Yankees napinają mięśnie i prowadzą w dywizji dzięki zwycięstwu nad Red Sox

By Jake Mintz
FOX Sports MLB Writer

BOSTON – To był mecz, który Yankees łatwo mogli przegrać.

Późny, nocny lot z Pittsburgha. Aaron Judge poza składem z powodu bólu dolnej części ciała. Dwa homery Rafaela Deversa z rąk Gerrita Cole’a.

Ale to jest rok 2022, więc Yankees i tak wygrali.

W swojej pierwszej podróży do Bostonu w tym roku, przed wyprzedanym tłumem na Fenway w cudowny czwartkowy wieczór, Yankees poprawili się do zdumiewającego wyniku 60-23 dzięki zwycięstwu 6-5. Mają teraz 15 meczów przewagi nad Red Sox. W tym momencie tylko katastrofa o historycznych rozmiarach mogłaby zbić ich z kursu, gdy maszerują do swojej pierwszej korony dywizji od 2019 roku.

Ostatnim razem, gdy Yankees opuścili najstarszy stadion w MLB, właśnie odpadli w meczu o dziką kartę w 2021 roku z kulejącym, pozbawionym napięcia występem. Boston pokonał Tampa Bay w niezapomnianym meczu ALDS. Yankees pojechali na wakacje.

Ale prawie dziewięć miesięcy później wrócili na Fenway jako inna bestia, grupa odświeżona, ożywiona, skoncentrowana.

To, że Cole, najlepiej opłacany miotacz w znanym wszechświecie, rozłożył na łopatki debiutanta Josha Winckowskiego w swoim szóstym starcie w karierze, nie było szczególnie szokujące, ale droga do zwycięstwa Nowego Jorku była naprawdę wspaniałym doświadczeniem.

Winckowski uniknął wielkiego ciosu młotem za pierwszym razem, utrzymując skład bez Judge’a w równowadze na tyle, że w każdej z dwóch pierwszych klatek nie było żadnych punktów. Ale w pierwszej części trzeciej partii, przy dwóch wyjściach i stawie pełnym kaczek, Josh Donaldson wziął sinkera nad płotem w centrum, aby dać Yankesom prowadzenie 4-0.

Chwilę później, Aaron Hicks dodał do imprezy swój własny solowy strzał.

W tym momencie wszystko wydawało się skończone i posypane. Cole na kopcu z pięcioma punktami przewagi, a Sox zmuszeni do wyciśnięcia 18 kolejnych wyjść ze zmęczonego Winckowskiego i bullpen? Pakuj się. Do zobaczenia jutro.

Ale w dolnej części trzeciej części meczu, Devers, czarodziej o twarzy dziecka, szybkości kija większej niż Dracula i uśmiechu, z którego Chip Skylark byłby dumny, sięgnął po slajd przy goleniach i rzucił go głęboko w prawo.

To była piąta w karierze bomba 25-letniego trzeciego bazowego z asem Jankesów, ale to nie był koniec. Po tym, jak Boston dał Nowemu Jorkowi punkt w pierwszej części piątej rundy, po tym jak pierwszy bazowy Franchy Cordero upuścił pop-up, Devers podszedł do talerza z dwoma biegaczami i dwoma wyjściami w dolnej części rundy.

Bing bang blam.

Kolejny off-speed pitch poniżej strefy, kolejny big fly dla wielkiego dzieciaka z wielkim uśmiechem. To był 19-ty Devers w tym roku i szósty od Cole’a od początku zeszłego sezonu. Fenway zawrzało, Cole wyprowadził następnego zawodnika i wydawało się, że cały domek z kart zaraz zawali się na Jankesów.

Przez około trzy minuty 14-meczowa przewaga Jankesów w dywizji wydawała się o połowę mniejsza. Wtedy Cole wyrzucił Xandera Bogaertsa na aut, by zakończyć mecz. Tłum ucichł, a Sox już nie zagrozili.

Nowojorski bullpen był spektakularny przez cały sezon i w czwartek nie było inaczej. Cztery wyjścia Wandy Peralty, dwa Michaela Kinga i trzy ostatnie najlepszego w świecie Claya Holmesa. Ho hum.

Peralta i King byli tak dominujący, że górna część bostońskiej drużyny nigdy nie wróciła do gry. Nie było końcowego hurraoptymizmu, nie było ostatniego oddechu ze strony składu Red Sox. Devers oglądał ostatnie zagranie z trybun. Jutro Aaron Judge też będzie mógł zagrać. Kolejny dzień w Yankeeland.

Jake Mintz jest głośniejszą połową @CespedesBBQ i pisarzem baseballowym dla FOX Sports. Jest fanem Orioles mieszkającym w Nowym Jorku, przez co prowadzi samotną egzystencję w większości Octobers. Jeśli nie ogląda baseballu, to prawie na pewno jeździ na rowerze. Możesz śledzić go na Twitterze @Jake_Mintz.


Major League Baseball

Dowiedz się więcej z Major League Baseball Śledź swoich ulubieńców, aby otrzymywać informacje o meczach, wiadomości i nie tylko.