów bukmacherskich na esport nie mogłaby się obyć bez wydarzeń League of Legends. Jest to gra MOBA, w której walczą dwie drużyny po pięć osób. Celem jest przejęcie kontroli nad mapą oraz zniszczenie bazy przeciwnika. W grze niezwykle istotny jest podział ról. Np. jungler rzadziej włącza się w bezpośrednią walkę z innymi bohaterami, a skupia się przede wszystkim na pozyskiwaniu surowców, które mogą być wykorzystane do rozwoju drużyny. Każdy uczestnik rozgrywki może wybrać jedną z wielu postaci obdarzonych unikalnymi, specjalnymi umiejętnościami.

Większość meczy LoL toczy się do dwóch wygranych map, chociaż w finałach do zwycięstwa mogą być potrzebne nawet 3 lub 4 mapy. Gracze mogą typować zwycięzcę, dokładny wynik meczu, statystyki indywidualne graczy, a także zakłady handicap oraz under/over. Do najlepszych zespołów League of Legends zaliczymy przede wszystkim ekipy z Azji: DAMWON Gaming, Top Esports, DRX, JD Gaming oraz Suning Gaming. Honoru innych regionów świata bronią: G2 Esports, mousesports oraz Fnatic. W światowym rankingu wysoko znajdziemy dwie polskie ekipy: AGO ROGUE oraz K1ck Neosurf.

Typowanie wyników w DOTA 2

DOTA 2 zalicza się do najlepiej opłacanych dyscyplin. Najlepsi zawodnicy występujący w najmocniejszych teamach mogą zarobić nawet ponad 6 mln dolarów rocznie! Pula nagród na dużych turniejach stale się zwiększa. Do rzadkości nie należą już eventy, w których do podziału jest nawet ponad 20 mln dolarów. DOTA 2 pod względem zarobków wyprzedza CS: GO, LOL oraz Fortnite. Do najmocniejszych ekip zaliczymy: Team Secret, PSG.LGD, Elephant, Vici Gaming, Team Aster, Quincy Crew czy Team Liquid. Legendą tej dyscypliny w Polsce jest Michał „Nisha” Jankowski, który występuje w drużynie Team Secret znajdującej się na czele rankingu światowego w 2020 roku.

Zasady DOTA 2 są bardzo zbliżone do League of Legends. Mamy zatem dwie drużyny pięcioosobowe, które rywalizują ze sobą na mapie, starając się przejąć terytorium i zniszczyć bazę swoich oponentów. Mecze zwykle rozgrywa się na dwóch mapach, a w fazach grupowych może dojść do remisu 1-1. W przypadku fazy pucharowej zwykle gra się do dwóch, trzech, a nawet czterech zwycięstw. Zakłady na DOTA 2 dają zatem szerokie pole do popisu osobom, które lubią analizować styl gry najlepszych druzyn. Znajdziemy tu esport bets 1×2 lub dwutorowe 12, handicapy, under/over, a także zakłady na wyniki notowane przez najlepszych uczestników rozgrywki.

Zakłady bukmacherskie na Fortnite

W serwisach bukmacherskich często spotkamy się z zakładami na Fortnite. To gra, która zapoczątkowała w erze esportu gatunek Battle Royale, w którym gracze walczą o przetrwanie z pomocą wielu broni palnych oraz broni białej. Ponadto, można niszczyć obiekty znajdujące się na mapie, zbierając tym samym surowce potrzebne do budowania własnych fortyfikacji, a także schodów i mostów, po których można szybciej dotrzeć na trudno położone tereny. W Fortnite mamy tryb solo, w którym każdy walczy z każdym, a wygrywa gracz, który jako ostatni zostanie przy życiu. Mamy także tryby drużynowe po 2, 3 lub 4 osoby.

