Zakłady NFL: Ten rekwizyt sprawdza się w 93% meczów Detroit Lions

Greg Brainos

Powiedzenie fanowi drużyny NFL, żeby stawiał na głowę, a nie na serce jest dobrą radą, ale równie dobrze można powiedzieć Juggalo, żeby przestał pić litry Faygo. Serce chce tego, co chce, a głowa podąża za nim. Fani Detroit Lions uosabiają to w najpełniejszym stopniu. Lwy konsekwentnie przyciągają dużą liczbę zakładów, które rozpoczynają się w momencie, gdy podawane są kursy na zwycięstwo w sezonie i zwycięzcę dywizji. Prawie 45% graczy BetMGM, którzy postawili zakłady na to, która drużyna wygra NFC North w tym roku, postawiło swoje pieniądze na Detroit, aby przywrócić ryk.

Podczas gdy nie udało im się wygrać swojej dywizji, drużyna Dana Campbella nagradzała spread bettors przez cały sezon. Tylko dwie drużyny mają lepszy bilans przeciwko spreadowi niż Lwy, które wygrały 10 z 15 spotkań. To niezły zysk dla każdego, kto co tydzień stawia na Detroit, ale nie jest to nawet zbliżone do najlepszego zakładu, jaki można postawić w meczach Lions. W tym celu musimy spojrzeć na jeden z moich ulubionych game props oferowanych w BetMGM.

„Ile jardów wyniesie najkrótsze przyłożenie w meczu?”

Piękno tego game props polega na tym, że jest to statyczna linia – „ponad 1.5 jarda” jest zawsze ustawione na -110, a „poniżej 1.5 yards” jest zawsze ustawione na -125, niezależnie od tego, które drużyny grają ze sobą i jaka jest oczekiwana suma punktów.

Kiedy pisałem o tym na początku zeszłego sezonu NFL, odkryłem kluczową formułę, aby znaleźć drużynę, która będzie trafiać under w tym rekwizycie z zyskiem (większym niż 55.6%). Szukamy drużyny z rozbudowaną ofensywą i silną grą biegową, połączoną z obroną, która jest hojna, ale której obrona nie jest rutynowo atakowana przez długie przyłożenia.

W zeszłym roku taką drużyną byli Tennessee Titans, którzy w 13 z 17 meczów sezonu regularnego zaliczyli przyłożenie na 1 jard. Od 2019 do 2021 roku „poniżej 1,5 jarda” udało się zdobyć w 39 z 49 spotkań Titans.

Paszcza została przekazana Detroit Lions.

DETROIT, MICHIGAN - SEPTEMBER 11: Jamaal Williams #30 of the Detroit Lions celebrates with teammates after scoring a touchdown during the first quarter against the Philadelphia Eagles at Ford Field on September 11, 2022 in Detroit, Michigan. (Photo by Gregory Shamus/Getty Images)

DETROIT, MICHIGAN – SEPTEMBER 11: Jamaal Williams #30 z Detroit Lions świętuje z kolegami z drużyny po zdobyciu przyłożenia podczas pierwszego kwartału przeciwko Philadelphia Eagles na Ford Field 11 września 2022 roku w Detroit, Michigan. (Fot. Gregory Shamus/Getty Images)

Gryzienie rzepek i zdobywanie przyłożeń z jednego jarda

Przyłożenie z mniej niż dwóch jardów zostało zdobyte w 14 z 15 meczów Detroit w tym sezonie, jedynym wyjątkiem była przegrana 29-0 z Patriotami w 5 tygodniu. W każdym z ostatnich 10 meczów padł wynik poniżej, co daje 93,3% w tym roku. Stawka 100$ postawiona na „poniżej 1,5 jarda” w każdym meczu Lions w tym sezonie wyniesie obecnie 1,275$.

Najlepsze jest to, że 1 jardowe przyłożenia będą się zdarzać, gdy Detroit wyjdzie na boisko. Zdobywają piątą ilość przyłożeń na mecz (3.1), jednocześnie oddając najwięcej (3.3). Lwy zajmują szóste miejsce w ofensywnym DVOA i 28. w defensywnym DVOA, co nie jest wielkim zaskoczeniem dla organizacji, która zajmuje pierwsze miejsce w zarobkach w ofensywie (123,3 mln dolarów) i 20. w defensywie (89,7 mln dolarów).

Statystyki dostarczone przez teamrankings.com i SharpFootball.