Hokej na lodzie – zakłady bukmacherskie

Hokej na lodzie zyskał miano najszybszego sportu zespołowego. Największą popularność zyskał w krajach północnych Europy Środkowej i Wschodniej, w Kanadzie, USA oraz w krajach skandynawskich. Nie da się przy tym ukryć, że w Polsce hokej na lodzie jest raczej marginalizowany, jednak mimo tego wielu graczy decyduje się na obstawianie tego sportu u bukmacherów. W tym poradniku dowiesz się, co i jak obstawiać w hokeju na lodzie, by móc czerpać z tego zyski.

Najciekawsze rynki w hokeju na lodzie

W pierwszej części przygotowaliśmy zestawienie najpopularniejszych rynków typerskich, które pozwolą Ci maksymalizować zyski. Poznaj ofertę najlepszych polskich bukmacherów online i znajdź coś dla siebie.

1X2

Jest to podstawowy rynek trzydrogowy na rezultat całego spotkania. W tym rynku zadaniem gracza jest wytypowanie poprawnego wyniku spotkania, wybierając jedną z trzech dróg – zwycięstwo gospodarzy, remis lub wygraną gości. W przypadku hokeja na lodzie kursy w tym rynku są zwykle wyższe, ponieważ i sam sport jest mniej przewidywalny niż piłka nożna.

Remis=Zwrot – zwycięzca spotkania

W tej wersji zakładów gracz może wybierać spośród dwóch opcji, wygranej zespołu gospodarzy lub gości. Jeżeli po 60 minutach regulaminowego czasu gry będzie występował remis wówczas zakład rozliczany jest jako zwrot.

Zwycięzca spotkania z karnymi i dogrywką

Podczas rozgrywek hokeja zawsze wyłania się zwycięzcę. Jeśli po zakończeniu regulaminowego czasu dalej jest remis, wówczas zarządzana jest dogrywka, a jeżeli i ona nie wyłoni zwycięzcy to przechodzi się do rzutów karnych. W tym dwudrogowym zakładzie gracz może zwiększyć szanse na wygraną, jeśli mimo upływu regulaminowego czasu gry, w dalszym ciągu nie będzie rozstrzygnięcia.

Zakład na wynik tercji

Bukmacherzy w swojej ofercie udostępniają również zakłady na rezultat w wybranej tercji spotkania. Zwykle rozgrywka hokejowa składa się z trzech części, z których każda trwa po 20 minut. Zwykle zakłady na tercje rozliczane są po atrakcyjnych kursach.

Under/over – zakłady na bramki

Nie bez przyczyny w piłce nożnej możemy się spotkać z terminem „wynik hokejowy”. Jest on związany ze sporą liczbą bramek, które można oglądać w tym zimowym sporcie. Podobnie jak w piłce nożnej, rynek ten może być warty zainteresowania, ponieważ po uwzględnieniu potencjału obu drużyn, defensywnego i ofensywnego, można z wysokim prawdopodobieństwem oszacować liczbę bramek.

Handicapy

Ten zakład również jest dobrze znany fanom piłki nożnej. W przypadku hokeja może się okazać bardzo korzystny, jednak należy do bardziej wymagających rynków. W przypadku hokeja istotną rolę odgrywa bieżąca dyspozycja zespołu. Jeżeli wybrany zespól znajduje się akurat na fali, to z pewnością korzystne może być obstawienie jego wygranej w handicapie.

Dokładny wynik

Z uwagi na to, że w hokeju na lodzie pada sporo goli, rynek ten nie należy do łatwych, właśnie dlatego nie cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród typerów. Wyniki są trudne do przewidzenia, jednak kursy bywają tu naprawdę wysokie.

Strzelec bramki

Podczas rozgrywek topowych lig hokejowych – NHL oraz KHL możemy oglądać wielu wyśmienitych zawodników, którzy bramki strzelają niemal seryjnie. W takich przypadkach zakłady na bramki mogą się okazać atrakcyjne, szczególnie, gdy posiadasz aktualne informacje na temat najlepszych hokeistów.

Rynki na zakłady live

W zakładach na hokej na lodzie możemy również wybierać rynki specyficzne, które kierowane są wyłącznie dla rozgrywek na żywo. Są to np. zakłady na to która drużyna wygra pozostałą część meczu czy która drużyna strzeli kolejną bramkę. Dodatkowo gracze mogą wybierać zakłady na poszczególną tercję czy liczbę bramek, mogąc przy tym liczyć na naprawdę atrakcyjne kursy.