W grze istnieje aktywny obszar bitwy, na którym należy się utrzymać, aby nie ponieść natychmiastowej porażki. W związku z tym, zawodnicy muszą być stale w ruchu, co oczywiście naraża na ostrzał. Osoba, która szybciej dotrze do centrum ośrodka bitwy może się okopać, co daje przewagę w decydującej rozgrywce. W Fortnite często można typować mecze najlepszych drużyn, w także wskazywać swoje typy do zwycięstwa w prestiżowych turniejach.

Esport bets w Call of Duty

W roku 2020, do grona popularnych dyscyplin esportowych dołączyła także seria Call of Duty. Firma Activision wydała grę Warzone, która wpisuje się w gatunek Battle Royale. Nawet setka graczy walczy na dużej mapie o przetrwanie. W trybie pojedynczym wygrywa gracz, który jako ostatni zostanie przy życiu. Mamy także tryb gry w duetach, drużynach trzyosobowych oraz najbardziej popularne zmagania drużyn czteroosobowych. W grze trzeba zbierać ekwipunek niezbędny do przetrwania oraz stale podążać za zmniejszającym się obszarem bitwy, nieuchronnie prowadzącym do konfrontacji.

Zasady są zatem bardzo podobne do gry Fortnite, jednak w praktyce, Call od Duty Warzone to inna gra, w której większy nacisk położono na realizm pola bitwy i oddanie klimatu prawdziwych potyczek zbrojnych. Tymczasem Fortnite jest bardziej „cukierkowy” oferując nam nieco komiksową oprawę, możliwość wznoszenia własnych fortyfikacji, a także dziwaczne stroje, które rozróżniają gracza na mapie. Dzięki temu, zarówno Call of Duty, jak również Fortnite, mają bogatą grupę odbiorców, którzy mogą wybrać, jaka forma rozgrywki bardziej im odpowiada.

Obstawianie wyników w Starcraft 2

Mieliśmy już strzelanki FPS, Battle Royale, a także gry z gatunku MOBA. Szerzej warto wymienić również strategie, w których rywalizuje się na zasadzie 1 vs 1. Świetnym przykładem jest gra Starcraft 2, w której gracze mogą rozwijać swoją bazę, rekrutować armię, a także prowadzić wojny ukierunkowane na zniszczenie bazy przeciwnika. Zakłady bukmacherskie w Starcraft 2 pozwalają nam typować zwycięzców, dokładny wynik meczu, a także kolejność w klasyfikacji generalnej turnieju. Rozgrywka jest chętnie oglądana przez osoby, które chcą poznać strategie gry najlepszych zawodników.

Rodzaje zakładów bukmacherskich na esport

Opisaliśmy już najważniejsze sporty elektroniczne, które znajdziemy w ofercie legalnych bukmacherów. Warto również omówić rodzaje esport bets. Możliwości graczy z roku na rok stają się coraz większe, ponieważ każdy renomowany bukmacher chce zaprezentować jak najlepszą ofertę zakładów bukmacherskich na esport. Poniżej opisujemy najważniejsze rodzaje zakładów:

 • Zwycięzca meczu – podstawowy zakład, w którym wybieramy zawodnika lub drużynę, która naszym zdaniem wygra to spotkanie. Większość dyscyplin oferuje zakłady dwutorowe 12, ale są również sporty z zakładami 1X2 z opcją remisu. Przykładem jest chociażby DOTA 2.
 • Handicap – kurs na Twojego faworyta jest bardzo niski i nie opłaca się obstawiać takiego zakładu? W takim razie możesz obstawić zakład z handicapem, odejmując lud dodając wirtualne punkty jednej z drużyn. Dzięki temu, kurs będzie znacznie wyższy.
 • Under/over – w zakładach poniżej/powyżej gracze mogą obstawiać szczegółowe aspekty meczu, np. to, ile punktów zdobędzie dana drużyna. W przypadku Counter Strike Global Offensive można typować wynik „małych punktów” na jednej mapie.
 • Dokładny wynik – jak sama nazwa wskazuje, ten esport bets pozwala nam wytypować konkretny wynik, jakim zakończy się spotkanie. Np. 3-2 dla drużyny A.
 • Indywidualne statystyki – w prestiżowych turniejach gracze mogą również obstawiać wyniki notowane przez poszczególnych graczy.
 • Zakłady specjalne – czy będzie dogrywka w meczu? Czy dany zawodnik zanotuje określony wynik, a jego zespół wygra? W serwisach bukmacherskich znajdziemy również zakłady specjalne, w których możemy liczyć na wyższe kursy.

