Zjednoczeni dla społeczeństwa: NICO wraca na boisko

„Zagramy w grę z naszymi sercami, aby wspólnie wygrać z niewrażliwością, wykorzystywaniem i przemocą wobec nieletnich”.

Impreza charytatywna „United in the Social”, czworokątny mecz piłki nożnej 8-a-side, który odbędzie się w niedzielę 26 marca o godzinie 10.30 w Orange Futbolclub przy via degli Olimpionici 71, Acqua Acetosa, zostanie oficjalnie otwarta przez orkiestrę Guardia di Finanza i wezwie klub Roma i klub Lazio z Campidoglio. Radni Roma Capitale i Lazio będą obecni, wraz ze swoimi kolegami z gmin, aby zagrać z wyborem Grifoni Gialloverde generała Mariano La Malfa, z dowództwa Guardia di Finanza.

Włoska reprezentacja olimpijska w piłce nożnej eklektycznego prezydenta Italo Lapenny będzie na boisku z Michele Lapenną, jednym z numerów jeden w piłce wodnej, judoką Emanuele Bruno, szermierzem Stefano Pantano i pięcioboistą Daniele Masala. Wszyscy wielcy mistrzowie, tacy jak Fabrizio Donati w lekkoatletyce, Stefano Maniscalco w karate, Carlo Molfetta w taekwondo i niezapomniani piłkarze Ss Lazio i As Roma Bruno Giordano, Massimo Piscedda i Ubaldo Righetti. Do mistrzów pływania, wioślarstwa, rugby, boksu, a nawet piłki nożnej, judo i taekwondo dołączą mistrzowie Emanuele Blandamura, Stefano Battistelli, Luca Massaccesi, Andrea Lo Cicero i Bruno Mascarenhas. Dochód z datków zebranych podczas imprezy, zorganizowanej również przy udziale Fundacji Ss Lazio, zostanie przekazany stowarzyszeniu „Insieme a Giordano”, które zapewnia pomoc nieletnim. Radni kapitolińscy dzielą się chwilą radości, aby po raz kolejny potwierdzić zaangażowanie Roma Capitale wraz z całym społeczeństwem obywatelskim na rzecz pełnej ochrony nieletnich. Zostało to zadeklarowane w notatce Fabrizio Santoriego i Claudii Pappaty, kapitolińskich radnych, odpowiednio wiceprzewodniczącego i przewodniczącego Lazio Club Campidoglio, oraz Federico Rocca, kapitolińskiego radnego i przewodniczącego Roma Club Campidoglio, którzy wezmą udział w wydarzeniu.

STOWARZYSZENIE „RAZEM Z GIORDANO”

Trzęsienie ziemi, które wstrząsnęło środkowymi Włochami 24 sierpnia 2016 r., dotknęło wśród wielu rodzin także małego Giordano, 4-letniego chłopca, który stracił życie w Pescara del Tronto wraz ze swoją babcią Amelią. Jego rodzina, matka Manuela, ojciec Massimo, siostra Giorgia i brat Santiago postanowili zamienić ten ból w akt głębokiej miłości. Dlatego właśnie zdecydowali się założyć organizację non-profit, która zapewnia pomoc dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji fizycznej, społecznej, ekonomicznej i rodzinnej, poprzez organizację wydarzeń sportowych, zbieranie funduszy i inicjatywy solidarnościowe.

© RIPRODUZIONE RISERVATA