Bukmacherzy bez podatku

Rozwój polskiego rynku zakładów bukmacherskich ostatnimi czasy przebiega bardzo dynamicznie. Co chwilę możemy usłyszeć o nowej firmie, która otrzymała licencję Ministra Finansów, o rozbudowaniu oferty. Albo wprowadzeniu zupełnie nowych ofert specjalnych dla graczy. Jednakże, czy liczba dostępnych na rynku firm bukmacherskich, dostępne promocje. I szerokość ich oferty przekłada się bezpośrednio na korzyść osób, które obstawiają zakłady? Niekoniecznie. Co z tego, że liczba bukmacherów wzrasta. Skoro fundament leżący u podstaw opłacalności typowania jest cały czas równie zły. Gdyby polskim graczom zadać pytanie. Co waszym zdaniem jest największym problemem zakładów bukmacherskich działających w Polsce? Z pewnością odpowiedz byłaby oczywista, i natychmiastowa: podatki. Wysoki podatek obrotowy zabija możliwość uzyskiwania regularnego zarobku na zakładach bukmacherskich. Miłośnikom tego rodzaju rozrywki pozostaje tylko rekreacyjne obstawianie. Które doprowadzi wcześniej, czy później do utraty swoich środków, zgromadzonych w depozycie.

Jak mawiał kiedyś Benjamin Franklin. Jeden z założycieli Stanów Zjednoczonych: Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki. Nikt przecież nie lubi płacenia podatków — to zupełnie oczywiste. Niemniej jednak istnieje pewna różnica pomiędzy opodatkowaniem racjonalnym osiąganych zysków. Opodatkowaniem każdej z zawieranych transakcji — bez żadnego znaczenia. Czy zyskownej dla nas, czy wręcz przeciwnie przynoszącej same straty. Rządy każdego istniejącego państwa są skonstruowane na takiej zasadzie. Że nie będą w stanie funkcjonować bez daniny ściąganej od swoich obywateli. Niemniej jednak w niektórych przypadkach danina ta jest zdecydowanie nazbyt wysoka. Czy obstawianie zakładów bukmacherskich w Polsce bez konieczności płacenia podatku. Od każdego obstawionego zakładu jest w ogóle możliwe? W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Bukmacherzy bez podatku

Podatek w Ustawie hazardowej

Czy możliwe jest przyjmowanie albo obstawianie zakładów bukmacherskich bez płacenia podatku od każdego z nich? Teoretycznie jest to oczywiście możliwe, niemniej jednak niezgodne z obowiązującym Polskim prawem. Zgodnie z art. 70 ustawy o grach hazardowych, wszyscy spośród legalnych bukmacherów. Posiadający licencję przyznaną przez Ministra Finansów, mają obowiązek odprowadzania podatku od gier. Zatem są nim obciążeni również wszyscy gracze, którzy korzystają z ich usług. Począwszy od 1 kwietnia 2017 roku, zasada ta tyczy się także bukmacherów. Działających wyłącznie w formie online. Warto mieć także na uwadze, że graczom. Którzy korzystają z oferty nieautoryzowanych (zatem niepłacących również podatku) firm bukmacherskich. Grożą spore kary finansowe.

Ustawa Hazardowa gwarantuje nam bezpieczeństwo zawieranych transakcji. Zatem nałożenie podatku nie powinno być dla nas aż tak przerażające. Posiadanie konta gracza. Jak i obstawianie zakładów u nielegalnych bukmacherów jest niezgodne z obowiązującym w Polsce prawem. Jest to łamanie art. 29a ust. 2 ustawy z dn. 19 listopada 2009 roku ( Dz U. z 2016 roku, poza 471). Wystarczającym argumentem, aby grać wyłącznie u bukmacherów posiadających licencję, będzie gwarancja wypłacenia wygranych z trafnego obstawiania. Nad wszystkim czuwa Komisja Nadzoru Finansowego. Która we wrześniu 2016 r. wezwała wszystkich dostawców usług płatniczych.

Do zerwania umów zawartych z nielegalnymi firmami bukmacherskimi. Komunikat ten zaowocował zablokowaniem przez wybrane banki płatności. Czego bezpośrednią konsekwencją był brak możliwości wypłacenia wygranych uzyskanych na stronach nieposiadających licencji Ministerstwa Finansów. Na jej szali postawiono 12% podatek od stawki każdego zakładu — wygrane będą niewiele niższe. Niemniej jednak na drugiej szali znajduje się gwarancja wypłacenia wygranej dla użytkowników.

