Zwycięstwa dla Conegliano, Scandicci, Novary i Busto

ROME- Wielkie bohaterki w czterech meczach I rewanżu o mistrzostwo kobiet A1. Mistrzowie Świata Prosecco Doc Conegliano podnieśli się z miejsca, pokonując u siebie Volley Bergamo 1991 3-0. Genialny występ i zwycięstwo Savino Del Bene Scandicci kosztem Bartoccini-Fortinfissi Perugia. Sukces w czterech setach dla Igora Gorgonzoli Novara na boisku Balducci Macerata. E-Work Busto Arsizio zgarnął trzy punkty przeciwko Il Bisonte Firenze, udowadniając, że się rozwijają, natomiast Toskańczycy nie skorzystali, przynajmniej na razie, z debiutu Carlo Parisiego na ławce. Jutro dzień zamykają wyzwania Cuneo Granda S.Bernardo-Megabox Ond. Savio Vallefoglia i Wash4green Pinerolo-Vero Volley Milano.

ALL CHALLENGES-

E-WORK BUSTO ARSIZIO – IL BISONTE FLORENCE-

W najlepszy sposób zaczyna się 2023 UYBA, która na oczach 1800 widzów bardzo gorącej e-sportowej areny pokonuje Bisonte Firenze 3-0. Drużyna gości, zaprezentowana w Busto Arsizio z nowym trenerem Carlo Parisi, super oklaskiwana przez biancorosso publiczność, z Guiduccim na dryblingu i z Van Gestelem w roli libero, próbowała niepokoić Olivotto i jej koleżanki z drużyny, ale była w meczu tylko momentami. UYBA, ciągnięta przez rewelacyjnego Omoruyi (MVP z 16 punktami, wieloma obronami i trzema ścianami), dobrze trzymała się na przyjęciu (58%, Zannoni 64%), dając Lloydowi szansę na grę w najlepszym wydaniu, a także przekonując do siebie swoich środkowych Zakchaiou (13 z 73%) i Olivotto (7). Z Rosamarią punktującą 10 razy, Marco Musso od drugiego seta dał też miejsce Stigrotowi: dobry występ Niemca (5 punktów z 50%), w środku dla Degradi, autora znakomitego pierwszego seta.

Dla Firenze Herbots najlepszy z 15 punktami i zwykłym żwirkiem do sprzedania.

E-Work Busto Arsizio na boisku w składzie Lloyd – Rosamaria, Olivotto – Zakchaiou, Degradi – Omoruyi, Zannoni (wolny).Il Bisonte Firenze zaczyna w składzie Guiducci – Nwakalor, Graziani – Sylves, Herbots – Knollema, Van Gestel (wolny)-

W pierwszym secie Florence zaczęła agresywnie (Herbots zdobył 6 punktów w meczu), ale UYBA szybko nadrobiła straty dzięki dzikiemu Degradi (5 w secie z 50%, 13-9); Motyle dobrze pracowały w obronie (Omoruyi był ok) i rozciągały (15-11), wykorzystując też błędy Bisonte (18-14). W finale e-work bez problemów administruje i zamyka się dzięki ścianie Olivotto i atakowi Omoruyi (25-20).
W drugim secie Motyle próbują ponownie zaznaczyć swoją dominację terytorialną, ale toskańskie mury utrzymują wyrównany wynik (7-7); Omoruyi (6 punktów w niepełnym) ma ciągłość z seta 4 i finalizuje obronę Degradi i Zannoniego (11-9), Rosamaria ma ciepłą rękę (13-11), ale UYBA coś oddaje i równowaga nie jest złamana (14-13 w Stigrot dla Degradi). Zakchaiou zdobywa piękne 17-14 wykorzystując super obronę Rosamarii, która podpisuje również asa na 18-14. W końcówce Lloyd bawił się podawaniem iskrzącego się Zakchaiou (5 w secie, 21-16), a UYBA szybko poleciała na 25-19 (bomba Stigrota).
W trzecim secie Parisi od pierwszej minuty próbował Alhassana, a Musso potwierdził Stigrota na pozycji nr 4; gra toczyła się punkt za punkt, przy czym Zakchaiou wciąż dobrze radził sobie na siatce (9-8), odpowiadając na ataki Herbotów. Omoruyi zaatakował kijem i zamurował (16-10), torując drogę motylom: w finale (byli jeszcze Battista i Monza) Herbots próbował ostatniego odzysku (21-19), ale UYBA zamknął 25-20.

