Yankees wyciągnęli wnioski z sobotniej porażki 7-5 z Giants, w tym mieszany cutter Clarke’a Schmidta i kosztowna czwarta runda

Apr 1, 2023; Bronx, New York, USA; New York Yankees starting pitcher Clarke Schmidt (36) pitches against the San Francisco Giants during the first inning at Yankee Stadium. Mandatory Credit: Brad Penner-USA TODAY Sports

Apr 1, 2023; Bronx, New York, USA; New York Yankees starting pitcher Clarke Schmidt (36) pitches against the San Francisco Giants during the first inning at Yankee Stadium. Mandatory Credit: Brad Penner-USA TODAY Sports / © Brad Penner-USA TODAY Sports

Clarke Schmidt nie był w stanie utrzymać wczesnego prowadzenia, a dziewiąty rajd zakończył się fiaskiem w sobotę, gdy Yankees przegrali z San Francisco Giants, 7-5, na Yankee Stadium.

Jankesi prowadzili trzema punktami w ostatniej rundzie i zbliżyli się na dwa punkty dzięki singlowi RBI Aarona Judge’a , ale Giancarlo Stanton trafił w podwójną grę z załadowanymi bazami, aby zakończyć mecz w deszczu w Bronksie.

Zagranie kończące mecz zostało zweryfikowane, ale zgłoszenie pozostało.

Schmidt, jeden z miotaczy powołanych do służby w rotacji po tym jak Yankees zostali dotknięci kilkoma kontuzjami przed rozpoczęciem sezonu, nie wyszedł z czwartego inningu. Carlos Rodón prawdopodobnie rozpocząłby drugi mecz sezonu, gdyby był zdrowy, ale leworęczny, podpisany zimą, by służyć jako drugi as za Gerrit Cole, jest kontuzjowany. Tak samo jak Luis Severino i Frankie Montas.

Schmidt, 27-letni prawoskrzydłowy, który był 16. ogólnym w drafcie 2017, pozwolił na trzy biegi i pięć uderzeń w 3,1 inningach, gdy Jankesi spadli na 1-1.

Oto wnioski:

– Schmidt błysnął swoim nowym cutterem kilka razy podczas swojego outingu, i ma on potencjał jako skuteczny pitch — ładnie zanurzył się pod Michaelem Conforto kijem dla strikeoutu w pierwszej rundzie, na przykład — ale Schmidt zachwiał się w czwartej rundzie i Giants wybili go z gry. Najpierw dał solowego homera Jocowi Pedersonowi w walce z 10 boiskami, która zmniejszyła prowadzenie Jankesów do 2-1. Mike Yastrzemski podał do linii pierwszej bazy, a jeden out później Brandon Crawford wykorzystał 3-0 cuttera Schmidta i uderzył nim w ścianę po prawej stronie, dając San Francisco prowadzenie 3-2. Schmidt rzucił 76 uderzeń (49 strike’ów) i wybił pięć osób, podczas gdy jedna wyszła na boisko.

– Yankees wyszli na prowadzenie 1-0 w pierwszym starciu, dzięki dobroczynności San Francisco. Z jednym wyjściem, Judge zasponsorował, a następnie Anthony Rizzo wszedł na boisko 3-2. Stanton uderzył łatwego comebackera do startera Giants Alexa Cobba , który wydawał się być gotowy do podwójnej gry, aby zakończyć inning, ale Cobb wyrzucił piłkę do centrum pola, a Judge podreptał do domu po błędzie. Jednak Cobb uciekł się do wentylatora Josh Donaldson i Gleyber Torres, aby uniknąć dalszych szkód.

