Gry karciane u bukmacherów – blackjack

Zapytajbukmachera.pl » Gry karciane u bukmacherów – blackjack

Jedną z popularniejszych gier karcianych jest Blackjack, znany również pod nazwą „oczko”. Gra ta jest najczęściej wybieraną pozycją wśród stałych gości kasyn. Właśnie dlatego część legalnych bukmacherów postanowiła poszerzyć swoją ofertę właśnie o tę pozycję. TOTALbet, forBET czy BetX postanowili pójść za duchem czasu, jednak z uwagi na to, że internetowe kasyna są w naszym kraju nielegalne, postanowiły, podążając śladem STS wprowadzić nieznaczne modyfikacje, które pozwoliły im poszerzyć swoją ofertę bez łamania przepisów ustawy hazardowej. Postanowiliśmy, że sprawdzimy jak wygląda ta opcja.

Blackjack od forBET

Jak już wspomnieliśmy we wstępnie, forBET zdecydował się na wprowadzenie modyfikacji w zasadach gry w „oczko”. Tym samym podczas partii gracze nie rywalizują z krupierem, a jedynie obstawiają wynik, z jakim zakończy się pojedynek dwóch graczy wirtualnych. Co ważne, gry toczone są przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu i co ważne, na żywo.

Główny cel gry nie odbiega od oryginału. Zadaniem wirtualnych graczy jest zdobycie 21 punktów z kart rozkładanych przez krupiera. Jeśli żaden z graczy nie zdobędzie tej liczby, wówczas zwycięża ten z graczy, którego wynik jest najbliższy 21, jednak nie wyższy.

W pierwszej turze krupier wykłada każdemu z graczy po dwie karty, które układane są na pola znajdujące się po lewej i prawej stronie ekranu. Jeżeli przynajmniej jeden z graczy zdobędzie w kartach mniej niż 17 punktów (oczywiście przy założeniu, że żaden nie będzie miał na ręce dwóch asów), wówczas krupier będzie kontynuował rozdawanie kart, aż do chwili uzyskania przez jednego z graczy docelowej liczby lub przekroczenia 21 punktów. W pojedynczej grze mamy maksymalnie 4 rundy, podczas których każdy z graczy może dostać do 3 dodatkowych kart, pod warunkiem, że wcześniej nie skumuluje 17 lub więcej punktów.

Warto przy tym pamiętać, że forBET zastosował nieco inną metodę liczenia punktów w grze. Krupierzy korzystają z talii, w których mieści się 36 kart, a ich punktacja wygląda następująco:

 • as – 1 punktów,
 • walet – 2 punktów,
 • dama – 3 punktów,
 • król – 4 punktów,
 • 6 – 6 punktów,
 • 7 – 7 punktów,
 • 8 – 8 punktów,
 • 9 – 9 punktów,
 • 10 – 10 punktów.

Jak grać w blackjacka od forBET?

Decydując się na grę w forBET nie rywalizujesz z krupierem, a jedynie obstawiasz, który z wirtualnych zawodników zwycięży, typując po kursach, które są na bieżąco ustalane. Mnożnik kursowy odpowiada szansie każdego z graczy na zwycięstwo i wyrażane są do trzech miejsc po przecinku. Zadaniem typera jest wytypowanie gracza, który zwycięży oraz postawienie na niego swoich środków. Jeżeli gracz osiągnie liczbę zbliżoną lub równą 21, wówczas gracz wygrywa. Jeśli jednak liczba punktów będzie wyższa, wtedy mamy do czynienia z tzw. „bustem” i gracz przegrywa turę. W blackjacku może wystąpić remis, gdy obydwaj uczestnicy zdobędą taką samą liczbę punktów. Jednak z uwagi na ich nieczęste występowanie, kursy są wyznaczane bardzo wysoko.

W niektórych przypadkach gra może się zakończyć już przy pierwszym rozdaniu, w którym uczestnicy dostają dwie karty. Jeżeli jeden z graczy dostanie na rękę tzw. „perskie oczko” czyli dwa asy, wówczas tura się kończy. Gracze mogą dostawać kolejne karty w trzech następnych rozdaniach, do czasu, aż jeden z nich zdobędzie 17-21 punktów. Gdy jeden z graczy osiągnie taki wynik, wtedy kolejne karty dostaje wyłącznie drugi gracz.