I PROTAGONISTI-

Rosamaria Montibeller (e-Work Busto Arsizio)- „Dobry start, ciężko pracowaliśmy, aby dobrze wystartować: mieliśmy wiele trudności na pierwszym odcinku i ważne było, aby zacząć w ten sposób. Pomimo wielu zmian we Florencji, zawsze byliśmy skoncentrowani i mogliśmy utrzymać ten stan rzeczy: Bisonte to zespół z ważnymi i doświadczonymi zawodnikami.”

Carlo Parisi (trener Il Bisonte Firenze)- „Wynik być może trochę za bardzo nas karze: gratulacje dla Busto za grę, którą rozegrali, ale widać było, że mój zespół chciał grać, mimo że pracował ze mną tylko dwa dni. Byliśmy trochę awaryjni, dokonałem pewnych wyborów, aby dać równowagę drużynie i myślę, że ta równowaga była, ale walczyliśmy dużo, aby umieścić piłkę w ataku, zarówno z powodu zasług Busto, jak i z powodu pewnych demerytów z naszej strony w wyborze strzałów. W obronie mamy nad czym pracować, ale jestem spokojny: widziałem, że dziewczyny są zmotywowane i w pewnym stopniu jest to normalne przy zmianie trenera, ale są dobre podstawy. Teraz odpoczniemy jeden dzień, a od poniedziałku znów zaczniemy pracować.

IL TABELLINO-

E-WORK BUSTO ARSIZIO – IL BISONTE FLORENCE 3-0 (25-20, 25-19, 25-20)

E-WORK BUSTO ARSIZIO: Battista 1, Degradi 6, Lloyd 3, Monza, Rosamaria 10, Lualdi ne, Strigrot 5, Colombo, Olivotto 7, Zannoni (L), Omoruyi 16, Zakchaiou 13, Bressan ne. Wszystko. Musso

IL BISONTE FIRENZE: Alhassan 2, Sylves 1, Herbots 15, Lotti ne, Guiducci 3, Van Gestel (L), Panetoni ne, Knollema 3, Adelusi, Graziani 8, Nwakalor 9, Lapini. All. Parisi

SĘDZIOWIE: Cavalieri, Giardini

MVP: Loveth Omoruyi (e-Work Busto Arsizio)

Widzowie: 1800

VOLLEY BERGAMO 1991 – PROSECCO DOC IMOCO CONEGLIANO-

Praktyka Volley Bergamo 1991 nie należała do najłatwiejszych dla Prosecco Doc Conegliano. Liczne grono byłych zawodników okazało się zacięte, ale cały zespół Orobic potwierdził swoją wartość nawet na tle Mistrzów Świata, zasłużenie potwierdzając tytuł rewelacji mistrzostw. Wolosz i jej koleżanki z drużyny po raz kolejny wykazały się cynizmem i zwartością w decydujących momentach, przywożąc do domu zwycięstwo i potwierdzając swoją samotną supremację w mistrzostwach.

Sekstety: Bergamo na boisku z Gennari-Da Silva, Lanier-May ,Butigan-Stufi, wolny Cecchetto. Dla trenera Santarelli, Wolosz – Haak, Gennari-Plummer, Squarcini-Fahr, libero De Gennaro.

Pierwszy set z dużą fizycznością po obu stronach, kibice Gialloblù, którzy przybyli na chwalebny PalaIntred ciągnęli drużynę, która znalazła dobre wskazówki z Gialloblù Gennari dobrym uderzeniem w ataku (2-4). Bergamo z siłą Laniera i Maya, którzy strzelają odważnie znajduje +2 (6-8), ale Pantery reagują ścianą, najpierw Haak, a potem Plummer tworzą warunki do wyprzedzenia. „Druga” Gennari, ex-Giuliana Gialloblù, pojedynkuje się z kapitanem Woloszem przyspieszając tempo, dochodzi do kilku błędów w ataku Wenecjan i mecz pozostaje punkt za punkt aż do próby przełamania przez lewoskrzydłową Lorenę Da Silvę, która swoimi asami wyprowadza Bergamo na +2 (13-11). Gospodarze uparli się i dalej naciskali (16-13), time out dla trenera Santarelli, który poprosił ich o podniesienie tempa. Słowa trenera mistrzów świata, zaledwie kilka dni po zdobyciu tytułu przeciwko Serbii, wywołują pożądany efekt w zespole Gialloblù: run 5-0 i Plummer zalicza podwójne dogranie: 16-18. Kathryn Plummer (7 punktów w secie przy 60% w ataku) była terminalną zawodniczką pierwszej połowy, dobrą także w serwach, potem wróciła Isabelle Haak (7 dla niej także) i Prosecco DOC Imoco odleciało. „Kat” bombarduje z każdej pozycji i teraz to Bergamo musi wywołać time out, bo z częściowego zrobiło się 8-1 (17-21). Orobiche próbowały, ale pierwszy od wielu miesięcy punkt Sary Fahr odwiódł je od tego problemu (19-22). Dzięki mądremu prowadzeniu De Gennaro i Wołosza, Pantery zdołały zamknąć się mimo przebłysków Stufiego i kompanów: 21-25 z ostatnim punktem Plummera „The Hammer”.

