Źródło AP: Zawieszony Kyrie Irving spotyka się z Adamem Silverem

NOWY JORK (AP) Zawieszony obrońca Brooklyn Nets Kyrie Irving spotkał się we wtorek z komisarzem NBA Adamem Silverem, powiedziała osoba znająca przebieg spotkania.

Nets zakazali Irvingowi udziału w co najmniej pięciu meczach bez wynagrodzenia w czwartek po tym, jak odmówił on stwierdzenia, że nie ma antysemickich przekonań.

To przyszło kilka godzin po tym, jak Silver powiedział, że Irving podjął ”lekkomyślną decyzję”, aby zamieścić na swoim Twitterze link do filmu, który zawiera antysemickie materiały i powiedział, że spotka się z nim w ciągu tygodnia.

W końcu zrobili to we wtorek, osoba powiedziała The Associated Press, mówiąc anonimowo, ponieważ spotkanie i jego szczegóły były prywatne.

Irving ostatecznie usunął tweeta i wydał przeprosiny na Instagramie, po tym jak nie zrobił tego, gdy spotkał się z reporterami wcześniej w czwartek.

Ale do tego czasu Silver powiedział, że jest rozczarowany tym, że tak długo zajęło Irvingowi przeproszenie i że nie potępił materiału w ”Hebrews to Negroes: Wake Up Black America.”

Nawet po spotkaniu z Silverem, Irving ma pracę do wykonania, aby naprawić swoje relacje z Nets. Ci byli już na tyle wściekli przez jego odmowę zaszczepienia się przeciwko COVID-19, pozostawiając go niekwalifikującym się do gry w meczach domowych przez większość zeszłego sezonu, że odmówili mu przedłużenia kontraktu latem. Tym razem będzie musiał podjąć działania, które według nich będą konieczne przed powrotem do gry.

Irving opuści swój czwarty mecz w środę przeciwko New York Knicks, a po nim Nets rozpoczną czterogwiazdkową podróż po Zachodnim Wybrzeżu.

Tim Reynolds, autor tekstów o koszykówce, przyczynił się do powstania tego raportu.

AP NBA: https://apnews.com/hub/nba i https://twitter.com/AP-Sports