Gracze mogą obstawiać zakłady na przebieg gry w każdej pojedynczej rundzie. Przy czym czas jest mocno ograniczony, w pierwszej rundzie jest to 60 sekund, z kolei w każdej następnej już jedyne 30. Co ciekawe, w jednym kuponie możesz typować więcej niż jeden wynik na grę za pomocą kuponów standardowych. Z kolei decydując się na kupon AKO możesz dodać pojedyncze wyniki jednej ze zbliżających się gier Blackjack. Warto wiedzieć, że w forBET zakłady na „oczko” można łączyć z zakładami dotyczącymi innych gier karcianych organizowanych przez bukmachera, jednak z tym zastrzeżeniem, że na grę można typować tylko jeden zakład. Warto więc pamiętać, że nie ma możliwości łączenia zakładów z poszczególnych rund.

Jak przebiega gra?

 1. Runda pierwsza – krupier rozdaje każdemu z graczy po dwie karty. Zakończenie gry na tym etapie jest możliwe, gdy jeden z graczy otrzyma dwa asy. Z kolei, jeśli którykolwiek z graczy na tym etapie zdobędzie 17 punktów lub więcej, wówczas w kolejnych rundach nie dostaje kart.
 2. Runda druga – jeśli gracze lub gracz otrzymali mniej niż 17 punktów, wówczas dostają od krupiera kolejną kartę. Na tym etapie gra może się zakończyć, gdy jeden z graczy zdobędzie ponad 21 punktów (bust). Jeżeli jeden gracz zdobędzie 17 do 21 punktów, wówczas nie dostaje kolejnych kart. Jeśli obydwaj gracze uzyskają wynik w takim przedziale wówczas gra się kończy i zwycięża ten gracz, którego wynik jest najbliższy 21. Jeśli każdy z graczy uzyska taki sam wynik, wówczas gra kończy się remisem.
 3. Runda trzecia – jeśli w poprzednich partiach nie udało się wyłonić zwycięscy gra jest kontynuowana. Podobnie jak wyżej, gracz z „bustem” przegrywa i gra się kończy. Jeżeli gracz zbierze 17-21 punktów, nie dostanie kolejnej karty, a jeśli obydwaj gracze zyskają taki wynik, wówczas gra się kończy i wygrywa ten, który zebrał wynik najbliższy 21. Gdy wynik obu graczy jest taki samy, partia kończy się remisem.
 4. Runda czwarta – ostatnia, ma miejsce, jeśli we wcześniejszych turach nie udało się wyłonić zwycięzcy. W tej rundzie gracze, którzy nie zgromadzili 17-21 punktów, dostają piątą kartę. Gracz, który zdobył powyżej 21 punktów kończy grę z porażką. Jeśli u żadnego z graczy nie wystąpi „bust”, wówczas wygrywa ten, który zebrał najwyższą, zbliżoną do 21 liczbę punktów lub gra kończy się remisem.
 5. Tasowanie – każda partia kończy się dokładnym przetasowaniem kart przez krupiera. Jest to element przygotowujący do kolejnej tury. Warto mieć na uwadze, że może wystąpić sytuacja, w której gra będzie anulowana – np. z powodu błędu krupiera.

Blackjack od TOTALbet

Wprowadzanie do swojej oferty gier karcianych TOTALbet zaczął od znanej wszystkim wojny. Następnie, widząc rosnące zainteresowanie taką formą zakładów poszerzył swoją ofertę o blackjacka i na chwilę obecną wszystko wskazuje na to, że oferta ta będzie stale rosła. Gry karciane są prowadzone na żywo, przez 7 dni w tygodniu, w przedziałach godzinowych od 12:00 do 24:00. Podobnie jak w rozwiązaniu od forBET w blackjacku od TOTALbet nie gramy sami, a jedynie typujemy możliwy wynik. W grze możemy obstawiać następujące wyniki:

 • wygrana krupiera,
 • remis,
 • zakład bez remisu,
 • wygrana jednego z graczy,
 • ostateczna wartość punktowa,
 • zakres suit,
 • sumę dwóch pierwszych kart dowolnego z graczy,
 • kolor pierwszej karty krupiera.

Do każdej z opcji przypisany został określony kurs. Gracze mogą typować wyniki zarówno przed wyłożeniem karty na stół, jak i po wyłożeniu pierwszej z nich. Zakład będzie rozliczony po tym jak krupier wyciągnie kartę kończącą rozdanie.

