Young zawieszony jako dyrektor rugby w Cardiff

Dai Young nie weźmie udziału w ostatnim meczu sezonu Cardiff przeciwko Ospreys po tym, jak został zawieszony przez klub; objął stanowisko dyrektora rugby w 2021 roku po odejściu do Wasps w 2011 roku

Ostatnia aktualizacja: 21/04/23 5:38pm

Dai Young has been suspended as Cardiff director of rugby

Dai Young został zawieszony jako dyrektor rugby Cardiff

Dai Young nie poprowadzi ostatniego meczu sezonu Cardiff przeciwko Ospreys w sobotę po tym jak został zawieszony jako dyrektor rugby.

Były szef Wasps został odsunięty od roli zaledwie dzień przed kluczowym meczem, w którym Cardiff potrzebuje tylko jednego punktu w United Rugby Championship, aby przypieczętować miejsce Walijczyków w rozgrywkach Heineken Champions Cup.

Cardiff twierdzi, że Young opuści mecz z Ospreys z powodu „nieprzewidzianych okoliczności”.

Były brytyjski i irlandzki lew Young rozegrał większość swojej kariery w Cardiff i początkowo trenował w tej drużynie w latach 2003-2011, a następnie powrócił w 2021 roku.

Podczas swojej pierwszej pracy w Cardiff, wygrał EDF Energy Cup i European Challenge Cup oraz dotarł do półfinału Heineken Cup.

Ze względu na ostatnie zamieszanie, z jakim boryka się walijskie rugby, uważa się, że od 2024 roku drużyna będzie miała zmniejszony zarówno rozmiar składu, jak i budżet.