W drugim secie Volley Bergamo 1991 kontynuował grę z entuzjazmem, Lorena przy podaniu i Lanier przy kontrataku wyzwoliły entuzjazm palasportu pełnego na wizytę Mistrzów Świata. Prosecco DOC Imoco jednak się nie otrząsnęło, ustawiło obronę muru, De Gennaro i Alessia Gennari wykonali świetną robotę, a Conegliano spróbowało pierwszego przełamania, ex-Orbanista uderzył, Haak złamał i było 5,8. Inny były zawodnik, Chorwat Bozana Butigan pełni rolę bulwaru i blokuje -1, który wznawia grę. Dwie Gennari urządziły jeszcze show w środku seta, jedna z podręcznikową obroną i atakami, druga forsując grę do przodu. Pantery mają tysiąc broni i kapitan Wołosz o tym wie, a teraz uruchamia Federicę Squarcini, która, zagazowana sukcesem w ataku, idzie na bat i strzela dwa nie do opanowania baty: 9-13 i Bergamo time out. Serw nadal owocuje, symptomem jest to, że Gialloblù przyspieszyli, kapitan Wołosz umieszcza asa +5, następnie wymyśla dwa klejnoty dla Fahra (3 punkty w secie dla Sary) i Plummera, którzy odpowiadają: Pantery zwiększają przewagę, 10-17 i trener Santarelli … wzywa czas, aby udoskonalić niektóre mechanizmy. Trener Micoli rzuca do boju kolejną ex, Emmę Cagnin, Conegliano ma Cook w drugiej linii i niepozorną, ale istotną Haak (6 punktów z 60%!). Squarcini kontynuował swój znakomity set i mur, Gennari idem z lobem i Prosecco DOC Imoco odleciało zdecydowanie (16-22). Wchodzi ostatnia była zawodniczka, Giorgia Frosini, ale mistrzynie Włoch zamykają 17-25 z 6. punktem Federicy Squarcini, nieomylnej (3/3 w ataku). Conegliano prowadzi 2-0.

W trzecim secie Robin De Kruijf zajmuje miejsce Sary Fahr po dwóch setach znakomitego rozbiegu dla toskańskiej środkowej. Kibice Gialloblù nadal sprawiają, że Pantery czują ich entuzjazm, podczas gdy Lanier próbuje naciskać Bergamo, które nie chce się poddać. Prosecco DOC Imoco bez przesady gra z cynizmem i wielką umiejętnością utrzymania kontroli nad sytuacją mimo przebłysków Laniera i Butigana. Plummer naciska i wraz z nią Pantery awansują (3-7), Frosini wchodzi za Lorena. Conegliano ma w składzie De Gennaro, który pokazuje, że nie dotyczą go zbliżające się urodziny, wręcz przeciwnie, między obronami i precyzyjnymi dotknięciami krajowy Moki daje popis i Pantery utrzymują prowadzenie (9-11). Lanier nadal wypuszcza zatrute strzały wywyższające domowników, które eksplodują na ścianie -1 Frosiniego (11-12). Isabelle Haak, MVP Pucharu Świata, pokazuje klasę i siłę, ale Bergamo stawia opór (13-15). Frosini kilkoma trafieniami uniemożliwiła też ucieczkę Wolosz i jej koleżankom z drużyny, a potem Lanier znów atakami i serwami (19-21). Kapitan Wołosz polega na Plummerze (12 pkt.), który wali młotem, ale mecz się zaognia i Prosecco DOC Imoco robi się nerwowe, popełniając o kilka błędów za dużo: w ostatnie tury wchodzimy z parytetem (22-22). Frosini dogrywa dla Bergamo ścianą, PalaIntred staje się zaogniony i praktycznie przy każdej akcji są protesty i kontrole wideo: dwa z rzędu nagradzają Bergamo, 24-22. Pierwszą piłkę setową kasuje Haak, w drugiej okazji De Kruijf zapisuje w najbardziej odpowiednim momencie swój pierwszy punkt w meczu: 24-24. Nagłe odwrócenie przynosi super Haak („Bella” MVP ponownie dzisiejszej nocy z 9 punktami w secie i 22 ogółem, 52% i 2 ściany), aby dać 24-25, a następnie 25-26. Bergamo w obu przypadkach trzymało się w ryzach, ale obrona Moki De Gennaro była decydująca, piłka nie spadała aż do błędu gospodarzy. Na koniec De Kruijf zamyka, dwa punkty w secie, wszystkie decydujące: 26-28 finał dla zasłużonego 3-0 Prosecco DOC Imoco Conegliano.

