Zwycięstwo Oregonu w Holiday Bowl odbija się na potknięciach z końca sezonu

Kiedy na początku tego miesiąca ogłoszono rozgrywki, wiele osób skupiło się na Holiday Bowl, w którym nr 15 Oregon zmierzy się z mistrzem Wybrzeża ACC, Karoliną Północną. Nie dość, że mecz z zachodniego wybrzeża powrócił po dwuletniej nieobecności spowodowanej przez COVID, to jeszcze oferował potencjał dla ogromnej ilości ofensywnych fajerwerków pomiędzy parą zawodników z top-25.

Podczas gdy tablica wyników nie rozbłysła tak bardzo, jak niektórzy się spodziewali, mecz dostarczył mnóstwo wybuchowych zagrań i późnej pirotechniki, ponieważ Ducks wykorzystali dwuminutową jazdę w ostatnich sekundach, aby pokonać Tar Heels w thrillerze 28-27 w Petco Park w San Diego.

[Related: Sprawdź najważniejsze momenty z Holiday Bowl]

Rozgrywający Bo Nix, grający 10 dni po tym jak ogłosił, że wróci na kolejny sezon w Eugene, zachował swój najlepszy rzut z gry na umierający żar, znajdując slot receivera Chase’a Cota na 6-jardowe przyłożenie na czwartym jardzie, które przemknęło przez linię bramkową. Kicker Camden Lewis dołożył dodatkowy punkt, aby oficjalnie wygrać mecz, nawet jeśli dał tłumowi na ręku krótkie zatrzymanie akcji serca, odbijając kopnięcie od pionu i przez.

Nr 15 Oregon vs. North Carolina highlights

No. 15 Oregon vs. North Carolina highlights

„Byliśmy w stanie dostarczyć, ponieważ nasza obrona ich zatrzymała,” powiedział Nix po meczu. „Każdy z nich zagrał, nie moglibyśmy tego zrobić bez każdego z nich.

„Dziesięć zwycięstw, aby wysłać naszych seniorów w ten sposób … Nie mógłbym być bardziej dumny z tego, jak ci chłopcy walczyli dzisiaj. To było kompletne zwycięstwo drużyny.”

Nix zakończył mecz 22 na 30 na 205 jardów i dwa przyłożenia (jeden przechwyt). Weteran tylko pięć razy rzucił na sześć jardów, ale wyglądał znacznie zdrowiej w kieszeni po kontuzji nogi pod koniec sezonu zasadniczego.

Wąski margines nie był niczym nowym dla Tar Heels, którzy rozegrali dziewiąty w tym sezonie mecz z jednym wynikiem.

Podczas gdy 9-5 ogólny rekord plus tytuł dywizji w grze ACC prawdopodobnie będzie postrzegany jako sukces dla Macka Browna i spółki, niewielu w błękicie pudru czyniąc podróż do południowej Kalifornii będzie zadowolonych ze sposobu, w jaki pozwolili grze w misce wymknąć się z niewykorzystanych okazji punktowych i podejrzanej obrony w dół odcinka. W wielu aspektach, było to w pewnym sensie emblematyczne dla samego sezonu dla UNC, który rozpoczął się od 9-1 i zagroził, że będzie miał szansę na College Football Playoff przed zakończeniem roku z czterema prostymi, rozdzierającymi serce porażkami.

W międzyczasie Ducks kończą swoją pierwszą kampanię pod wodzą Dana Lanninga z wynikiem 10-3 dzięki wynikowi ze środowej nocy, zabierając ze sobą trochę uciążliwości po przegranej z rywalami Waszyngtonem i Oregon State w zeszłym miesiącu.

Oregon tailback Bucky Irving miał 149 jardów i dwa wyniki z pierwszej połowy, aby pomóc w prowadzeniu zespołu na ziemi, zdobywając w rezultacie wyróżnienie Holiday Bowl Offensive Player of the Game. Jednak to Nix został lepiej zapamiętany przez fanów po tym, jak przejął pałeczkę w czwartej kwarcie i poprowadził parę przyłożeń, aby zniwelować dwucyfrowy deficyt w ostatnich 10 minutach.

Oregon wznosi trofeum Holiday Bowl

Oregon hoists the Holiday Bowl trophy

Oto trzy inne wnioski z Holiday Bowl:

1. The hype for Drake Maye is about to skyrocket even more

Nawet w erze portalu transferowego, opt-outów i wczesnych odejść do NFL, bowl games dostarczają nam ostatnich wspomnień z sezonu i dlatego mogą stać się trochę maszyną do robienia hype’u. Tak bez wątpienia będzie w przypadku rozgrywającego UNC Maye’a, który już zbierał wysokie pochwały za swoją pracę jako pierwszy starter w tym sezonie, ale może być jeszcze bardziej podniesiony po wykonaniu kilku niesamowitych rzutów w Holiday Bowl.

