Z 1-6 na 6-1, Hockenson zaskoczony, zachwycony wymianą z najgorszego na pierwsze

T.J. Hockenson podejrzewał, gdy tylko opuścił Ford Field po niedzielnym zwycięstwie Dolphins nad Lions, że może nie wrócić do domowej szatni.

„Tak jakby wiedziałem. Miałem małe pojęcie,” powiedział. „Nie spodziewałem się tutaj.”

To, że Hockenson został rozdany przed wtorkowym trade deadline nie było wielkim zaskoczeniem dla 2020 Pro Bowlera. To, że wyląduje w innej drużynie NFC North, w drugim znaczącym porozumieniu Vikings General Manager Kwesi Adofo-Mensah w tym roku z Lions GM Brad Holmes, nie było na jego radarze.

Ale wymiana między Vikings i Lions sprawiła, że Chariton, Iowa, urodzony bliżej domu, zmniejszył jazdę na mecze domowe „o połowę” dla jego rodziców, Tod i Teri, którzy uczestniczą w każdym meczu. To wysłał go z dołu dywizji do góry, jak jego ruch z 1-6 zespołu do 6-1 klubu uczynił go przedmiotem social media pasza wtorek po południu.

„Widziałem memy,” Hockenson powiedział z uśmiechem.

Jego przybycie do Minnesoty, jako centralny punkt w jednym z rekordowych w NFL 10 transakcji w dniu terminu, może oznaczać więcej dla Wikingów w drugiej połowie sezonu, kiedy obecnie mają drugi najlepszy rekord w NFC.

Wikingowie rozważali handel Hockensonem, wśród innych możliwości, zanim poznali powagę tight end Irv Smith Jr. wysokiego skręcenia kostki, powiedział Adofo-Mensah. Hockenson, który prowadzi wszystkie NFL tight end z 15.2 jardów na złapanie, mógłby dodać charakterystyczny element do quarterback Kirk Cousins uzupełnienie pass-catchers nawet jeśli Smith jest w stanie wrócić.

Sortable NFL statystyki

„Jesteśmy podekscytowani tym, co mamy i grupy, że mamy, więc staramy się być naprawdę rozsądne z naszych możliwości i to po prostu zdarza się być jednym z nich,” Adofo-Mensah powiedział. „[T.J.] jest konkurencyjny, pasuje do naszej kultury, a także daje nam wiele wspaniałej elastyczności rosteru z jego zdolnością do robienia rzeczy w biegu i grze pasywnej, więc myślę, że jesteśmy po prostu podekscytowani tą szansą.”

Vikings będą próbować uzyskać Hockensona do prędkości na ich ofensywie przed niedzielnym meczem z Commanders. Uczestniczył w walk-through w środę rano i praktyce w środę po południu po przejściu egzaminu fizycznego.

Trener Kevin O’Connell powiedział w międzyczasie, że Vikings mogą spróbować pracować Hockenson w niektórych różnych sytuacjach, takich jak third-down, red-zone lub pakiety dwuminutowe. Quarterback Kirk Cousins pierwszym ruchem było poproszenie działu wideo Vikings o skompilowanie klipów tego, co Hockenson, ósmy ogólny pick w 2019 roku, robi w swoim najlepszym wydaniu.

„Mówisz, 'OK, to jest to, do czego są zdolni. Jeśli tego nie robią, to jest to wina kogoś innego, jeśli to ma sens”, powiedział Cousins. „I tak, chcę widzieć ich w ich absolutnie najlepszym wydaniu. Jaki jest ich pułap? Następnie, to moja praca, aby uzyskać dostęp do tego sufitu tak bardzo, jak to możliwe.”

„To, 'Gdzie są wygodne? Gdzie prosimy o zbyt wiele od nich?”, dodał. „Chcesz to zrobić z wieloma graczami. Zazwyczaj udaje ci się to zrobić po prostu ćwicząc z nimi i obserwując to. Idziesz do taśmy, gdy nie masz możliwości oglądania treningu.”

Nawet w środę, obecność Hockensona – i fakt, że Vikings wykonali ruch, by go pozyskać – wydawały się dostarczać wstrząsów. Był częścią tylko 10 zwycięstw w swoich trzech i pół sezonach z Lions; nie musiał powstrzymywać swojego entuzjazmu na temat zmiany.

„To jest naprawdę to, co jesteśmy tutaj, aby zrobić jest iść gdzieś i wygrać kilka gier,” powiedział. „To jakby pierwszy raz, kiedy jestem w stanie to powiedzieć, więc jestem całkiem podekscytowany”.

I podczas gdy O’Connell wyobrażał sobie, jak Hockenson może pomóc Wikingom zaatakować obronę, która skupia się na Justinie Jeffersonie, trener nie przegapił większego znaczenia transakcji.

„To było naprawdę zabawne, aby wykonać ten telefon [do Hockensona we wtorek],” powiedział. „To pierwszy raz, kiedy naprawdę robię taki handel – wiem, że handlowaliśmy dla Jalena Reagora [31 sierpnia] również, ale pomysł sprowadzenia gracza takiego jak T.J., gracza kalibru Pro Bowl do drużyny, która jest 6-1 w tej chwili, myślę, że jego koledzy z drużyny są naprawdę podekscytowani, aby mieć go tutaj. Wiem, że my jako sztab trenerski też jesteśmy, a teraz jest gotowy, by zacząć działać.”