I PROTAGONISTI-

Giorgia Frosini (Volley Bergamo 1991)- ” To była dobra walka, myślę, że liczni kibice, którzy wypełnili dziś trybuny widzieli, że walczyliśmy przy każdej piłce. We wszystkich setach trzymaliśmy się na haczyku, ale w finale zabrakło nam klarowności, by wyprzedzić i zamknąć na swoją korzyść.”

Alessia Gennari (Prosecco Doc Conegliano)- Nowy rok rozpoczęliśmy od zwycięstwa, to było to, czego potrzebowaliśmy. Musimy wrócić do rytmu. Byliśmy trochę niekonsekwentni tego wieczoru, popełniliśmy kilka błędów za dużo, ale pochodzimy z tygodnia, w którym dużo pracowaliśmy, więc jest w porządku. Miesiąc styczeń będzie długi i wymagający, więc wypadało tak zacząć.

IL TABELLINO-

VOLLEY BERGAMO 1991 – PROSECCO DOC IMOCO CONEGLIANO 0-3 (21-25,17-25,26-28)

VOLLEY BERGAMO 1991: Partenio ne, Stufi 8, Cagnin 1, G.Gennari , Lanier 9, Butigan 7, Lorena Da Silva 8, Cecchetto (L), May 4, Frosini 6, Turla’ ne, Cicola, Bovo ne. Wszyscy. micoli.

PROSECCO DOC CONEGLIANO: Robinson – Cook, Lubian ne, Wolosz 3, Plummer 12, Gray ne. Squarcini 7, Haak 22, De Gennaro (L), A.Gennari 8, Pericati ne, De Kruijf 2, Fahr 4, Carraro ne. All.Santarelli

REBITTERZY: Rossi i Caretti

UWAGI:Czas trwania zestawu: 26′, 24′, 36′

MVP: Isabelle Haak (Prosecco Doc Conegliano)

Widzowie: 4000 (wyprzedane)

CBF BALDUCCI HR MACERATA – IGOR GORGONZOLA NOVARA-

Siatkarski Igor 2023 otwiera zewnętrzną trzypunktową wygraną, zwyciężając w Maceracie w czterech setach dzięki „monstrualnym” występom w ataku Kenia Carcacesa (45% skuteczności i 23 punkty) i Anny Danesi (66% skuteczności i 19 punktów). Na uwagę zasługują również 23 punkty Ebrara Karakurta (MVP meczu) oraz drugi debiut Carlotty Cambi, która dzieliła kierownictwo drużyny z Ilarią Battistoni.

Macerata na boisku z Malikiem naprzeciwko byłego Dijkemy, Molinaro i Aelbrechtem na środku, Fiesolim i Abbottem na zestawie oraz Fiorim na libero; Igor z Battistonim na kierunku i Karakurtem na przekątnej, Chirichelli i Danesim na środku, Bosettim i Carcacesem na środku oraz Fersino na libero.