Brak zagrożenia zrealizowania płatności gwarantuje niewielu. W środowisku zakładów bukmacherskich znany przypadek wycieku danych użytkowników. Bet-at-home od jednego z większych banków). Obecnie na rynku istnieje kilka firm, które posiadają licencję przyznaną przez Ministerstwo Finansów. Lista ta jest udostępniona na stronie rządowej do powszechnego wglądu. W Polsce licencję Ministerstwa Finansów posiadają takie firmy jak, chociażby. Fortuna, Totolotek, STS, Milenium, forBET, czy e-TOTO.

Obowiązek odprowadzania 12% podatku od każdego obstawionego przez gracza zakładu to jeden z parametrów. Który odróżnia bukmacherów legalnych, posiadających licencję Ministerstwa Finansów na organizowanie zakładów wzajemnych. Od firm działających nielegalnie, które oczywiście wspomnianej koncesji nie posiadają. Zatem nie mają prawa działać na terenie Polski. Co nie zmienia jednak faktu, że wiele z nich tego nie przestrzega. Nielegalne firmy bukmacherskie nie dokonują rozliczeń z krajowym fiskusem. Zatem nie muszą pomniejszać obstawianych przez graczy kwot o obowiązujący podatek od gier. Ich oferta będzie teoretycznie dużo korzystniejsza, niemniej jednak również i dużo bardziej ryzykowna. Dlatego też nie warto z niej korzystać, tym bardziej że grożą za to surowe kary finansowe.

Obstawianie zakładów u bukmacherów nie musi jednakże zawsze oznaczać uczestnictwa w nielegalnym procederze. Firmy bukmacherskie posiadające licencję Ministerstwa Finansów posługują się tymże skrótem myślowym. Aby przyciągnąć graczy, którzy zainteresowani są wyższą o 12% wygraną. Należy przy tym zaznaczyć, że obowiązek zapłacenia podatku od gier nie zniknie. W ramach promocji dla klientów niektóre firmy, takie jak, chociażby LVBET kod promocyjny, Totolotek, czy forBet. Przejmują po prostu koszty opłacenia podatku na siebie, nie obciążając nimi gracza.

Bukmacherzy bez podatku

Podatek od każdego zakładu

Dlaczego w Polsce gracze muszą płacić podatek od każdego obstawionego przez siebie zakładu? Odpowiedź stanowi obowiązujące w kraju prawo. Podatek od zakładów i gier jest dochodem budżetu państwa — tak ustalili to politycy. Podatek obrotowy w wysokości 12 procent stawki z obstawionego zakładu w firmach bukmacherskich. Został zapisany w ustawie o grach hazardowych z dn. 19 listopada 2009 roku. Według zapisu w pkt.7 w artykule 74 tejże ustawy. Stawka podatku od gier dla zakładów wzajemnych innych. Aniżeli współzawodnictwo sportowe zwierząt wynosi 12 procent. Podatek w Urzędzie Skarbowym musi uiścić podmiot, który posiada pozwolenie na organizację gier hazardowych. W tym wypadku firma bukmacherska. A zatem według ustawy to właśnie firma bukmacherska jest zobowiązana do odprowadzenia odpowiedniej stawki. Należnego podatku obrotowego.

Dlaczego bukmacherzy nie opłacają podatku?