Najwięcej zdarzeń oferują nam oczywiście mecze finałowe, które cieszą się największym zainteresowaniem ze strony fanów. W przypadku mniej popularnych spotkań oferta często ogranicza się do zwycięzcy meczu oraz dokładnego wyniku. Niemniej jednak, możliwości oferowane przez zakłady the esports są coraz większe i dostosowane do potrzeb graczy.

Zakłady live na wydarzenia esportowe

Warto równie zaznaczyć, że bet on esports można obstawiać także za pośrednictwem funkcji live. Zakłady na żywo informują nas o wyniku meczu i pozwalają typować wydarzenia w czasie rzeczywistym. To świetna wiadomość dla osób, które lubią oglądać najważniejsze wydarzenia esportowe. Co więcej, transmisje są dostępne w formie darmowych streamów, np. za pośrednictwem platformy Twitch. Dzięki temu, bukmacherzy również mogą pokazywać ważne esports matches w swoim serwisie.

Zakłady na żywo generują duże emocje i pozwalają wykorzystać wiedzę na temat przebiegu konkretnego wydarzenia esportowego. Live Betting daje nam coraz szersze możliwości i sprawia, że obstawianie popularnych turniejów staje się przyjemniejsze i pozwala jednocześnie oglądać oraz typować wyniki spotkań. Nie dziwi zatem fakt, że wielu esports fans decyduje się na obstawianie meczów w sportach elektronicznych na żywo.

W jaki sposób obstawiać zakłady na esport?

Obstawianie zakładów bukmacherskich jest niezwykle proste. Najpierw wybieramy jedną z dostępnych dyscyplin, np. Counter Strike Global Offensive. Następnie wybieramy interesujące nas spotkanie, niech będzie to mecz Team Vitality vs Astralis. Przy obu drużynach znajdziemy kursy, które określają ich szanse w danym meczu. Im niższy kurs, tym większym faworytem wydaje się dany zespół. Jeśli kurs jest dla nas za niski, zawsze możemy obstawić zakłady z handicapem. Przykładowo, doliczamy 1,5 punktu po stronie Astralis i wskazujemy wygraną Team Vitality. Aby taki zakład został pozytywnie rozliczony, nasza drużyna musi wygrać przynajmniej dwoma punktami (2 – 1,5).

Wybierz kurs przypisany do wyniku, który typujesz w meczu. Zostanie od dodany do kuponu. Wybierając stawkę wpływasz na wysokość ewentualnej wygranej (kurs x stawka zakładu). Do kuponu możesz dodać kilka zdarzeń jednocześnie i postawić zakład akumulowany, w którym poszczególne kursy mnożą się, dając wyższy kurs całkowity. Aby trafić taki kupon należy oczywiście prawidłowo wytypować wszystkie wyniki dostępne na kuponie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby esport bets mieszać z tradycyjnymi dyscyplinami sportowymi, np. piłką nożną lub tenisem. Jeśli jesteś o krok od wygranej i brakuje Ci jednego zdarzenia, warto rozważyć cash out, czyli zamknięcie zakładu przed czasem i odebranie gwarantowanej sumy wygranej.

Czy betowanie esportu jest opłacalne?

Wielu graczy decydujących się na obstawianie zakładów an espors betting site zgodnie twierdzi, że wydarzenia esportowe mogą być niezwykle opłacalne, jeśli tylko dobrze pozna się tą branżę oraz poświęci nieco czasu na lepsze zrozumienie zasad. Oczywiście niespodzianki zdarzają się tutaj podobnie, jak w innych sportach, ale biorąc pod uwagę, że zakłady na esport wciąż są czymś nowym, gracze częściej mogą liczyć na niewspółmiernie wysokie kursy. Znając daną dyscypliną możesz zatem odnaleźć najbardziej interesujące wydarzenia, w których można pokusić się o lukratywny kupon. E sports betting cieszy się zatem coraz większą popularnością i możemy śmiało zakładać, że w kolejnych latach coraz większa grupa osób będzie typować te zdarzenia.

