Zwycięstwo Cowboys; nadzieja Packers na playoff wciąż żywa; Lions upadają: 3 w górę, 3 w dół

Weekend pełen futbolu zaplanowany w okolicach świąt, co może być lepszego! Które drużyny widziały w ten weekend Mikołaja, a które odwiedziły Grincha?

Sprawdź mój raport o wzrostach i spadkach akcji z tygodnia 16.

UP

Cincinnati Bengals

Bengals są najlepszą drużyną w AFC zmierzającą do ostatnich dwóch tygodni sezonu. Wygrali siedem spotkań z rzędu, w tym zwycięstwo z Chiefs. Ofensywa Bengals wygląda na nie do zatrzymania z Joe Burrowem rzucającym lotkami po boisku. To co sprawiło, że ich atak jest lepszy w tym sezonie, to fakt, że w mniejszym stopniu polegają na podaniach 50/50 w dół linii bocznej dla swoich wybuchowych opcji podań. Zamiast tego Burrow prowadzi atak podający, który jest bardziej metodyczny z możliwością tworzenia przez rozgrywających, gdy piłka jest w ich rękach. Bengals łączą swoją ofensywę z solidną obroną, która jest poza pierwszą dziesiątką pod względem skuteczności. Jednak w drugiej połowie meczu są rewelacyjni i są w stanie ograniczyć atak przeciwnika, gdy ma to największe znaczenie. Najlepszą „rzeczą” jaką robią Bengals jest to, że nie popełniają błędów. Nie oddają piłki zbyt często. Nie popełniają błędów mentalnych. Nie mają blown coverages w obronie. Jest jakość w nie przegrywaniu meczów i pozwalaniu przeciwnikowi na popełnianie tych błędów.

Green Bay Packers

To cud bożonarodzeniowy. Green Bay Packers, jeszcze trzy tygodnie temu pozostawieni na pastwę losu po ósmej porażce w sezonie, są obecnie w zasięgu ręki, jeśli chodzi o miejsce przy dzikiej karcie. Packers wygrali trzy z rzędu, pokonując w niedzielę Dolphins w Miami, by odnieść imponujące szóste zwycięstwo w sezonie. Z Lions, Giants i Seahawks przegrywając, że zwycięstwo w niedzielę stawia Packers tylko gra z powrotem do ostatniego miejsca dzikiej karty z dwóch meczów domu lewo, aby zakończyć sezon.

Packers dostali się do tego punktu z łatwością w harmonogramie przed grą Miami, w tym topping Rams z Baker Mayfield. Jednak niedzielna wygrana jest jedną z tych, które napędzają drużyny do postseason. Packers wyglądali na skazanych na porażkę pod koniec drugiej kwarty. Byli w dół 10. Ich ofensywa była tak bezładna. Aaron Rodgers nie mógł znaleźć otwartych odbiorców, a kiedy już to zrobił, ktoś go upuścił. Gra biegowa była trafiona lub chybiona. Obrona była coraz bardziej atakowana przez atak Dolphins i przez cały mecz nie udało się jej zatrzymać. Jednak Packers wymusili fumble blisko połowy, zamienili to na trzy punkty i nie oglądali się za siebie. Zdobyli punkt na otwarcie drugiej połowy, wymusili trzy przechwyty Tua Tagovailoa i wygrali mecz sześcioma punktami. Packers potrzebują pomocy przed sobą, ale wracają do gry.

’This was special’ – Aaron Rodgers discusses Packers’ win

'This was special' — Aaron Rodgers discusses Packers' win

Aaron Rodgers rozmawia z Pam Oliver o zwycięstwie Green Bay Packers, dzięki któremu jego drużyna pozostaje w grze o playoffy.

Dallas Cowboys

W tym, co wydaje się rzadkością, Cowboys wygrali mecz, który mieli wygrać. Dallas gościli Eagles bez gwiazdora Jalena Hurtsa i Dallas potrzebowali tego meczu, aby udowodnić, że są pretendentem w NFC. Dak Prescott rzucił wczesne przechwycenie, a następnie osiedlił się w doskonałym występie przeciwko dobrej obronie Eagles, kończąc 27-of-35 na 347 jardów i trzy przyłożenia. Gra biegowa Cowboys dodała ponad 100 jardów.

Obrona Cowboys cofnęła się trochę i nie grała szczególnie dobrze przeciwko Filadelfii. To by mnie martwiło w playoffach. To co Cowboys zrobili to wymuszenie przewrotów, z czego trzy z nich to fumble Eagles. Najważniejszą częścią tego zwycięstwa jest pewność siebie, którą Cowboys zyskają w trakcie postseason. Są już prawie na piątym miejscu i pojadą do zwycięzcy NFC South w weekend dzikich kart, wiedząc, że pokonali już jedynkę NFC. To jest potężne.