Apr 1, 2023; Bronx, New York, USA; New York Yankees third baseman Josh Donaldson (28) celebrates his solo home run against the San Francisco Giants with second baseman Gleyber Torres (25) during the eighth inning at Yankee Stadium. Mandatory Credit: Brad Penner-USA TODAY Sports

Apr 1, 2023; Bronx, New York, USA; New York Yankees third baseman Josh Donaldson (28) celebruje swój solowy home run przeciwko San Francisco Giants z second baseman Gleyber Torres (25) podczas ósmej inning na Yankee Stadium. Mandatory Credit: Brad Penner-USA TODAY Sports / © Brad Penner-USA TODAY Sports

– Stanton podwyższył prowadzenie Jankesów do 2-0 w trzeciej rundzie swoim pierwszym home runem w sezonie, laserowym linerem w prawe pole trybun, który pokonał 112 mil na godzinę i przeleciał 370 stóp.

– Yankees wyrównali wynik na 3-3 w piątej rundzie — po części dzięki kolejnej przerwie. DJ LeMahieu rzucił piłkę, która wyglądała na rutynową piłkę do centrum, ale Yastrzemski zgubił ją w słońcu, mimo że miał okulary przeciwsłoneczne. Piłka przeleciała nad jego głową i LeMahieu zaliczył dublet. Po nim Judge zaliczył jedynkę, a następnie Rizzo podwoił się w prawo, wbijając bieg. Ale reliever Jakob Junis zatrzymał Stantona, Donaldsona i Torresa, a Yankees nie byli w stanie dołożyć kolejnych punktów.

– W szóstej odsłonie Giants znów wyszli na prowadzenie. Załadowali bazy po singlu Davida Villara , podwójnym podaniu Crawforda i uderzeniu przez boisko. Jeden out później, Wade sprawdził swój swing i zwieńczył piłkę przed płytą. Miotacz Michael King i łapacz Jose Trevino obaj sięgnęli po piłkę i w zamieszaniu Wade miał RBI na infield single. Piłka została uderzona z prędkością wylotową 37.3 mil na godzinę, według MLB’s Baseball Savant. Jeden out po tym, Thairo Estrada uderzył grounder to short, który wydawał się mieć znaczny spin na nim. Volpe poślizgnął się podczas ustawiania stóp do piłki i musiał próbować wymuszać na drugim. Wszyscy biegacze byli bezpieczni i ten drugi singiel zwiększył przewagę Gigantów do 5-3.

– W ósmej rundzie Donaldson uderzył wysoko nad lewym polem z rąk pomocnika Taylora Rogersa , zdobywając swój pierwszy home run w sezonie. Longball zmniejszył prowadzenie Giants do 5-4.

– Yankesi wprowadzili Claya Holmesa na dziewiątą rundę, aby dać mu trochę pracy i Giants powiększyli prowadzenie przeciwko jednemu z miotaczy, który prawdopodobnie będzie używany jako closer w tym sezonie. Holmes nie był jednak rześki i nie był w stanie dokończyć pracy. W ciągu dwóch trzecich rundy Holmes oddał dwa biegi i trzy uderzenia, a Giants powiększyli swoje prowadzenie do 7-4.

Anthony Volpe, utalentowany nowy shortstop Jankesów, który już wydaje się być ulubieńcem tłumu na Yankee Stadium, zdobył pierwsze trafienie w swojej karierze w MLB w drugiej rundzie. Wymachiwał 1-2 break ball od Cobba obok nurkującego Crawforda i na lewe pole. Volpe szybko ukradł drugą bazę, co daje mu kradzież w każdym z dwóch pierwszych meczów w MLB. W dziewiątej rundzie, Volpe uderzył w środek, zdobywając singla i trafienie nr 2.

– Jankesi sprawili, że Giants nie mogli czuć się komfortowo Camilo Doval w dziewiątej rundzie, a on sam nie pomógł sobie, dostając dwa naruszenia zegara boiskowego za automatyczne piłki i przechodząc dwóch zawodników, którzy nawet nie mieli przewagi w liczeniu. Ale gdy Stanton chciał zostać bohaterem, Doval dostał kluczową piłkę, kończąc mecz.

Najważniejsze wydarzenia

Co dalej

Yankees (1-1) i Giants (1-1) wracają na Yankee Stadium na niedzielny mecz o 13:35 w ramach serii trzech meczów. Prawdopodobnymi miotaczami będą Johny Brito i Ross Stripling z San Francisco .