Błąd Karakurty zasługuje na pierwszą przerwę (3-1), ale Carcaces odzyskuje i wyprzedza trzema punktami z rzędu (3-4), a Novara przedłuża murem Chirichelli na Maliku (5-7), a następnie lobem Karakurty (10-13), który zmusza Maceratę do timeoutu. Karakurt strzela w siatkę (12-13), Danesi trafia w luźną piłkę (14-18), a Carcaces murem zapiera prowadzenie na 17-22, podczas gdy dwa asy Molinaro otwierają ponownie rywalizację na 20-22. Karakurt równolegle zdobywa piłkę setową (20-24), Carcaces przy drugiej próbie zamyka rachunki na 21-25.

Macerata zaczyna dobrze z Abbottem (4-2) i Molinaro (8-6), ale Novara obala wszystko z 0-5 napędzanym przez Danesiego przy siatce (8-10) i ścianę Karakurta na 8-11; turecka przeciwniczka zdobywa też piłkę z 10-14 i z 11-16 w ataku, po asie Carcacesa (11-17) Lavarini oferuje debiut Cambi, która od razu serwuje drugiej debiutantce Itumie (3 punkty dla niej i 100% w ataku w meczu) na 12-19. Danesi ucieka w pierwszej połowie (13-20), Carcaces ze ścianą zbliża się (14-22) i tym razem to Karakurt zamyka częściową z przekątną 18-25.

Novara wznawia grę z Cambim w sekstecie, Macerata podnosi tempo i po szybkim podaniu Chirichelli (6-6) ucieka z murem Molinaro (8-6) i manioutem Malika, dzięki któremu jest 11-7. Carcaces utrzymała swoją drużynę na powierzchni dzięki świetnej obronie Fersino i Karakurt (z jej stopą!) na 13-10, Molinaro uciekła ponownie z asem na 16-10, ale zwykła Carcaces zdobyła cztery punkty z rzędu i przywróciła swoją drużynę do gry na 16-15. Podanie Karakurta dało Novarze prowadzenie 16-17, a po obronie Cambiego turecki zawodnik doprowadził do stanu 20-22. Ten sam Danesi podbija piłkę meczową (pierwszy raz, 22-24), ale po ataku Abbotta (23-24) Novara rzuca wszystko: Karakurt strzela (24-24), Bosetti doznaje asa na 25-24, a Chirichella najeżdża na atak przeciwnika, który ma wartość 26-24 i który de facto przedłuża mecz.

Na skrzydłach entuzjazmu Macerata wykorzystuje podanie Dijkemy i obejmuje natychmiastowe prowadzenie 4-0, ale po timeoucie Lavariniego Azzurri odwracają wszystko częściowym 0-8 przy podaniu Bosettiego (4-8), któremu sprzyja również kilka zbyt dużych błędów przeciwnika. Macerata wróciła do gry (7-8), a po pierwszym czasie Danesiego (11-13), Malik zamknął lukę (13-13), natomiast to ponownie włoski środkowy znalazł przełamanie przy stanie 14-16 dzięki pierwszemu czasowi i zwycięskiemu podaniu. Ituma wszedł i uderzył w ścianę (15-18), następnie znalazł linie przekątne na 16-20 i 18-22, dobrze wykorzystane przez powracającego Battistoniego; końcówka jednak należała do Danesi, którzy najpierw wygrali piłkę meczową w pierwszej połowie, a następnie skonkretyzowali ją ścianą, na 18-25.

I PROTAGONISTI-

Ebrar Karakurt (Igor Gorgonzola Novara)- „Jesteśmy zadowoleni ze zwycięstwa, ważne było, aby rozpocząć rok w taki sposób z trzema ważnymi punktami, przeciwko drużynie, Macerata, której gratuluję, że zagrała doskonały mecz. Przed nami ważny tydzień, z bardzo trudnym i delikatnym wyzwaniem w Lidze Mistrzów, przeciwko Vakifbankowi Istanbul „.

Laura Dijkema (CBF Balducci HR Macerata)- ” Przykro mi, że nie dotarłyśmy do tie breaka, ponieważ grałyśmy dziś naprawdę dobrze i byłyśmy bardzo bliskie wywiezienia przynajmniej punktu z wyzwania przeciwko tak wspaniałej drużynie jak Novara. Jestem z tego powodu smutny, ale zadowolony z wyników zespołu, teraz czekamy na kolejne zobowiązania.”

IL TABELLINO-

CBF BALDUCCI HR MACERATA – IGOR GORGONZOLA NOVARA 1-3 (21-25 18-25 26-24 18-25)

CBF BALDUCCI HR MACERATA: Aelbrecht 3, Dijkema 3, Fiesoli 8, Molinaro 10, Malik 18, Abbott 15, Fiori (L), Cosi, Ricci, Okenwa. Nie uwzględniono: Quarchioni, Poli, Chaussee, Napodano (L). Wszystkie. paniconi.

