Zakłady NFL: Bryce Young otwiera jako faworyt zakładów na pierwszy pick draftu 2023 r

W walce o Trofeum Vince’a Lombardiego pozostały już tylko cztery drużyny NFL, co oznacza, że bazy fanów 28 innych drużyn zwróciły uwagę na offseason. Klejnotem w koronie sezonu jest NFL Draft, który napełnia ligę młodym talentem, a fanom drużyn, które upadły, daje nadzieję.

Kiedy termin składania deklaracji w drafcie jest już za nami, wiemy, którzy zawodnicy kwalifikują się do draftu. W związku z tym BetMGM opublikował kursy na pierwszy pick. Przyjrzyjmy się, jak twórcy kursów przewidują, że czołówka draftu rozwinie się.

Bryce Young faworyzowany jako nr 1

Mac Jones opuścił Alabamę i przeniósł się do NFL po sezonie 2020 i został wybrany przez New England Patriots w pierwszej rundzie w 2021 roku. Pokój rozgrywających Alabamy był jednak w sam raz, ponieważ Bryce Young przejął stery od Jonesa.

W swoim pierwszym sezonie jako starter w 2021 roku Young ukończył 67% swoich podań, rzucając jednocześnie na 4,872 jardy. Miał imponujący stosunek 47-7 przyłożeń do przechwytów, prowadząc Alabamę do mistrzostwa SEC i miejsca w playoffach. Został uznany za swój niesamowity sezon z Heisman Trophy.

Young podążał za swoim Heisman sezonem z kolejnym solidnym sezonem w 2022 roku. Ukończył ponad 64% swoich podań na 3,328 jardów. Rzucił 32 przyłożenia i tylko pięć przechwytów i zajął szóste miejsce w głosowaniu na Heismana.

Na początku stycznia Young ogłosił, że zrezygnuje ze swojego seniorskiego sezonu w Alabamie i zamiast tego zadeklarował się do NFL Draft. Jest faworytem zakładów bukmacherskich na pierwszego gracza draftu, z kursem -120.

Alabama quarterback Bryce Young opens as the betting favorite to go first overall in the 2023 NFL Draft. (Sean Gardner/Getty Images)

Rozgrywający Alabamy Bryce Young jest faworytem zakładów bukmacherskich na pierwsze miejsce w drafcie NFL w 2023 roku. (Sean Gardner/Getty Images)

C.J. Stroud ma drugie co do wielkości szanse

Podczas gdy Young jest faworytem do bycia pierwszym zawodnikiem draftu, nie ma pewności, że sprawy potoczą się w ten sposób. Perspektywy draftu muszą jeszcze przejść przez combine i proces pre-draft. W zeszłym roku o tej porze Aidan Hutchinson był zdecydowanym faworytem do zdobycia nr 1, ale ostatecznie został wybrany za Travona Walkera.

Jeśli uważasz, że proces draftu może zdyskwalifikować Younga ze względu na jego rozmiar (wątpliwe 6 stóp, 194 funty) lub inne czynniki, dobrze byłoby spojrzeć dalej w dół tablicy szans.

C.J. Stroud ma drugie co do wielkości szanse na bycie pierwszym wybranym zawodnikiem. Podobnie jak Young, Stroud był starterem przez dwa sezony w college’u, po tym jak zastąpił obecnego rozgrywającego NFL (Justina Fieldsa) w Ohio State. W ciągu dwóch sezonów w Ohio State, Stroud ukończył ponad 69% swoich podań i rzucił na ponad 8000 jardów, z 85 przyłożeniami i tylko 12 przechwytami.

Jego najbardziej imponujący występ przyszedł w przegranym wysiłku, jako że zawiesił 41 punktów na bezczelnej obronie Georgii w półfinale College Football Playoff w zeszłym sezonie. Jest większy niż Young, ma 6 stóp i 218 funtów. Stroud jest +250 na to, że będzie pierwszym graczem, który zostanie wybrany pod koniec kwietnia.

Za dwoma rozgrywającymi znajduje się para defensywnych graczy z SEC. Jalen Carter z Georgii i Will Anderson z Alabamy są +500 do bycia pierwszym graczem, który zostanie wybrany. Carter to defensywny lineman, który ma 15,5 tackles for loss i sześć sacków w ostatnich dwóch sezonach, służąc jako destrukcyjna siła wewnętrzna w tym, co było najlepszą obroną w college’u. Anderson jest utalentowanym zawodnikiem, który w minionym sezonie zanotował niewielki spadek produkcji. Miał 17,5 sacków w 2021 roku, ale tylko 10 w 2022.

Za tymi dwoma, rozgrywający z Kentucky Will Levis ma 10 do 1 szans na bycie pierwszym graczem w drafcie. Levis to polaryzujący prospekt, który ma wszystkie cechy fizyczne, ale nie ma dokładnie produkcji oczekiwanej od topowego prospektu. Je również banany ze skórką i pije kawę z majonezem, co z pewnością wzbudza pewne zastrzeżenia.

Clemson edge rusher Myles Murphy ma 50 do 1 na bycie pierwszym wybranym graczem. Każdy inny zawodnik ma szanse 100 do 1 lub więcej.

Czy rozgrywający będzie na pierwszym miejscu?

Dwóch faworytów i trzech z pięciu faworytów do pierwszego draftu to rozgrywający, co pozwala sądzić, że jest duża szansa na to, że rozgrywający będzie na pierwszym miejscu. Jednak nie jest to pewne.

Chicago Bears posiadają obecnie pierwszy ogólny pick i mają już młodego rozgrywającego, który pokazał przebłyski i wydaje się dobrze rozwijać w Justin Fields. Nie ma powodu, by wierzyć, że wybiorą rozgrywającego, chyba że wykonają zaskakujący ruch handlując Fieldsem. Jest to drużyna z dziurami w całym składzie, a Niedźwiedzie najprawdopodobniej najlepiej poradziłyby sobie z załataniem niektórych z nich w drafcie.

Czy Niedźwiedzie przehandlują w dół i tym samym pozwolą innej drużynie na wybór rozgrywającego z pierwszym ogólnym pickiem? Wydaje się, że jest to zgodna opinia, ale też daleko jej do gwarancji. Wymagałoby to od innego zespołu bycia zdesperowanym na tyle, aby przenieść znaczące przyszłe aktywa, aby spróbować przesunąć się w górę. Chociaż jest to przyzwoita klasa rozgrywających, nie jest ona uważana za elitarną, jak 2021 czy 2018. Czy inna drużyna uzna tych rozgrywających za wartych przesunięcia w górę?

Jeśli Bears zatrzymają pick, prawdopodobnie wybiorą jednego z dwóch defensywnych graczy, których kurs wynosi obecnie +500. Byłoby to jednak sprzeczne z najnowszą historią. Od 2015 roku tylko dwa razy nie-quarterback poszedł jako pierwszy overall. Myles Garrett w 2017 roku i Travon Walker w 2021 roku to jedyni dwaj nie-rozgrywający, którzy trafili z numerem 1. W tym czasie widzieliśmy Jameisa Winstona, Jareda Goffa, Bakera Mayfielda, Kylera Murray’a, Joe Burrowa i Trevora Lawrence’a, którzy trafili na szczyt draftu.

Do NFL Draft pozostały jeszcze cztery miesiące i w tym czasie wiele się prawdopodobnie zmieni. Jeśli jednak chcesz wcześnie zająć stanowisko i być może uzyskać dobrą cenę na zawodnika, zakłady na draft są już otwarte w BetMGM.