Yankees offseason primer: Aaron Judge jest najważniejszym priorytetem. Kto mógłby do niego dołączyć?

Deesha Thosar

Środek obaw Yankees w offseason można podsumować jedną liczbą i dwoma słowami: 62 home runs.

Yankees muszą zrobić wszystko, aby ponownie podpisać kontrakt z wolnym agentem Aaronem Judge, który odrzucił przedłużenie kontraktu oferowane tej wiosny, które zagwarantowałoby mu 213,5 miliona dolarów przez siedem lat. Judge zaliczył rekordowe w lidze amerykańskiej 62 home runy, aby udowodnić, że podjął właściwą decyzję.

Judge prowadził majors w home runach, RBI (131), OPS (1.111), OPS+ (211), total bases (391) i runs scored (133) w drodze do zdobycia trzeciej w karierze nagrody Silver Slugger i stania się głównym faworytem do zdobycia honorów AL MVP.

Teraz eksperci z branży uważają, że Judge ustawił się na zarobek gdzieś w granicach 320 milionów dolarów przez osiem lub więcej lat, co natychmiast stałoby się jednym z największych kontraktów dla wolnych agentów w historii MLB. Yankees chcą być drużyną, która wyśle mu te pieniądze, ale mają też inne priorytety na offseason.

Oto na czym Yankees powinni się skupić.

1. Zatrzymać Aarona Judge’a w pinstripes

Podczas gdy jest to bezdyskusyjny priorytet nr 1 dla Yankees, ostatnio miały miejsce pewne wydarzenia, które powinny być zachęcające dla fanów z numerem 99.

Właściciel Yankees Hal Steinbrenner nie przebierał w słowach, ani nie powstrzymywał swojego optymizmu, gdy zachwycał się najbardziej prominentnym wolnym agentem drużyny i ligi. W ostatnim wywiadzie dla YES Network, Steinbrenner wyraził niezachwianą pewność, że Yankees przekonają Judge’a do pozostania w pinstripes, posuwając się do stwierdzenia, że organizacja rozważy mianowanie go następnym kapitanem, jeśli ponownie podpisze kontrakt z Yankees.

Ben Verlander’s top 10 free agents

Ben Verlander's top 10 free agents

Ben Verlander i Alex Curry analizują największe talenty na rynku wolnych agentów.

Teraz, nie ma potrzeby, aby uzyskać nadzieję bazy fanów o Judge potencjalnie staje się kapitanem franczyzy pierwszy od Dereka Jeter, który nosił tę odpowiedzialność od 2003-2014, jeśli Steinbrenner nie był prawie pewny, że Judge będzie re-sign. Steinbrenner wkroczył w ten wciąż młody offseason z wieloma publicznie deklarowanymi zapewnieniami, że Judge, jak dobry Jankes, zrobi to, co jest najlepsze dla niego i drużyny i zgodzi się na umowę.

Related: Czy Aaron Judge miał największy rok walk w historii MLB?

„Mój budżet dla Judge’a będzie taki, jaki czuję, że możemy zrobić,” powiedział Steinbrenner podczas zeszłotygodniowego MLB Owners’ Meetings. „To nie jest nieograniczone, oczywiście. Ale … moim zdaniem, będziemy w stanie podpisać Aarona. To nie powstrzyma mnie przed podpisaniem umowy z innymi ludźmi.”

To ostatnie zdanie Steinbrennera jest tutaj kluczowe, ponieważ nie tylko Judge szuka długoterminowej umowy podobno w przedziale 300 milionów dolarów, ale również chce trzymać się drużyny, która jest zaangażowana w wygrywanie. Ostatnie spotkanie Steinbrennera sugeruje, że biuro będzie nadal wydawać duże pieniądze, nawet po potencjalnym podpisaniu umowy z Judge’em, aby zbudować wokół niego kompletny, wygrywający roster.

Ten rodzaj agresji był rzadki dla Steinbrennera, syna zmarłego właściciela Yankees, George’a Steinbrennera, który był znany ze swojego nastawienia na wygrywanie za wszelką cenę. Być może wolna agentura Judge’a jest tym rodzajem wstrząsu, którego potomek Steinbrennera potrzebował, aby agresywnie wydawać pieniądze.

Czas pokaże, a czyny zrobią swoje, ale fani Yankees powinni przynajmniej czuć się uspokojeni, jeśli chodzi o wszystko, co dotyczy Judge’a, w oparciu o ostatnie zarzuty Steinbrennera.

2. Zatrzymaj Rizzo

Oszczędny pierwszy baseman Anthony Rizzo stał się integralną częścią klubu Yankees w tym sezonie, a jego przywództwo i bliskość z dużą częścią rosteru, zwłaszcza z Judge’m, były zawsze kluczowymi powodami, aby sprowadzić Rizzo z powrotem do Bronxu – ruch, który stał się oficjalny na początku tego tygodnia. On również wpasował się w tę kulturę Jankesów i zyskał szacunek od bazy fanów natychmiast po tym, jak został wymieniony z Cubs w 2021 trade deadline.