IGOR GORGONZOLA NOVARA: Battistoni, Bosetti 5, Danesi 19, Karakurt 23, Carcaces 24, Chirichella 5, Fersino (L), Ituma 4, Cambi, Bresciani. Nie uwzględniono: Varela Gomez (L), Giovannini, Bonifacio, Adams. Wszystkie. Lavarini.

SĘDZIOWIE: Canessa, Chiriatti.

UWAGI – Czas trwania zestawu: 30′, 22′, 29′; łącznie: 103′.

MVP: Ebrar Karakurt (Igor Gorgonzola Novara)

Widzowie: 827

SAVINO DEL BENE SCANDICCI – BARTOCCINI-FORTINFISSI PERUGIA-

Savino del Bene Scandicci szanuje prognozy i łatwo narzuca się przeciwko Bartoccini-Fortinfissi Perugia, wygrywając 3-0 w nieco ponad godzinę gry (25-13 25-17 25-19 cz.

Pierwszy set rozpoczął się od Scandicci od razu incisive ciągniętej przez zagrywki Albertiego i Antropowa, przy stanie 9-4 Bertini przerwał grę na minutę. Margines raczej rósł niż malał i wtedy na 15-5 Perugia wykorzystała swój ostatni przystanek. Bartoccini-Fortinfissi mieli przypływ dumy i zdobyli trzy kolejne punkty, podzielone między Lazica i Nwakalora (19-8), ale niewiele mogli zrobić: margines był szeroki i Scandicci zarządzali grą, a Belien przebił się przez perugijski mur, by zakończyć seta przy stanie 25-13

W drugim secie Scandicci próbuje grać na zająca (3-0), ale Umbrianie pozostają skoncentrowani i przy stanie 8-8 wracają do remisu z Gardinim, sytuacja równowagi trwa jednak krótko, Antropova i Ting zaczynają dokładać coraz bardziej zdradliwe punkty i przy stanie 14-10 Bertini wzywa do zatrzymania. Krwawienie punktów ustaje, ale Scandicci sobie radzą i kiedy przewaga zaczyna ponownie rosnąć dzięki dwóm kolejnym zrywom (21-15), nadszedł czas na ogłoszenie drugiej minuty zawieszenia. Bartoccini-Fortinfissi próbowała skrócić przewagę, ale niejasna interpretacja wideokontroli nie pomogła i Belien znalazła się w posiadaniu piłki setowej (24-17) z dziewięciu metrów. Belgijka była nieustraszona i wypuściła napięty serw, który wpędził Gardini w kłopoty z przyjęciem i dał jej pierwszy punkt w stójce, wygrywając seta 25-17

W trzecim secie również widać było natychmiastową incjatywę Scandicci obejmującą prowadzenie 3-0, Umbrianie tym razem nie byli w stanie wyrównać i stopniowo margines gospodarzy się powiększał, Bertini na 10-5 wezwał time-out, aby spróbować odwrócić losy spotkania, zwrot nie nastąpił i na 13-5 gra po raz kolejny stanęła, ponieważ ławka Perugii chciała spróbować wszystkiego. Perugia próbuje reakcji z Gardinim i Nwakalorem i aby nie ryzykować niczego nawet Barbolini przy stanie 20-15 ogłasza pierwszy time-out w meczu, jego dziewczyny natychmiast wracają do gry, a Belien po raz kolejny dowodzi zamykając seta mani-outem 25-19, który jest również wart 3-0.

BOHATEROWIE-

Massimo Barbolini (Savino Del Bene Scandicci)- „Punkty są zawsze ważne, czy przychodzą przeciwko Conegliano, czy przeciwko zespołom niżej notowanym w rankingu. Nie było łatwo wrócić po tak długim postoju, dziewczyny dobrze i dość uważnie dostosowywały się do tego, co oferował przeciwnik. W trzecim secie popełniliśmy kilka błędów za dużo, ale to dobrze, bo w przerwie ciężko pracowaliśmy także fizycznie. Teraz czeka nas to spotkanie w Chorwacji, które wcale nie jest przesądzone, także dlatego, że nie wiemy zbyt wiele o naszych przeciwniczkach, ale będziemy gotowe: mamy głęboki skład i z pewnością w najbliższych tygodniach wszystkie dziewczyny będą miały okazję dołożyć swoją cegiełkę.”.