Każda osoba, która czynnie obstawia zakłady bukmacherskie w Polsce zdaje sobie sprawę. Że podczas zawierania każdego z zakładów wprowadzona przez nią stawka jest automatycznie obniżana o 12 procent. W zakładzie za 100 zł realnie tylko 88 zł ,,gra dla typera”, a 12 złotych. Ze stawki przekazywane jest do budżetu państwa w formie podatku. W żadnej z części ustawy hazardowej nie określono, że to gracz ma obowiązek płacenia podatku obrotowego. Dlaczego zatem przeciętny bukmacher przerzuca go na typera? Z żądzy zysku, chciwości? Po części na pewno tak. Żadna firma bukmacherska nie utrzymałaby się zbyt długo na polskim rynku. Gdyby to ona musiała opłacać 12-procentowy podatek od obrotu (każdego z przyjętych zakładów). Bukmacherzy bez podatku nie stanowią organizacji dobroczynnych. Tylko prywatne firm stworzone po to, aby przynosić zyski swoim właścicielom. Bukmacherzy nie mają zamiaru opłacać ze swoich pieniędzy wysokich podatków, zatem przerzucają ten obowiązek na graczy. Typer, zakładając indywidualne konto u bukmachera i obstawiając u niego jakiekolwiek zakłady, akceptuje tenże fakt. Bukmacherzy bez podatku funkcjonują na marży na poziomie 8-10 procent. Gdyby musieli jeszcze opłacać 12-procentowy podatek, ich biznes generowałby pewnie same straty.

A przecież konieczne będzie jeszcze opłacenie pracowników, utrzymania serwisu internetowego, czy kampanii marketingowych. Z punktu widzenia firm bukmacherskich opodatkowanie wpływa najgorzej na zakłady pojedyncze. Tym bardziej widoczne staje się to w zakładach typu live. W których to typerzy zawierają zakłady solo. Kiedy gracze obstawiają zakłady wielozdarzeniowe. Wtedy to marża firmy bukmacherskiej (zakłady akumulowane to również akumulowana marża) jest wyższa. A co za tym idzie większy będzie również i zysk dla bukmachera. To właśnie dlatego w wypadku zakładów akumulacyjnych bukmacherzy mogą zaproponować typerom promocje typu. Dodamy 20 procent do zakładów AKO z 10 selekcjami. Dzięki kuponowi wielozdarzeniowemu zostanie zniwelowany 12-procentowy podatek obrotowy. Z uwagi na akumulowanie się marży firmy bukmacherskiej, która w wypadku 10 zdarzeń wrośnie do ok. 70 procent.

Firma bukmacherska bez podatku — czyli kto?

Zasadniczo możliwe są dwie odpowiedzi na pytanie. Czy w naszym kraju istnieje możliwość obstawiania u bukmachera bez podatku. Jedna z nich dotyczy obstawiania w firmach bukmacherskich. Działających na rynku polskim bez wymaganego zezwolenia Ministerstwa Finansów. Jest to oczywiście nielegalny proceder. A druga zaś — korzystania ze specjalnych ofert autoryzowanych bukmacherów. Warunki korzystania z tychże zakładów są bardzo dokładnie opisane w stosownych regulaminach.

Od 1 kwietnia 2017 roku polscy typerzy zakładów bukmacherskich muszą mieć na uwadze. Że nie tylko bezprawnie działające firmy bukmacherskie będą podlegać karom finansowym. Konsekwencje finansowe mogą dotknąć także osoby korzystające z ich oferty. Zgodnie z artykułem 89 ustawy 1 pkt.6 w zw. z ust. 4 pkt. 5 ww. ustawy osobom uczestniczącym w grach. Które urządzane są bez wymaganego zezwolenia Ministerstwa Finansów zagraża. Kara w wysokości 100% uzyskanej wygranej niepomniejszonej o kwotę wpłaconych stawek. Granie u nielegalnych bukmacherów może zostać również zakwalifikowane jako przestępstwo skarbowe. Które zagrożone jest grzywną do 3 360 000 zł (art. 107 § 2 albo 109 kodeksu karnego skarbowego). Nie opłaca się więc dla wyższej o 12 procent wygranej ryzykować tak dużej kary.

Patrząc jednak na firmy takie jak te, które oferują STS kod promocyjny, warunki samych promocji nawet z uwzględnieniem podatku są o wiele bardziej atrakcyjne.

Kiedy możemy obstawiać legalnie nie płacąc przy tym podatku od gier?