Jakie wydarzenia esportowe można obstawiać u bukmacherów?

O ile jeszcze kilka lat temu można było obstawiać wyłącznie najważniejsze turnieje w obrębie danej dyscypliny, o tyle dziś mamy znacznie większy dostęp do interesujących zakładów bukmacherskich na esport. Największą popularnością cieszą się turnieje rangi major, w których biorą udział najlepsze drużyny z całego świata. W sportach takich jak League of Legends oraz DOTA 2 mamy natomiast ligi rozgrywane w różnych regionach świata. Największym zainteresowaniem cieszą się zwykle ligi azjatyckie, ponieważ to tam występują najlepsze drużyny. Live betting zwykle proponuje nam spotkania czołowych drużyn, które na żywo śledzi wiele tysięcy fanów z całego świata.

W jakich serwisach bukmacherskich można obstawiać esport?

Chcesz rozpocząć swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi na esport? W Polsce obowiązuje ustawa hazardowa, która sprawia, że esport bets można obstawiać wyłącznie w serwisach legalnych bukmacherów dysponujących licencją Ministerstwa Finansów. Na ten moment możemy wyróżnić kilkanaście firm posiadających takie zezwolenie. Są nimi: STS, Fortuna, LV BET, forBET, eWinner, Betclic, Superbet, PZBUK, Totalbet, Noblebet, Totolotek, Betfan, Etoto oraz BetX. Kilka firm posiada natomiast licencję, ale wciąż czekamy na debiut ich strony internetowych w sieci.

W kuluarach pojawia się wiele pogłosek o tym, że także wielu zagranicznych bukmacherów myśli o tym, aby postarać się o licencję i wrócić do świadczenia swoich usług na naszym rynku. W związku z tym, wybór jest naprawdę duży, dzięki czemu, możemy dostosować serwis pod kątem indywidualnych potrzeb oraz oferty the esports. Należy jedynie pamiętać, że u legalnych bukmacherów obowiązują dwa podatki (są one pobierane automatycznie, ale warto pamiętać o ich obecności). Od każdego obstawionego zakładu pobierane jest 12-procent podatku od stawki. Z kolei w przypadku wygranych powyżej 2280 złotych pobierane jest 10% podatku.

Sprawdzone typy na esport – skąd czerpać pomysły na kupon?

Ogromne zainteresowanie sportami elektronicznymi sprawia, że w sieci bez trudu znajdziemy typy innych graczy na interesujące wydarzenia esportowe. Jeśli dopiero rozpoczynamy swoją przygodę z taką formą zakładów i zależy nam na drobnej inspiracji, możemy sprawdzić, jak esports matches typują inni użytkownicy. Istnieje wiele for tematycznych poświęconych zakładom oraz wydarzeniom esportowym. Znajdziemy tu wiele cennych informacji, które pomogą w dokonaniu szczegółowej analizy przed obstawianiem jednego z dostępnych spotkań na the esports. Typy pojawiają się również za pośrednictwem popularnych portali społecznościowych, np. Facebooka czy Instagrama.

W niektórych serwisach bukmacherskich dostępne jest udogodnienie w formie live chatu. Inni użytkownicy mogą tu wrzucać swoje kupony, a także konsultować ze sobą poszczególne typy. To kolejny sposób na odnalezienie typów for esports. Musimy jednak pamiętać, że są to jedynie wskazówki i na dłuższą metę warto bazować na własnych doświadczeniach oraz wiedzy. Niemniej jednak, best esports betting sites mogą stanowić cenne wsparcie, jeśli zastanawiamy się, które mecze w danym dniu są szczególnie warte zainteresowania.

