Za kulisami z ekipą FOX NFL: Podróż przez kraj, opowieść o 2 QBs

By Richie Zyontz
FOX NFL Lead Producer

Editor’s Note: Richie Zyontz jest producentem NFL dla FOX od 1994 roku i głównym producentem przez ostatnie 20 sezonów. Ma ponad 40 lat doświadczenia w relacjonowaniu ligi i wyprodukował sześć Super Bowls. Przez cały sezon 2022 NFL, będzie przedstawiał wewnętrzne spojrzenie, jak nowa drużyna FOX nr 1 NFL odbywa swoją podróż w kierunku Super Bowl LVII.

Dla wszystkich zainteresowanych jazdą z Filadelfii do Santa Clara w Kalifornii, to zaledwie 2,900 mil w linii prostej. Jeśli się spieszysz i pijesz dużo kawy, możesz to zrobić w 43 godziny, zakładając, że przestrzegasz ograniczeń prędkości. I my w FOX Sports mamy Ike’a, by podziękować za tę informację. Ustawa o autostradach międzystanowych prezydenta Dwighta D. Eisenhowera z 1956 roku pomogła zbudować główne drogi naszego kraju. Myślę, że można powiedzieć, że uczyniła nasz kraj całością, pozwalając ludziom i produktom sprawnie i szybko przemieszczać się po tym ogromnym kraju przez wiele dekad.

Jedną z grup istotnych dla naszej działalności, grupą, która spędza dużo czasu na autostradach Ike’a, jest nasza załoga kierowców ciężarówek, którzy kierują telewizyjnymi jednostkami mobilnymi od meczu do meczu.

W tym tygodniu to oni przemieszczali się z Miasta Braterskiej Miłości do serca kalifornijskiej Doliny Krzemowej.

Król szosy

Naszym głównym kierowcą jest Jim Gove, kochający golfa rodak z New Hampshire, obecnie mieszkający w Wrens, Georgia, 30 mil na zachód od Augusty. Pracuje on z zespołem pięciu innych kierowców nadzorujących trzy duże jednostki mobilne. Jim pracuje dla Game Creek Video i jest częścią naszej załogi od ośmiu lat.

Jim Gove z Game Creek Video, jeden z odpowiedzialnych za prowadzenie ciężarówek FOX Sports od meczu do meczu. (Zdjęcie dzięki uprzejmości Richie Zyontz)

Podczas gdy relacjonowanie czołowej gry FOX jest zaszczytem dla większości z nas, harmonogram często nie ma geograficznego sensu. Często jesteśmy na Wschodnim Wybrzeżu jeden tydzień, Zachodnie Wybrzeże następny. Generalnie podążamy za najlepszymi drużynami i zbieramy po drodze mile frequent-flyer.

Dla facetów ciągnących te wielkie ciężarówki, harmonogram może być ciężarem.

Z dwoma kierowcami na ciężarówkę, jest 10 godzin na, 10 godzin poza, z wolnym czasem spędzonym w małym łóżku z tyłu kabiny. Zakwaterowanie nie spełnia standardów Ritz Carlton, a sen nie przychodzi łatwo.

A ukochane autostrady Ike’a są od czasu do czasu albo w budowie, albo bardzo potrzebują naprawy. To nie jest łatwa praca. Jako osoba, która nie potrafi parkować równolegle, jestem pod wrażeniem jak ktokolwiek może manewrować tymi behemotami.

Miejsca do spania w ciężarówkach, uzupełnione o dumny emblemat z przeszłości Octobers. (Zdjęcie dzięki uprzejmości Richie Zyontz)

Ale jak zawsze, nasze ciężarówki dotarły bezpiecznie do Kalifornii w środę po południu i były gotowe do pracy w piątek.

Jim i jego ekipa wykonali pierwszy krok w procesie transmitowania tego meczu.

Nigdy nie biorę ich roli za pewnik!

Going home

Tom Brady dorastał w San Mateo w Kalifornii. To 30 minut jazdy od Levi’s Stadium w Santa Clara i rzut kamieniem od Candlestick Park, gdzie kibicował swoim ukochanym 49ers.

