Zach Wilson znów na ławce w brzydkiej porażce z Jags

Gwizdy zaczęły się od czwartego zagrania New York Jets.

Zach Wilson cofnął się, Jacksonville Jaguars wywęszyli zasłonę, a Wilson z boku wbił ją w ziemię. Gwizdy nie były tak głośne, ale można je było łatwo wyłowić w transmisji.

Gwizdy były głośne do końca pierwszej połowy. Z każdym słabym zagraniem ofensywnym fani Jets wyrażali swoje niezadowolenie. Kiedy desperackie podanie Wilsona pod koniec połowy zostało odebrane, fani Jets byli wściekli.

Czwartkowa, okropna przegrana 19-3 z Jaguars może nie była dnem dla Wilsona, bo był jeszcze ten horrendalny mecz z New England Patriots, który sprawił, że po raz pierwszy w tym sezonie został posadzony na ławce, ale było naprawdę źle. Pod koniec trzeciej kwarty Wilson został odsunięty od gry na rzecz Chrisa Strevelera, który jest pierwszym QB, który gra na pozycji biegacza.

Trener Jets Robert Saleh powiedział, że wprowadził Strevelera, aby dać ofensywie, a w szczególności grze biegowej, iskrę. Streveler miał kilka dobrych zagrań od razu i Jets trzymali się go przez resztę meczu. Jets mieli trzy pierwsze przyłożenia, gdy Wilson grał. Na pierwszym napędzie Strevelera, Jets zdobyli cztery pierwsze przyłożenia.

Wilson jest zmagającym się z problemami drugorocznym rozgrywającym, a do tego jest na złym rynku. W 2021 roku była jakaś debata o tym, czy Trevor Lawrence czy Wilson powinien być nr 1 draftu pick – poważnie, to się stało – i nie wydawało się tak źle, że Jets musieli zadowolić się Wilsonem na nr 2. W czwartkową noc, a także wiele dni wcześniej, obaj rozgrywający wyglądają tak, jakby nawet nie grali w ten sam sport.

Lawrence wyglądał na opanowanego, pewnego siebie i pod kontrolą w czwartkową noc, prowadząc Jaguary do ogromnego zwycięstwa nad Jets. To stawia ich w pozycji do gry o tytuł AFC South przeciwko Tennessee Titans w Week 18, jeśli Titans przegrają jedną ze swoich następnych dwóch lub Jaguars pokonają Houston Texans w przyszłym tygodniu.

Jets znów zastanawiają się, czy jest jakaś nadzieja dla rozgrywającego, który został wybrany z numerem 2 około 20 miesięcy temu.

Zmagania Zacha Wilsona zaczynają się od razu

Jets mieli trzy pierwsze przyłożenia i 66 jardów ataku w pierwszej połowie. Na początek drugiej połowy wyszli na trzy przyłożenia.

Na MetLife Stadium padał deszcz i wiało, ale Lawrence nie miał większych problemów z warunkami. Wilson nie potrafił wykonywać prostych rzutów. Wilson potrafi scramble around i rzucać na dalekie odległości, co niektórych ekscytuje, ale nie pokazał, że potrafi działać w normalnej strukturze ofensywy NFL.

Jeszcze nie. Jest czas na jego rozwój. Kontuzje go cofnęły. Ale jest powód, dla którego wszyscy fani Jetsów gwizdali. Nie bez powodu gracze Jets byli tak podekscytowani grą dla Mike’a White’a, gdy White zastąpił Wilsona kilka tygodni temu.

White jest kontuzjowany i dlatego Wilson znów grał. Tym razem wyniki nie były dla Wilsona dużo inne.

Zaczęło się już w pierwszej serii. Lawrence popełnił fumbled i Jets odzyskali go na linii 16 jardów Jaguars. Na trzeciej próbie Wilson nie widział safety Andre Cisco na blitzu i został sacked. Nie było żadnej świadomości w tym zagraniu. Może to jest bycie młodym rozgrywającym. Po prostu chciałoby się już widzieć większe postępy.

Po tym jak Wilson został posadzony na ławce w czwartek wieczorem, trzeba się zastanawiać czy będzie miał jeszcze jakieś szanse na grę w tym sezonie.

Jacksonville Jaguars safety Andre Cisco (5) sacks New York Jets quarterback Zach Wilson (2) during the first quarter Thursday night.  (Photo by Rich Graessle/Icon Sportswire via Getty Images)

Jacksonville Jaguars safety Andre Cisco (5) sacks the New York Jets’ Zach Wilson during the first quarter Thursday night. (Photo by Rich Graessle/Icon Sportswire via Getty Images)

Wilson dostaje ławkę

Różnica w ofensywie Jetsów, gdy Streveler wszedł do gry, była nie do pomylenia. Streveler nie będzie regularnie startującym rozgrywającym w NFL, ale biegał z twardością i celem. Kibice ożywili się na chwilę. Ofensywa miała wreszcie trochę soku. To chyba więcej mówi o Wilsonie niż o Strevelerze.

Jets byli na pozycji do draftu Lawrence’a, zanim wygrali dwa z trzech ostatnich meczów w 2020 roku, w tym ogromny upset nad Los Angeles Rams, a Jacksonville nagle miało pierwszy pick.

Wyobraźcie sobie, że Jets przegrali i dostali Lawrence’a. Jest wiele dobrych elementów na miejscu dla Jets. Mieli świetny draft w tym sezonie. Byli 7-7 w czwartkowym meczu, wciąż w wyścigu o playoffy, co świadczy o tym, jak dobra jest reszta rosteru wokół rozgrywającego.

A w domu, przeciwko 6-8 drużynie Jaguars, z ich przyszłością w playoffach, Jets nie byli nawet konkurencyjni. Już na początku meczu było jasne, że Jaguars wygrają. Jets byli beznadziejni w ataku. Lawrence wyglądał wystarczająco dobrze, a Jets nie zamierzali zdobyć wystarczająco dużo punktów, aby uczynić to grą. Jedynym momentem, kiedy Jaguary wydawały się być w jakichkolwiek kłopotach był pierwszy drive Strevelera.

Nie każdy rozgrywający musi być gotowym produktem w swoim drugim sezonie. Niektórzy gracze potrzebują dłuższego czasu na rozwój. Wilson ma 23 lata i 22 starty w NFL. To za mało, by z całą pewnością stwierdzić, że jest bustem. Ale Jets muszą zadać sobie to samo pytanie, co wszyscy inni: Jakie są znaki, że Wilson może stać się kompetentnym rozgrywającym NFL?