Hokej na lodzie – którego bukmachera wybrać?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, wybór odpowiedniego bukmachera jest kluczowy dla osiągnięcia sukcesu podczas typowania hokeja na lodzie. Poniżej po krótce opisaliśmy czterech, którzy naszym zdaniem są najlepsi i których warto wziąć pod uwagę typując tą dyscyplinę sportową.

 • Fortuna

Należący do topowych graczy zakład, wyróżnia się przede wszystkim szeroką ofertą rynków dostępnych na hokej na lodzie. Możemy tutaj znaleźć nie tylko długą listę lig, ale dodatkowo rynków, szczególnie tych dedykowanych spotkaniom na żywo. Analizując korzenie Fortuny nie powinno to nikogo dziwić, w końcu bukmacher ten wywodzi się z kraju, który ma bogate tradycje hokejowe. Co więcej, w ofercie tego buka znajdziemy liczne promocje, w tym Happy Hours, które pozwalają typować bez podatku, a także transmisje na żywo, ze spotkań najsilniejszych lig. Transmisje są dostępne zarówno w wersji desktopowej, jak i za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Gracze decydujący się na ofertę Fortuny mogą liczyć na wysoki bonus powitalny, a także mogą wykorzystywać różnorodne kody promocyjne.

 • STS

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć największego działającego na polskim rynku bukmachera. STS swoim graczom umożliwia zawieranie zakładów nie tylko na najwyższe ligi hokejowe w Europie i na świecie, ale dodatkowo na rozgrywki mniej medialne. Co więcej, gracze mogą typować zakłady w formie przedmeczowej oraz na żywo. Miłośnicy live’ów z pewnością ucieszą się z licznych transmisji czołowych lig 0 szwedzkiego SHL, rosyjskiej KHL oraz amerykańsko-kanadyjskiej NHL.

 • LVBET

Główną zaletą tego bukmachera jest duża liczba rynków, w tym szczególnie obszerna w odniesieniu do zakładów przedmeczowych. W topowych rozgrywkach gracze mają możliwość typowania 100 podgier. Równie dobrze prezentują się warianty rynków na indywidualne wyniki zawodników. Co więcej LVBET ma w swojej ofercie transmisje meczów na żywo, a także dostęp do licznych rozgrywek klubowych oraz międzypaństwowych.

 • PZBUK

PZBUK przez długi czas wspierał nasz rodzimy hokej, prężnie współpracując z Polskim Związkiem Hokeja na Lodzie. Pewnie dlatego może się pochwalić jedną z najlepszych ofert na rynku, dla tego sportu. Dodatkowo ten bukmacher oferuje liczne promocje takie jak m.in. Happy Hours, umożliwiające grę bez podatku. Śladem innych bukmacherów, również PZBUK przygotował ofertę startową i dedykowane promocje na hokej.

Poradnik typera – jak obstawiać hokej na lodzie?

Poznaj bliżej porady topowych graczy, które pozwolą Ci zwiększyć szansę na wygraną podczas typowania rozgrywek w hokeju na lodzie:

