Zwolnienie Franka Reicha pokazuje, że nowy trener Colts będzie potrzebował QB do odniesienia sukcesu

Zwolnienie Franka Reicha stało się dla Indianapolis Colts nieuniknione, było kwestią kiedy, a nie czy.

Po niedzielnej, upokarzającej porażce 26-3 z New England Patriots, z jednym z najgorszych występów ofensywy w historii klubu, rzeczywistość była namacalna w głosie Reicha, który zwracał się do mediów. To był playcaller ofensywy, która nie mogła się poprawić. Palce były wskazywane na okrągło, sięgając do poprzedniego sezonu. To był rozgrywający Carson Wentz, więc przehandlowali go w offseason. To był rozgrywający Matt Ryan – zmiennik Wentza – więc go odsunęli. To był koordynator ofensywy Marcus Brady, więc go zwolnili. Colts zabrakło ludzi, na których można wskazać palcami. To był czas Reicha.

Ale zrozumcie też to: Problemy ofensywy Colts wykraczają daleko poza Reicha. Jeden z nich? Karuzela na quarterbacku, najważniejszej pozycji.

Aby nowy trener odniósł sukces – tymczasowo będzie nim legendarny center Colts Jeff Saturday, który nie ma żadnego profesjonalnego doświadczenia trenerskiego, co jest oszałamiającym posunięciem – franczyza musi znaleźć stabilność na tym miejscu.

W kadencji Reicha w Colts, która obejmowała 74 mecze (77, w tym playoffy) w ciągu czterech i pół sezonu, Indianapolis miało siedmiu wyjściowych rozgrywających: Andrew Luck (2018), Jacoby Brissett (2019), Brian Hoyer (2019), Phillip Rivers (2020), Wentz (2021), Ryan (2022) i Sam Ehlinger (2022), obecny starter. To właściwie zaskakujące, że Reich miał tak wiele sukcesów, jak on – 40-33-1 rekord sezonu regularnego (.547 zwycięski procent) – z bridge-option quarterbacks po-Luck. Ale to nie jest trwały model wygrywania, zwłaszcza dla dumnej drużyny Colts, która regularnie walczy o Super Bowls.

Spośród 16 drużyn, które zagrały w meczach o mistrzostwo konferencji od 2018 roku, 10 miało domorosłych rozgrywających: w 2018 Patriots (Tom Brady), 2018 Chiefs (Patrick Mahomes), 2018 Rams (Jared Goff), 2019 Packers (Aaron Rodgers), 2019 Chiefs (Mahomes), 2020 Bills (Josh Allen), 2020 Chiefs (Mahomes), 2020 Packers (Rodgers), 2021 Bengals (Joe Burrow) i 2021 Chiefs (Mahomes).

Pozostała szóstka pozyskała swojego startowego QB poprzez handel lub wolną agencję – 2018 Saints (Drew Brees), 2019 49ers (Jimmy Garoppolo), 2019 Titans (Ryan Tannehill), 2020 Buccaneers (Tom Brady), 2021 49ers (Garoppolo) i 2021 Rams (Matthew Stafford) – ale tylko trzech z nich było prawdziwymi gwiazdami: Brady, Brees i Stafford. Z dwóch ostatnich – Garoppolo i Tannehill – tylko Garoppolo dotarł do Super Bowl, które przegrał.

Ofensywnie, spory kawałek Super Bowl-winning teams mają siłę gwiazd na quarterback – zwykle homegrown, z nimi okazjonalnie nabyte później w karierze. Ale oczekiwanie, że przeciętny lub stary weteran rozgrywający, który nie jest pewniakiem do Canton (jak Brady czy Peyton Manning), podniesie twój zespół do statusu mistrza, to historycznie zły interes. W tym drugim przypadku Colts żyją od lat.

Zmierzamy w kierunku tego, że Colts użyją swojego pierwszorundowego picku w 2023 roku, obecnie ocenianego na 15. pozycję i z tendencją do wcześniejszego wyboru, na błękitnego rozgrywającego (Bryce Young z Alabamy, C.J. Stroud z Ohio State, Hendon Hooker z Tennessee, Will Levis z Kentucky i Anthony Richardson z Florydy są wśród najlepszych kandydatów na tę pozycję w 2023 roku). Nie mają prawie żadnego wyboru. Od czasu nagłego odejścia Lucka na emeryturę poruszają się na chomikowym kole z bandażami na rozgrywającym. Kontynuowanie tego byłoby organizacyjnym nadużyciem. I wydaje się mało prawdopodobne, że nowy trener Colts postawi swoją posadę na linii dla Ehlingera, byłego sześciorundowego picku, jako długoterminowego startowego rozgrywającego.

Jeśli Colts nadal będą postępować tak jak do tej pory i nie zainwestują swojego topowego wyboru w rozgrywającego, ich nowego trenera może spotkać ten sam los co Reicha: Znaleźć marginalny sukces, tylko po to, by zostać zwolnionym, gdy konsekwentne rozczarowanie stanie się zbyt trudne do zniesienia.

Ben Arthur jest reporterem AFC South dla FOX Sports. Wcześniej pracował dla The Tennessean/USA TODAY Network, gdzie przez półtora roku był beat writerem Titans. Pokrywał Seattle Seahawks dla SeattlePI.com przez trzy sezony (2018-20) przed przeniesieniem się do Tennessee. Możesz śledzić Bena na Twitterze pod adresem @benyarthur.


Indianapolis Colts

Get more from Indianapolis Colts Follow your favorites to get information about games, wiadomości i więcej