Przy całej chwale, jaką Brady osiągnął w swojej legendarnej 23-letniej karierze, była to dopiero jego druga wizyta, by zagrać w okolicach San Francisco. Po naszej rozmowie wideo z nim było jasne, że ma ona specjalne znaczenie.

Przemawiając z sali treningowej Bucs, gdzie jego osobisty trener Alex Guerrero masował jego ramię Hall of Fame, Brady nostalgicznie opisał swoje dzieciństwo grając w piłkę nożną na ulicach, miłość swoich rodziców i kibicowanie swojemu bohaterowi z dzieciństwa, Joe Montanie.

Ta rozmowa ujawniła, że Brady jest przyziemny, zabawny i wulgarny – w moim mniemaniu, wszystkie cechy godne podziwu. To było prywatne spojrzenie na bardzo publiczną osobę.

Opowieść o dwóch rozgrywających

Niestety, publiczny Brady wystawiony w niedzielę na Levi’s Stadium doświadczył nieszczęśliwego powrotu do domu. Grając przed 100 gośćmi, w tym rodzicami, był nieustannie popędzany i nękany przez twardą obronę San Francisco.

Nasze kamery uchwyciły, jak Brady przy próbie podania uderza ręką w kask obrońcy, co powoduje u niego widoczny dyskomfort. Wiele jego podań było niedokładnych.

Wspaniały wątek Brady’ego skierował uwagę na debiutującego rozgrywającego w czerwieni po drugiej stronie boiska, Brocka Purdy’ego.

Wrzucony do akcji w zeszłym tygodniu po kontuzji startującego rozgrywającego Jimmy’ego Garoppolo, Purdy rozpoczynał swoją pierwszą karierę. A tak przy okazji, był to mecz przeciwko Brady’emu, który prowadził Patriotów zanim Brock obchodził swoje pierwsze urodziny.

Trener 49ers Kyle Shanahan powiedział nam, że młody rozgrywający ma w sobie werwę.

W naszej rozmowie wideo z Purdy’m to widać. Był pewny siebie, niemal zarozumiały, ale w dobry sposób. Wyglądało na to, że był gotowy na swoje zbliżenie (chociaż ten film wyreżyserował Rich Russo, a nie Cecil B. DeMille – odniesienie do „Bulwaru Zachodzącego Słońca” dla was, dzieci).

„Mam tyle pomocy wokół siebie”

Brock Purdy rozmawia z Erin Andrews o tym, jak bardzo pomogli mu weterani 49ers w jego pierwszym starcie w karierze.

I jaki miał mecz!

Grając jak doświadczony zawodowiec, Purdy poprowadził 49ers do czterech przyłożeń w pierwszej połowie, zmieniając mecz w rutynę. Nasza ekipa zareagowała w porę na reakcje rodziny Purdy’ego oglądającej mecz z trybun.

Nasz mistrz kamery z niskiej strefy końcowej Andy Mitchell uchwycił swojego tatę, Shawna Purdy’ego, ze łzami radości płynącymi swobodnie. To był strzał dnia!

Mecz nigdy nie był wątpliwy, gdyż San Francisco zwyciężyło 35-7. Ale przynajmniej jedna historia rozegrała się perfekcyjnie, gdy dzieciak pokonał legendę.

O tak, jeszcze jedna historia też nie do końca się udała.

Po przejechaniu 2,900 mil w zeszłym tygodniu na Zachodnie Wybrzeże, Jim i kierowcy ciężarówek muszą się osiodłać i wrócić przez kraj do Jacksonville na Florydzie, gdzie Jaguary będą gościć Cowboys w przyszłym tygodniu.

Więc, jeśli znajdziesz się na Interstate 10 w ciągu najbliższych kilku dni i zobaczysz te ciężarówki Game Creek toczące się po autostradzie, pomachaj chłopakom.

Najlepsze historie z FOX Sports:

Czytaj więcej z Mistrzostw Świata:


National Football League

Więcej z National Football League Śledź swoich ulubieńców, aby otrzymywać informacje o meczach, news and more