Zawieranie zakładów wzajemnych bez 12-procentowego podatku od gier możliwie będzie u legalnych bukmacherów. Z licencją Ministerstwa Finansów w ramach obowiązujących promocji. Których istotą będzie przeniesienie obowiązku zapłacenia podatku z gracza na firmę bukmacherską. Zgodnie z obowiązującą ustawą hazardową, podatek od gier odprowadza sam bukmacher. Niemniej jednak w praktyce opłaca go gracz. Oznacza to, że od każdej postawionej kwoty buk odciągnie 12 procent jeszcze zanim zakład zostanie puszczony. Przez co do wygranej liczyć się będzie mniejsza kwota aniżeli ta realnie wpłacona przez gracza. Niekiedy jednakże firmy bukmacherskie przejmują całość. Albo też część podatku na siebie, umożliwiając tym samym osiągnięcie znacznie wyższych wygranych. I to właśnie oznacza ów termin ,,bukmacher bez podatku”. W odniesieniu do legalnie funkcjonujących bukmacherów z licencją Ministerstwa Finansów.

Żeby mieć pewność, że skorzystanie z bardzo kusząco brzmiącej oferty. Uzyskania nieopodatkowanej wygranej będzie zgodne z obowiązującym w Polsce prawem. Należy poddać sprawdzeniu. Czy firma bukmacherska posiada zezwolenie Ministerstwa Finansów na organizowanie zakładów wzajemnych. Listę legalnych firm bukmacherskich w punktach stacjonarnych znaleźć można pod adresem: www.finanse.mf.gov.pl/inne-podatki/podatek-od-gier-gry-hazardowe/wykaz-obowiązujących-zezwoleń. Aby poddać sprawdzeniu autoryzowanych bukmacherów internetowych. Wystarczy wpisać adres strony: www.finanse.mf.gov.pl/inne-podatki/podatek-od-gier/gry-hazardowe-przez-internet. Następnie konieczne będzie przeczytanie regulaminu promocji bukmacherskich. Informacje, które przeczytamy na jakimś portalu w internecie mogą być nieaktualne. Zatem zanim postawimy zakład warto zapoznać się bardzo dokładnie z warunkami obstawiania. Na stronie konkretnej firmy bukmacherskiej. Nierzadko zwolnienie z kosztów podatku uzależnione jest na przykład od kwoty samego zawieranego zakładu. Rodzaju oferty, czy też od kursu. Wszystkie te warunki muszą zostać określone właśnie w regulaminie konkretnej promocji.

Bukmacherzy bez podatku

Bukmacher bez podatku

Gdzie można obstawiać zakłady bez podatku? Forbet zakłady bukmacherskie, Totolotek, jak i zakłady bukmacherskie Milenium to trzech spośród polskich bukmacherów. Którzy oferują swoim graczom dobre promocje pod jednym hasłem. Bez podatku, aby nie obarczać swoich graczy wyżej wspomnianym podatkiem obrotowym.

Totolotek bez podatku

Jaką ofertę jest w stanie zaoferować Totolotek, czyli jeden z najlepszych w Polsce bukmacherów bez podatku? Po pierwsze należy na pewno podkreślić, że jego promocje. Które zmniejszają podatek są najbardziej wszechstronne. Gdyż dotyczą zarówno typerów obstawiających na komputerze. Jak i przez telefon, a ponadto fanów wybranych dyscyplin sportowych, lub nawet dni tygodnia.

Zacznijmy zatem od samego początku. Totolotek umożliwia granie bez opodatkowania na poziomie 12 procent wszystkim graczom użytkującym aplikację mobilną. Albo też strony w wersji mobilnej. Minimalną stawką, za którą musimy zagrać, aby móc wziąć udział w promocji to 20 złotych. Minimalny kurs kuponu musi wynosić przynajmniej 2.50. Sam kupon powinien zawierać minimum trzy zdarzenia z kursem nie niższym aniżeli 1.30. Takie same zasady tyczą się także typerów online, którzy obstawiają zakłady w klasycznym widoku strony internetowej. Jednakże z tą jedną różnicą, że oni zostaną zwolnieni z połowy stawki podatku. Czyli z 6 procent. Warto w tym miejscu podkreślić. Że oferta zmniejszającą podatek skierowana jest nie tylko do nowych. I oczywiście do obecnych użytkowników omawianego serwisu bukmacherskiego.

