Zmarnowane szanse na zdobycie bramki zbierają żniwo w postaci przegranej Dodgersów z Diamondbacks

Los Angeles Dodgers' David Peralta, left, goes by the bag after being tagged out by Arizona Diamondbacks.

Dodgers baserunner David Peralta, po lewej, dotyka drugiej bazy po tym, jak został wyrzucony przez Arizona Diamondbacks second baseman Ketel Marte podczas drugiego inningu przegranej Dodgersów 2-1 w piątek. (Mark J. Terrill / Associated Press)

Niedługo po tym jak menadżer Dodgersów Dave Roberts powiedział, że „nie jest w biznesie wbiegania w outs”, jego 35-letni outfielder, który ukradł wszystkie cztery bazy w ciągu poprzednich czterech lat został złapany na kradzieży w piątek wieczorem, kluczowym zagraniu w ostatecznej porażce 2-1 z Arizona Diamondbacks na Dodger Stadium.

David Peralta rozpoczął drugą część meczu singlem na prawe pole i ruszył na drugą bazę po podaniu Miguela Vargasa. Peralta został początkowo uznany za bezpiecznego, kiedy wydawało się, że uniknął tagu drugiego bazowego Ketel Marte, ale wezwanie zostało unieważnione po długiej recenzji powtórek.

Vargas uderzył Merrill Kelly’s następny pitch poza ścianą w prawym polu środkowym dla podwójnego, uderzenie Peralta mógł zdobyć na lub, że dał Dodgers biegaczy na drugiej i trzeciej bez outs. Zamiast tego, był człowiek na drugiej stronie z jednym outem. James Outman i Miguel Rojas obaj wybili, aby zakończyć inning.

„To zawsze się zdarza,” Peralta powiedział o bieganiu do outu tuż przed wielkim hitem. „To była moja wina. Wkurza mnie to. Ale tak właśnie jest w baseballu.”

Niemożność zdobycia punktów w drugiej rundzie była jedną z kilku okazji, których Dodgersi nie wykorzystali podczas chłodnego, 56-stopniowego wieczoru, podczas którego wyprowadzili dziewięć spacerów, ale dziewięć razy uderzyli i byli bezbłędni w siedmiu starciach z biegaczami na pozycjach punktowych.

J.D. Martinez wybił piłkę przy dwóch graczach, by zakończyć pierwszą rundę. W trzeciej rundzie z jednym wyjściem i biegaczem na pokładzie, Will Smith uderzył 111-mph liniowym dyskiem w lewego polowego Corbina Carrolla, aby uzyskać out, a Max Muncy uderzył 110-mph liniowym dyskiem prosto w środkowego polowego Aleka Thomasa.

Outman uziemił się, a Rojas wyleciał na tor ostrzegawczy w lewym polu z dwoma graczami, aby zakończyć czwartą rundę. Solowy homer Mookiego Bettsa z lewej strony, przy pomocy Drey’a Jamesona, dał Dodgersom prowadzenie 1-0 w siódmej rundzie.

Ale prawy obrońca Diamondbacks Jake McCarthy zapobiegł Dodgersom, łapiąc na tor ostrzegawczy dysk Muncy’ego z biegaczem na pokładzie, by zakończyć siódmą rundę.

Arizona wyszła na prowadzenie 2-1 w ósmej minucie, kiedy to Kyle Lewis zdobył dwupunktowy homer. Vargas i Outman przeszli z dwoma wyjściami w dolnej części ósmej, ale Rojas skalda 99-mph line drive prawo na shortstop Nick Ahmed, aby zakończyć inning.

„Uderzyliśmy piłkę całkiem dobrze, uderzyliśmy wiele twardych line drives prawo na tych facetów, więc nie można być zbyt sfrustrowany z tym, bo to się stanie,” Peralta powiedział. „Musisz po prostu odwrócić stronę i być gotowym na jutro.”

Było trochę ironii w tym, że catch stealing Peralty był kluczowym zagraniem dla Dodgers. Przed meczem Roberts powiedział, że Dodgersi nie dołączą do trendu drużyn wykorzystujących nowy timer boiska, limit prób pickoff w każdym at-bacie i nieco większe bazy, aby ukraść więcej baz.

Po tym, jak drużyny ligi głównej połączyły się, aby ukraść tylko pięć baz w dziewięciu próbach podczas zeszłorocznego dnia otwarcia, w czwartkowych meczach zobaczyliśmy 21 udanych kradzieży w 23 próbach.

„Myślę, że to sprowadza się do personelu,” powiedział Roberts. „Nadal nie jestem w biznesie biegania do outs, niezależnie od tego, jak duże są bazy. Po prostu nie mamy palników, prototypowych kradnących bazy, więc nie będę biegał tylko po to, żeby biegać.”

Roberts nie dał Peralcie znaku kradzieży w drugiej części. Lewy polowy biegał na własną rękę. Ale menadżer nie ocenił agresywności Peralty.

„Chodzi mi o to, że przewrócili go”, powiedział Roberts. „Jeśli jest bezpieczny, to dobra gra. Jeśli odpada, to jest to złe zagranie. Nie bawię się w to. Czuł, że może ukraść bazę, oni to unieważnili i został uznany za out.”

Peralta powiedział, że Kelly był powolny przy płycie podczas at-batu Vargasa, i myślał, że ma prawego hindusa dobrze wyczuwającego czas.

„Miałem całkiem dobry skok, więc po prostu wziąłem swój strzał,” powiedział Peralta. „Nie wyszło.”

Niewiele innego wyszło Dodgersom w piątkową noc, z wyjątkiem znakomitego siedmiorundowego, bezbramkowego startu Dustina Maya i homera Bettsa, ale był przynajmniej jeden zachęcający znak w środku składu.

Cleanup batter Muncy, który wybił pięć razy w czwartkowej nocy w otwierającej sezon wygranej 8-2, roped a 105-mph single to right field in the third inning and hit three other balls extremely hard for outs.

„Ktoś martwił się o Maxa Muncy’ego [w czwartek], a on beczkował cztery piłki dzisiaj,” Roberts powiedział. „Taki jest baseball. Musisz po prostu trzymać się chłopaków, ufać im i wiedzieć, że będzie dobrze.”

Ta historia pierwotnie pojawiła się w Los Angeles Times.