Bucciarelli ląduje w Reggio Emilia

REGGIO EMILIA – Conad Reggio Emilia ogłasza przybycie środkowego napastnika Nicholasa Bucciarelli, rocznik 2001, pochodzącego z sektora młodzieżowego Pieve Volley, gdzie grał w Serie C: „To będą bardzo trudne mistrzostwa, zmierzymy się z bardzo konkurencyjnymi składami, ale zawsze postaramy się dać z siebie wszystko”.

„Czego oczekuję od nadchodzącego sezonu? Miałem już okazję trenować z Reggio w Serie A2, gdyż Pieve jest jego sektorem młodzieżowym; mogę powiedzieć, że jest to liga złożona z zawodników na najwyższym poziomie, z pewnością piłka porusza się w znacznie szybszym tempie niż jestem do tego przyzwyczajony. Z fizycznego, a przede wszystkim taktycznego punktu widzenia muszę się jeszcze wiele nauczyć; moja pasja jest wciąż bardzo duża w tym sporcie i jestem pewien, że będę w stanie postawić na swoim i poprawić się.”

200 centymetrów wzrostu i chęć uzyskania satysfakcji to składniki, które charakteryzują młodego gracza Reggio Emilia: „Projekt i ambicje Reggio na ten sezon przekonały mnie do podpisania umowy, to była okazja nie do przegapienia, zwłaszcza jako gracz Reggio Emilia możliwość noszenia żółto-czerwonych barw jest powodem do dumy. Jestem bardzo entuzjastycznie nastawiona i nie mogę się doczekać rozpoczęcia tej nowej przygody.”

„Moje cele? Zdecydowanie na dobre, mam nadzieję, że w zespole znajdziemy odpowiednią chemię, która pozwoli nam zmierzyć się z końcowymi etapami mistrzostw; w zeszłym sezonie żyłem na trybunach jazdą Reggio Emilia po mistrzostwo, w tym roku chciałbym doświadczyć play offów z pierwszej ręki.”