Zakłady bukmacherskie wygrywają dzięki Packers, Bucs; Ogromny zakład na Ohio State wygrywa

Jasne, zakłady na tydzień 17 NFL oferowały mnóstwo ciekawych fabuł i wyników zarówno dla obstawiających, jak i bukmacherów. Ale jeśli postawiłeś na półfinały College Football Playoff, na którąkolwiek drużynę w którymkolwiek meczu, cóż, zostałeś zabrany na szalenie zabawną przejażdżkę, wygraną lub przegraną.

Wyniki meczów TCU-Michigan i Ohio State-Georgia – TCU wyciągnęło na wierzch, Georgia powróciła do gry o mistrzostwo CFP – dały ludziom po obu stronach licznika coś, z czego można się cieszyć.

Przejdźmy do podsumowania weekendu, aby dowiedzieć się więcej.

Split Decision

TCU zbudowało kilka dużych przewag przeciwko Michigan i pozwoliło Wolverines wrócić do gry w obu przypadkach. Ale Rogate Żaby – obecnie 13-1 z rzędu (SU) i 10-3-1 przeciwko spreadowi (ATS) – utrzymały się przy życiu, wygrywając 51-45 jako 8-punktowe underdogi.

Broniąca tytułu mistrza kraju Georgia (14-0 SU, 7-7 ATS) wielokrotnie przegrywała dwucyfrową różnicą. Ale Bulldogs ostatecznie zwyciężyli – ledwo – 42-41 jako 5-punktowy faworyt.

„To były świetne gry”, powiedział Andy Morrissey, handlowiec WynnBet. „Wygraliśmy dużo na TCU po tym jak Rogate Żaby wygrały mecz bezapelacyjnie. To było miłe, ale nasz najgorszy scenariusz wydarzył się w meczu z Georgią, gdzie Georgia wygrała, ale nie pokryła. Wzięliśmy duży zakład na Ohio State +4.5, więc przegraliśmy tego dnia.”

Morrissey nie ujawnił wielkości tego zakładu. Ale jedno masywne zagranie zostało ujawnione przez klienta DraftKings: $825,000 na Ohio State +5.5. To był z pewnością ogromny pot, ale obstawiający zgarnął zysk w wysokości $750,000.

Jak to się ma do potu?

W BetMGM, wiceprezes ds. handlu Jason Scott powiedział, że zdenerwowanie TCU w pierwszym półfinale sprawiło, że drugi półfinał był o wiele mniej niepokojący za ladą.

„Wygrana TCU zagwarantowała zwycięski dzień dla książki, więc [mogliśmy] cieszyć się oglądaniem Georgia-Ohio State”, powiedział Scott. „Wolverines byli naszym jedynym przegranym w książce futures [mistrzostw], więc cieszymy się, że widzimy ich plecy”.

Next up: Mecz o mistrzostwo CFP 9 stycznia, w którym Georgia jest zdrowym 13,5-punktowym faworytem. Więcej na ten temat w następnym tygodniu.

Szczęśliwego Nowego Roku

Pierwszy dzień 2023 roku okazał się dobry, ogólnie rzecz biorąc, dla klientów BetMGM. Scott odnotował wzięcie wielu znaczących sześciocyfrowych zakładów, w tym na Packers -3 vs. Vikings (wygrana) i Buccaneers -3 vs. Panthers (wygrana).

Przed domowym zwycięstwem Tampa Bay 30-24 nad Caroliną, Scott powiedział: „Bucs są dla nas straszni, z jednym zakładem na 400 000$.”

Ten zakład dotarł do mety, podobnie jak mnóstwo innych biletów na Bucs w BetMGM. Co więcej, dwa z większych rozstrzygnięć tego dnia miały miejsce w późniejszych meczach: Wspomniany wcześniej mecz Vikes-Packers oraz spotkanie 49ers-Raiders.

Aaron Rodgers i Packers wygrali 41-17. Rookie QB Brock Purdy i Niners mieli trudniejsze zadanie, ale wywalczyli w Las Vegas dogrywkę 37-34. Mimo, że San Fran nie pokryło 9,5-punktowego spreadu, Niners byli w prawie wszystkich moneyline parlays, więc zwycięstwo – niezależnie od marginesu – wystarczyło dla obstawiających.