Anastasia Guerra (Bartoccini Fortinfissi Perugia)- Dla nas na pewno nie był to kluczowy mecz, biorąc pod uwagę wysoki poziom kadry Scandicci, ale przyszłotygodniowy mecz już taki będzie, wiedząc jak różne wartości na boisku były dla nas, był to bardziej test, który posłużył nam do znalezienia rytmu meczowego. Teraz zaczniemy pracować od poniedziałku, aby dotrzeć do naszego najlepszego na sobotni mecz z Maceratą, z nowym rokiem oczekujemy czegoś więcej w zakresie wyników i będziemy pracować, aby to osiągnąć „.

TABELA WYNIKÓW-

SAVINO DEL BENE SCANDICCI – BARTOCCINI-FORTINFISSI PERUGIA 3-0 (25-13 25-17 25-19)

SAVINO DEL BENE SCANDICCI: Pietrini 10, Alberti 8, Antropova 15, Ting 13, Belien 10, Di Iulio 1, Castillo (L). Nie weszli: Shcherban, Washington, Mingardi, Guidi, Gamba (L), Angeloni, Sorokaite.
Trener Barbolini.

BARTOCCINI-FORTINFISSI PERUGIA: Nwakalor 4, Lazic 10, Gardini 10, Polder 4, Avenia, Guerra 6, Armini (L), Samedy 5, Galic, Provaroni, Rumori. Nie w: Bartolini. Trener Bertini.

REFERAT: Serafin, Piperata.

Set Duration: 22′, 26′; Total: 74′.

MVP: Elena Pietrini (Savino Del Bene Scandicci)

Widzowie: 800

RESULTS-

Volley Bergamo 1991-Prosecco Doc Imoco Conegliano 0-3 (21-25, 17-25, 26-28)

Cbf Balducci Hr Macerata-Igor Gorgonzola Novara 1-3 (21-25, 18-25, 26-24, 18-25)

Wash4green Pinerolo-Vero Volley Milano Do rozegrania jutro

Trasportipesanti Casalmaggiore-Reale Mutua Fenera Chieri 2-3 (25-19, 19-25, 17-25, 25-20, 12-15) Rozegrane wczoraj

E-Work Busto Arsizio-Il Bisonte Firenze 3-0 (25-20, 25-19, 25-20)

Cuneo Granda S.Bernardo-Megabox Ond. Savio Vallefoglia Do rozegrania jutro

Savino Del Bene Scandicci-Bartoccini-Fortinfissi Perugia 3-0 (25-13, 25-17, 25-19)

LA CLASSIFICA-

Prosecco Doc Imoco Conegliano 38 (13 – 1); Savino Del Bene Scandicci 35 (11 – 3); Vero Volley Milano 31 (11 – 2); Igor Gorgonzola Novara 31 (11 – 3); Reale Mutua Fenera Chieri 29 (10 – 4); Trasportipesanti Casalmaggiore 23 (7 – 7); Volley Bergamo 1991 20 (6 – 8); E-Work Busto Arsizio 18 (6 – 8); Cuneo Granda S.Bernardo 15 (6 – 7); Megabox Ond. Savio Vallefoglia 15 (5 – 8); Il Bisonte Firenze 14 (4 – 10); Bartoccini-Fortinfissi Perugia 7 (2 – 12); Wash4green Pinerolo 6 (2 – 11); Cbf Balducci Hr Macerata 6 (2 – 12).

THE NEXT TURN- 15/01/2023 5 p.m.-

Megabox Ond. Savio Vallefoglia – Savino Del Bene Scandicci

Prosecco Doc Imoco Conegliano – E-Work Busto Arsizio

Reale Mutua Fenera Chieri – Cuneo Granda S.Bernardo Do rozegrania 14/01/2023 godz. 19.00

Vero Volley Milano – Trasportipesanti Casalmaggiore 18.30

Il Bisonte Firenze – Volley Bergamo 1991

Igor Gorgonzola Novara – Wash4green Pinerolo Zagrano 14/01/2023 7.30 pm

Bartoccini-Fortinfissi Perugia – Cbf Balducci Hr Macerata Odtworzono 14/01/2023 8.30 pm