W jaki sposób poprawić swoje wyniki w zakładach na esport?

W tej kwestii mamy przede wszystkim jedną radę: stale rozwijać swoją wiedzę na temat sportów elektronicznych. Poznawać nowe drużyny, śledzić wyniki, a także obserwować zależności pomiędzy wynikami poszczególnych spotkań. Warto także pamiętać, że najlepsze drużyny muszą stale podróżować, a to może wpływać na dyspozycję w meczu. Zdarza się zatem, że triumfator jednej imprezy przegrywa mecz 1 rundy w kolejnym turnieju, a wszystko jest kwestią długiej podróży i krótkiego czasu na odpoczynek. Esport to pełnoprawna rywalizacja, która podobnie jak dyscypliny sportowe, jest bardzo męcząca i wymaga odpoczynku.

Jeśli chcesz obstawiać League of Legends LOL, DOTA 2, Counter Strike oraz inne dyscypliny esportowe, pamiętaj, że opłaca się posiadać konto u kilku bukmacherów. W ten sposób zawsze możesz wybrać najkorzystniejszy kurs na interesujące Cię wydarzenie. Kolejnym atutem jest możliwość korzystania z wielu atrakcyjnych promocji, które są udostępniane na esport bets. Popularność takich zakładów stale rośnie, a co za tym idzie, bukmacherzy starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów.

Esports bets w bukmacherskich aplikacjach mobilnych?

Coraz większa liczba graczy obstawia CS: GO, Call of Duty czy League of Legends LOL za pośrednictwem swoich urządzeń mobilnych. Nowoczesna aplikacja pozwala obstawić kupon w dowolnym miejscu i czasie. Wystarczy kilkuminutowa przerwa, aby rozeznać się w ofercie na dziś i postawić najbardziej interesujące spotkania. Najlepsze esports betting sites mają sekcję bloga, na którym dostępne są zapowiedzi najważniejszych turniejów oraz spotkań. Obecnie, niemal każdy bukmacher posiada funkcjonalną i prostą w obsłudze aplikację dostosowaną na urządzenia iOS oraz Android. Taka aplikacja może stanowić duże udogodnienie w codziennym obstawianiu sportów elektronicznych.

Jak wybrać bukmachera do typowania esportu?

Bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na opłacalność zakładów bukmacherskich na esport jest oczywiście wybór konkretnego bukmachera. Aby wybrać najlepszy serwis, warto wziąć pod uwagę kilka najważniejszych aspektów, które opiszemy poniżej:

 • Wysokie kursy – na stronach z wynikami możesz znaleźć porównania kursów u różnych bukmacherów. Wybierz bukmachera, który często może zaoferować najwyższe kursy na interesującą Cię dyscyplinę esportową.
 • Wybór dyscyplin – sprawdź, jakie dyscypliny the esports posiada wybrany przez Ciebie bukmacher. Zweryfikuj także dostępne rodzaje zakładów na popularne mecze.
 • Zakłady na żywo – biorąc pod uwagę, jak dużą popularnością cieszą się esports bets na żywo, warto sprawdzić, czy dany bukmacher udostępnia wybrane mecze w ofercie live.
 • Legalny bukmacher – pamiętaj, że w Polsce możesz korzystać z usług bukmacherów posiadających licencję Ministra Finansów. Sprawdź, czy wybrany serwis posiada taką licencję.
 • Oferta promocyjna – nowi klienci w serwisie bukmacherskim mogą otrzymać bonus powitalny, który umili obstawianie pierwszych zakładów bukmacherskich for esports. Ważne są również promocje tworzone specjalnie z myślą o wszystkich miłośnikach sportów elektronicznych.

Jak już mówiliśmy, warto założyć konto w kilku serwisach bukmacherskich. W ten sposób możesz wybierać najlepsze kursy na interesujące Cię spotkania, a także przebierać a najlepszych ofertach promocyjnych, które zwiększą opłacalność typowania wyników.

Jak rozpocząć obstawianie zakładów na esport krok po kroku?