Jak przebiega gra?

Rozgrywka blackjacka od TOTALber rozpoczyna się pojawieniem się, jeszcze przed wyłożeniem kart na stół, określonych kursów. Właśnie wtedy gracze mogą przystąpić do typowania wyników. Zakłady są zamykane z chwilą wyłożenia przez krupiera pierwszej karty. W kolejnym kroku krupier wykłada dla gracza jedną kartę, kursy zostają zaktualizowane, a typerzy znów mogą przystąpić do stawiania zakładów. Zanim dojdzie do wyłożenia karty dla krupiera, zakłady ponownie się zamykają.

W TOTALbet blackjack jest prowadzony z wykorzystaniem sześciu talii kart, z których każda liczy po 52 karty. Punkty liczone są według następującego wzoru:

 • dla kart 2 – 10 – punkty określa wartość na karcie,
 • król, dama i walet – mają przypisane 10 punktów,
 • as – może być liczony jako 1 lub 11 punktów – na polu krupiera lub gracza posiada wartość 11, z kolei, gdyby miał spowodować przekroczenie 21 punktów, wówczas przypisuje się mu 1 punkt.

Blackjack od BetX

Ten młody bukmacher dąży do tego, by zjednać sobie jak najwięcej graczy. Właśnie dlatego zdecydował się na wprowadzenie do swojej oferty również gier karcianych. Zauważenie potencjału w karciankach pozwalało BetX zyskać odpowiednią przewagę, ponieważ obecnie niewielu bukmacherów posiada w swojej ofercie takie rozwiązania. Aby jak najbardziej zachęcić graczy do typowania zakładów, BetX wprowadził do oferty wojnę, pokera oraz blackjacka, jednak z uwagi na tematykę artykuły skupimy się właśnie na tej ostatniej.

Blackjack w BetX jest dostępny przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Rozgrywki są prowadzone przez krupierki, które mówią po angielsku, jednak ta drobna niedogodność nie powinna być wyzwaniem, ponieważ wszystko jest przejrzyście wyjaśnione zarówno na ekranie, jak i wokół niego. Cel gry w blackjacku jest wszystkim dobrze znany. Gracz musi zdobyć 21 punktów lub jego wynik musi być najbardziej zbliżony do tej wartości. Różnicą jest tutaj fakt, że typujący nie gra z krupierem, jakby to miało miejsce w kasynie, tylko typuje jeden z możliwych wyników:

 • wynik główny,
 • zwycięstwo przez „perskie oczko”
 • zwycięstwo liczbą kart,
 • zwycięstwo punktami,
 • busta wybranego gracza – tj. więcej niż 21 punktów.

Co ciekawe, ten bukmacher oprócz tradycyjnej wygranej za poprawne typowanie, przyznaje graczom również atrakcyjny bonus w postaci jackpota. Co ważne, w jednej rozgrywce możesz zdobyć nawet kilka takich bonusów.

Jak grać w blackjacka od BetX?

Podobnie jak w pozostałych wariantach, tutaj również gra toczy się pomiędzy dwoma wirtualnymi graczami, którzy zbierają karty rozdawane przez krupiera po prawej i lewej stronie. Talia wykorzystywana do gry liczy 36 kart, tj. od 6 do asa. Liczby punktów wynoszą, w przypadku kart 6 – 10 według wartości danej karty, walet daje 2 punkty, dama 3 a król 4 punkty, as oceniony został tutaj na 1 punkt. W pierwszej rundzie krupier rozdaje każemy z graczy po dwie karty. Jeżeli wartość punktów u żadnego z nich nie przekroczyła 17 punktów lub też żaden z graczy nie zdobył dwóch asów, wówczas gra jest kontynuowana i każdy z graczy otrzymuje kolejną kartę. Krupierki rozdają karty do czasu, aż któryś z graczy uzbiera 21 punktów. Jeśli do zakończenia czwartej rundy nie zostanie rozstrzygnięty wynik, wówczas zwycięża ten gracz, który zdobył liczbę punktów najbliższą 21 lub przekroczy ten wynik i tym samym przegra.

W każdej grze mogą być maksymalnie 4 rundy, w których każdy z graczy może zdobyć dodatkowe 3 karty. Jeśli każdy z graczy zdobędzie taką samą liczbę punktów, powyżej 17, wtedy gra kończy się remisem.

Jak przebiega gra?

