Zastępca głównego trenera koszykówki Purdue Beth Couture przechodzi na emeryturę

Po spędzeniu siedmiu sezonów na linii bocznej dla Purdue women’s basketball, associate head coach Beth Couture przejdzie na emeryturę trenerską, szkoła ogłosiła.

Couture przybył do West Lafayette przed sezonem 2016-17, służąc jako asystent trenera przez trzy lata, zanim został awansowany do associate head coach w 2019 roku. Wieloletnia asystentka odegrała dużą rolę w okresie przejściowym dla głównego trenera Katie Gearlds, która przejęła go na niecałe dwa miesiące przed rozpoczęciem sezonu 2021-22.

Zakończyła swoją karierę trenerską pomagając poprowadzić Boilermakers do turnieju NCAA po raz pierwszy od swojego debiutanckiego sezonu w Purdue.

Przed przybyciem do West Lafayette, Couture rozpoczęła swoją karierę trenerską w Presbyterian College, gdzie spędziła 13 sezonów jako główny trener programu i dwa jako asystent. Podczas swojej pracy w Clinton w Południowej Karolinie, Couture poprowadziła program do 258 zwycięstw i sześciu występów w postseason NCAA.

Po zakończeniu kariery w Presbyterian, została głównym trenerem w Butler. Z Bulldogs, wygrała 193 mecze w 12 sezonach i zabrała szkołę do WNIT pięć razy. Couture spędziła również sezon 2015 jako zastępca głównego trenera w Cleveland State przed dołączeniem do personelu Sharon Versyp z Boilermakers.

Couture była wyróżniającą się w Erskine College jako gracz, zarabiając Kodak All-American wybór podczas jej starszego sezonu. Zdobyła ponad 2000 punktów podczas swojej kariery i została włączona do Galerii Sław Erskine College w 1989 roku. Katie Gearlds będzie teraz miała za zadanie znalezienie zastępstwa dla Couture w trakcie sezonu