Na podstawie powyższych wskazówek wybierz bukmachera, który może pochwalić się najlepszą ofertą na esport. Następnie zarejestruj konto uzupełniając najważniejsze informacje w formularzu rejestracyjnym. Konto w serwisie bukmacherskim mogą posiadać wyłącznie osoby pełnoletnie. Gracz musi również zweryfikować swoje konto. W tym celu należy załączyć skan lub zdjęcie dokumentu tożsamości, co pozwoli obsłudze serwisu zweryfikować nasze dane.

Gdy Twoje konto zostanie potwierdzone, dokonaj pierwszej wpłaty. Pamiętaj, że możesz odebrać atrakcyjny bonus powitalny na e sports betting. Wpłaty możesz dokonać z pomocą szybkich przelewów, płatności kartą, BLIK, a także innych, nowoczesnych sposobów płatności. Środki pojawią się na Twoim koncie natychmiast, co umożliwi obstawianie pierwszych zakładów. Teraz wystarczy wybrać dyscyplinę, mecz oraz kurs przypisany do wyniku, który chcesz wytypować. Dodaj kurs do kuponu, wybierz stawkę i voila, Twój pierwszy zakład for esports betting został zatwierdzony!

Zakłady esport a sporty wirtualne

Omawiając tematykę zakładów bukmacherskich na esport, warto powiedzieć kilka słów o sportach wirtualnych, ponieważ są one mylnie utożsamiane ze sportami elektronicznymi. Sporty wirtualne to sekcja, w których gracze mogą typować wyniki wydarzeń sterowanych komputerowo. Mamy tu piłkę nożną, tenis, wyścigi oraz inne dyscypliny sterowane w pełni przez zaprogramowany algorytm. Nie ma tu zatem nic wspólnego ze sportami elektronicznymi, które są rywalizacją prawdziwych zawodników w obrębie najpopularniejszych gier komputerowych.

Gdzie oglądać wydarzenia esportowe na żywo?

Coraz większa liczba osób ogląda najpopularniejsze wydarzenia esportowe. Dużym plusem jest dostępność do tego typu wydarzeń. Znajdziemy je chociażby na platformie Twitch. To najpopularniejsza strona ze streamingiem rywalizacji w grach komputerowych. Biorąc pod uwagę, że linki można za darmo udostępniać, mecze esport możemy oglądać także na popularnych portalach społecznościowych, takich jak: Facebook, Instagram, a nawet Youtube. Transmisje na żywo często udostępniają również bukmacherzy, co znacznie umila esports betting live. Warto na początek obejrzeć po kilka spotkań z różnych dyscyplin, aby sprawdzić, która z nich najbardziej przypadnie nam do gustu.

Obstawianie zakładów na e-sport – podsumowanie

Zakłady bukmacherskie na esport stale się rozwijają i oferują nam znacznie większą swobodę w typowaniu wyników najważniejszych sportów elektronicznych, takich jak: Counter Strike: Global Offensive, DOTA 2, League of Legends, Call of Duty Warzone, Fortnite, FIFA czy Overwatch. Zakłady można obstawiać przed rozpoczęciem meczu w tradycyjnej ofercie, jak również już w trakcie spotkania, za pośrednictwem funkcji zakładów na żywo. W wielu serwisach bukmacherskich klienci mogą oglądać transmisje prestiżowych turniejów live.

Aby obstawić esports bets, wystarczy wybrać dyscyplinę i mecz, a następnie kliknąć w kurs przypisany do interesującego nas zdarzenia. W ten sposób zostanie on dołączony do kuponu. Teraz pozostaje wybrać stawkę i zatwierdzić kupon. Legalni bukmacherzy w Polsce dbają o swoich klientów także za sprawą licznych promocji i bonusów, które umilają obstawianie zakładów na esport. Możemy zakładać, że w nadchodzących latach, esports betting stanie się jedną z najważniejszych form obstawiania, obok takich dyscyplin, jak: piłka nożna, hokej czy tenis.