 • Postaw na najlepszego bukmachera – planując obstawianie hokeja, powinieneś szukać wyłącznie sprawdzonych bukmacherów. Sprawdź, który oferuje najwyższe kursy, udziela dostępu przynajmniej do podstawowych statystyk, da Ci możliwość oglądania transmisji na żywo, a także udostępni Ci wygodną aplikację mobilną. Sprawdź też wysokość bonusu powitalnego, który pozwoli Ci zyskać dodatkowe środki na start.
 • Wybieraj wysokie kursy – pamiętaj przy tym, żeby nie ograniczać się wyłącznie do jednego bukmachera. Posiadając konta u wielu będziesz mógł analizować wysokości kursów, po to, by typować zakłady tam, gdzie będziesz w stanie zarobić najwięcej. Pamiętaj przy tym, by oprócz kursów uwzględniać również marżę bukmachera.
 • Wyliczaj value – value to nic innego jak wartość zakładu. Gdy kurs na dane wydarzenie posiada wysoki wskaźnik value, wówczas warto rozważyć jego typowanie. Oczywiście zrozumienie zasady działania value to już wyższy poziom wtajemniczenia typerskiego, jednak warto o nim pamiętać. Jeżeli zakłady posiadają wysoki value to warto je rozważyć, niezależnie od tego, czy będą dotyczyły outsidera czy faworyta.
 • Korzystaj z dobrych statystyk – jak w każdym sporcie, również w przypadku hokeja statystyki są bardzo ważne. Pamiętaj przy tym, by korzystać wyłącznie z wiarygodnych źródeł. Kompletne statystyki powinny dać Ci wiedzę na temat miejsca w tabeli i wykazu meczów, skuteczności w poszczególnych tercjach, liczbę przyznawanych kar oraz wszystkie dane dotyczące gry, zarówno w przewadze, jak i osłabieniu, oraz najlepszych strzelców.
 • Analizuj składy drużyn przed meczem – pamiętaj, że hokej należy do wysoce kontuzjogennych sportów, dlatego powinieneś stale analizować skład drużyny. Kontuzja czołowych strzelców danej drużyny może znacząco ją osłabić, wzmacniając przy tym drużynę przeciwną.
 • Nie ograniczaj się do rynku 1X2 – chociaż w hokeju na lodzie występuje mniej rynków, niż w popularnej na całym świecie piłce nożnej, to mimo wszystko warto się z nimi zapoznać. Może się okazać, że znacznie ciekawszą propozycją będą handicapy, zakłady na tercję czy zakłady łączone np. na wynik meczu i liczbę bramek. Sprawdzenie dostępnych wariantów może się okazać korzystne, ponieważ rynek 1X2 w tej dyscyplinie może się okazać nie najlepszym wyborem.
 • Może gra na progresję? – z uwagi na wysokie kursy na remis, hokej wydaje się wręcz prosić o to by grać na progresję. Progresja jest takim systemem bukmacherskim, w którym obstawia się tą samą opcję po stawkach rosnących, które w teorii powinny skutkować zyskiem. Warto przy tym pamiętać, że do gry na progresję musimy dysponować odpowiednio wysokim budżetem.
 • Uwzględniaj statystyki nie tylko drużyn, ale i zawodników – w meczu hokeja każda z drużyn posiada 6 zawodników, a forma każdego z nich może mieć ogromny wpływ na przebieg rozgrywek. Właśnie dlatego warto analizować również formę poszczególnych zawodników. Jeżeli czołowi zawodnicy od dłuższego czasu mogą się pochwalić dobrą kondycją i wysoką liczbą trafionych bramek, można podejrzewać, że i w kolejnym spotkaniu zachwycą formą.
 • Sprawdź jak grają u siebie i jako goście – podobnie jak w piłce nożnej i w hokeju ten czynnik okazuje się bardzo ważny, szczególnie podczas rozgrywek NHL. Gracze z tej ligi często biorą udział w rozgrywkach w miejscach oddalonych nawet o tysiące kilometrów. Długi czas spędzony w podróży może obniżyć ich dyspozycję. Co więcej, atut własnego lodowiska, często stanowi dużą przewagę dla zespołu grającego u siebie, choć nie jest to regułą, ponieważ część drużyn nie wytrzymuje presji własnego obiektu.
 • Obstawiaj live – hokej nie jest sportem łatwym do przewidzenia. Jednak wybierając opcję na żywo, już po pierwszych minutach możemy ocenić, która drużyna ma większe szanse na wygraną. Wyłapując liczne niuanse, jak np. formę bramkarza lub kontuzję jednego z liderów zespołu będziesz mógł sprawniej wytypować odpowiedni wynik. Decydując się na typowanie live z pewnością pomocne okażą się transmisje na żywo udostępniane przez czołowych bukmacherów.
 • Czerp wiedzę z forów – własne doświadczenie i wiedza czasami mogą nie wystarczyć, szczególnie gdy decydujesz się na typowanie sportu tak nieprzewidywalnego jak hokej na lodzie. Właśnie dlatego warto poszerzać swoją wiedzę o informacje pozyskane z forów internetowych czy tematycznych grup w popularnych serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Możesz tam znaleźć cenne informacje dotyczące typowania, a także wiele cennych rad, które mogą się okazać przydatne podczas wyszukiwania selekcji.

Najważniejsze turnieje i rozgrywki w hokeju na lodzie

Decydując się na typowanie hokeja na lodzie ważne jest nie tylko wybranie odpowiedniego rynku, ale dodatkowo wybranie odpowiednich rozgrywek. Wszystkie czołowe ligi światowe różnią się od siebie zarówno poziomem, jak i specyfiką gry. Poniżej przybliżymy Ci pięć turniejów i rozgrywek w hokeju na lodzie, które naszym zdaniem powinieneś wziąć pod uwagę:

NHL – National Hockey League

National Hockey League to swego rodzaju ziemia obiecana w dziedzinie hokeja. Znajdziesz to najbogatsze, a przede wszystkim najmocniejsze rozgrywki hokejowe, w których zrzeszone są zespoły z Kanady i USA. Dla każdego młodego adepta hokeja na lodzie możliwość gry w NHA jest istnym złotym Graalem, umożliwiającym zdobycie wielkiej sławy i pieniędzy. To właśnie w tej lidze można znaleźć czołowych zawodników klubów uniwersyteckich z Ameryki Północnej, a także największe gwiazdy topowych lig europejskich. Do najbardziej utytułowanych klubów w historii NHL należą Detroit Red Wings z wynikiem 11 zwycięstw, Torotno Maple Leafs z 13 zwycięstwami oraz Montreak Canadiens, który zdobył aż 23 tytuły.

