Z trzema INT, Drew Lock mógł podjąć za nich decyzję o wyborze QB dla Seahawks

Pete Carroll w końcu wskazał rozgrywającego Seattle Seahawks i jest nim Geno Smith.

„Geno zacznie”, powiedział Carroll w piątek wieczorem po przegranej Seattle 27-26 z Dallas Cowboys, w której Drew Lock rzucił trzy przechwyty. „On zacznie opener i zasłużył na to, wygrał tę pracę. Z ramami czasowymi, które zostały pomieszane dla Drew, po prostu zabrakło mu czasu.”

Po tym, jak Lock opuścił drugi mecz przedsezonowy Seahawks z powodu COVID-19, Carroll chciał dać Lock’owi szansę na odsunięcie Smitha.

Ale Lock rzucił parę przechwytów w pierwszej połowie przeciwko Cowboys i jeszcze jeden w drugiej połowie po przejęciu roli Smitha, który był solidny i niespektakularny jak zwykle. Nawet jeśli pierwszy przechwyt nie był w całości na Lock, to drugi był dość zły. Przy pierwszym przechwycie, który nastąpił już w pierwszej serii, Lock nie otrzymał zbyt wiele pomocy od zamierzonego odbiorcy D’Wayne’a Eskridge’a, który nie wrócił po piłkę. Mimo to, trafia on do statystyk Lock’a.

Drugi przechwyt należał do Lock’a. Wydawało się, że nie widział cornerbacka Nahshona Wrighta, który cofał się w strefie, a podanie Lock’a było wprost do niego.

Prawie rzucił kolejny przechwyt na trzeciej próbie w ostatniej minucie pierwszej połowy, kiedy to rzucił wysoko i za swoim odbiorcą.

W drugiej połowie Lock rzucił przez środek i był tylko trochę nieobecny dla odbiorcy Aarona Fullera. Fuller wyciągnął się, podanie wyszło poza jego opuszki i poszybowało w powietrze, gdzie odebrał je defensor Cowboys Markquese Bell.

Nawet jeśli Lock miał trochę pecha, to nie jest to zbyt dobry znak, żeby być starterem z trzema przechwytami.

Lock miał kilka ciekawych momentów, przede wszystkim głębokie 35-jardowe przyłożenie do Penny’ego Harta. Być może Lock nie powinien był nawet rzucać tego podania, bo krycie było tak ciasne, ale zrobił to i wcisnął piłkę do Harta, aby uzyskać ładny wynik.

Lock grał do końca czwartej kwarty. Jego końcowa linijka to 13-of-24 na 171 jardów, jedno przyłożenie, trzy przechwyty i 51.2 passer rating.

Smith trzymał pracę nr 1 przez cały offseason i utrzyma ją przez Week 1. Być może Seahawks patrzą na upside’y Locka, ignorują błędy i w pewnym momencie wręczą mu pracę. To wydaje się mało prawdopodobne. To musi być trochę rozczarowujące po tym, jak Lock był częścią zwrotu w handlu Russella Wilsona z Denver Broncos, z którymi Seahawks zmierzą się w Week 1.

Smith utrzymał posadę i nigdy nie zrobił nic, by ją stracić. Tego samego nie można powiedzieć o Lock’u.

Seattle Seahawks quarterback Drew Lock (2) drops back to throw a pass against the Cowboys. (AP Photo/Michael Ainsworth)

Rozgrywający Seattle Seahawks Drew Lock (2) opuszcza się, by rzucić podanie przeciwko Cowboys.(AP Photo/Michael Ainsworth)