Tak jak już wcześniej wspominaliśmy, gra może trwać do 4 rund. Jest szansa, że zakończy się w pierwszej rundzie, gdy jeden z graczy zdobędzie dwa asy. Przed rozpoczęciem każdej gry krupierka pokazuje, a następnie przetasowuje talię. A jak wyglądają kolejne rundy?

 1. Runda pierwsze – krupierka wykłada po dwie karty dla każdego gracza. Na tym etapie gra może się zakończyć, gdy którykolwiek z graczy dostanie dwa asy, może się też skończyć remisem, gdy obaj gracze dostaną dwa asy. Jeżeli któryś z graczy zdobędzie od 17 do 20 punktów na tym etapie, wówczas nie otrzyma kart w kolejnych rundach. Jeśli jednak każdy z graczy dalej ma poniżej 17 punktów, gra jest kontynuowana w niezmienionym formacie.
 2. Runda druga – krupierka wręcza graczom lub graczowi, jeśli przeciwnik zebrał 17-20 punktów, kolejną kartę. Jeżeli któryś z graczy zdobędzie więcej niż 21 punktów – przegrywa. Jeśli uzbiera 17-21 punktów, nie dostanie już dodatkowej karty. Jeśli obaj gracze zbiorą taką samą liczbę punktów w przedziale 17-21 – gra kończy się remisem.
 3. Runda trzecia – tutaj gracz lub gracze mogą dostać czwartą kartkę, jednak tylko wtedy, gdy nie zebrali ponad 17 punktów. Zebranie powyżej 21 punktów kończy grę dla danego zawodnika jego przegraną. Jeżeli każdy z graczy zbierze taką samą liczbę punktów w przedziale 17-21 wówczas gra kończy się remisem. Jeżeli jeden gracz zdobędzie od 17 punktów, w kolejnej turze nie otrzyma dodatkowej karty.
 4. Runda czwarta – tutaj jeden lub każdy z graczy może dostać piątą, ostatnią kartę – tylko wtedy, gdy na poprzednich etapach nie zebrał minimum 17 punktów. Jeżeli na zakończenie tej rundy któryś z graczy zdobędzie powyżej 21 punktów, gra się kończy jego przegraną przez busta.
Czy warto grać w blackjacka u bukmachera?

Gra w blackjacka u wyżej opisanych bukmacherów może być rzeczywiście przyjemna i jest w stanie zapewnić naprawdę dużą dawkę emocji. Samo wykonanie też jest całkiem ciekawe, jednak trzeba przyznać, że mogłoby zostać dodatkowo urozmaicone. Szczególnie warto docenić pracę wykonaną przez krupierki, które całą grę prowadzą w sposób profesjonalny, a przy tym wzbudzają sympatię. Jednak nie da się ukryć, że prawdziwi miłośnicy Blackjacka dostępnego w kasynach mogą nie docenić tego rozwiązania. W końcu w tym wariancie nie prowadzą oni samodzielnej walki, a jedynie typują możliwe wyniki u wirtualnych graczy.

Jednak szczególne słowa uznania dla TOTALbet, forBET i BetX należą się za to, że jako jedni z pierwszych wprowadzili to rozwiązanie do swojej oferty, mimo nie sprzyjającego tego typu rozgrywkom środowiska.

Gry TOTAL GAMES od TOTALbet czy TVBET od forBET i BetZ z pewnością warto wypróbować, zwłaszcza że są one znacznie korzystniejszym wyborem niż działające nielegalnie kasyna, które niosą ze sobą ryzyko wysokich kar finansowych, które zostały szeroko opisane w kodeksie skarbowym.

forBET – legalny bukmacher

Warto zaznaczyć, że choć forBET działa na naszym rynku od kilku lat, to już udało mu się zyskać odpowiednią pozycję i obecnie mieści się w trójce najpopularniejszych polskich bukmacherów. Swoją pozycję zbudował za sprawą oferowania wysokich kursów i atrakcyjnych bonusów na powitanie. Co więcej, forBET akceptuje liczne kody promocyjne, w tym nasz, dzięki czemu daje możliwość zwiększenia wysokości bonusu.

forBET jest również aktywnym sponsorem, swoimi działaniami wspiera liczne inicjatywy sportowe i zespoły, w tym x-kom AGO, ŁKS Łódź, Amp Futbol Polska, Polski Związek Tenisowy oraz Runnmageddon.