Custom Bet – nowe zakłady bukmacherskie

Popularność zakładów typu custom bet na rynku polskim jest znikoma, jednak powoli coś zaczyna się zmieniać na tej płaszczyźnie. Dwóch legalnych bukmacherów znajdujących się w czołówce rankingów zdecydowało się na wprowadzenie do swojej oferty zakładów, które przyciągnęły uwagę wielu graczy. Zagraniczni bukmacherzy już dawno docenili możliwości jakie niosą za sobą zakłady typu custom bet. Na czym one polegają i skąd tak duże zainteresowanie nimi wśród graczy?

Custom Bet – co to jest?

Custom Bet to nic innego jak zakład, który gracz tworzy samodzielnie. Podczas jego formułowania możemy bazować na wybranych wydarzeniach z oferty bukmachera (np. mecz piłki nożnej, gala Oscarów czy wybory prezydenckie), jak również wybrać zdarzenia z własnego życia. Następnie tak skonstruowany zakład należy przesłać do operatora, który zweryfikuje nasze pozycje pod względem ich wiarygodności oraz możliwości weryfikacji. Na tym etapie ustalone zostaną również kursy. Po spełnieniu wszystkich tych kryteriów można przejść do obstawiania zakładu.

Musisz przy tym pamiętać, że im szybciej zaproponujesz operatorowi swój zakład, tym większe masz szanse na to, że zostanie on pozytywnie rozpatrzony.

Jak wytypować Custom Bet w eWinner?

eWinner zdecydował się na wprowadzenie zakładów typu custom bet na szeroką skalę, dając swoim graczom możliwość formułowania dowolnych zakładów z dziedziny sportu, rozrywki, kultury czy polityki. Jednak należy mieć przy tym na uwadze, że każdy zakład custom bet musi przejść pozytywnie weryfikację Działu Bukmacherskiego – powinien dotyczyć sfery publicznej, by możliwe było jego zweryfikowanie. Warto przy tym zaznaczyć, że możesz również zdecydować się na zakład, który dotyczy typowo Twojego życia osobistego, jak np. „czy mój brat ożeni się do końca roku 2021”, jednak zwykle tego typu zakłady nie otrzymują akceptacji Działu bukmacherskiego. Zakłady, które nawet minimalnie dotyczą sfery publicznej, jak np. „czy mój brat zasili grono piłkarzy Legii Warszawy do końca 2023” może być już zaakceptowany.

Wytypowanie zakładu custom bet w eWinner jest proste. Osoby niezarejestrowane muszą założyć konto, a następnie wypełnić formularz, w którym podajemy następujące dane:

  • e-mail,
  • konkretną datę typowanego wydarzenia (np. 20.05 – w przypadku emisji programu, którego dotyczy zakład lub do 2022 roku – w przypadku zakładu „Czy Polska wystąpi z Unii Europejskiej?”
  • wydarzenie/rozgrywki (np. Liga Mistrzów, Kultura, Polityka),
  • zdarzenie/mecz (np. wybory prezydenckie, mecz Mayern – Real),
  • szczegółowy opis zakładu (np. Czy Robert Lewandowski zdobędzie hattrick? Czy Andrzej Duda wygra w najbliższych wyborach prezydenckich?)

W kolejnym etapie należy wybrać przycisk „Wyślij custom bet” i oczekiwać na weryfikację, która zwykle trwa w okolicy 12 godzin. W przypadku pozytywnej weryfikacji zakład zostaje przeniesiony do ogólnodostępnej oferty eWinner.

betfan oferta

Stwórz swój zakład w BETfan

Stworzenie zakładu custom bet w przypadku BETfan jest niezwykle proste. Wystarczy wysłać mailem na adres bog@betfan.pl lub za pośrednictwem czatu na stronie internetowej propozycję swojego zakładu. Dział Bukmacherski pracuje codziennie w godzinach 9:00-23:00 i w tym czasie przeprowadzi ocenę zakładu.

Przykładowe wygrane w zakładach custom bet

Jak już wcześniej wspominaliśmy, zakłady custom bet spotkały się ze szczególnym uznaniem wśród zagranicznych graczy, a przy tym pozwoliły ich twórcom na zgarnięcie naprawdę wysokich wygranych.

W roku 2014 dziadek Lewisa Cooka stworzył zakład, w którym chciał wytypować, czy jego wnuk zadebiutuje w dorosłej reprezentacji Anglii przed ukończeniem 26 roku życia. Po uzyskaniu akceptacji zakładu zdecydował się postawić 500 funtów na pozytywny wynik i wygrał – młody zawdonik w 2018 roku zasilił drużynę narodową podczas meczu z reprezentacją Włoch.

Z kolei jeszcze bardziej ryzykowny zakład zdecydował się postawić Peter Edwards w 2000 roku. W jego zakładzie custom bet do wytypowania należało, czy jego dwuletni wówczas wnuk Harry Wilson w przyszłości zasili grono reprezentacji Walii. Na taki wynik postawił 50 funtów, co przyniosło mu wygraną na poziomie 125 tys. funtów. W 2013 roku zaledwie 16 letni zawodnik wystąpił w barwach narodowych podczas meczu z Belgią, zostając tym samym najmłodszym reprezentantem Walii.