Statystyki wygranych NHL w latach 2018 – 2021

 • Zwycięstwa gości – 35%,
 • Remisy – 22,2%,
 • Zwycięstwa gospodarzy 42,8%.

Statystyki bramek NHL w latach 2016 – 2020

 • Średnia goli gospodarzy/mecz – 2,92,
 • Średnia goli gości/mecz – 2,66,
 • Średnia goli ogółem/mecz – 5,58.

KHL – Kontynentalna Hokejowa Liga

Ta zrzeszająca zespoły z Rosji (i wybrane z Łotwy, Białorusi, Finlandii, Kazachstanu oraz Chin) liga, według powszechnej opinii uznawana jest za drugą najmocniejszą ligę hokejową na całym świecie. Kontynentalna Hokejowa Liga powstała w 2008 roku, a jej zespoły, podobnie jak w NHL zostały podzielone na 2 konfederacje – Wschód i Zachód, oraz cztery dywizje. Poza drużynami z krajów zrzeszonych, w lidze tej możemy spotkać hokeistów z Europy oraz NHL. W przypadku sportowców z NHL zwykle są oni już u schyłku swojej kariery. Dotychczas z najbardziej utytułowany klub w historii KHL uznaje się Ak Bars Kazań, który zdobył 3 tytułu mistrzowskie.

Statystyki wygranych KHL w latach 2018 – 2021

 • Zwycięstwa gości – 32,5%,
 • Remisy – 24,3%,
 • Zwycięstwa gospodarzy – 43,2%.

Statystyki bramek KHL w latach 2016 – 2020

 • Średnia goli gospodarzy/mecz – 2,53,,
 • Średnia goli gości/mecz – 2,23,
 • Średnia goli ogółem/mecz – 4,76.

SHL – Svenska Hockeyligan

Jest to zdecydowanie najwyższy poziom hokejowych rozgrywek w Szwecji, choć nie da się ukryć, że SHL jest znacznie skromniejszą ligą, niż dwie pozostałe. Podczas jej rozgrywek możemy oglądać potyczki 14 drużyn. Po raz pierwszy rozgrywki odbyły się w 1975 roku, jeszcze pod nazwą Eliteserien, która została zmieniona w 2013 roku. Nie da się ukryć, że Szwecja stanowi swego rodzaju fabrykę prawdziwych talentów, dlatego wielu doskonale zapowiadających się hokeistów z SHL ostatecznie zasila szeregi klubów z NHL. Za najbardziej utytułowane kluby w historii SHL uznawane są Farjestads z wynikiem 9 tytułów oraz Djurgardens IF ze znacznie wyższym wynikiem 16 zwycięstw. Co ważne, na przestrzeni ostatnich lat najwięcej zwycięstw odnotowuje Frolunda HC.

Statystyki wygranych SHL w latach 2018 – 2021

 • Zwycięstwa gości – 28,4%,
 • Remisy – 19%,
 • Zwycięstwa gospodarzy – 52,6%.

Statystki bramek SHL w latach 2016 – 2020

 • Średnia goli gospodarzy/mecz – 2,78,
 • Średnia goli gości/mecz – 3,28,
 • Średnia goli ogółem/mecz – 5,06.

LIIGA

Jest to najwyższy stopień rozgrywek w hokeju, który odbywa się w Finlandii. Swój początek miały w 1975 roku, kiedy jeszcze pod nazwą SM-liiga oferowały pierwsze profesjonalne rozgrywki na terenie Finlandii. Obecnie w lidze tej bierze udział 14 zespołów, które najpierw rywalizują ze sobą podczas sezonu zasadniczego, a następnie spotykają się podczas play-ofów. Podobnie, jak w przypadku SHL, najlepsi hokeiści z LIIGI decydują się rozwijać swoją karierę w NHL. Za najbardziej utytułowane kluby w historii ligi z Finlandii uznawane są Tappara i TPS Turku, które do tej pory zebrały 10 tytułów.

Statystyki wygranych Ligga w latach 2018 – 2021

 • Zwycięstwa gości – 37,7%,
 • Remisy – 22,1%,
 • Zwycięstwa gospodarzy – 40,2%.