Rizzo w ciągu swoich dwóch i pół sezonu w barwach Jankesów notował wyniki na poziomie 230/.338/.466 oraz 125 OPS+. W minionym sezonie leworęczny zawodnik wyrównał swój rekord kariery w liczbie home runów z 32. Jego wRC+ wynosił 132 w 2022 roku, co sugeruje, że był 32% powyżej ligowej średniej. Jego 10,6% wskaźnik spacerów w tym sezonie był piątym najlepszym wśród zawodników Yankees z minimum 300 występami na parkiecie. Dodatkowo, leworęczny kij Rizzo powinien odnieść więcej sukcesów w przyszłym roku i później, gdy defensywne zmiany zostaną zakazane.

Pomimo wielu powodów, dla których Yankees już mieli podpisać Rizzo, gdy plotki o zainteresowaniu Astros 33-letnim pierwszym basemanem stały się publiczne, stało się to tylko o wiele bardziej krytyczne dla Yankees GM Brian Cashman, aby uzyskać transakcję – i to szybko. Zanim więc właściciel Astros Jim Crane mógł zwabić Rizzo do domeny obrońcy tytułu, Cashman złożył ofertę, której Rizzo najwyraźniej nie mógł odrzucić.

Yankees i Rizzo połączyli się na dwuletniej umowie na 40 milionów dolarów, w tym 17 milionów dolarów gwarantowanych w 2023 i 2024 roku, a następnie 17 milionów dolarów opcji klubowej na 2025 rok z możliwością wykupu za 6 milionów dolarów. Rizzo odrzucił już jednoroczną ofertę kwalifikacyjną na kwotę 19,65 miliona dolarów, a dzięki wykupowi będzie miał nieco więcej rocznie niż wynosiło QO, a do tego zabezpieczenie w postaci wieloletniej umowy.

3. Ulepszenie pola i linii z potencjalnym celem Masataka Yoshida

Pierwszym nazwiskiem, które każdy pomyśli tej zimy, gdy będzie omawiać pole zewnętrzne Yankees jest oczywiście Judge. Ale Bombers mają więcej pracy – szczególnie na lewym polu – z lub bez powrotu swojego 62-homer sluggera.

W poprzednim sezonie Yankees mieli 24. miejsce wRC+ (89) na lewym polu wśród wszystkich 30 drużyn. Pod koniec lipca próbowali poprawić ten obszar poprzez handel dla lewego pola Andrew Benintendi, ale 28-latek, który jest teraz wolnym agentem, zagrał tylko 33 mecze dla Yankees przed zakończeniem sezonu we wrześniu z kontuzją. Yankees wciąż mogą sprowadzić Benintendiego z powrotem i oczekiwać lepszych wyników, gdy jest zdrowy, ale raporty sugerują, że szukają gdzie indziej – aż 7000 mil dalej.

Japoński leworęczny hitter i lewy polowy Masataka Yoshida był na radarze Yankees, według wielu raportów.

Yoshida, 29 lat, przyciągnął zainteresowanie klubów MLB po tym jak jego OPS skoczył do wysokiego w karierze poziomu 1.007 w tym sezonie. W mistrzowskiej drużynie Orix Buffaloes, Yoshida w 515 występach na boisku 82 razy wszedł na parkiet i tylko 42 razy wyszedł z niego. Opisywano go jako wyjątkowo kontaktowego gracza, a ten typ profilu bardzo dobrze pasowałby do Yankees na szczycie ich składu. I podobnie jak Rizzo, leworęczny kij Yoshidy powinien odnieść więcej sukcesów, gdy MLB zakaże zmian w polu gry. On z pewnością mógłby być iskrą, której potrzebuje outfield Jankesów.

4. Big splash at shortstop

W przypadku, gdy Judge nie wróci do Jankesów, mogliby oni przejść do wykorzystania tych pieniędzy na większy splash w shortstop. W tym sezonie klasa wolnych agentów na pozycji shortstop jest głęboka, z gwiazdami Trea Turner, Carlos Correa, Xander Bogaerts i Dansby Swanson na czele. Yankees mogą wydać dużo i poprawić się w otworze z każdym z tych sprawdzonych nietoperzy i rękawic. Jeśli to zrobią, mogą zostać z kilkoma ciekawymi opcjami.

Yankees mają napływ gotowych do gry w lidze zawodników – w tym perspektywicznych Anthony’ego Volpe, Oswalda Perazę i Oswalda Cabrerę, a także Gleybera Torresa i Isiaha Kinera-Falefa.

Na zeszłotygodniowym GM Meetings, Cashman wskazał, że Jankesi skupiają się raczej na opcjach wewnętrznych niż nagrodach z free-agency. Cashman poszedł tak daleko, że wymienił konkretnie Volpe, Perazę i Cabrerę jako infielderów, którzy będą rywalizować o tę rolę shortstop w wiosennym treningu.

Related: Xander Bogaerts jest najbezpieczniejszym shortstopem w free agency. Here’s why

Jest coś, co można powiedzieć o tym, że siedem lat po tym, jak Jeter przeszedł na emeryturę, Yankees wciąż brakuje tego kamienia węgielnego w ich rosterze. Nie wiadomo, czy taki zawodnik pojawi się wewnętrznie, z systemu farm Yankees, czy poprzez wolną agenturę, kiedy ta zima będzie idealnym czasem na duże wydatki.

Deesha Thosar jest pisarką MLB dla FOX Sports. Wcześniej zajmowała się Metsami jako beat reporter dla New York Daily News. Śledź ją na Twitterze pod adresem @DeeshaThosar.


Major League Baseball

Dowiedz się więcej od Major League Baseball Śledź swoich faworytów, aby otrzymywać informacje o meczach, wiadomości i więcej