Zoff, Napoli-Juve, cortomusis i Scudetto: „Jeśli drużyna Allegriego zaliczy kolejne wpadki…”.

Dino Zoff, podobnie jak miliony innych telewidzów, ma już swój bogaty program na ten wieczór. Wszystko jest ustawione w domu, aby bramkarz par excellence mógł cieszyć się Napoli-Juventusem, dwoma drużynami jego życia, po Udinese i Mantovie, tymi, w których przeżył najbardziej znaczące lata.

Pięć lat pod Wezuwiuszem, aby poświęcić się wielkiemu futbolowi, jedenaście w Juventusie, gdzie wygrał prawie wszystko (zabrakło tylko Pucharu Mistrzów), a także trenował. Czy można się jeszcze ekscytować tym meczem?
„Z pewnością. Dzisiejszy wieczór jest więc meczem pełnym znaczeń: Napoli jest z przodu bardziej niż zasłużenie, Juventus jest w trakcie niezwykłego powrotu. Część Scudetto jest już przydzielona.”

Juventus, la formazione uficiale di Allegri contro il Napoli: c'è una grande sorpresa

Zobacz galerię

Juventus, oficjalny skład Allegriego przeciwko Napoli: jest duża niespodzianka

Czy jesteś bardziej zdumiony supremacją strony Napoli, która również gra dobry futbol, czy stroną Juventusu, która była w stanie ponownie podnieść głowę, gdy wielu już myślało, że jest poza zasięgiem Trójkolorowych?
„Cóż, Juve robi coś wielkiego, także dlatego, że udało im się to zrobić bez zawodników wielkiego kalibru, jak Bonucci, Vlahovic czy Chiesa, którzy wrócili dopiero kilka meczów temu. Nie mówiąc już o tym, że Allegri nie potrafił jeszcze wykorzystać Pogby i mniej niż oczekiwano Di Marii, czyli wielkich letnich zakupów. Wszystko to z pewnością zaskoczy w pozytywny sposób. Napoli zadziwia pewnością siebie, jaką mają we własnych środkach, wydaje się, że są w roku, kiedy wszystko lub prawie wszystko idzie dla nich dobrze, bo to piłkarze i trener stawiają się w takim stanie”.

Mimo to krytykom wciąż nie podoba się sposób gry Juventusu…
„Znowu ten krótki pysk? Mdłe. Liczby to liczby. A rankingi mówią same za siebie. Mógłbym podać listę trenerów i drużyn, które według krytyków grają dobrze, a nawet tak twierdzą, ale nie wygrywają. Moja filozofia zawsze polegała, zarówno jako zawodnika, jak i trenera klubu i reprezentacji narodowej, na uzyskiwaniu wyników i wygrywaniu, ponieważ kibice potem się z tego cieszą.”

Di Maria alla Del Piero: il sinistro è caldo per Napoli-Juve

Zajrzyj do galerii

Di Maria à la Del Piero: jego lewa stopa jest gorąca dla Napoli-Juve

Więc jaki jest zwycięski przepis?
„Wykorzystaj maksymalnie swoje walory, aby pokonać przeciwnika. Jeśli nie potrafisz tego zrobić, nie ma piękna w futbolu. Jeśli Juve jest teraz na drugim miejscu, minus 7 od Napoli, i wygrało osiem kolejnych spotkań, to dlatego, że potrafiło w pełni wykorzystać swoje cechy, takie jak umiejętność nieprzyjmowania goli.”

A propos bramkarzy, w Napoli Meret radzi sobie bardzo dobrze i latem wydawało się, że może zostać sprzedany. Swoją drogą, jest Friulczykiem jak ty i obaj wychowaliście się w Udinese…
„W rzeczywistości śledzę go z sympatią i uczuciem i cieszę się, że zdobył tytuł bramkarza po tym, jak w zeszłym roku musiał być rezerwowym Ospiny. W reprezentacji z Donnarummą i Meretem mamy dobrą pozycję i możemy być bezpieczni jeszcze przez wiele lat, bo są jeszcze dość młodzi. Ale czy mogę dodać jeszcze jedną rzecz o graniu bardziej lub mniej dobrze?”.

Napoli-Juve: Spalletti e Allegri tra tattica e pretattica

Guarda il video

Napoli-Juve: Spalletti e Allegri tra tattica e pretattica