Niedługo trzecioroczny gracz zakończył grę z szacunkiem 206 jardów i trzema przyłożeniami, pomimo gry bez głównego celu Josh Downs. Czuło się, że Maye często prowadził drużynę pod względem ofensywnym i wyglądał jedwabiście gładko przy każdym podaniu. Jego kontrola nad ofensywą była imponująca i z pewnością wyglądał na dużo starszego niż tylko świeżo upieczony zawodnik, ze sposobem, w jaki poruszał się po czytaniach i znajdował otwartych odbiorców.

Z krajową publicznością w primetime na FOX – z których wielu prawdopodobnie nie widziało wiele z signal-caller w tym sezonie – dostrajając się do występu, zostali potraktowani jako ktoś, kto prawdopodobnie będzie twarzą futbolu uczelnianego w sezonie 2023 tuż obok zwycięzcy Heisman Trophy USC Caleb Williams. Czasami hype związany z meczami bowlingowymi może być nieco przesadzony, ale w przypadku gwiazdy Tar Heels jest on prawdopodobnie uzasadniony.

Drake Maye zaliczył 206 jardów i popędził jeszcze 49 w Holiday Bowl.

2. Oregonowi brakowało Kenny’ego Dillinghama

UNC weszło do Holiday Bowl na 103 miejscu w FBS w obronie punktowej i 115 miejscu w liczbie jardów na zagrywkę. Innymi słowy, obrona nie była świetna i miała do czynienia z wieloma starterami, których brakowało z różnych powodów.

Jednak Oregon nie był w stanie wykorzystać tej grupy w dużej mierze dlatego, że wydawało się, że naprawdę brakuje byłego koordynatora ofensywy Kenny’ego Dillinghama (który odszedł, aby zostać głównym trenerem w Arizona State). Ducks mieli w zasadzie cały miesiąc, aby wymyślić plan na grę, ale czuło się, że gdy wczesny scenariusz się skończył, kombinacja play-callingowa trenera WR Juniora Adamsa i trenera TE Drew Mehringera nie miała tony kreatywnych odpowiedzi na to, co zrobić dalej.

Wczesny sukces na ziemi (9.8 YPC w pierwszej połowie) wyschnął, gdy pole stało się bardziej zatłoczone w drugiej połowie, a element przechodzący w dół pola, który był zawsze obecny pod Dillinghamem, nigdy nie dotarł (tylko dwa podania na ponad 15 jardów w nocy).

Lanning dostał wiele dobrego jako debiutant head coach w tym sezonie, wygrywając 10 spotkań, ale znalezienie weterana OC, który pomoże utrzymać Nixa i ofensywę humming będzie dużym priorytetem offseason w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Oregon’s Bo Nix hits Chase Cota for a 6-yard TD

Oregon's Bo Nix hits Chase Cota for a 6-yard TD

3. Czas przestać grać w bowle w parkach baseballowych

W tym sezonie na stadionach baseballowych odbywają się cztery bowle, a jednym wspólnym tematem, który wydaje się rozwijać w 2022 roku jest to, że coraz mniej jest to nowość, a coraz bardziej kwestia zdrowia i bezpieczeństwa grając w takich miejscach.

Podczas Guaranteed Rate Bowl we wtorek, gracze Wisconsin i Oklahoma State wyglądali jakby byli na ślizgawce, biorąc pod uwagę stan murawy na Chase Field, i podobnie było w środę wieczorem na Petco Park.

Podczas gdy ekipa zajmująca się gruntami robiła co mogła, aby tymczasowe płaty trawy wyglądały na gotowe do przyjęcia kilkuset funtowych futbolistów, którzy pchają, ciągną i biegają – to w większości przypadków nie przyniosło to żadnego skutku. Były divoty, które uczyniłyby PGA Tour pro shudder i dość nierówna powierzchnia, która miała piasek przesącza się w miejscach. Wielu obrońców poślizgnęło się, pozwalając na zdobycie punktów, podczas gdy kilka prób zdobycia trzeciej piłki zakończyło się niepowodzeniem po tym, jak potwór z murawy przyczynił się do złapania piłki. Innymi słowy, nie był to najlepszy sposób na rozegranie meczu futbolu uczelnianego.

Na szczęście nie wyglądało na to, że ktoś zerwał więzadła kolanowe, ale być może nadszedł czas, aby ograniczyć liczbę meczów bowlingowych, które odbywają się poza specjalnie wybudowanymi stadionami piłkarskimi, tak aby samo boisko nie było fabułą biegnącą równolegle do akcji między liniami.

Bryan Fischer jest pisarzem zajmującym się futbolem uczelnianym dla FOX Sports. Od prawie dwóch dekad zajmuje się sportem uczelnianym w takich miejscach jak NBC Sports, CBS Sports, Yahoo! Sports i NFL.com. Można go śledzić na Twitterze pod adresem @BryanDFischer.

Czytaj więcej:

Najważniejsze historie z FOX Sports:


College Football

Więcej z College Football Śledź swoich ulubieńców, aby uzyskać informacje o meczach, wiadomościach i więcej