„Packers i 49ers byli źli, zarówno spread jak i moneyline”, powiedział Scott, zauważając, że New York Giants 38-10 z Indianapolis Colts było również znaczącą przegraną dla BetMGM. „Bukmacherzy rozpoczęli rok bardzo dobrze. Ciężka niedziela dla bukmachera.”

Give and Take

Nie jest niczym niezwykłym, że różne zakłady sportowe potrzebują różnych wyników. Tak więc niedziela w WynnBet przebiegła całkiem dobrze. „To był całkiem solidny dzień”, powiedział Morrissey. „Wczesna część gry była całkiem niezła. Naszym największym wygranym w [wczesnych grach] byli Jags, a naszym największym przegranym byli Bucs, którzy pokryli spread.”

Jacksonville, które faktycznie wejdzie do playoffów, jeśli pokona przyjezdne Tennessee w 18. tygodniu, rozbiło gospodarza Houston 31-3 w 17. tygodniu. To była łatwa wygrana dla Jags, którzy zamknęli mecz jako 3.5-punktowi faworyci.

„Dostaliśmy duże zakłady na Packers -3, co nie było dla nas dobre. Ale dostaliśmy również duży zakład na Jets -2, więc to było dość dużo prania”, powiedział Morrissey, nawiązując do straty Nowego Jorku 23-6 w Seattle.

Niepowodzenie Niners w pokryciu przeciwko Raiders było przegraną dla WynnBet, ale książka była nadal w górę na dzień w tym momencie. A jeszcze lepiej było z Sunday Night Football. Tuż przed rozpoczęciem meczu, Morrissey zauważył:

„Największym meczem dnia będzie ten mecz Steelers-Ravens. Zrobiliśmy duży zakład na Ravens, więc teraz będziemy potrzebować Steelersów.”

Pittsburgh rookie QB Kenny Pickett zaprojektował dwa długie napędy w czwartej kwarcie, pierwszy zakończony field goalem, drugi przyłożeniem. To zmieniło deficyt 13-6 w zwycięstwo 16-13 dla Steelers, którzy byli 1.5-punktowymi faworytami.

Lubię duże zakłady i nie mogę kłamać

Wspomniany wcześniej zakład Ohio State +5.5 przeciwko Georgii był największym zgłoszonym zagraniem weekendu. Ale było wiele innych zakładów na duże pieniądze w ten weekend. Caesars odnotował kilka z nich w NFL:

  • $110,000 Seahawks +2 vs. Jets (wygrana)
  • $110,000 Falcons -3.5 vs. Cardinals (przegrana)
  • $110,000 Broncos +13.5 at Chiefs (wygrana)
  • $110,000 Raiders +6 vs. 49ers (wygrana)
  • $110,000 Dolphins +3 at Patriots (wygrana)
  • $165,000 Jaguars moneyline -165 at Texans (wygrana)

Oczywiście półfinały CFP przyciągnęły kilku high rollerów. W Caesars wylądowały następujące zakłady:

  • $314,134.45 (tak, 45 centów na końcu) na Michigan moneyline -290 vs. TCU (przegrana)
  • $110,000 Ohio State +7 vs. Georgia (wygrana)
  • $55,000 Ohio State +5.5 vs Georgia (wygrana)

I była dość trudna pigułka do przełknięcia dla klienta BetMGM, który postawił $100,000 na Ohio State moneyline +220 vs Georgia. Buckeyes przegrywali przez 109 sekund w całym meczu – 55 sekund pod koniec drugiej kwarty i ostatnie 54 sekundy meczu.

Zakład nie powiódł się po nieudanej próbie Ohio State Field Goal w ostatnich sekundach. Na szczęście, większość z nas nie doświadczy tak bolesnej straty za taką sumę pieniędzy. Zachowajcie rozsądek, ludzie. Cieszcie się wielkim Janem 2 wypełnionym meczami o miskę i masywną nocą Bills-Bengals.

Patrick Everson jest analitykiem zakładów sportowych dla FOX Sports i starszym reporterem VegasInsider.com. Jest wybitnym dziennikarzem w krajowej przestrzeni zakładów sportowych. Mieszka w Las Vegas, gdzie lubi grać w golfa w 110-stopniowym upale. Śledź go na Twitterze: @PatrickE_Vegas.

Najważniejsze historie z FOX Sports:


National Football League

Get more from National Football League Śledź swoich ulubieńców, aby otrzymywać informacje o meczach, wiadomości i więcej