Statystyki bramek Ligga w latach 2016 – 2020

 • Średnia goli gospodarzy/mecz – 2,65,
 • Średnia goli gości/mecz – 2,35,
 • Średnia goli ogółem/mecz – 5,00.

ELH – Extraliga

To najwyższa rangą liga rozrywkowa w Czechach, gdzie hokej na lodzie cieszy się naprawdę wysoką popularnością. Początki tej ligi sięgają 1993 roku, więc niedługo po tym, jak doszło do rozpadu Czechosłowacji. Podczas rozgrywek możemy obserwować rywalizację 14 zespołów, w fazie zasadniczej oraz w playofach. Ligę Czeską, podobnie jak te wywodzące się z Finlandii i Szwecji zaliczyć można do potęg hokejowych, więc i tutejsi czołowi gracze finalnie decydują się na dołączenie do drużyn z NHL czy KHL. Za najbardziej utytułowany czeski klub uznaje się HC Vsetin, który ma na swoim koncie 6 zwycięstw w Extralidze.

Statystyka wygranych ELH w latach 2018 – 2021

 • Zwycięstwa gości – 36,1%
 • Remisy – 24,2%
 • Zwycięstwa gospodarzy – 39,7%.

Statystyki bramek ELH w latach 2016 – 2020

 • Średnia goli gospodarzy/mecz – 2,84,
 • Średnia goli gości/mecz – 2,34,
 • Średnia goli ogółem/mecz – 5,18.

PHL – Polska Hokej Liga

Swoją nazwę Polska Hokej Liga nasze rodzime rozgrywki noszą od 2013 roku. Podczas ich trwania możemy oglądać potyczki 10 drużyn, które w pierwszej kolejności spotykają się w fazie zasadniczej, a następnie ósemka najlepszych przechodzi do playofów. Od momentu powstania PHL za najbardziej utytułowany zespół uchodzi GKS Tychy, który czterokrotnie triumfował na mistrzostwach (w tym od 2017 do 2020). Z kolei do drużyn, które zdobyły najwięcej tytułów mistrza Polski ogółem zaliczamy Cracovię Kraków z wynikiem 12 tytułów, Legię Warszawa – 13 oraz Podhale Nowy Targ z wynikiem 19 tytułów. Nie da się ukryć, że nasze polskie rozgrywki nie stoją na tym samym poziomie co czołowe ligi europejskie, jednak mimo wszystko mają swoje wierne grono typerów, którzy chętnie decydują się na ich obstawianie.

Statystyki wygranych PHL w latach 2018 – 2021

 • Zwycięstwa gości – 33,1%,
 • Remisy – 13,7%,
 • Zwycięstwa gospodarzy – 53,2%.

Statystyki bramek PHL w latach 2016 – 2020

 • Średnia goli gospodarzy/mecz – 3,43,
 • Średnia goli gości/mecz – 2,80,
 • Średnia goli ogółem/mecz – 6,23.

Turnieje międzynarodowe

Kibice hokeja na lodzie mogą liczyć na sile emocje podczas dwóch dużych turniejów o zasięgu międzynarodowym. Mowa tutaj oczywiście o Mistrzostwach Świata oraz Igrzyskach Olimpijskich. Te pierwsze odbywają się każdego roku i zazwyczaj nie będziemy mogli oglądać w nich największych gwiazd hokeja znanych nam z NHL. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku Igrzysk Olimpijskich. Tutaj władze amerykańsko-kanadyjskie zgadzają się na udział ich zawodników podczas potyczek o zasięgu międzynarodowym. Zwykle faworytami w tej imprezie są reprezentacje z takich krajów jak USA, Kanada, Szwecja, Rosja, Finlandia oraz Czechy.

Czy warto obstawiać hokej na lodzie?

Nie ma co ukrywać, że typowanie hokeja na lodzie do prostych nie należy. Jednak warto zainteresować się możliwościami, jakie daje typowanie tej dyscypliny, chociażby z uwagi na bogactwo rynków dostępnych u licznych operatorów. Musisz przy tym pamiętać, że dla osiągnięcia sukcesu będziesz musiał wykazać się dużym zaangażowaniem i regularnym śledzeniem wyników i poszczególnych statystyk. Odradzamy przy tym typowanie meczów hokeja jako opcję dodatkową, typowaną „po kursie” ponieważ zwykle takie zdarzenia potrafią pogrzebać cały kupon. Jeśli jednak podejdziesz do typowania hokeja z odpowiedzialnością, wówczas będziesz mógł ugrać naprawdę wiele.