Jednakże Totolotek jest wyjątkowym bukmacherem. Dlatego też posiada o wiele więcej promocji. Dzięki którym zostanie obniżony podatek dochodowy za obstawione zakłady. Kolejną promocję ukryto pod hasłem Gram Grubo. Zbiega się ona z wybranymi dniami w tygodniu, jak i z meczami piłkarskimi. Bez podatku można zagrać:

  • we wtorek i we środę — jeśli chociażby jedno ze zdarzeń na kuponie tyczy się Ligii Mistrzów. Wystarczy, że zagramy kuponem prostym TotoMix. Też Live przy minimalnym kursie 2.00 za minimalną kwotę 100 złotych. Totolotek zwiększa wtedy wygraną aż do 12 procent,
  • w czwartki, jeżeli chociaż jedno ze zdarzeń na kuponie tyczy się Ligii Europy. Tak samo: kupon prosty TotoMix, albo Live przy minimalnym kursie 2.00 i kwocie przynajmniej 100 złotych. Wygrana bliźniacza, która niweluje podatek,
  • w piątek nie istnieją wymogi co do wskazanej ligi. Niemniej jednak podobnie jak w wyżej wymienionych promocjach. Aby móc zagrać bez 12-procentowego podatku trzeba utworzyć kupon prosty TotoMix, albo Live. Który musimy postawić z minimalnym kursem 2.00. i za minimum 100 złotych.

Bonus powitalny w Totolotku to także 100 procent od pierwszej dokonanej przez gracza wpłaty. Wynosi on maksymalnie 1111 złotych. Minimalna kwota wpłaty, która pozwoli nam na skorzystanie z promocji to 25 złotych. Wygrane z bonusu będą w automatyczny sposób zliczane do głównego konta. A wymaganym obrotem jest 3x (otrzymany bonus wraz z depozytem pochodzącym z pierwszej wpłaty). Wtedy to, po aktywowaniu bonusu. Zawarcia zakładu z wykorzystaniem salda bonusowego — jak i po spełnieniu wymaganego przez bukmachera obrotu. Można wypłacić zgromadzone na koncie środki. Poza tym Totolotek za samo dokonanie aktywacji konta na stronie internetowej. Rozdaje free bety o wartości 20 złotych. Aby każdy spośród nowych graczy mógł wykorzystać to na grę na dowolnie wybrane zakłady bukmacherskie. Nie istnieją większe obostrzenia: brak konieczności uzyskania warunkowego obrotu przy tejże promocji. Kupon bonusowy musi spełnić tylko i wyłącznie jeden warunek. Otóż musi posiadać co najmniej jedno zdarzenie mające kurs na poziomie minimum 1.50.

Zakłady bukmacherskie bez podatku u bukmachera forBet

W jaki sposób obstawiać zakłady, aby nie płacić 12-procentowego podatku od obrotu? Jedną z odpowiedzi na powyższe pytanie przygotował forBet kod promocyjny, będący legalnym bukmacherem internetowym. Środa bez podatku jest cotygodniową promocją. W której to opłacenie 12 procentowego podatku od obrotów bierze na siebie wyżej wymieniona firma bukmacherska. Żeby móc zagrać u bukmachera ForBet bez wspomnianego podatku trzeba spełnić niżej wymienione warunki. Postawić zakład z minimum trzema zdarzeniami na kuponie. Których suma kursów nie będzie niższa aniżeli 2.00. W promocji udział mogą brać wyłącznie kupony przedmeczowe. Które będą zagrane w każdą środę począwszy od północy, skończywszy na godzinie 23:59. Obstawienie zakładów pojedynczych i zagrania za środki z bonusów nie zawierają się w wymienionej promocji. I w tymże przypadku będziemy zobowiązani do zapłacenia podatku obrotowego w forBet.

Bukmacher forBet posiada również bardzo interesujące bonusy dla nowych graczy na start. Nowi klienci tegoż internetowego bukmachera witani są za pomocą powitalnego bonusu. O wysokości nawet do 600 złotych (100 procent swojego pierwszego depozytu). Promocja ta zależna jest od pierwszej wpłaty na konto typera. Oscyluje pomiędzy 20 złotych, aż do wyżej wspomnianych 600 złotych. Bonus przyznawany jest w sposób automatyczny nawet graczom, którzy jeszcze nigdy nie dokonywali żadnej wpłaty. Minimalną kwotą depozytu liczącego się do tegoż bonusu jest 20 złotych. Obrót potrzebny do wypłaty musi wynosić: 8 x obrót bonusu z minimalnym kursem na poziomie 3.0. Ponadto osoby rejestrujące się za pośrednictwem wybranych serwisów mogą otrzymać dodatkowe kwoty gratis.