Dak Prescott rzuca za trzy TD, a Cowboys pokonują Eagles w thrillerze

Dak Prescott throws for three TDs as Cowboys edge past Eagles in thriller

Dak Prescott rzucił 347 jardów i trzy TD w zwycięstwie Dallas Cowboys nad Philadelphia Eagles.

DOWN

The Quarterbacks Wilson

Zach Wilson z Jets i Russell Wilson z Broncos to dwaj najgorzej startujący quarterbacks w NFL. Obaj dostali w ten weekend ławkę i obaj nie powinni zagrać w tym sezonie ani jednego dołka. Zach Wilson wyraźnie zanotował regres w drugim sezonie, co jest trudne, biorąc pod uwagę, że jako debiutant nie był tak dobry. Russell Wilson w tym sezonie kompletnie się rozsypał, a wymiana Broncos za niego wygląda na jedną z najgorszych w historii ligi. To, co łączy obu, to fakt, że wydaje się, iż nie są popularni w szatni, co znacznie pogarsza ich sytuację.

Zawodnicy rozumieją, że niektórzy z ich kolegów z drużyny nie są dobrzy. Ale jeśli jesteś zły, to lepiej być lubianym, bo inaczej wszyscy cię wyciszą. A jeśli jesteś zły, lepiej weź odpowiedzialność. Gracze mogą żyć ze słabymi graczami, którzy biorą odpowiedzialność i pracują nad poprawą. Czy widzimy to u obu Wilsonów? Obaj ci rozgrywający muszą usiąść na resztę sezonu 2022, odpocząć psychicznie i przygotować się na 2023.

Detroit Lions

Właśnie wtedy, gdy Ameryka zaczyna sypać zasłużonymi pochwałami na Lwy, oni zmieniają się w Lwy. Lwy przystąpiły do swojego konkursu w Carolinie przeciwko Panterom z sześcioma zwycięstwami w siedmiu meczach. Pokonali Packers, Giants, Jaguars, Vikings i Jets. Jakościowi przeciwnicy i jakościowe zwycięstwa. Potem przyszła niedziela, kiedy Pantery skopały im tyłki 37-23, a w grze nie czuć było nawet zbliżonej do 14-punktowej różnicy. Pantery, prowadzone przez Sama Darnolda, miały 570 jardów w ataku. Pantery miały dwóch running backów, którzy zdobyli ponad 100 jardów. Obrona Panter nie pozwoliła Lions na skuteczny atak i utrudniła Jaredowi Goffowi swobodne poruszanie się w kieszeni. Ta porażka zmniejsza szanse Lions na playoffy, ponieważ ich rywale o miejsce w wild-card również przegrali. Gdyby Lwy wygrały, kontrolowałyby swoje przeznaczenie. Teraz muszą wygrać i otrzymać pomoc, co nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Panthers zgromadzili 320 jardów w zwycięstwie nad Lions

Panthers accumulate 320 rushing yards in victory over Lions

Carolina Panthers wydała oświadczenie, pędząc na 320 jardów i trzy TD w zwycięstwie 37-23 nad Detroit Lions.

Miami Dolphins

Dolphins byli 8-3 i ulubieńcami NFL po jedenastu tygodniach. Mówiło się o tym, że Dolphins wygrają dywizję i będą mogli powalczyć o tytuł AFC. Tua był dyskutowany jako MVP. Tyreek Hill był na dobrej drodze do zdobycia Offensive Player of the Year. Miesiąc później i Dolphins walczą o playoffy po czterech porażkach z rzędu. To nie straty mnie martwią. Są 8-7 i prawdopodobnie tam, gdzie można by się spodziewać, że będą po 15 meczach z nowym trenerem, nowymi kawałkami rosteru i niesprawdzonym rozgrywającym. To jak przegrywają jest powodem do zmartwień.

Tua wrócił do roli rozgrywającego, za jakiego większość z nas go uważała. Jest bardzo dobry w strukturze ofensywy, ale poza nią będzie się zmagał. W ostatnim miesiącu nie widzi tak dobrze obrony i jego trzy przechwyty w drugiej połowie przeciwko Packers kosztowały jego drużynę mecz. Nie ma też rozwiązania. To podstawowe rzeczy. Obalenia i nieczytanie krycia. Musi się szybko poprawić w tych rzeczach, bo inaczej drużyna nie zagra w playoffach.

Najważniejsze historie z FOX Sports:

Geoff Schwartz rozegrał osiem sezonów w NFL dla pięciu różnych drużyn. Zaczął na prawej stronie dla University of Oregon przez trzy sezony i był drugim zespołem All-Pac-12 wybór jego starszego roku. Jest analitykiem NFL dla FOX Sports. Follow him on Twitter @GeoffSchwartz.

FOLLOW Follow your favorites to personalize your FOX Sports experience

Dallas Cowboys

Dallas Cowboys

Green Bay Packers

Green Bay Packers

Cincinnati Bengals

Cincinnati Bengals


National Football League

Więcej z National Football League Śledź swoich ulubieńców, aby uzyskać informacje o meczach, news and more