Obstawianie u bukmachera Milenium bez podatku od obrotu

Bukmacher Millenium przygotował także promocję, która w znaczący sposób ogranicza konieczność pobierania podatku obrotowego od typerów. Ofertą objęto zakłady na sporty wirtualne, które zwolniono z połowy podatku, czyli z 6 procent. Gra bez konieczności odprowadzania połowy podatku obrotowego dotyczy wszystkich z pośród wirtualnych dyscyplin sportowych. Ponadto, bonus ten oferowany jest nie tylko dla graczy. Którzy korzystają ze strony internetowej bukmachera. Również dla tych korzystających z punktów stacjonarnych i z aplikacji mobilnej.

Zakłady bukmacherskie online bez podatku

Jak można z pewnością zauważyć obstawianie zakładów bukmacherskich. Bez konieczności odprowadzania podatku obrotowego w wysokości 12 procent. Jest jak najbardziej możliwe. Wyżej opisane przykłady pokazują, że strony internetowe należące do bukmacherów. Takich jak forBet, czy Totolotek są w stanie zaoferować typerom grę bez depozytu. Oczywiście musimy spełnić konkretne wymagania. Niemniej dla tych osób, które ubolewają nad wprowadzeniem w życie ustawy hazardowej. Jest to przecież bardzo korzystna oferta.

Bukmacherzy bez podatku

Konsekwencje 12 – procentowego podatku dla rynku zakładów

Podatek od obrotu w zakładach bukmacherskich stanowi jeden z najważniejszych powodów. Dla których na rynku polskim nie są obecne takie światowe marki. Jak William Hill, czy też bet365. Dobrym przykładem chce pokazać się bukmacher oferujący betclic kod promocyjny, który w swojej ofercie również patrzy mocno na kwestie podatkowe. Każdy z pośród bukmacherów funkcjonujących na rynku polskim. Aby móc osiągnąć zyski operacyjne, musi przerzucać podatek na swoich graczy. I nie jest to żaden kaprys firmy. Konsekwencja restrykcyjnych przepisów widniejących w obowiązującej ustawie hazardowej.

Wielkie światowe firmy nie mają zamiaru psuć sobie doskonałej reputacji niechlubnym zabiegiem. Który w Polsce stał się obecnie swego rodzaju standardem. W większości krajów Europejskich firmy bukmacherskie obowiązuje tak zwany podatek od GGR. Gross gaming revenue: wpłaty pochodzące od graczy pomniejszane są o wypłaty dla graczy. Na poziomie 15 – 25 procent. Jest to standardowa stawka podatku, która odprowadzana jest od uzyskanego przez firmę bukmacherską zysku.

Obowiązujący w Polsce 12-procentowy podatek obrotowy przekłada się mniej więcej na 60-procentowy podatek od GGR. Dopóki nie zostanie zmienione obowiązujące nas prawo podatkowe w Polsce. Do naszego kraju z pewnością nie zawita żadna ogromna firma bukmacherska. A jeżeli już, to będzie ona musiała funkcjonować na takich samych zasadach co inni. Co na pewno nie jest zbyt dobrą wiadomością dla graczy.

Na koniec, jeśli nie wiesz który bukmacher aktualnie jest dostępny bez podatku, informacje znajdziesz na naszej stronie. Wystarczy że odwiedzisz ranking bukmacherów, gdzie takie informacje są także uwzględniane i podawane do Waszej dyspozycji.

***

Co oznacza bukmacher bez podatku?

Jest to określenie bukmachera u którego nie musimy odprowadzać podatku albowiem bukmacher robi to za nas i na własny koszt.

Czy w Polsce są bukmacherzy bez podatku?

Do tej pory nie było ich. Tendencja jednak się zmienia i pierwszym wyjątkiem okazał się Betfan który jest w stanie odpowiednio pokryć za nas podatek od gry.

Czy bukmahcerzy bez podatku są legalni?

Jeśli chodzi o Polskie firmy działające na licencji Ministerstwa Finansów to jak najbardziej tak. Betfan jest tego dobitnym przykładem?

Gdzie jeszcze znajdę grę bez podatku?

W określone dni, godziny a także w ramach określonych spotkań bukmacherzy Polscy dają możliwość obstawiania bez podatku.